Citati

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.070
15.699
358
"Za dobro ovog svijeta nije potrebno kako bi anđeli stekli prevlast nad vragovima (kako sam mislio dok sam bio dijete), nego kako bi moć obiju strana bile približno izjednačene".. Milan Kundera
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan and Rope73

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
51
''Čovjek prolazi kroz sadašnjost vezanih očiju. Smije samo naslućivati i nagađati što zapravo doživljava. Tek poslije, kad mu skinu rubac s očiju, može pogledati u prošlost i ustanoviti što je proživio i kakvog to ima smisla.''

''Vama to zvuči nelogično, ali ljubav je upravo ono što nije logično.''

Smiješne ljubavi, Mailan Kundera
 

evome

Banned
Banovan
19.11.2015
45
7
8
''Čovjek prolazi kroz sadašnjost vezanih očiju. Smije samo naslućivati i nagađati što zapravo doživljava. Tek poslije, kad mu skinu rubac s očiju, može pogledati u prošlost i ustanoviti što je proživio i kakvog to ima smisla.''

''Vama to zvuči nelogično, ali ljubav je upravo ono što nije logično.''

Smiješne ljubavi, Mailan Kundera
ljubav je logično nelogična
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
- Kažem ti da je uzaludno tračiti život na put koji nema srca...
- Ali kako znaš kad neki put nema srca, don Huane?
- Svako bi to znao. Nevolja je u tome što niko ne postavlja to pitanje, a kad čovjek najzad uvidi da je pošao putem bez srca, tad je taj put spreman da ga ubije. U to vrijeme veoma mali broj ljudi može da zastane i razmisli, pa da nastavi put.
- Na koji način treba da postavim to pitanje, don Huane?
- Samo ga postavi.

Karlos Kastaneda, Učenje Don Huana
 

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
"Život je širi od svakog propisa. Moral je zamisao, a život je ono što biva. Kako da ga uklopimo u zamisao, a da ga ne oštetimo? Više je štete naneseno životu zbog sprječavanja grijeha nego zbog grijeha.
Onda da živimo u grijehu?
Ne. Ali ni zabrane ništa ne pomažu. Stvaraju licemjerje i duhovne bogalje." Meša Selimović
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
I je. Dok god se indentificiramo veličinama izvan nas, a one su iluzorne i prolazne koliko god se mi trudili ih večinu dana održat na životu trošeći život, a on je to nebo i blago. Jer kada dođemo unutra u to "nebo" onda će nam sve biti blago osim onoga što je iluzija...
 

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
34
Ispod mosta
zapitajte se jel zbilja bilo potrebno da komentirate i time trolate temu

"So dem neva like my spirituality,
And dem neva like my face.
So dem try wid di enemies necessary,
Just to get mi outta di race."

Alborosie
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
"U samoći bijednik osjeća svu svoju bijedu; veliki duh svu svoju veličinu."
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima."
"Without books the development of civilization would have been impossible. They are the engines of change, windows on the world, "Lighthouses" as the poet said "erected in the sea of time." They are companions, teachers, magicians, bankers of the treasures of the mind, Books are humanity in print." Arthur Schopenhauer

"Nemoj suditi svaki dan po žetvi koju žanješ, nego po sjemenu koje si posijao." Robert Louis Stevanson

"Mrzio sam svaki minut svoga treninga, ali sam sebi govorio da ne odustajem, da se patim sada i da ostatak života živim kao šampion." Muhamed Ali
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
  • "I nanese li ti neki prijatelj zlo, reci mu: Opraštam ti što si mi učinio; ali to što si sebi učinio - kako bih ti mogao to oprostiti!" Friedrich Nietzsche
  • Edit:"Tako je govorio zaratustra ":D
 
Poslednja izmena: