G-O-M in-out 2013

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pozdrav vutroljubci :icon_mrgreen:
Već dugo pratim forum, nadopunjavam znanje, a nikad od mene nikakav dnevnik (to je zbog ljenosti i nedostatka vremena). I tako se ja odlučih da podijelim ovaj grow sa vama čisto onak da imam bar jedan grow dokumentiran od početka do kraja.

Kao što naslov veli radi se o automatic sorti Green-O-Matic 4x regular sijeme. Veliki box mi je na remontu do kraja jeseni, a ovo planiram za outdoor. Dok još ne zatopli sklepao sam od neke stvarno male kutije neki boksić za klijanje i rast narednih 10-tak, 20 dana, dobro služi i biljčice sretno napreduju. Uglavnom da skratim priču.
4 sjemenke piknute u zemlju bez predhodnog klijanja 31.3., dvije proklijale drugi dan, dvije treći dan, da zaokružimo u vegetaciji su cirka 7 dana i plan mi ih je presaditi van oko 20.4-tog. Zemlja Tera Brill pomiješana sa kuglicama stiropora. Trenutno na režimu svijetla 14/10 pod 6400k. Sve su vesele i zdrave i zasad napreduju bez problema. Evo i neke sličke (sorry za lošu kvalitetu fotki, slikam s mobom):

DSC01844.JPG IV7jgYG.jpg JT5eb81.jpg

Eto toliko od mene, pa bude neke foto update pao za 10-tak dana a onda direkt out na već pripremljen sajt :)
 
Poslednja izmena od urednika:
23.02.2008
1.048
1.455
188
Jel ovo 14/10 da simuliras outdoor, tj Sunce? ja bi ipak stavio na 18/6, ajde sretan grou :ridinghorse:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pa da, najviše radi toga. Ono nekako gledam da ih držim po danu pod svjetlom a noću u mraku, 14/10 mi se nekako činilo najbolje kad sam krenuo prije tjedan, u korak sa danom, a i da im nebi previše skratio dan kad ih prebacim van.
 
07.03.2012
20
1
8
33
Koja je jacina te jedne stedne? Imam jednu u kuci koju sam mislio da iskoristim isto kao i ti, cisto da krene pa da prebacim u out.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Možeš da, ali ti prostor mora biti full mali. Štedna je 32w-2150 lumena, reklo bi se definitivno premalo ali iskoristivo s obzirom na box koji sam brzinsi sklepao od kutije za sony playstation 1. Širina boxa je samo 10 centi, dubina 40 i visina 40 i sve što stane unutra su te četiri čaše sa biljozama i jedna čaša sa vodom za vlagu. Sve u svemu u kubičnim centimetrima prostor boxa rekao bih oko 1/5 metra kubičnog prostora. I by the way čaše trenutno stoje na pola boxa visine, samo 5 centa od žarulje jer je box pregrađen na pola, tako kad porastu samo maknem pregradu i spustim ih na dno boxa, al nadam se da neće toliko brzo rasti još 10-tak dana.
Ako pogledaš sliku malo bolje, gornji dio boxa kod žarulje skontat ćeš lim iznad nje, e to sam skombinirao od 7,5 deci limenke kojoj sam odsjekao dno i vrh presjekao je po dužini i napravio mini reflektor, najviše radi toga da mi se vrh boxa ne zapali od žarulje jer je ipak riječ o kartonskoj kutiji.
Ovakav box može svatko napraviti i iskoristiti ali prvenstveno radi klijanja i početnih 10-tak, 15 dana, za sve više od toga nema svrhe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
07.03.2012
20
1
8
33
Vidim da je jako mali zato i pitam. Tako nesto sam hteo odraditi samo za kupovna semena, da ih ne bacam odma napolje jer nemam gde i da mi ne propadnu. Jedino sto cu ja mozda uraditi malo veci box da stane jos koja casa i ubaciti jos jednu cfl.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pozdrav Ljudovi :vb_kez:
Evo mali update nakon par dana. Znači 11-ti dan vege. Jedna je totalno podivljala i dere ostale za duplo u napredku, ali sve u svemu ide dobro s obzirom na obzir.





