GOJI bobice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Rodit će ti odmah prve godine, samo ko što rekoh ne sadi u kupovnu zemlju. I gledaj da posadiš na mjesto gdje dobiva više sunca. Više sunca=krupnije bobice, manje sunca=sitnije bobice .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Za goji pise da se sije u kokos ili light substrat sa perlitom ili pijeskom. 20-25°C i 2-6 tjedana da nikne. Kolko sam shvatio bitno je da nije neki jaki substrat.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nista od toga nisam objezbjedio :S , novi cool tube radi kako treba... nista morat cu traziti grijace.

da li ima ikakve specificne zahtjeve oko svjetla i vlage?
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Kad sam ja kupio sjemenke preporuka je bila da se sjeme stavi na stratifikaciju oko 7 dana.Nakon toga jedan dan u destiliranoj vodi pa onda sadnja iako mi se ovaj korak, s vodom nije pokazao pametnim.Vecina sjemenki je pustila klicu u vodi i prilikom prijenosa u zemlju su klice se potrgale pa sam od puno sjemena dobio samo 10-tak biljaka.Inace sijao sam ih u PotH i nisu se bunile.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
zasto ne u kupovnu?ima li sanse da nikne sjemenka u njoj?

Najbolje prinose daje na hranjivim i ocjeditim tlima. Međutim, tlo bi trebalo biti dovoljno drenirano pijeskom, tako da bi se bilo koji višak vode lakše odstranio. Omjer bi trebao biti 1 / 3 pijeska u tlu. Goji bobice rastu na tlu alkalne pH od 8,2 do 8,6 kao što je u njihovom prirodnom staništu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja sam uz piljevinu i ilovaču ubacivao po par šaka pijeska u svaku rupu. Kod klijanja treba biti oprezniji al što se tiče sadnica imam osjećaj da bi i iz betona šibale ko lude :D. Ja volim biljkama omogućiti uvjete njihovog prirodnog staništa, nek se osjećaju ko kod svoje kuće ;). Orezao sam svoje, izvukao ih na nekih 1,5 metra, sve picikato. Budem slike podijelio danas-sutra da vidite kak to majstor radi :cool:.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
E @wuvuzela, ma kiša neka danima pa ni ne izlazim, blata ko u priči. Danas tek izvirio :whato::. Evo par fotki kak sam ih opravio;

Od svakog grma sam odstranio oko 60% grana i izabrao dvije naj jače koje sam fiksirao. Grane koje su dosegle željenih 1,5m. sam samo capnuo s vrha tako da počne tjerati sporedne grane kroz nove izdanke, a izdanke pri dnu čupam tako da kad dođu plodovi ne vise po podu. Normalno potrebno je radit korekcije bar jednom mjesečno da se ne zapusti. Mogu vam reći da se vidi kako te dvije glavne grane dobivaju koru i gube elastičnost ko što vele da bi i trebalo, tako da me to veseli :).
P3062289.JPG

pogled pri dnu :confused:
P3062290.JPG

Rastom niže grmove nisam capao gornje vrhove dok ne dođe na visinu 1,5 metra, ali napreduju odlično :thumb:.
P3062295.JPG

Nadam se da iz ovoga bude ispao grm u obliku kišobrana za koju godinu koji će biti dovoljno jak da stoji samostalno bez oslonca ;).
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
niga.jpg

da li netko od vas moze potvrditi da je ovo goji? jutros sam primjetio da je izaslo iz zemlje.
temperatura nije bila kakvu ona zeli ali nadam se da je goji :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Haha, interesantna je biljka. Sad je u fazi da je oformila bodlje pa i nemogu više petljati previše jel se sav izbodem. Visina je negdje oko 2,5 metra, ali ide to još u vis, ja kako god topiram mladicu sutra dan već sa strane piče nove dvije prema gore. Na kraju kad popizdim uzet ću onu mrežu za povrće i baciti preko cijelog grma. što je nagore na placu imam još 46 grmova koje sam na sličan način uvezao i to je tek šou pravi. Čak ni korov nije tako divlji ko što je goji biljka.