Da li je neko dobio recept za canabis..?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.11.2016
2
13
3
56
Ja sam predstavnik ministarstva zdravlja u radnoj grupi za legalizaciju kanabisa u medicinske svrhe, Loncar me je tamo imenovao iako svi znaju moj stav, i ne samo stav, ja sam licno izlecio uljem preko 500 od lecenih 700 pacijenata od kancera, lecim trenutno i oko 120 ljudi od drugih bolesti tipa MS, Kron, Alchajmer, parkinson, autizam, epi, limfoedem, artritis, turetov sindrom i druge sa 5 raznih vrsta ulja i napisao sam novi ( buduci ) zakon o PKS u ( kao i sada vazeci ) i sve budice podzakonske akte do detalja koliko mora biti udaljena organska od obicne proizvodnje i koliko debela mora biti drvena paleta za susenje hedova ... cisto da bi znao do kojih detalja je vec dosla izrada propisa ... ja sam odradio preko stotinu tribina po Srbiji o legalizaciji, doveo u Srbiju vise puta i Rika i Hanusa i Hornbija i Mechulama i mnoge druge i nikada nisam imao ni najmanji problem sa bilo kim iz vlasti vec samo punu saradnju i podrsku ...
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ja sam predstavnik ministarstva zdravlja u radnoj grupi za legalizaciju kanabisa u medicinske svrhe, Loncar me je tamo imenovao iako svi znaju moj stav, i ne samo stav, ja sam licno izlecio uljem preko 500 od lecenih 700 pacijenata od kancera, lecim trenutno i oko 120 ljudi od drugih bolesti tipa MS, Kron, Alchajmer, parkinson, autizam, epi, limfoedem, artritis, turetov sindrom i druge sa 5 raznih vrsta ulja i napisao sam novi ( buduci ) zakon o PKS u ( kao i sada vazeci ) i sve budice podzakonske akte do detalja koliko mora biti udaljena organska od obicne proizvodnje i koliko debela mora biti drvena paleta za susenje hedova ... cisto da bi znao do kojih detalja je vec dosla izrada propisa ... ja sam odradio preko stotinu tribina po Srbiji o legalizaciji, doveo u Srbiju vise puta i Rika i Hanusa i Hornbija i Mechulama i mnoge druge i nikada nisam imao ni najmanji problem sa bilo kim iz vlasti vec samo punu saradnju i podrsku ...


Nebi htjeo biti nevjerni toma ali volio bi da nam malo vise napises ili cak otvoris temu sa svojim iskustvima doziranju i sortama jer po ovome sto pises imas nevjerovatno dobar ucinak pa podijeli sa nama svoje metode da vidimo u cemu se razlikuju od nasih
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
preveliki su interesi
Slazem se medutim nesmije se podcijeniti "snaga mase" kada je neka diskriminacija u pitanju.Da ne ulazim dublje..ljudi su glasali za ovu pliticku vlast pa isto tako mogu nesto promijeniti iako kao i ti sam skeptik.Stvar je kulture i odgoja zato mislim kako jos koja generacija treba da prode kako bi narod gledao malo "sire" od onoga sto im politicari prezentiraju.Ali uvijek postoji vlastiti uzgoj..je da je u grcu ali barem se nekako mozemo snaci.
mazanje očiju,d
Potpuno se slazem.Ali kazem..smatram kako je do odgoja i konzervatizma koji vlada u drustvu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Frend,,slobodno brisi,nije bed.Medutim sam naslov teme povlaci pitanje politicke situacije iz razloga sto oni odobravaju i zabranjuju uporabu,uzgoj kanabisa.A mene ti politika zanima isto kao crno ispod noktiju.Zato.. sto se mene tice..brisi:thumb:
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Razvukla se tema.. ali tema je takva da sama trazi to da se razvuce.. Znam iz prve ruke da je u Hrvatskoj. prodano vec nekoliko pripravaka.. Cuo sam od oboljelog kolege da po Zagrebu dosta pacijenata na onkologiji uzima pripravke... za to neznam kako, sto i koliko i cega dobivaju i uzimaju.. i znam da je u Zadru prosli mjesec prodan pripravak jednoj tesko oboljeloj gospodji.. koliko mi je receno to je prvi slucaj sluzbeni.. sad neznam dali na podrucju samo Dalmacije ili i sire?! ali ako vas zanima mogu provjeriti i reci vam kompletnu proceduru oko nabavka... Sto se tice legalizacije.. moja predvidanja su da je rekreativno legalno sve do kraja 2018 godine.. Vjerujem dok Amerikanci kompletno legaliziraju da ce jednostavno i ostatak svijeta to prihvatiti.. A sto se tice farmaceuta i oni ce dati zeleno svijetlo samo da se organiziraju i regrupiraju i dok ne naprave racunicu od toga.. cini mi se kako jos uvijek ne kuze koliki je potencijal tog biznisa.. ali kad skuze onda je to to.. samo sto ce se onda potaknuti niz drugih pitanja.. svi ce htjeti uzeti svoj dio kolaca.. nebi me cudilo da ce i oni koji sade u privatne svrhe u buducnosti morati placati porez na uzgoj i kolicinu.. morati ces box registrirati..hehehe
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Da se nadovezem.. dakle recept za mjesec dana kosta 750Kn, dobije se 20ml ulja rijetke konzistencije od tri sorte sative, Super Skunk, Green neki i jos neka treca zaboravio sam tocno koje... Onkolog mora potvrditi i dati zeleno svjetlo da ti osobni doktor moze prepisati recept.. cesto je situacija tj. uglavnom je situacija da pripravka nema u ljekarni pa da se mora naruciti.. pa sad koliko im treba da to dode iz Kanade pitaj boga.. u svakom slucaju nije brzo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx
09.11.2016
73
105
33
37
Dakle to je tako. Ne vjerujem da ce biti za godinu dvije ali nakon 7-8 godina i dva izborna ciklusa očekujem da će vlada razmisljati o modelu koji je na snazi u republici Českoj i gradu Pragu.
ps. sa privatnim receptom ulje, lijek se moze nabaviti i u Sloveniji.
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Sa receptom koji sam dobio u Hr mogu znaci u Slo podignuti?Ajde mi ako mozes na PM dati grad ili adresu za podignuti ulje.Hvala:)
 
09.11.2016
73
105
33
37
http://www.hrt.hr/318860/vijesti/i-dalje-bez-lijeka
Dok pacijenti u Hrvatskoj još čekaju na lijek na bazi kanabisa - koji bi mogli kupiti u ljekarni, u Sloveniji je to praksa već godinu dana. Ipak, rezultati ne ohrabruju. Potražnja za sintetičkim pripravcima, koji se nude u ljekarnama, nije velika. http://www.hrt.hr/313899/vijesti/medicinski-kanabis-u-zemljama-eu-a
..... u Sloveniji, gdje je od početka godine izdano tek stotinjak recepata. Mislim da bi bilo više izdanih recepata kada bi obveznik plaćanja bio Zavod za zdravstveno osiguranje, rekla je Venčeslava Bavčar iz Ljekarne Ljubljana. Pacijentima je preskupo dati 170 eura za kapi. Najviše ih kupuju stranci, većinom iz Hrvatske i Srbije, dodaje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
U Urugvaju 90% ljekarni je odbilo prodavanje kanabisa. Večina zbog toga jer bi onda ljekarne bile još veće mete pljačkaša, a nemaju adekvatnu zaštitu. Kod nas je ipak bolja situacija nadam se...
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Da se nadovezem.. dakle recept za mjesec dana kosta 750Kn, dobije se 20ml ulja rijetke konzistencije od tri sorte sative, Super Skunk, Green neki i jos neka treca zaboravio sam tocno koje... Onkolog mora potvrditi i dati zeleno svjetlo da ti osobni doktor moze prepisati recept.. cesto je situacija tj. uglavnom je situacija da pripravka nema u ljekarni pa da se mora naruciti.. pa sad koliko im treba da to dode iz Kanade pitaj boga.. u svakom slucaju nije brzo!

