CFL & HPS 400W Critical & Violator Kush

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.12.2014
4
4
3
35
Sretan grow, i ja planiram za koji dan krenuti po prvi put u unutrašnji uzgoj, pa ću pokupiti od tebe sve :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
hmmm....po ovome shto pishe u deklaraciji..tj. po sadrzhaju ,ph i kolichini hranjiva...izgleda da bi mogla ichi za ovu nashu biljku..samo..neshto nisam bash skuzhila...pishe da ima hranjiva za 6 tjedana...ph je ok 5,5-6,5..ali N (dushika ) ima manje nego fosfora (P) i kalija(K)
Kalija ima najvishe...
pishe da je 95% zeleni kompost-shto znachi da bi trebala imati dosta dushika..+ sadrzhi i compo guano...
ovako..na 1.pogled izgleda kao da bi mogla prochi...chak i sadrzhi neshto slichno perlitu za prozrachnost i drzhanje vlage...malo me brinu ovi metali i mikronutrijenti..kao i moguchi manjak treseta i vlakana..pa mi se chini da bi mogla biti dosta teshka zemlja i mozhda chak i prejaka za ovu biljku.. chetinjache su vishegodishnje biljke..pa rachunam da je ovo dosta jacha zemlja koja se koristi za presadjivanje chetinjacha...daje im dosta hrane za tih 6 tjedana i za poboljshanje rasta korijena..ali..kontam da bi mogla biti ushtimana tako da polagano otpushta hranjiva u okolnu zemlju..ne znam...neshto mi logika kazhe da bi mogla biti prejaka i da bi ti mogla psrzhiti biljke..
teshko je ovako napamet...ja ju nekako josh najbolje procijenim kada zavuchem ruke u zemlju..pa po osjechaju..
ako ju nisi otvorio..mozhda bi mogao otichi i zamjeniti za composanu univerzal-sa perlitom..
inache...nikada ne uzimaj te specijalizirane zemlje-substrate..vechina njih ima istu bazu...ali u detaljima je vrag..
ako ikako mozhesh..zamjeni ju za univerzal..ja se nebi zezala..pogotovo obzirom da ti je prvi uzgoj..i da chesh teshko prepoznati probleme i uzroke istih...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Hvala na opširnom odgovoru...

Nije mi ovo prvi uzgoj,ajmo reć da mi je treći,imao sam svoj grow + frendov uzgoj sam otpratio od početka do kraja,odnosno odradio :D

Tada sam kupio composanu universal,neznam kako sam ovaj put uspio uzet krivu,nisam uopće gledao,trazio composanu a budala nisam gledao koja je u pitanju.

Zemlju ne mogu vratit,otvorena je,biljke su krenule u njoj...ali sutra idem kupit novu.

Neznam dal da očistim ovu zemlju i prebacim u veću vazu gdje će bit universal,ili da ne čistim ovu postojeću zemlju s korjena.Mislim da ću napravit ovo drugo da ne radim nepotreban stres korjenu...

Sutra budem uzeo žutu florabellu...da ne moram u bauhaus.

Evo da ubacim sliku reda radi,lijepo napreduje mali violator,za sada izgleda zdravo.
 

Prilozi

  • 20141210_225411 (Large).jpg
    20141210_225411 (Large).jpg
    188,2 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Evo malo novih sličica...lijepo napreduju,samo sam danas primjetio žuti list s smeđim flekama na violatoru,zna li netko što se događa?

Temp 28c svjetlo,24c mrak...
 

Prilozi

  • IMGP7876 (Large).JPG
    IMGP7876 (Large).JPG
    235,6 KB · Pregleda: 88
  • IMGP7877 (Large).JPG
    IMGP7877 (Large).JPG
    168,4 KB · Pregleda: 85
  • IMGP7878 (Large).JPG
    IMGP7878 (Large).JPG
    146,6 KB · Pregleda: 86

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Jesam,stavio sam je u florabellu prije cca 5 dana...

PH korigiram preko listića,iako nisu bas najtocniji...negdje je izmedju 6-7...po boji...

Imam 5L vode koja je na balkonu,kojoj sam korigirao PH...i imam je već 10 dana na balkonu,zatvorena boca,jel to ok? ili uvijek svjeza voda?

Po netu sta sam gledao,čini mi se magnezij...al opet,nije mi jasno,u novu zemlju su išle prije 5 dana.

Konkretno biljka na kojoj je taj problem ima 15 dana...nisam jos nista hranio...18/6 je rezim svjetla.
 

Prilozi

  • IMGP7880 (Large).JPG
    IMGP7880 (Large).JPG
    181,1 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ja bi joj otkinuo taj list i sacekao koji dan ako se opet pojavi na istoj baci je u smece imas ih jos dovoljno.
Moze biti dosta tog a mozda je i do nje same. Nisi nesto pretjerao sa zaljevanjem koiko vidim sa slike.
Jel imas ph metar? Mozda si je dirao sa rukama nakon sto si vani bio nesto dirao..
Meni to izgleda ko bolest koju imam vani na blitvi u vrtu zbog velike vlage u zraku i slabe cirkulacije zraka..
U biti ne kidaj nista dok ne dode neko iskusniji u ovom slucaju puno babica kilavo dijete ne vrijedi..
E i ne trebas citirat post odmah iznad to kad ih ima vise pa da se zna kome i sto.. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and Smells

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
zbog velike vlage u zraku i slabe cirkulacije zraka..

Kolko cesto zaljevas? To se i meni desava sa liscem koje stoji na zemlji, pa nakon zaljevanja lisce koje lezi na zemlji izgleda tako i otpadne.
Smanji zaljevanje, pojacaj ventilaciju.
Lakmus papir baci u smece jer neces nista izmjerit snjima. Radije kupi kineza pa ga kalibriraj jednom tjedno.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
smanji zaljevanje + pojachaj ventilaciju...a mogao si ih i u veche posude presaditi-kada si vech presadjivao ( da ih ne stresirash nepotrebno vishe puta )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells and Stipe

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ventilacija je super,samo se ne vidi na slikama...3x upuh 1x 120mm ispuh...sve biljke vibriraju od propuha.Unutra je 28C što je super s obzirom na 5 x 32w cfl,bilo je 35c...pa sam reorganizirao ventilaciju,gore ispuh namjestio,dolje upuh + dodao jedan vent.

Ne zalijevam puno,tek kada se zemlja skroz osuši...danas sam zalio nakon 2 dana...

U veće posude idu još malo,ali od 20L,i u veliki box pod HPS...

Da,moglo bi to biti...lišće dodiruje zemlju,mrvicu sam preduboko presadio violatora,pa su oba lista lagano požutila čim su se izduzila taman da legnu na zemlju...

Dali da skinem to lišće?

Postoji li PH metar koji se ne mora kalibrirat 1 tjedno? Dao bi 200-300kn nema problema.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
postoji ph metar neshto kvalitetniji od kineza..cijena je oko 40-50€ ..pogledaj shto sponzori nude...ima i kod njih za tu lovu ph metara

i to shto si ih tako duboko presadio...trebao si presaditi tako da kotiledoni budu u ravnini sa rubom posude..tj. cca prst od ruba posue da zemlja bude..a i manje..
jer..ovako ti zrak ne cirkulira u tom bazenchichu..i ostaje duzhe vlazhno ( mikroklima bi se moglo rech )...
* kotiledoni = oni prvi okrugli listovi..shto ni nisu pravi listovi..to su supke iz sjemenke..koje sluzhe samo kao rezervoar hrane-dok biljka ne razvije korijen i prve prave listove..tj. dok ne mozhe praviti energiju fotosintezom..blablabla. ( flashback iz shkolskih dana hahhaha )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Skini ga i baci ca..
Vidim da ti ima dva prsta od vrha zemlje do vrha posude..
To ti je problem jer tuda zrak ne cirkulira i stvara se vlaga isparavanjem vode..
Mislim i da ti lisce dodiruje zemlju ako ventilator puse po njoj i zrak cirkulira nece ti se to stvarati..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
eto..ako ti zlaStoka kazhe tako..onda mora biti istina :D
moj savjet ti je : presadi to chim prije..i ubacuj u HPS box...ovako chesh ih samo muchiti..a neche ti rast i razvijat se koliko bi mogle i trebale..

( btw. ne znam u kakve posude ih mislish presadjivati..ali...obavezno povechaj rupe na dnu posude..chesto su premale i premalo ih bude.jer su namjenjene neshto drugachijem-manje intenzivnom-uzgoju sobnog bilja )
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Evo riješio sam za sad,izbacio cijelu biljku,dodao zemlje na dnu i malo skinuo s vrha...+ slika vaze :)

P.S. Nevjerovatna razlika izmedju violatora i criticala u izgledu...
 

