Indica, Sativa, Auto mix-out

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Think Different se susi :icon_wink:
Par njih jesu dozrele, nekima je trebalo jos desetak dana ali sve u svemu obzirom na uslove koje su imale pocevsi od nekvalitetne zemlje preko malih potova od 10l, konstantne vlage i kise koja je padala (prosek 40 dana od 100) do plesnji koja ih je napala izrazito poslednje 3 nedelje i na kraju su se pojavile sitne zute i crne vasi ispod listova. Bilo mi je logicno da ih isecem jer i onako nisu imale uslove kojim bi izvukle svoj potencijal.

No, juce sam im svima isprao zemlju zeleci da vidim kako im se formirao koren i naravno ocekivano, formirao se vrlo slabo. Razlog tome je zemlja koju sam koristio i sunce koga nije bilo. Djubrio nisam mnogo jer je zemlja bila stalno vlazna od kise tako da i cvetovi nisu se formirali kako treba.


Ostale su bas niske na zalost

Jedna od vanile koja izgleda kako bi trebalo, ostale 2 su drugi feno i ocajno su se formirale.

Seme iz paketa, totalni experiment sa njima :) TD

Seme iz paketa No name Vrt napreduje

Realno ovaj pot bi mogla biti jedna jedina bilja da su bile u dobrim uslovima.
No, zadovoljan sam u smislu da sam uopste dosao sa TD do kraja obzirom na monsune i sve sto me/ih je snaslo.
Smoke report kasnije. Ziveli :vb_wave:
 

Prilozi

  • DSC0378.jpg
    DSC0378.jpg
    242,5 KB · Pregleda: 346
  • DSC0379.jpg
    DSC0379.jpg
    219,3 KB · Pregleda: 338
  • DSC0380.jpg
    DSC0380.jpg
    276,2 KB · Pregleda: 327
  • DSC0382.jpg
    DSC0382.jpg
    371,8 KB · Pregleda: 326
  • DSC0384.jpg
    DSC0384.jpg
    394,7 KB · Pregleda: 314
  • DSC0386.jpg
    DSC0386.jpg
    282,5 KB · Pregleda: 332
  • DSC0387.jpg
    DSC0387.jpg
    245 KB · Pregleda: 317
  • DSC0390.jpg
    DSC0390.jpg
    348,1 KB · Pregleda: 321
  • DSC0391.jpg
    DSC0391.jpg
    432,3 KB · Pregleda: 339
Poslednja izmena od urednika:

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Kjur nije ni na pola ove godine sa TD, ali vece uz Think Different jednostavno trazi da se objasni i zabelezi u Smoke Report.

Osecaji: Pristojno snazan dim. Ume bas da okrene mozak ako preterate :alien555:
Ocigledno vise sativa i vrlo jasno se primecuje na prvi hit. Osecaj nije neki regularan koji moze da se uporedi sa vecinom drugim drugih sativa i nekako opravdava svoj naziv. Uplifting, cisto razmisljanje sa viskom opazanja dok ste na pola high. Bez previse smejanja ali vrlo dobra za neke umetnicke delatnosti. Imam pojacan osecaj kreativnosti, razumevanja, odlucnosti. Mislim da bi prirodnjacima, filozofima jako prijao osecaj koji TD moze stvoriti.
Razgovor sa ljudima se krece neometano, u realtime ste i nema osecaja da je vreme usporeno kao sa nekim Indikama.


Miris - Ukus: Obzirom da nisu dovoljno stojale u tegli, ukus mozda nije merodavan, ali prijatan ukus, negde izmedju borovine i zemlje. Miris sveze mesavine vuce na limun i borovinu i pristojno je prodoran na prvi njuh :) U dzepu ce vam se osetiti itekako.

Ocena: Ne bih davao brojeve, ali meni jako prija Think Different jer volim kreativnost i da se udubim u razmisljanje. Retko kada ova mackica moze da vas baci nepozeljno. Sve preporuke kao vrlo dobar dim :thumb: :thumb: :thumb:
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Neke stvari kao novi grower nisam uzeo u obzir, a to je masivna dzungla koja mirise desetinama metara daleko. Kako sam svoj sajt ipak odlucio da obezbedim u svom dvoristu jer imam mogucnosti, jedino sto nisam razmotrio je to da me komsije pocnu pitati, sta to smrdi :icon_rolleyes:
Iskreno, nisam ni mislio da ce toliko da grunu sa rastom nakon presadjivanja u zemlju. Tako da sada zaista imam malu dzunglu u dvoristu koju hendlam nekako. Zaista, ako mogu da dam savet novijim groverima, onda neka to bude "Zadrzite se na manjem broju biljaka".
Iz mnogo faktora je bolje imati manje biljaka, vasa sigurnost je samo jedan od bitnijih.

Sada srecnije vesti, a to je cvetanje :sun2: Vanila i domacica su krenule - prva nedelja cvetanja zavrsena, SLH i K-Train su u preflower stadijumu.
Na moje veliko iznenadjenje, seme iz paketa koje sam posadio ispale su sve devojke :icon_biggrin: Ima tu par sativa i hibrida izgleda koji napreduju odlicno.

Presao sam na zalivanje. Djubrivo koje koristim je HESI Bloom (soil) i AN Big Bud i pred kraj planiram AN Overdrive da bucnem malo.

Ostale fotografije - https://www.mediafire.com/folder/n5ewpij7c5549/26.Avgust_2014

Cheers!
 

