Indica, Sativa, Auto mix-out

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.02.2008
1.048
1.455
188
hehe Cili, gde nalazis te p[uzeve, ja :joint2: :matrix: ih ne vidjam nidje :D
sretan grow bro
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Sretno s growom, bit ce zanimljivo s toga pratim... :icon_wink: !
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Super Lemon Haze je u saksijicama od litar i koliko sam primetio, vec oko narednog podneva pustice listove vani.

Samo jedna od 4 Vanille mi je u radosnom stanju i napreduje, ostale 3 kao da ne zele da pruze se dalje, listovi su im stagnirali i ne primecuje se napredak, vec 2 dana stoje u istom mestu i izgleda kao da zele da se osuse. Stavio sam 15gr kuhinjskog secera u 75ml mlake vode, i zalio ih cetvrtinom toga. Ne znam da li je iko radio ovo sa secerom ali meni su biljke bile jako sveze nakon sto sam ih tako zalivao po nekada. Voda kojom ih zalivam nije hlorisana, ali joj nisam merio ph vrednost, stim da dosta je tvrda, to se vidi po kamencu koji ostavlja na staklenim casama.
Sunce je danas i juce bilo jako, oko 23-25'C i moguce da ih je sprzilo, dok takodje sumnjam na zemlju zbog ph 4.5 - 6 u kojoj su.
Stavicu Vanille sutra na odmor na samo jutarnje sunce do 12h, ostali deo dana cu ih poloziti u blagu senku, neka odmore.

K-Train sporo klija za sada, tek polako puca semenka.

Frisian Dew inace ciju je majku prosle godine neki poljski muzjak oprasio isklijala je uz pristojne muke. Mislim da joj je nedelju dana trebalo da pusti klicu.
Think Different ciju je takodje majku poljski divlji frajer oprasio napreduju mozda i najbolje. Nadam se da ce biti neka cura :)
Think Different autofem takodje jako lepo napreduje ka drugom paru listova.

Kasnije cu postaviti fotografije Vanille Kush u stagnaciji i Think D. wannabe auto i Think D. autofem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Senseii

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Danas vreme je bilo prohladno iako suncano, a padala je i kisa u intervalima. Nisam iznosio biljke vani, sve sam ih ostavio pokraj prozora :sun2: i postavio sobnu temp. na 24'C.
Velika sreca, radujem se bas, Super Lemon Haze su svi progledali kroz zemlju, pustili listice :icon_biggrin:

Sada, kada su vec sve biljke nikle, mogu da kazem kakvi su mi planovi sa njima jer ima nade da ce rasti dalje :icon_wink:
Planiram da uradim toping na po jednoj od svih biljaka koje ove godine growam, kao i LST, cisto radi kasnijeg uporedjivanja kako su se ponasale, yield, rast i sl. Folijarno cu ih prehranjivati a tu ako neko ima konkretan predlog sta je ekonomicno, dostupno i efikasno dajte da probam :thankyou:
Prosle godine sam pregoreo biljke na samom pocetku pogresnom dozom djubriva i nisam dalje hteo da koristim, pustio sam ih samo na vodi.

Inace sto se tice Think Different auto, ozbiljno se razmisljam da ih stavim u potove vecih dimenzija i tako da ostanu do kraja. Brzo ce one zavrsiti, a i imam za to mogucnosti kuci ih ostaviti do kraja. Ostale na sajt!

Btw, K-train proklijao i u potovima je, hell yea! Znaci sve je komplet sada, nije bilo problema sa semenkama, klijavost svih je odlicna, svi pod ubruse i na konstantnoj temperaturi iznad racunara, znaci negde 22'C.

P.S. Ne mogu uploaditi foto kao do sada, pise da imam 14.6k tako da evo linka za devojke ko zeli videti kako napreduju>

https://www.mediafire.com/folder/peltibfyivl0b/13.may.2014.

Pozdrav.

A da, re-edit, 1 wannabe Think Different kao sto vidite je u depresiji, kao sto sam i rekao juce, prekjuce. Zaista ne znam da li ce se oporaviti jer u ovoj fazi mislim da ne mogu joj mnogo pomoci na zalost.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    259 KB · Pregleda: 52
  • Super Lemon Haze.jpg
    Super Lemon Haze.jpg
    28,7 KB · Pregleda: 49
  • Vanilla 2.jpg
    Vanilla 2.jpg
    24,3 KB · Pregleda: 51
  • Wannabe Think Different 1.jpg
    Wannabe Think Different 1.jpg
    214,1 KB · Pregleda: 52
  • Wannabe Think Different 2.jpg
    Wannabe Think Different 2.jpg
    22,2 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bassman and Stipe

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Mislim da ovaj depresivni think ima šanse da se izvuče.