Neznam gdje si izvukao informaciju o sortama? ja do te informacije nisam uspio doci al i tako svaka rasprava je suvisla iz razloga sto je to kako je vec receno bio samo kozmeticki zakon u izbornoj godini i daleko od bio kakve ozbiljne primjene u korist bolesnih, bez omalovzavanja nekolicine ljudi koji su se jako potrudili da nesto promijene al to je politicko pitanje a tu sve staje prije nego li ista krene dalje od ovog gdje smo stigli
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
@mario339 evo ovako.. to sve sto sam naveo pise na papiricu koji dobijes uz lijek.. pise i da u kapi ima 0,16 thc i 0.16cbd i nije super skunk ili kako sam napisao gore.. vec sweet skunk.. Pise kao ulje biljki cannabis sativa i te tri sorte su navedene...
@Sensi Star ovo nije lijek u smislu da ce izlijeciti bolesti nego lijek koji ce simptomski pomagati u lijecenju..
pacijenti koji uzimaju to ulje govore da je u pocetku bilo izuzetno potentno i to puno jace od domacih ulja.. medutim sad vec nakon mjesec i nesto kazu da i nema neko djelovanje.

i ulje je totalno druge konzistencije.. rijetko i puno svjetlije boje
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Normalno da nakon mjesec i pol uzimanja ulja, ulje i "nema neko djelovanje" jer su pocijenti koji ga uzimaju stekli odredjenu toleranciju na THC, pa zbog toga ne osjecaju djelovanje ulja.
Da podignu dozu za duplo, osjecali bi ga itekako. Ista stvar je i sa pusenjem trave. Na pocetku te spuca ko blesavo nakon dva tri dima, a kasnije kad se izgradi tolerancija na THC onda ti treba cijeli joint za isti efekt.

Ako sam dobro shvatio, 750 kn je 20 ml ulja? Koliko se moze mjesecno maksimalno ulja dobiti na recept?
 
09.11.2016
73
105
33
37
11.11. kanabis 2.png informacija,
9. studeni 2016.

U Hrvatsku je stigla nova pošiljka lijeka na bazi medicinskog kanabisa. Lijek je u obliku ulja u bočicama od 25 ml s dozatorom i zamjenjuje povučene kapsule s tekućim punjenjem. Temeljem odobrenja za puštanje u promet od 3. studenoga 2016. godine, isti se distribuira u ljekarne od 7. studenoga 2016. godine. Lijek se izdaje na liječnički recept i dostupan je u dvije formulacije:

  • Ulje kanabisa u bočicama, Tilray Drops (Cannabis Sativa Oil) 5,0 mg THC-a/5,0 mg CBD-a po 1 mL ulja
  • Ulje kanabisa u bočicama, Tilray Drops (Cannabis Sativa Oil) 2,5 mg THC-a/2,5 mg CBD-a po 1 mL ulja
  • http://www.imz.hr/proizvodi/medicinski-kanabis/
  • Na svakoj bočici nalazi se kapaljka kojom se pripravak može točno dozirati, s oznakama u mililitrima (mL), pri čemu 1 mL otopine sadržava 2,5 mg, odnosno 5,0 mg aktivnih tvari (THC-a i CBD-a), što omogućuje precizno doziranje od strane pacijenta, sukladno dozi koju je propisao liječnik u određenoj indikaciji.

  • Primjer recepta:
    Rp/
    Cannabis sativae gtt. peror.
    2,5 mg/mL THC/2,5 mg/mL CBD
    D. lag. orig. No II (duas), odnosno navesti broj bočica, do max. mjesečne doze od 7,5 g
    S. 2x1 mL, odnosno prema smjernicama za doziranje Ministarstva zdravstva sukladno indikaciji

    Lijekovi koji sadrže THC mogu se propisivati na recept u količini potrebnoj za liječenje do najviše 30 dana. Ukupna količina propisanog THC-a za 30 dana liječenja ne smije biti veća od 7,5 g.
 
Poslednja izmena:

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
ja imam preporuku neurologa da kad lijek bude dostupan u ljekarnama al nemam te novce :(
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Stari to je ono najzalosnije u svoj toj legalizaciji sto si malo tko moze priustiti takav lijek a drzava dalje od ovoga cisto sumnjam da ce nesto poduzet:(