Indica, Sativa, Auto mix-out

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Pozdrav Ekipi :wave: Raduje me da mogu da napisem nesto ovde obzirom kako drzim do anonimnosti jer imam onu dozu pozitivne paranoje u sebi kada se radi o ovome, ali resio sam da podelim sa vama deo informacija o growu koji sledi. Ovo je moj prvi post, drugi grow.
Bicu zahvalan na sugestijama iskusnijih growera.

Ove godine odlucio sam se za totalni mix, indica, sativa, hibrid, auto.

Radost ove godine:

1. Super Lemon Haze fem od GHS
2. Vanilla Kush fem - BF
3. Think Different auto - DP
4 K-Train fem GHS
5. Frisian Dew od prosle godine koju je je oprasio neki poljski frajer, tako da cisto da vidim sta ce ispasti?

Za sada sam isklijao Think Different i Vanilla Kush pod navlazen ubrus. Vreme klijavosti odlicno, za nepunih 48h, klijavost 100%.
I Frisian je isklijao za vrlo kratko vreme takodje, ali klica je slaba, kratka, seme mislim da nije bilo dovoljno zrelo.

Prebacio sam ih u saksije, mislim da su od litar i planiram da ih mazim tako 25-30 dana jer mi se prosle godine desilo to da su mi skakavci pojeli 2 biljke za 2 dana, a bile su tek 15ak dana mlade i nisu mogle da se oporave od te stete, malo su listova imale.
Cetvrtog maja su stavljene na klijanje, 3 dana vec ih iznosim napolje na sunce, uvece ih unosim unutra i to nameravam raditi dok ne budu barem 20cm visoke.
Vanilla i Think Different su u zemlji manje vise no name, ali delovala mi je pristojno i hteo sam da je isprobam u uporedim sa zemljom koju cu koristiti za SLH i K-Train.

Zemlja za VK i TD je Supstrat za cvece: N 50-150mg Ph 4.5-6 Sto jeste malo kiselija, ali videcemo vec kako ce napredovati.
P 60-150mg Treset, glistenjak zadrzava pristojno vlagu, sadrzi i mikroelemente.
K 70-180mg


Zemlja za SLH i KT je Gaia Terrico Universale: N 130 mg Ph 5.8 Humusna, dosta dobro zadrzava vlagu, sa mikroelementima, nadje se
( Italijanske proizvodnje) P 110 mg i po koji kamencic.
K 165 mg

Saksije sam predhodno napunio zemljom i ostavio na kisi da ih kisnica natopi. Uneo sam ih na sobnu temp pa tek onda sejao. Kisovito je vreme bilo, pa mi je to bila logicnija ideja od cesmovace.
SLH i KT stavljam na klijanje veceras.

Evo i jedna fotka malene Vanille Kush, ostale cu ovih dana :vb_wave:

Pogledajte prilog 3206
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Video sam, domacin koji godinama se siri na tom mestu :) Pocupao sam ih sve, ali ocigledno da se neki zavukao negde. Bilo je gomila, odabrao sam tek par najzrelijih semenki.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
steta, al ako je mama bila dobra morala je ostaviti traga ;) nadam se da neces opet na isto mesto
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Nebi ni ja automatica drzao mjesec dana u litri jer nemozes bas ga presadit kad je vec tjedan-dva u cvatu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Za Think Different ste u pravu, njega cu presaditi ranije. Mada nece biti u cvatu u to doba od 30 dana, predhodne sezone je poceo cvetati oko 45og dana ako se dobro secam.
Danas sam stavio na klijanje Super Lemon Haze i K-Train. SLH semenke su pristojno male u odnosu na sve ostale koje sam do sada klijao, cak su i malo belicaste nijanse, ali videcemo sta ce biti. K-Train semenke suprotno, izgledaju jako lepo, tamnije boje, velicina klasicna.
Semenke klijam takodje pod ubrus (papirnu neparfimisanu maramicu ovog puta). Nakon osam sati Super Lemon Haze su se otvorile, pustaju klicu,
K-Train jos uvek spava :snupi:

Temperatura danas 09.05. prosecna 24'C tako da su se pruzile ka suncu.
Danasnje podnevne fotografije.


Vanilla 1.jpg
Vanilla Kush BF

Think D 1.jpg

Think Different DP

Vanilla & TD.jpg

Vanilla & TD
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Hvala na savetu Cill, uradicu tako. Upravo sam video, klijanje Super lemon haze je 100% Znaci negde 25, 26 sati je trebalo za potpuno klijanje. Prebacujem ih u potove za koji sat.
Dok, na suprotnoj strani K-Train se seme se nije ni otvorilo :signs016:
A bio sam jako sumnjicav prema malenim SLH semenima da se nece otvoriti za dan, no eto, K-Train me primorava na strpljivo cekanje.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Strpljenje ti je majka mudrosti. Ako kod mene sadim automatike out-u, imam posudu od
1 L i tamo napravim supertopiranje, za par dana poslije idu na sajt.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.