HYDROPONIC sistem - sve ovo možete i vi..!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Oprosti, ali sad već pričaš gluposti. PH destilirane vode je najčešće 6,8. EC kišnice nije 0,01. Reverzna osmoza itekako rješava problem sastava vode. Nemoj širit dezinformacije.
 
02.11.2016
1
39
13
Beograd
Oprosti, ali sad već pričaš gluposti. PH destilirane vode je najčešće 6,8. EC kišnice nije 0,01. Reverzna osmoza itekako rješava problem sastava vode. Nemoj širit dezinformacije.
kisnica NIJE 0,01...?!?
JA ŠIRIM DEZINFORMACIJE...?!?

PH destilovane vode prosečni, najiskrenije ne znam, merio sam možda 3, 4 različite, koje sam mogao da kupim na pumpama, ali KIŠNICA NIJE ec 0,01...?!? GENIJALNO...!

hahahahahahahahahahahahahahaha
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Nije EC kišnice 0,01; možda 0,1. To je velika razlika

Sad sam stavio vani čašu jer pada kiša pa ću izmjerit EC.
 
Poslednja izmena:

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
"Teoretski, pH posve čiste destilirane vode nadslojene kemijski inertnim plinom, npr. argonom, trebao bi biti točno 7,0.Međutim, pokušamo li to ekperimentalno dokazati, naići ćemo na čitav niz praktičnih poteškoća. Prvo, čista voda ima jako malen puferski kapacitet (puferski kapacitet je veličina koja nam govori o tome koliko pH otopine ovisi o koncentraciji otopljenih tvari). To znači da će se dodatkom već i najmanje količine onečišćenja (reda veličine 1 ppm) pH čiste vode promijeniti za nekoliko pH-jednica. Primjerice, otapanjem ugljikovog dioksida iz zraka pH destilirane vode past će, nakon uspostavljanja dinamičke ravnoteže, ispod 5,0. Zbog slabog puferskog kapaciteta i velike osjetljivosti na vanjske utjecaje, pH destilirane vode je jako teško eksperimentalno izmjeriti."
I ja sam podosta siguran da je EC kisnice oko 0.5 / 6 a gradske vode je oko 0.9 .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare
02.11.2016
1
39
13
Beograd
Ovo je depresivno, NI JEDNU JEDINU PAMETNU REČ NISAM ČUO. Niti trunke iskustva, samo neko nadobudno proseravanje..?!? Nimalo niste odmakli od prošlog puta, kad zbog sujete, niste uspeli ni da čujete šta radim. Mučenici, ČESMOVAČA vam JE DOBRA...?!? A DA SAM REKAO DA JE ODLIČNA - VEROVATNO VAM NE BI NIŠTA VALJALA...?!? Mukice, radite u saksijama i zalivajte česmovačom, jer niste za bolje... Fascinantno je koliko VEZE NEMATE, kao i koliko verujete da nešto kao znate - to je prosto NEVEROVATNO. Najgore od svega je ŠTO ZAPRAVO NIŠTA NISTE NI PROBALI NI URADILI - al' zato umete da serete, naširoko i sveobuhvatno, za novelu, nema šta, stvarno inspirisano...
Ja se ovim odjavljujem, drago mi je bilo zbog par normalnih ljudi, i - pokusao sam, ali ja ovde vise nemam sta da trazim
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@Triptank RO resava kakav problem, tj. kakav problem postoji kod sastava vode u ovom slucaju u Beogradu?

Sto se tice PH-a vode @Triptank je u pravu. Takodje i RO voda je isto oko PH 7. E sada za merenje PH vode koja ima ppm 0 ili blizu 0 je pre svega potrebna jako dobra PH elektroda, a predpostavljam da ti imas neki jeftini PH metar. Zasto je cesmovaca djubre? Kao ja za hidro koristim RO vodu, a takodje i 90% vode koju unesem u sebe je RO, ali me bas zanima zasto je cesmovaca djubre?

Sto se tice vode u Srbiji izvolte: LINK Sve su to tamo neke od nas dosta obrazovanije i strucnije cike izmerile da mi ne bi morali da se mucimo.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Imam ph i ec mjerače, sistem za reverznu osmozu takodjer. Osobno sam mjerio ph destilirane vode više puta i uvjek je 6,8. A kad kažeš da je EC kišnice 0,01 to ispada da kišnica ima isti EC kao destilirana voda što je doslovno nemoguće.
Evo na slici je izmjeren ec kišnice, ustvari ovo je tds metar ali lako je preračunati. 60 mikrosimensa je EC 0,12 otprilike.
IMG_6516.JPG
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@Corleonev je odlicno objasnio sto se tice PH kod destilovane i RO vode. Samo ne znam odakle mu da je EC gradske vode 0.9. U proslom postu sam okacio link na kom se vide analize mnogih mineralnih voda u Srbiji, kao i mnogih voda iz gradskih sistema za snabdevanje vodom. Ja se nalazim u Beogradu i precizno izmeren PH i EC su jako blizu njihovih merenja sto je u taman u granicam u kojima i varira zavisno od doba dana/ doba godine/temperature i gomile drugih stvari.

Mene najvise zanima zasto neko tvrdi da je voda sa cesme losa za pice i biljke. Ako tako tvrdi sta onda pije, sta daje biljkama, zasto? Ne kazem ni da je u pravu ni da nije samo me zanimaju tudja misljenja ili cinjenice koje mogu podeliti sa mnom.