Možda se prepao kad si nam reko da ga planiras drzati mjesec dana u litri zemlje,heheh

Pazi da ne ponoviš prošlogodišnje greške s pregnojavanjem, vidim da si več miksao šećer.
Mislim da ih barem 2-3 tjedna ne moraš s ničim gnojit, ovisi i o zemlji.Što jednostavnije to bolje!

Sretno dalje
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Depresivni wannabe think ima izgleda sanse da se izvuce, trudi se, muci se, izduzio se jadan (govorim kao da ce musko biti pu pu).

Ovo mi je jako interesantno. Seme jedne Vanille se toliko muci da zaista, ako bude iznikla biljka bice neverovatno. Seme je klijalo i klijalo i klijalo i zaista nije bilo indicije da ce proklijati, pocrnelo je skroz od vlage i zabrinuo sam se da ne ubudja prosto. I posle 8 dana mislim, uzeo sam seme i blago ga pritis'o, otvorilo se, klica je krenula videlo se belo, ali nije mogla da probije seme izgleda? Pustio sam je jos dan pod vlazni ubrus i kada je samo malo pustila vani klicu, piknuo sam je u zemlju. Pogledam posle 2-3 dana, klica posto je bila slabasna a sunca nigde, kao da je pocela truliti, blago je potamnela pri vrhu, krenula je da probije zemlju i tu je pri vrhu po drugi put ali, slaba je, nemocna :unsure: Skinuh zemlju sa nje, oslobodio sam joj prostor i vidi se da joj je koren otisao dublje u zemlju. Ostale Vanille su super.

Na zalost, Wannabe Frisian Dew nije prezivela, pustila je listice i ne znam sta bi, mozda je usled vlazne zemlje i nedostatka sunca klica istrunula. RIP

Stanje vremena je za out growere blaga tuga. Otisao sam danas i koliko para toliko muzike, uzeo 2x24w 6400k CFL i poredjao devojke ispod a sa strane postavio beli karton. Nije dovoljno, ali koliko toliko da se ne izduzuju vise. Nadam se da cu im priustiti jos 45w. Za 5 dana bice sunca, strpljenja samo :sun2:

Pitanje - Nisam video na forumu, ali pri kloniranju sam nacuo da je dobar Home Made Clone gel zapravo domaci med?? Navodno, bolji procenat uspesnosti pri kloniranju u poredjenju sa Clonex-om?! (ako to uopste moze da se uporedi tako lako). Neka me neko uputi u temu ako je negde bila ili ako neko ima iskustva sa time ??! Hvalaa ^_^
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Biće im ok još tim par dana pod štednima do sunca.Skuči prostor da je što manji i ako možeš postavi vodoravno sijalice i sve 5.

Ja isto čekam sunce ko da je neznam sta..
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Lagani update:

Generalno, biljke su za sada zadovoljne, poslednjih 2 dana folijarno gnojene.
Blag rastvor, oko 5-7ml na 750 ml vode. Zalio sam ih petinom toga.

Vanilla Kush, koje od 5kom, 3 su u katastrofalnom stanju. Obzirom da je jedna klijala 15 dana i da tek sada grabi najbolje sunce a da su ostalih 4 bile pod sijalicom, i nekim danima pod suncem neverovatno je kako se ponasaju?!
Tri su polu mrtve, zuti listovi, na krajevima su braon, uvijaju se, umiru, stabljika je slaba.
Jedna je skroz zdrava, napreduje regularno, vidi se da ce biti zbun i indica uticaj, FIMovao sam je i za sada je odlicno.
Poslednja koja je klijala 15 dana je odlicno takodje, napreduje, treci par listova izlazi lagano.
Ista zemlja, ista voda, ista sijalica, isto sunce, isto mesto, isto gnojenje predhodnih 2 dana. Losa Genetika? Vrlo moguce. Ili sam ih izlozio prerano jakom suncu i uvece nalio malo vise vode.

Obzirom da sam citao strane forume i ljudi su pisali da Barneys Farm ume da proda shit i losu genetiku, ne nerviram se uopste zbog 3 Vanille. Jednostavno sam hteo da probam, ali ako i jedna uspe bicu zadovoljan. Uzecu klonove i onako.

Super Lemon Haze? Sta reci, divna biljcica, zaista, mnogo lepo izgleda vec sada. Listovi siljati, deluje zaista opasno :notnice:
Sve napreduju odlicno, osim jedne preko koje mi je pala novina pa se oporavlja.

K-Train? Zanimljiva mogu reci, lepa boja, dobra genetika, sve su u skoro istom elementu, rastu pristojno brzo.

Think Different? Vidi se da je automatik, raste bes besno. Mirise carski :thumb: Za koji dan ide u potove od 15L. Radi poredjenja, TOP uradjen, i FIM. Top cut Premazao sam slinom od puza :icon_wink: Poslusao savet iz Cilijevog posta o Automaticima.

Wannabe Think Different je ustom elementu kao i originalni auto. Rastu extremno brzo i najbolje napreduju od svih. FIM sam ih i gledam kada ce pokazati pol. Nemam blagu predstavu sta ce se dogoditi sa njima, koliko ce ici kroz vege period i sl.

Inace jedno pitanje : Citao sam automatici ne uspevaju kao klonovi? Da li se neko sretao sa ovim u praxi??
Za sada sve su napolju od 04h do 20h pa jos do 00:00h pod CFL sijalicama sto cu im ukinuti koliko danas. Dovoljno su porasle da budu napolju 24/7
Fotografije cu upload ovih dana ~tehnicki problemi~ :)
:sun2:
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Folijarno u koncentraciji 0.1 - 0.5% Jako slabo vladam matematikom, kako da izracunam onda odgovarajuci rastvor na 1l vode?
Hocu sa sigurnoscu da znam da necu ih sprziti sa neadekvatnom koncentracijom djubriva.
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ako uzmeš sredinu, tj. 0,3 % onda idemo ovako: (po moju seljački)

1.ooo = 3

3/1000= 0,003 lit

1 lit = 1000 ml.

0.003 lit = 3 ml.

Ja bih tako, ako ne, već će me netko ispraviti. ;)

Sretno kolega. :thumb:
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Ja sam to generalno tako i radio ali nekako po logici, sto znaci da nisam preko 5ml sipao. Ali, trebalo mi je matematicko resenje. Ko bi rekao da ce mi matematika zatrebati u hortikulturi :icon_wink:
Hvala puno.
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Hvala, hvala :)

Par fotografija - https://www.mediafire.com/folder/1ani6152wd95g/6.Jun.2014

Presadjene pre 7 dana u growbags od 10l i 3l ( Vanila i K-train u 3l pre 3 dana jer ima vremena za njih)
Cini mi se da ce wannabe think d. biti muzjak ( ovaj na slici) Ostale takodje dobro napreduju, rastu veoooma brzo, brze od TD autofem.
Onaj bolesni Think nisam slikao jer ga nisam presadio jos uvek na zalost, ali oporavio se, odlicno izgleda.

Za sada ih zalivam folijarno Fitofert Humisuper NPK 10-5-10, 5ml na 1,5l vode.
Vanilla Kush kao sto se vidi ima slabo razvijen korenski sistem, mada divno je da su opste ostale u zivotu. I na kraju, ona sto je klijala 15 dana je izrasla najlepse :watchplant: Za nevericu.
 

Prilozi

  • Super Lemon Haze FIM.JPG
    Super Lemon Haze FIM.JPG
    55,3 KB · Pregleda: 116
  • Super Lemon Haze TOP.JPG
    Super Lemon Haze TOP.JPG
    80,9 KB · Pregleda: 109
  • TD FIM.JPG
    TD FIM.JPG
    50,9 KB · Pregleda: 123
  • TD koren.JPG
    TD koren.JPG
    68,6 KB · Pregleda: 110
  • Vanilla koren.JPG
    Vanilla koren.JPG
    60,7 KB · Pregleda: 103
  • Vanilla koren2.JPG
    Vanilla koren2.JPG
    62,8 KB · Pregleda: 108
  • Vanilla Kush 15 dana klijanja.JPG
    Vanilla Kush 15 dana klijanja.JPG
    63,8 KB · Pregleda: 115
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ono bas ne lici na fim nego na potkresane listove, al vazno da su zive i nek furaju, lako kasnije topiras
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53

Iskreno i ja sam to pomislio, jer i onako sam prvi put to radio, tako da sam se potrudio najbolje sto sam umeo. Tako da sada kako je tako je, malo sam razocaran zbog toga sto to nisam korektno uradio, ali ti novi izdanci su bili u razlicitim stadijumima rasta, tako da mozda nisu bili dovoljno izrazli za FIM :/


Inace, postao sam jos koju prolecnu fotku Tresanja i Ruza, cisto da se vidi prolece u vrtu :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ne jedi se, fim je lakse promasiti nego pogoditi, ako hoces da ih razgranas odradi klasican toping
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Sta cu, prvi je put. Koliko je sada pametno da radim toping na TD posto je auto kada sam vec radio FIM? Da ne bude to mnogo stresa, jer su skoro presadjene?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.