HPS 70/100w + CFL 4x26w.. First grow after long long time

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
A koji ti je vent za uduv a koji za izduv (svi mi volimo dobar naduv :D)? Ako ti donji uduvava, dize vlagu gore, gornji je izbacuje. Logicno mi nesto tako!?
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Hehe. Gornji ispuhuje a donji upuhuje.
-I evo stajala krpa cijelu noc pored tog usisnog i vlaga nije narasla ni za 1% (3 boce vode su jos tu) :balls:
-Stvarno neznam sta bi vise mogao izumit...
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Obni redosled ventova, pa vidi. Mislim da je u pitanju ono sto ti napisah u proslom postu. Ne moguce da toliko vlage svaras a ona nestaje ?!
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Kad bi obrnuo redosljed ventova, prema slikama se vidi da su mi one na sredini boxa tj. kod upuhnog, onda on nebi puhao u njih i nema trenja i jacanja stabljike, prema bi mogao obrnuti bar u vegi, a kad krene cvjetanje vratim kako je bilo pa se odma i vlaga spusti.
-U svakom slucaju pokus cu napraviti pa da se zna kako lakse proc kroz vlazne probleme za ubuduce.

:wave:
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Ma samo ti njih obrni. Mani se jacanja stabljike kad ti biljka ima problem sa vlagom, pa ne raste nikako. Imas kod mene slike dva venta za cirkulaciju u boxu. Mozes da okacis jedan na sipku gde su ti cvl-ovi da duva na biljke. Nesto improvizuj :) Daj nekih slika :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ako ti je vlaga mala onda ne moj da obrces ventove jer je voda u vazduhu teza od vazduha pa pada dole tako ces jos vise izbacivati vlaznost ..

probaj dole meriti vlzanost trebala bi biti veca mozes ubaciti neki vent da mesa vazduh odozdo na gore tj. u boxu..
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Inace mi je termometar ispod biljki i ispod ventova a tamo je vlaznost 27%.
-Tako da mislim da je ispod cfl-ki (kod biljki) jos manja.
-Uzet cu 2 venta od 60mm i jednog stavit gore da puse prema dolje i jednog dolje da puse prema gore.
-Mislim da bi se tako mogao non-stop mjesati zrak.
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav,prvo izmjeri vlagu u toj prostoriji u kojoj je box..ako tamo imas radijatore(centralno)i isusuju zrak podosta po zimi sad,onda prvo podigni vlagu u toj prostoriji iz koje ulazi friski zrak u box,a nakon toga onda probaj to sve sta sad radis..ali vlaga ti je kojih 30%,ne treba te to previse zabrinjavat ako biljka sretno napreduje(a nemres znati jel to genetika ili sporije raste zbog uvjeta ako ih nisi sadio vec ohoho puta)bitno je da ventovi rade i da ima friskog zraka.
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Vlaga u prostoriji je uvijek uvijek ista. Znaci, od 53-55%.
-Hmmm, box mi nije blizu radijatora, ali je odmah prislonjen na dimnjak (jel to mozda problem). Pa sam stavio vlaznu krpu uz
dimnjak (ispred ulaznog venta) da ju grije i da vise isparava.
-A ne mogu reci da sporo rastu, svaki put kad ga zatvorim i ponovo otvorim vidim promjene.
-Dobro ne bas svaki put al ajd, ugl zna se sta sam htio reci =P
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
poanta kod isparavanja vode je da čim veća površina isparavanja, to veća vlaga u prostoru.
pokušaj staviti plitku posudu, čim veće površine u box, napuni je hidroton kuglicama i onda preko njih polij vodu, taman da su kuglice otprilike do pola u vodi. zbog hrapave površine kuglica i njihovog relativno velikog broja, površina isparavanja ti se višestruko poveća. vodu u posudu u kojoj su kuglice po potrebi nadolij svaki/svaki drugi dan. i problem bi trebao bit riješen. ako je netko već napisao slično nešto, pa si probao i nije uspjelo, zanemari. ;)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Stavljena plitka posuda sa hydroton kuglicama u 12h i do sad nema nikakve promjene..
-Tj. za 1% je narasla.. Isprobat cu sve sto mi padne na pamet, sljedece je da napravim grudu snijega i stavim tamo pa cu vidit hoce se onda dizat vlaga kako se bude topilo..
-Mora se nekako moc podic....
-Evo i par slicica :wave: :

http://img194.imageshack.us/g/p3030090.jpg/
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Lepo , lepo ! Samo napred! nikako mi nije jasna ta tvoja vlaga!? Jesi merio vlagu u gornjem delu boxa? I dalje mislim da ti donji vent oduvava vlagu od biljke.
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Ni meni nikako nije jasno.. Izgleda da je skucen prostor a 4 cfl-a previse isusuju zrak i ne daju da se digne vlaga!?
-Nisam mjerio kolika je gore. Pretpostavljam 2-3% veca.
-Gornji vent mi odvlaci zrak van a donji uvlaci.
-Tako da mi nema gdje utec jer je termometar odma do tog ulaza.
-I taj ventilator koji mi uvlaci zrak ide drito u biljke tako da sva vlaga koja ude ide u njih.
-Ali ocito da nista ni ne ulazi =s
 
19.01.2011
8
0
0
40
Zaledi flasu sa vodom od 2 litra i stavi je u box.
Zaledi je skroz, znaci ne da bude i leda i vode nego samo led.
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
blody je napisao(la):
Zaledi flasu sa vodom od 2 litra i stavi je u box.
Zaledi je skroz, znaci ne da bude i leda i vode nego samo led.

ne u box, vec eventualno ispred venta koji upuhuje zrak unutra...
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Ne brini tako za vlagu, imadoh isti problem koji sam pokušavao rješiti na 100 načina pa nikako, one svejedno fino rastu... Možda pomogne da upuh ventove spojiš na adapter sa podešavanjem V, tako ćeš moći kontrolirati obrtaje i smanjiti isušivanje, meni je pomoglo, ipak se malo povećala vlaga. A kakva je situacija po noći?
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Po noci naraste do 30%
-A neznam, pokusao sam stvarno dosta nacina i nikako, pa reko, ostavit cu kako je i dobro..
-Vidjet cemo sta ce i kako biti =D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.