Domacica, prvi grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Koliko sam čitao mislim da je Jack Sparow koristio u nekom svom dnevniku i kaze da je zadovoljan ako me sećanje sluzi.. probat cu nekim prirodnim putem povećati P i K .. I da, onako kako je počelo cvetanje uzeo sam jednu flašu od 2 l , napunio je maslačkom, koprivom i još jednom livadnom biljkom i ostavio par dana da odstoji, dali bi to bilo dobro za zalevanje da ne napravim sranje neko? xD
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
e tu se ne želim mješat pričekaj Jack-a da se javi a za ovaj koktel nebih znao,al mislim ne isplati se eksperimentirat,možda da izdvojiš jednu biljku pa nju zaljevaš time pa da vidiš reakciju... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mr. Frajer

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Mejdej mejdej, Hjuston vi hev a problem! :) .. jedna dobra i jedna loša vest .. Izgleda da je prvo PA ŽENSKO ! :D al loša je to da prerastaju saksije i trebam ih pod hitno presadit, hoće li im biti šta ako do sutra navečer ne presadim?


Ne znam sad koliko se vidi ali pored svakog razgranatog dela pojavile su se poput dve pistile, sad čekam jos koji dan da potvrdim

I jedan grupni blagi lst i pognojeno valentin gnojivom u 1/3 meri sa 2 l vode :)
I čisto da kazem, kad sam podignuo jednu saksiju kao da su dva tri korena imale dlačice, jel to neki problem?? I kad ih presadim, kako da im ograničim rast??? što da radim? kupio sam one glinene kuglice za skupljanje vlage , da to stavim na dno ili? :read:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Iz cega si zakljucio da su premale tegle? Ako si procvale onda si malo zakasnio sa presadjivanjem (nije da se ne moze, ali stres ce biti veci).
To sto ti viri ispod je glavni korijen (ili njih dva-tri), to je normalno i kod mene je bila svaki put ta situacija. Nije im smetalo.
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Kali je napisao(la):
Iz cega si zakljucio da su premale tegle? Ako si procvale onda si malo zakasnio sa presadjivanjem (nije da se ne moze, ali stres ce biti veci).
To sto ti viri ispod je glavni korijen (ili njih dva-tri), to je normalno i kod mene je bila svaki put ta situacija. Nije im smetalo.
Pa ove sam saksije samo koristio da se biljoze malo više razviju, ne znam po čemu sam zaključio, čine mi se mnogo manje nego što vi koristite u dnevnicima, mozda po tome?? Planiram sutra uzeti malo veće saksije koje će biti zadnje za presađivanje, a i još nisam siguran da je ova procvetala , da , ali koren mi viri na svakoj rupici i već je malo izašao, ne misliš li da treba malo veće teglice?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ako imas prostora za vece saksije presadi al tako da na rasturas busen, samo prebaci u vece i dopuni zemljom, po meni posude jos nisu knap al ako vidis koren a ne znas koja je vrsta u igri, presadjuj pa si miran
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Evo i mene malo, presađene u veće posude, imam za sada jednu potencijalnu zenku i dva moguća muška, nemam bolji fotić od ovoga tako da sumnjam da će se šta videti..

mogući mudonja?? izgledaju kao pupoljci mali i ima ih tri sa te strane

jedna grupna, prva dva su moguća alfa muzijaka a gornja lepotica desno je potencijalna zenka :) (pre ponosam sam na nju xD)

Evo i lepotice, ne vidi se nazalost na slici ali izašle su dve bele dlačice, jel to znak da je ženka?
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Napravljena blaga selekcija :) bile 2 mudonje, jedna je još neidentificirana i jedna lepotica :)


sa leve strane lepotica, desna je još malo pod stresom od sinoćnjeg premeštanja , valjda će se oporavati a i listovi su mi malo čudni na njoj

još jedna malo blize.. e sad, što mi je činiti?? da odma prebacim na rezim 18/6 ili nastavim sa 12/12 ??
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Jesam :D evo odraden toping na obe cure :)

A evo i slika malo blize

Pričekat cu par dana da se razviju grane pa ih stavljam pod mrezu i na cvetanje.. Ne znam dal je neko imao ovakav problem , na slici leva se čitavo vreme super razvija i dobro izgleda,listovi su joj mekaniji i čini mi se da je nekako svetlije zelena, no desna ko da je onako kruca na dodir, sporije se razvija ,dal je mozda guše i sprečavaju fan listovi??? Jer donji fan listovi su super razvijeni no sve kako ide gore ko da se smezura, moguce rešenje i koji bi to problem bio? :/ :eek:hno: dal sad smem skidati donje fan listove ili one koje prave "senu" na donje, jer predpostavljam svaki koji skinem da će ostali dobiti dodatno materijaal za rast
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Postoji mogućnost da problema zapravo i nema. Priroda je takva da ne voli identične kopije. Drugim riječima, ne postoje dvije iste biljke pod Suncem, makar se radilo i o klonovima. Trenutno su ti biljke u fazi oporavljanja od šoka topiranja, pa i to uzmi u obzir. Dozvoli im tjedan da se oporave. Možeš ih probati zarotirati (zamijeniti mjesta), čisto da isključiš eventualno nejednako strujanje zraka (temperaturu) po boksu. Razmisli i o skorom presađivanju u veće posude. pozzz :)