Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.291
14.571
358
.....moje je mišljenje da je ovo debelo prenapuhano i predimenzionirano jel nekom paše takva sitaucija.....ja im niš ne vjerujem.....sve ovo mi je jako sumnjivo i polu šuplja priča......možda nije točno ali to je moj stav o toj prehladi......i naravno sve je unaprijed isplanirano
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
ali sigurno će biti nestašica svega u Hrvatskoj jer ne proizvodimo ništa samo uvozimo
Nestasica cega? Sto se toga tice nek odmah danas zatvore granice,sve sto valja saljemo van a uvozimo neki otpad koji nitko drugi ne zeli. Ja tu stvarno ne vidim nista lose da napokon kupujemo nesto nase,od jadranske ribe pa do mesa,povrca....
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
U Beogradu ljudi kupuju kao da je smak sveta, rafovi u slabije snabdevenim prodavnicama su poluprazni ali jaci marketi kolko sam primetio nisu osetili nista osim naglo povecanog prihoda. Samo je pitanje vremena kad ce se zatvoriti skole i javne ustanove i proglasiti vanredno stanje, moje iskreno misljenje je da Kina kao drzava dosta toga krije jer je ovo vec samo po sebi veoma jak udarac na njihovu ekonomiju i biznis pa pokusavaju ublaziti stetu, cim su pare u pitanju svi znamo na sta su ljudi spremni a ovde su VELIKE pare u prici.

Jos malo pa ce biti proglasena pandemija, a tada
https://www.nytimes.com/2020/03/11/health/coronavirus-pandemic-who.html
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Nestasica cega? Sto se toga tice nek odmah danas zatvore granice,sve sto valja saljemo van a uvozimo neki otpad sto ga nitko ne zeli. Ja tu stvarno ne vidim nista lose da napokon kupujemo nesto nase,od jadranske ribe pa do mesa,povrca....
Milion puta sam zazalio sto sam otisao van ali sad najvise jer
vdje gdje ja zivim nista ne raste,I nist ne mozes sam uzgojiti,jer sunaca ima skoro nikad i pravo je cudo da su uspjeli prezivjet kao nacija..
Ugl.kao vegetarijanac mi strasno zvuci zatvaranje granica i nemogucnost dolaska do svjezeg povrca i voca..
A box mi je vec zauzet za radosnu biljku
 
Poslednja izmena:

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
@Himalaja slažem se u potpunosti s tobom, Nadam se da će iz zla izaći na dobro jer će se pokazati sve slabosti ovog trulog sustava. Ljudi kupuju ko ludi, kod mene na kvartu pustoše dućane k'o da je sudnji dan...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and Badi

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Na neki perverzan način zspravo se radujem kraju svijeta
neide kraj za nas sve, zadnje brisanje ako ga možemo tako nazvati, koje je roknilo pravo po nama je počistilo sve veće od dvorišne kokoši, tako da jednostavno dolazi prirodni ciklus pomoći manjim vrstama koje smo pregazili skoro, svi manji od kokoši će par stotina godina imat pednosti u odnosu na sljedeće retarde koji krenu napadat tehnologijom vatre, nafte i expanziskih sustava....ja planiram istrenirat 5 košnica da oponašaju kabanicu za mene, pa me možda obiđe "svemirski" brisač...
:rofl: inaće šanse da bilokakav virus opstane u bioraznolikom okruženju su puno manje nego među nama betonašima, centralistima, tako da ima šanse da u nekoj spilji, đungli, preživi genetika polumajmuna kojeg boli dupe za crep kad ima list, neznajući da upravo taj list glavu čuva.....
kako god, kravata, cipela, daljinsko zaključavanje i glasovne komande neće pomoći nikako, preživjeli će u čudu gledati kako većina u mukama umire...:)
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Ja imam preko 50 jednokratnih maski sa filtrerom a imam i 2 profi sa filterima koji se mjenjaju ali mi ne pada na pamet da ih koristim
U federalnom djelu BiH su na snazi vanredne mjere , škole su zatvorene, zabranjene posjete bolnicama , kod doktora se moraš telefonski najaviti i još svašta nešto ali Mostarci ko mostarci se ne sekiraju puno
Danas je preljep dan i bašte kafića su krcate a ne primjetim ni neke veće gužve u prodavnicama i apotekama
Sasvim običan dan kao i mnogi drugi i da nije medija mi ne bi ni znali da corona hara svjetom
Nas puno više brine UboRAK ( deponija smeća) u koju se baca sve , od uginulih životinja pa do medicinskog otpada , prisustvo piralena u kolektorima i misteriozni nestanak mulja iz njega , gašenje Al koji je držao Hercegovinu u životu i još svašta nešto tako da nam je ovaj sars2 na zadnjem mjestu
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
i talijani su dosta ležerno pristupili problemu pa su tu di jesu, radi se o krajnjem nedostatku društvene odgovornosti pojedinca koji se u ovakvim slučajevima voli prikazati kao neučinkovitost državnog aparata. Upozorenja su na snazi danima a mi se sprdamo svi skupa. Kad se proglasi potpuna karantena onda će plenković i milanović biti krivi. Namjerno malim slovom.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
inaće šanse da bilokakav virus opstane u bioraznolikom okruženju su puno manje nego među nama betonašima, centralistima, tako da ima šanse da u nekoj spilji, đungli, preživi genetika polumajmuna kojeg boli dupe za crep kad ima list, neznajući da upravo taj list glavu čuva.....
heh, samo sto je korona ovde prisutna bar nekoiko miliona godina pre majmuna, a kamoli coveka.
cak i ova 19ica je otkrivena pre koliko, 50 godina? samo nije bila toliko nadrndana kao sad.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
„Uzimali smo više nego što smo davali, Coro“, rekao je. „Iscrpili smo izvore. Potrošili kredite. Zagadili zemlju. Poremetili ravnotežu. Ponašali smo se prema njoj kao drumski razbojnici, na zemlji u prolazu, a ne kao njeni suvlasnici i saučesnici. Kao da posle nas nikog više neće biti. I neće. Platićemo. I u nečem drugom smo se prevarili. Daniel Leverquin je imao pravo. Mislili smo da je besnilo ovo što je na Heathrowu uradio Rhabdovirus. A to je ono što smo sami činili otkako postojimo kao inteligentna vrsta. Što smo učinili od sebe, svoje biološke šanse, svoje istorije, svojih života i ciljeva. To je, Coro, pravo besnilo. A ovo je bolest, koju ćemo ovako ili onako savladati, kao što smo i do sada savlađivali. I nije pitanje koliko će nas ostati, nego zašto? Da li će ti što prežive biti drukčiji. Jer bez toga, preživljavanje nema svrhe.“ kolko nas ima ovdi da se razumimo u COV bolje od ovih na telki, hbt.....lol
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.