Domaca zivina pernata (a i ostala)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
OC da ga nisi malo previše razmazio kad jede tako iz ruke? Jel oće ćopt crviće ovako kad mu daš u zdjelicu?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Meni danas najveća ptičurina koju sam vidio u životu preleti iznad glave. Imala je jedno 5 kila, reko wtf. kad ono Labud. Nisam imao pojma da budla može visoko letiti. Čudo su te ptičurine. Divlje patke su dobre pod pekom kažu :drull:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ttt

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Brate ja sam imao 8 komada, krcili ljudi medju u selu i nadju jaja i ovaj glavni ciko znao da ja to volim i pozove me, izlegao ih pod kvockom i cjele godine bile kod mene, tek u zimu odletile. U pocetku dolazile svaki dan, a onda sve rjedje, na kraju mi je zadnja dosla nakon 3 godine, ja joj dao prekrupe i ona je bila malo sa mnom i otisla. I sad cuda, sledece godine ja idem sa izvora, bio april mjesec i sad prolazim kraj supe kad ono nesto pisti unutra, pilica jos nisam imao i meni sad cudno, a kad sam usao divlja patka i 12 pacica. Ja polako pridjem a ona stoji, uhvatim je ko mace :), pacici se razbjezali, jedva ih sve pohvatam i odnesem ih na obliznju rijeku. Kad sam ih pustio ona poleti visoko a oni se svi zavuku u travu, onda sam se sakrio i malo gledao, nakon par minuta ona se spusti tacno na to mjesto i poce ih dozivati i svi izadjose lagano jedno po jedno i odose za njom niz rijeku. Poslije toga ih vise nikad nisam vidio...
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ne ide to tako kad se rode u divljini, nece onda da jedu i sve pokrepaju s vremenom :( Nudio mi ciko lovac pedeset maraka za njih kad sam ih nosio ali nisam htio jer znam da bi se patile. Muku sam mucio sa ovim svojim u pocetu i onda se sjetim da ubacim pilice sa njima i tek su onda pocele kako treba jesti a prije toga sam ih morao sopati. Dosta je tesko to uzgojiti od pocetka, a izlegao sam i fazane, e to je tek prica za sebe. Od 11 njih samo tri docekala zrelo doba, ali su bili prelijepi, ja im napravio veliki boks, e kad natjera krv u onu svoju glavu, pa sve one krjeste narastu i onda zapjeva, ma ustajao sam samo da to vidim u 5 ujutro. :) I njih sam pustao i bili su bas atrakcija u selu, nisu se uoposte bojali ljudi i onda dodjem jedno jutro a tvor usao i podavio ih... Sad bih mogao pisati i pisati, ali necu vise i ovo je previse :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Srndac and L0oD