Pomalo im postaje tijesno. Mislio sam ih ovaj vikend tutnit van na sajt al sam se nakon pogleda na prognozu odlučio za utorak jer vele da se poslje utorka jutarnje temperature nebi više smijele spuštati ispod 10 stupnjeva.

Evo i moj smiješni "univerzalni polu-mini box" je bio raspoložen za slikanje:

DbIiWy0.jpg hIn6Dxq.jpg QcFqAmf.jpg

Toliko od mene za sada, i sljedeći update live sa sajta nadam se :)
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pozdrav sensi smokeri :rasta1:
Kao što sam obećao, biljke danas prebačene u prirodu. Svaka je biljoza bila zasađena u dvije čaše kao što vidite na slici, a unutrašnja čaša je već bila razrezana tako da je presađivanje išlo laganini, bez stresa i najbitnije, biljke ga nisu ni doživjele. Bila je to noćna akcija u 3 sata iza ponoći, spoticanje po sajtu u mraku uz malu pomoć svjetla s mobitela i mjesečine. Sve ubodene u prethodno iskopane rupe napunjene sa kuglicama stiropora i Terra Brill-om, svaka rupa 10-12 litara ali su rupe iskopane već u prirodnoj zemlji crnici tako da to sve mora da štima :)
Danas sam jedva dočekao da obiđem sajt da vidim kak sam ja to odradio i da vidim kako to sve izgleda obasjano sunčevim zrakama, pa pogledajmo:

14-ti dan vege:

Evo prva slika (sorry zbog loše kvalitete) je iz noćnih sati priprema za transport:

V6Lg3h1.jpg



Pa idemo onda: Prva:

PygHqSY.jpg



Druga:

009Um3N.jpg



Treća:

udLM6Pk.jpg



Četvrta:

MzZzjho.jpg




Sve dobivaju mnogo sunca po danu i vidi se da im je ugodno. Već nakon 12 sati od presađivanja neke su izbacile masu novih listića i izgledaju živahno.
Toliko od mene. Peace do sljedećeg javljanja :watchplant:
 

Prilozi

  • 009Um3N.jpg
    009Um3N.jpg
    148,5 KB · Pregleda: 3
  • MzZzjho.jpg
    MzZzjho.jpg
    143,8 KB · Pregleda: 2
  • PygHqSY.jpg
    PygHqSY.jpg
    65,9 KB · Pregleda: 2
  • udLM6Pk.jpg
    udLM6Pk.jpg
    134,8 KB · Pregleda: 2
  • V6Lg3h1.jpg
    V6Lg3h1.jpg
    37,8 KB · Pregleda: 2

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pozdrav Ekipa!
Evo danas sam iskoristio nedjelju za obilazak sajta. Zadovoljan sam stanjem, biljčice lijepo napreduju, vrijeme je predivno sunčano i toplo već danima i vremenska prognoza je obečavajuća.
Evo slike sva četiri komada, 19-ti dan vege, pa prosudite sami :)

YFVYNRV.jpg


lwvrk28.jpg


QUQbydC.jpg


y1uMDl7.jpg


Još nisam počeo sa gnojenjem, al u slijedećoj viziti imam u planu dati im dozu plantele list.
Usput odrađena priprema na sajtu, četiri nove rupe za nove četiri biljčice (blueberry, mazar, još jedan g-o-m i train wreck) koje su trenutno u boksu na klijanju gdje će odraditi prvih 10 dana vege prije premještanja na sajt.
Toliko za sada do slijedećeg javljanja. Peace :smoke18:
 

Prilozi

  • lwvrk28.jpg
    lwvrk28.jpg
    74,7 KB · Pregleda: 2
  • QUQbydC.jpg
    QUQbydC.jpg
    96,4 KB · Pregleda: 2
  • y1uMDl7.jpg
    y1uMDl7.jpg
    95,3 KB · Pregleda: 2
  • YFVYNRV.jpg
    YFVYNRV.jpg
    67,7 KB · Pregleda: 2

