HPS/MH 400 W (AUTOMATICI 2X BLUEBERRY , 1X AUTOMARIA II , 1X PANDORA) - LST i ScrOG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Vidiš kako su ti listovi mali u odnosu na vazu, kladim se da ih još nisi zalio pošteno sa par litara svaku. Tako bi i vlagu povisio. Ok to izgleda, ali malo suho. :)
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Dobro Triptank kaze zalijih ih bolje, automatici su i bitno je da se u vegetaciji cim vise razvije biljka, a nedostatak vlage ih malo koci.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Čovjek kaže da mu je niska vlaga ful, biljke imaju 14-15 dana, bilo je vrijeme da ih pošteno zalije. Ja sam isto tako zalijevao na kapaljku, pa mi je @Stipe rekao da ih pošteno zalijem da se korijen proširi. Kakvo prskanje u ogromnim potovima, pa nisu to biljčice 2-3 dana stare. Dao sam mu savjet koji sam i ja dobio od iskusnijeg growera, nisam ništa izmislio.

EDIT: nadam se da si ih pustio da se ocijede ako si ih pošteno zalio, da se ne skupi višak vode na dnu pota. Ako si tako napravio onda nema greške. Sad podigneš pot da osjetiš težinu, pa ponovno zaliješ tek kad pot bude lagan kad ga podigneš.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: imperator90

harihoudini

Aktivan Član
28.08.2016
143
863
93
Planet Zemlja
evo što se tiče zalijevanja,nikad ne špricam po listovima,u uglavnom je po litru svaka 3-4 dana.uvjek provjerim dno.
E sad pitanje...razmišljam o ScrOG-u ,ali još nisam sto posto siguran ,jer su automatici.te dali bih trebao raditi LST(tj dali smijem)prije mreže?
S tim da sam proučio Chillov supertopping ,ali eto zakasnio sa topitanjem...ili?
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja se ne bi zezao s mrežom, samo bi ih pustio da rastu bez treninga.
A ja se ne bih slozio sa tobom Trip :) :wave:

Biljka ce uvijek dati bolji urod sa treningom nego bez njega, tako da predlazem ti @harihoudini bar LST jer si zakasnio sa Cilijevom metodom.
ScrOG nema nekog smisla raditi na autosima, radi kratke vege, to je vise za foto biljke.

Samo pucaj LST i neces se pokajati :)

EDIT: Zaboravih da ti pozelim srecu :) Sretno do kraja sa autosima :) :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: harihoudini

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Nije drug nista problem, uvjek ih mozes podici na nesto da budu u istoj visini, ali nemas sta raditi uporedjivanje oko toga :) Uradjeno je to mnogo puta i dokazano da trenirana biljka daje bolji urod od netrenirane :)
Pa ti sad vidi, sto bi dzaba gubio???
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Sta te muci tacno da ti razjasnimo to odmah?
LST- low stres training, HST high stres training, sve ti kaze.
Kakav sok? Pa ne udarasbiljku lopatom, nego joj razvlacis grane da izravnas vrhove, i da svjetlo sto bolje dolazi do cvjetova i listova biljke. Nista ne sjeces, i ostalo. Samo savijes i zakacis nekom zicom ili slicno za saksiju.
Pregledaj malo dnevnike, nema sta da te buni, imas brendirano sjeme. Autosi se treniraju, jer imaju kratku vegu i zbog jos razloga, bez treninga to bude jedan top, sa treningom bude 4-5-6 topova. Sta je bolje?