Hydro uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Pozdrav ljudi, zanima me dali se isplati prelaziti na hydro uzgoj i kolika je razlika, vjerujem da to ima svojih pluseva i minusa, pa sam odlucio da se savjetujem s vama prije nego odlucim definitivno sta i kako...
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
gle zanima me koliko je to sve slozenije nego sa zemljom, cime i kako gnojiti (konto sam general organics) dal se prati ph kao kod zemlje ili je obvezan ec/tds... nezelim uzet tu mogucnost zdravo za gotovo, na YT je to jako jednostavno, ali dali je stvarno tako ili ima caka i btw.. iso bi na diy (kanta, kosarice, air stone, pumpa) medij sam konto ili rockwool ili kokos i perlit, mozes li mi malo detaljnije pojasnit, sa zemljom sam na svom terenu, ovo mi je novost i zelim imat sto vise informacija...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Po pitanjima koje postavljas dolazim do misljenja da ti trebaju osnove.A to bas ovako pisati mozemo do sutra.
Tu na forumu ko sta ti kolega hazeri rekao mozes vidjet kako to ide u praksi.A na tebi je da se malo pomucis da bar osnove pohvatas. ;)
Logika nalaze da je u hidroponskom nacinu uzgoja voda glavni mediji.Kao i sa zemljom ako imas kvalitetnu zemlju bolje ispadne nego sa losijom.Sa tog stajalista ako nemas ro vodu tvoj uspijeh je ogranicen.Ako si vec na svom terenu sa zemljom i pratis ph isto tako moras i sa vodom.Jedina razlika sta zemlja ima u sebi nekih hranjiva i svega jos nesto.Dok kod ro vode nema nicega pa si primoren to nadoknaditi.A sa kojim ces brendom to napraviti je manje bitno.Isto tako da bi znao sta radis sa gnojivom treba ti mjerni instrument kako bi mogao pratiti stanje.Jer uzgoj na vodi moze se ubit bilje u roku dva sata u slucaju pogreske a nisi pored njih.Ostalo je samo stvar osobnog odabira.Ovaj ili onaj sistem,ovaj ili onaj mediji...
Ovdije je voda glavni mediji i glavni fokus!!!
Mislim da sam ti docarao svijet vode.Kad se pohvataju konci vrlo jedostavno.Puno cisce od uzgoja sa zemljom.Mediji se u vecini slucajeva koristi opet osim kamene vune.Nisam siguran za kokos,nisam koristio.Al po onom sta sam pohvatao od ostalih i on se koristi vise puta.Tako da nacin uzgoja je osobni odabir.
Eto tolko od mene.
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
prijatelju osnove hvatam po netu ali me zanima konkretno sta od opreme mi je neophodno i ako moze poneki savjet sta i kako u hydru ide jer znas to ti je koda auto mehanicaru das da popravi auto na elektro pogon... molio bih ako netko ima volje da mi malo pojasni...
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Sve sto ti je potrebno za hydro growing, pronadjes u trgovini za akvarijume, ono ostalo garant nadjes oko kuce, samo nemoj zapocinjat bez kvalitetnog uredjaja za mjerenje..
To je GLAVNA stvar ;) jer zeznes li stvar u dodavanju gnjojiva, mozes uzet poceti iz ponova, zato je uredjaj/mjerilo MUST HAVE
Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Sve sto ti je potrebno za hydro growing, pronadjes u trgovini za akvarijume, ono ostalo garant nadjes oko kuce, samo nemoj zapocinjat bez kvalitetnog uredjaja za mjerenje..
To je GLAVNA stvar ;) jer zeznes li stvar u dodavanju gnjojiva, mozes uzet poceti iz ponova, zato je uredjaj/mjerilo MUST HAVE
Sretno


sta je to "sve" ? na koji uredjaj mislis EC/TDS ? koja je razlika izmedju tih uredjaja?

volio bih da netko napise konkretno sta/kako/zasto kod hydra kao sto je detaljno napisano za zemlju, tako bi i za hydro trebalo, citam kako se hydro preporucuje kod uzgoja za ulje, a u nedostatku informacija neznam dali uopce pocinjat s hydrom kada je lako sjebat a nitko nebi pomogao s informacijama... nijedan pocetak/prelaz na nesto novo nije lak, ali kad bi neko odvojio 15-20 min svojeg vremena i napisao nesto o hydro uzgoju i potrebnom za to bilo bi puno lakse...
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
frend,sto se tice hydra growanja,nikad nisam radio,tako da ne mogu udelit savet,ako nemam nekog iskustva...
a vec sam ti linka gde ces postavit pitanje i neko ce se naci i da ti pomogne i da ti odgovori na pitanja..
al ti ne citas ili nesto nije kako treba... pa eto sad pogledah o5... kad vidim svasta izbaci... u trazilici kad ukucas...
https://www.vutra.org/search/3304108/?q=hydro&o=date&c[title_only]=1
pogledaj,malo prouci sta je ko radio i kako...bice puno lakse u svakom pogledu,pa onda pitanje u temi koju sam ti linka iznad....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.