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
super to izgleda ,,,imam trenutno priliku paliti auto maxi gom (dobio na poklon)sve najbolje o sorti ,,odo zapalit :leafblunt:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Vozdra kolege :)

Danas sam ponovo obišao sajt. U tri dana što me nije bilo desio se boom prirode, pa je sve je obraslo i olistalo, tako da sam malo pljevio korov oko biljčica. Sunca ima hvala bogu i previše za ovo doba godine. Malo sam mjerakao temperaturu na sajtu i iznosi 33 stupnja. Počele su opake vrućine tak rano, nekako mi sve to miriši na sušno ljeto, nebi se čudio i većoj suši nego prošle godine.
Evo ga pa pogledajmo:

22 dan vegetacije:

eVerNFZ.jpg


Sq0s5WG.jpg


Y51UKuK.jpg


jk5xUdI.jpg



Ja osobno sam zadovoljan napretkom, iako sam uvjeren da je uz ove sve uvjete to moglo biti i bolje, masivnije. U nedjelju ide doza plantele, lako moguće im nabacim neki LST tj. neko naginjanje na jednu stranu pa ćemo vidjeti šta će se izroditi iz toga.

Do slijedećeg updatea lijep pozdrav vutroljubci :spliff:
 

Prilozi

  • eVerNFZ.jpg
    eVerNFZ.jpg
    113,3 KB · Pregleda: 3
  • jk5xUdI.jpg
    jk5xUdI.jpg
    219,9 KB · Pregleda: 3
  • Sq0s5WG.jpg
    Sq0s5WG.jpg
    170,7 KB · Pregleda: 2
  • Y51UKuK.jpg
    Y51UKuK.jpg
    201,6 KB · Pregleda: 1

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Hello Ekipa!
Evo me opet s jednom dobrom :vb_kez: i jednom lošom vijesti :sad2:

Dobra vijest je da sam upravo stigao iz noćne vizite sajta, po mrklom mraku krenuo u zalivanje i razveselio se kad sam vidio da su biljčice procvjetale.

Loša vijest je da iako je mrkli mrak i što mi je jedino osvjetljenje bilo sa mobitela za dvije sam 99,9% siguran da su mudonje, jednu sam i povlačio za muda. Samo koji metar od te dvije je jedna koja se još nije izjasnila, al mogla bi sutra. I bar nešt pozitivno je da je četvrta curka i to sam siguran prek 90% iako ću trasu još provjeriti po danu.

Eto rekao bih da su 28-mi dan krenule u cvijetanje, danas ulaze drugi dan cvjetanja. Dosta sam razočaran jer sam uhvatio sve sunčane dane bez ijednog kišnog i sa iznadprosječnim temperaturama, al opet tako ispadne. Interesantno je da su biljoze koje su na naj osunčanijoj strani i one koje su bile najnaprednije na kraju ispali jajani, a ona koja je na drugoj strani i što dobiva manje sunca je cura.

Nisam mogao poslikati biljoze jer kao što velim mrkli mrak je vani, a fotić mi je loš na mobu. Sve u svemu ako uspjem uhvatiti kakve fotke trasu prije čupanja na kojim se vidi sve, budem ih stavio.

Bez obzira na obzir, nije sve tako sivo, idemo dalje s dnevnikom :) Jedna curka definitivno u igri (sutra slika), drugu čekam da se izjasni.
U boksu još imam 3 komada koje su u neki 4 dan vege, tako da će one nasljediti počupane, iako su ove iz boksa drugi strainovi, bit će još i nekih 6-7 gom-ova uskoro, tako da opet mora biti zanimljivo :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
na fotki koju si okacio 21.04. se vidi mudonja, verovatno taj najnapredniji kog si vukao za muda :)