:gled:

P.S. @Triptank Pogledaj malo sto se tice merenja PH kod destilovane i RO vode, izmedju ostalog nepotrebno je u kucnoj radinosti jer poprilicno zna lose da utice na jeftinije elektrode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Ne znam kakav je problem sa vodom u Beogradu, ja sam iz Hrvatske. Tu kod nad je EC vode iz špine 0,9-1,0; ustvari 500-550 ppm na mom mjeraču pokazuje. To je puno previše, a našu vodu tretiraju kloridom ili fluoridom (sad nisam siguran ali to @truare zna) koji remete apsorpciju nutrijenata koji biljkama trebaju.
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Uh, a ja mislio da komsije imaju bar slicnu vodu kad' ono voda sa duplo visim ppm-om. Sa takvom vodom realno nema govora sta je bolje, RO all the way(sto ne znaci da hydro sa cesmovacom nije moguc). U Srbiji je prica malo drugacija jer kao sto vec spomenuh u nekim slucajevima cesmovaca moze biti i pogodnija za upotrebu.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Odlična diskusija :thumb: dečki.
Vaistinu Konza nam se malo nadurio,al' popustit će ga (ja se nadam) pa će nastaviti sa započetim.
Tema ima potencijala, VK će nam prezentirati svoj način uzgoja,pa da laiku poput mene bude poučno za čitati a ne da me bude strah čitati temu,jer se stalo GALAMI !!! :respect:
Idemo dalje,zaimljivo vas je čitati :thumb:
Jel' valja onda kišica il' ne valja ?
To me muči :spliff:
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
@Vaistinu Konza samo treba shvatiti da nitko nije protiv njega i njegovih rijeci i da nismo ovdje da se svadamo nego smo tu da razumijemo i pomognemo a i na kraju dana naucimo jedni druge nešto..Oko nekih cinjenica se ljudi ne slazu i tada dolazi do diskusije i netko ce biti u pravu a netko nece i kaj sad no hard feelings .. meni je sve super kaj ti radis i nacin na koji uzgajas i da si stavio bolju lampu tj svjetlo u onom growu kaj si nam pokazao bila bi stvarno bomba biljka i vidi se da tvoj sistem funkcionira!! to je bitno! a vjeruj mi sve nas zanima kako si sve to izveo i svi bi voljeli vidjeti jedan pravi hydro dnevnik od tebe s biljkama od pocetka pa do kraja i to ce biti super..ova tema je vec postala ratno polje xD i da ne moras koristit svaku drugu CAPS LOOK jer stvarno nije ugodno za citat bas imam osjecaj kao da se deres na nas

Mene sada muci jel bezmineralna voda dobra ili losa za zivi organizam..U skoli i opcenito nas uce da destilirana voda nije dobra za zdravlje a eto sad citam neke doktore po internetu i svi tvrde da je destilirana voda najzdraviji oblik..Palo mi je na pamet isto kako je onaj lik jeo McDonalds mjesec dana ili onaj kaj je pusio travu mjesec dana pa da vide kakve ce im promjene u zdravlju napraviti..Ako netko napravi isti takav dokumenarac s destiliranom vodom neka mi javi :D
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
@VenloNL Kišnica je vrhunska po ovome što pokazuje moj mjerač- 60 ppm. mislio sam da će pokazat puno veći broj. To je mjerač za količinu otopljenih soli, ali može biti drugih elemenata u kišnici koje mjerač ne obuhvaća. Kišnica iz industrijske zone je vjerovatno puno lošija od kišnice koja pada negdje di je zrak čist.
Npr. kad dodam voodoo juice u vodu EC ostane isti, a ubacio sam u tu vodu bakterije i mikrobe.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

bandit

RDWC
07.10.2014
575
4.048
163
JAMAICA
Dodao bih na prethodni post,malo nas je vodenih,postavi slike brale i sve jasno a rasprava laganini:thumb:
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ovo je depresivno, NI JEDNU JEDINU PAMETNU REČ NISAM ČUO.


Mukice, radite u saksijama i zalivajte česmovačom, jer niste za bolje... Fascinantno je koliko VEZE NEMATE, kao i koliko verujete da nešto kao znate - to je prosto NEVEROVATNO. Najgore od svega je ŠTO ZAPRAVO NIŠTA NISTE NI PROBALI NI URADILI

Ja samo gledam i ne vjerujem...pa član nas je tu svih izvrijeđao i izrugao nas...a mi mu lajkamo temu i sve mu nešto podilazimo.
Ma zašto??
Pristojni jesmo ali ovo je jako ružno,i krajnje bezobrazno!!!
I da biljke su ti katastrofa :crazyd:
Dugooo ovako loše nisam vidjela :fuck:
 
Poslednja izmena:

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Inače ljudi koji su u pravom životu tihi, plašljivi i isfrustrirani - na forumima glume velike face , vrijedjaju i misle da su najpametniji. Tako to ide. :D
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.015
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ja samo gledam i ne vjerujem...pa član nas je tu svih izvrijeđao i izrugao nas...a mi mu lajkamo temu i sve mu nešto podilazimo.
Ma zašto??
E moja maro,nekad bi mi pjena krenula na usta kad bi tako nesto procito a danas me BMK za takve clanove koji se ovdje jako kratko zadrze :D
Ja sanjam ovakvu biljku imati ali za Bozic da je mogu okititi umjesto jelke,jer jedino i je za takve stvari
image0121-g-jpg.115526
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.