Prilozi

  • IMGP7883 (Large).JPG
    IMGP7883 (Large).JPG
    134,9 KB · Pregleda: 79
  • IMGP7886 (Large).JPG
    IMGP7886 (Large).JPG
    162,2 KB · Pregleda: 240

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Evo da ubacim slike od prošlog growa u kučištu :) Sjeme je bilo "divlje",bilo je 35gr suhog...
 

Prilozi

  • IMGP5589D.jpg
    IMGP5589D.jpg
    313 KB · Pregleda: 139
  • IMGP5703D.jpg
    IMGP5703D.jpg
    318,3 KB · Pregleda: 131
  • IMGP5834 (Large).JPG
    IMGP5834 (Large).JPG
    491,2 KB · Pregleda: 138
  • IMGP5968.JPG
    IMGP5968.JPG
    229,3 KB · Pregleda: 134
  • IMGP5971.JPG
    IMGP5971.JPG
    278,7 KB · Pregleda: 137
  • IMGP6161.JPG
    IMGP6161.JPG
    283,3 KB · Pregleda: 136
  • IMGP6163.JPG
    IMGP6163.JPG
    277,8 KB · Pregleda: 129
  • IMGP6174.JPG
    IMGP6174.JPG
    235,5 KB · Pregleda: 130
  • IMGP6179.JPG
    IMGP6179.JPG
    281 KB · Pregleda: 130
  • IMGP6182.JPG
    IMGP6182.JPG
    253,6 KB · Pregleda: 135

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ovih dana prebacujem pod HPS,na kolikoj udaljenosti da držim HPS bez cooltube-a od biljki? Mislim,ima na netu svakakvih prijedloga,ima li netko osobnih iskustava na kojoj bi bilo najbolje? Vidim da neki drže i više od 80cm od biljki...dok drugi na 30tak...

Za sada imam u planu držat na tih 30tak cm,uz ventilator koji će direktno puhat po vrhovima.Molim blagoslov iskusnijih:D
 
Poslednja izmena:

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
HPS 400W bez CT-a samo jedan ventilator koji che puhati po vrhovima biljaka..za to pitash koliko udaljeno mozhe biti sijalica?
sa nekih 30 cm ne gubish lumene ,ali postoji opasnost da spalish biljke ako ventilator ne otpuhuje tu vrelinu lampe..
mozhesh nastimati nekako-iza grla- jedan pc vent.koji bi stalno hladio lampu i otpuhivao vruchi zrak koji nastaje..+ jedan oscilirajuchi koji nashtimash da pushe po biljkama...
sve ovisi o ventilatorima..ne znam..mozhda da pochnesh sa nekih 35cm ...ali obavezno stavi termo/higrometar sa sondom..pa sondicu namjesti da bude u visini sa vrhovima biljaka koji su najblizhe lampi...a se po tome ravnaj..nebi bilo ok da ti pokazuje vishe od 30°C.
mozhda mozhesh i onaj mali ventilator na shtipaljku nekako zakachiti za reflektor...pa da ti on hladi sijalicu/lampu
ali..ako nisi nabavio termo/higro metar sa sondom..to obavezno uzmi...i to che ti biti najsigurniji pokazatelj ..( da se razumijemo..biljku ti neche spaliti ni ako bude cca 33°C ,ali..bilo bi dobro da ne prelazi 30°c )
hmm.bile su i nekakve tablice nekad davno...
evo ih
ugNHteK.jpg

ili
BluNdE2.jpg

ili
GPJGkue.jpg


to su prihvatljive udaljenosti...ali mjerenje temperature che ti najbolje pokazati..i..svakako preporucham nekakakav vent koji che hladiti sijalicu/otpuhivati toplinu koju isijava
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Evo opet,listovi lagano žute i pojavljuju se ove smeđe fleke

Sta mislite?

Ja sumnjam na zemlju? Jer florabellu koju sam kupio skladištili su je vani na otvorenom,bile je dosta kiše napadalo...zemlja je bila kompletno mokra kad sam je otvorio,da nije iz nje sve hranjivo izašlo?
 

Prilozi

  • IMGP7889 (Large).JPG
    IMGP7889 (Large).JPG
    150,4 KB · Pregleda: 52
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.