yyurn.jpg


no dobro, ubo si najcesce ocekivani odnos po zakonu verovatnoce, ako su preostale 2 cure, super + vidim da spominjes jos 3 u boxu, a i jos ti stize, sve u svemu ne kukaj, daleko si ti od sive zone ;) samo furaj lagano dalje
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Da power, u pravu si, predpostavljao sam to, al sam htjeo pričekati da budem siguran.
Danas sam bio na sajtu, na žalost i treća je jajan, tako da je i ona fasovala. Sve tri su uklonjene, rupe nadopunjene, i trojkica iz boksa samo što nije preuzela njihova mjesta.
Kao što sam obećao evo i foto update (ispričavam se unaprijed na lošijoj kvaliteti nekih fotki).

Prvo tri jajana:

WIjgdK5.jpg


Hy5sRnL.jpg


yOBn78g.jpg



I evo ih sva 3 u zadnjim sekundama života :)

tC9le97.jpg



I evo fotka jedine curke. 2 dan cvijetanja, na slici se baš nevidi, ali se lijepo vide pistile i nema naznake nikakvih jaja:

0GVR02U.jpg


d4crY3p.jpg


Curka će dobiti danas dozu plantelle cvijet, malo je slabija sa lisnom masom al bit će nešt od nje nadam se.

I evo jedna fotka iz boksa. samo za vas poziraju tri nove nasljednice:

Lgso2sn.jpg


Te u boksu su peti dan vege, trebalo ih je biti četiri komada ali jedna nije izbila pa su samo tri. Sve regular sijemena. Napravio sam mali zajeb pa nisam na čašama napisao di je koja vrsta, posađene su četiri: blueberry, mazar, još jedan g-o-m i train wreck a kao što rekoh samo tri su uspjele, a pošto su neoznačene čaše neznam koja od njih nije uspjela. Rekao bih mazar jer je bila najmanja sjemenčica iako nemora značiti.

Eto toliko od mene za sad, roštilj je pukao, brada je masna i idem se sad malo baciti u botaniku.

Pozdrav i PEACE :smoke18:
 

Prilozi

  • 0GVR02U.jpg
    0GVR02U.jpg
    134,5 KB · Pregleda: 1
  • d4crY3p.jpg
    d4crY3p.jpg
    127,8 KB · Pregleda: 1
  • Hy5sRnL.jpg
    Hy5sRnL.jpg
    97,6 KB · Pregleda: 1
  • Lgso2sn.jpg
    Lgso2sn.jpg
    74,3 KB · Pregleda: 2
  • tC9le97.jpg
    tC9le97.jpg
    252,4 KB · Pregleda: 1
  • WIjgdK5.jpg
    WIjgdK5.jpg
    74,9 KB · Pregleda: 2
  • yOBn78g.jpg
    yOBn78g.jpg
    157,9 KB · Pregleda: 2

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Dobro jutro, ili veče, nekima je već i laka noć :mrtva_banana: :vb_kez:
Danas obiđena curica, mala je lijepa vitka i pomalo dlakava. Možda malo previtka iz razloga što dobiva 10 sati sunca +3 sata sunca samo po glavi jel je dijelom zaklonjena zidićem. Dobila je i pristojan zalogaj po prvi put u životu, pola doze plantele cvijet. Gladna nije, žedna nije, i evo kak to izgleda:


4-ti dan cvjetanja
vRfM8gB.jpg



Evo i jedna slikica iz poluptičije perspektive:

B0OcNdd.jpg



...i kao što sam rekao. Još na prvi maj sam iščupane mudonje zamjenio sa novom trojkom. To znači izgleda ovako x3:

OzGlQd7.jpg



Sunce i dalje piči ko ludo, pa će i one sa njim nadam se. Uživajte i do pisanja :wave:
 

Prilozi

  • B0OcNdd.jpg
    B0OcNdd.jpg
    132,3 KB · Pregleda: 0
  • OzGlQd7.jpg
    OzGlQd7.jpg
    55,8 KB · Pregleda: 0
  • vRfM8gB.jpg
    vRfM8gB.jpg
    146,3 KB · Pregleda: 1
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.