Prilozi

  • 24_Jul_26_Avgust.jpg
    24_Jul_26_Avgust.jpg
    262,4 KB · Pregleda: 214
  • Domacica_divna.jpg
    Domacica_divna.jpg
    330,8 KB · Pregleda: 217
  • Domacica2.jpg
    Domacica2.jpg
    167,5 KB · Pregleda: 210
  • Domaja2.jpg
    Domaja2.jpg
    234,3 KB · Pregleda: 206
  • Domajica.jpg
    Domajica.jpg
    236,5 KB · Pregleda: 199
  • Seme_iz_paketa.jpg
    Seme_iz_paketa.jpg
    236,1 KB · Pregleda: 203
Poslednja izmena od urednika:

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Prepuna basta cvetova dragi moji :thumb:
2 domaje sam isekao kao Konan macem cim sa video da su muzjaci. Uh, znaci kad me srcka nije strefila kada sam ih video onako sa mudima u basti. Ne znam kako ih nisam pre primetio, ali nisam siguran da li su bacili polen. koliko vidim, za sada je sve ok. Naime naisao sam na 2 ili 3 semenke na K-train. Cudno jer sam sve biljke pregledao i nisu osemenjene sem tih 3 semenki. Kraj druge nedelje cvetanja, sve se beli :)

Nekim neobjasnjivim okolnostima naisao sam i na par polomljenih grana, ali to sam svezao tako da je sve pod kontrolom za sada. Nego ovaj mesec ce izdrzati, ali Oktobar ce biti totalni haos sto se tice vlage. Jutra su toliko vlazna da bukvalno ustajem rano da stresem vodu sa biljaka. Tresem po 20ak minuta koliko su mokre, kao da je kisovito bilo.

Budj jos uvek je kontrolisana na ovim domajama. Experimetisao sam sa sodom bikarbonom i deterdzentom za sudove 1x i za sada je ok. Cekam jos koji dan da se zemlja prosusi pa da zviznem dozu Blooma i Big Buda.
Od 5 Vanile ostao sam 2. Neverovatno je da sam izvukao 3 razlicita feno.

1.Veliki debeli tamno zeleni listovi, zbijeni hedovi, solidno snazna.
2. Manji tamno zeleni listovi, relativno zbijeni hedovi, razgranata.
3. Svetlo zeleni debeli listovi, zbijeni hedovi, uzasno krha.

Nego pala mi je jedna ideja od kako gledam ovaj SuperLH. On Sigurno nece zavrsiti do kraja Oktobra jer tek je zavrsio prvu nedelju cvetanja.
Ukoliko pokrijem sve to najlonom radi kise, nadam se da cu uspeti da izbegnem silnu vlaznost vazduha krajem oktobra, nenadani mraz i budj? Improvizovacu krov od najlona i 2 bocne strane?!
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
djaba ti najlon kad je vlaznost vazduha 70-80%,najlonom neces nista postici,mozes samo pogorsati situaciju.
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Slazem se sa tobom da ce vlaznost biti visoka ali ne razumem kako mogu pogorsati? Interesuje me tudje misljenje zato sam i ovo napisao.

Ukoliko kisa pada 3 dana za radom recimo, vlaznost ce biti veoma visoka, ali nece cvetovi plivati u vodi, a zemlja nece preplavljena. Sto znaci da cu normalno moci da ih zalivam djubrivom, sto sada ne mogu jer se zemlja nije ni prosusila a kamoli osusila od ovolikih padavina.
Jedino sto mozda moze da se desi je da se kondenzacija stvori ali obzirom da cu ostaviti prednju i zadnju stranu otvorenom, bice dovoljno promaje.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
i to malo suncanih dana ces zakloniti najlonoim,a najlon ti nece pomoci da na budu mokre,one ce same po sebi da rose kad je velika vlaznost u vazduhu...,a susice se sporije zbog najlona...
ne znam,to je moje misljenje,i iskustvo...
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
slobodno ih možeš pokrit ali gledaj da to bude samo odozgora....ne sa boka jel ti treba propuha
nije ni to 100% djelotvorno protiv pljesni jel je velika vlaga u zraku...... ali pomaže
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Jako velika vlaga je u vazduhu,tako da sve ide u korist budji ove godine...gledam kod mene cak dodje i do preko 90 posto..
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Abstrakt je napisao(la):
Ukoliko pokrijem sve to najlonom radi kise, nadam se da cu uspeti da izbegnem silnu vlaznost vazduha krajem oktobra, nenadani mraz i budj? Improvizovacu krov od najlona i 2 bocne strane?!
mislim da ti to nece pomoci...jer koliko sam upoznat plijesanj dolazi sa zemlje i penje ti se po stabljici i donjim listovima...nema veze ako su ti cvijetovi natopljeni vodom..
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Hmm, vrlo interesantno :) Nisam znao plesanj dolazi sa zemlje. To bi onda trebalo znaciti da nema svrhe ukoliko ne ubacim ventilatore da duvaju ispod sto naravno necu.
Onda ostaje samo folijarno tretiranje preslicom, sodom bikarbonom i slicno u smislu "spasi sta se spasiti moze" i moliti se nekoj visoj sili da nam da jos koji suncan dan :)
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Prunanje ili lolipop pola metra opd zemlje,pa manja mogucnost za budj,neka preventiva :)
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Opalih koju fotku. Lisce na domajicama dobija opekotine, pege. Tome nije ocigledno razlog nedostatka NPK (jer ih djubrim polovinom preporucenog rastvora i to 1x nedeljno 400ml svaku), vec Kalcijuma i Magnezijuma. Tako da cu ovih dana to resiti nadam se.


link za ostale fotografije posto imam neki file size limit na postimage https://www.mediafire.com/folder/wg5py189jcw6i/9.septembar.2014.
 

Prilozi

  • Domaja.jpg
    Domaja.jpg
    259,3 KB · Pregleda: 209
  • Domaja_3.jpg
    Domaja_3.jpg
    245 KB · Pregleda: 209
  • Domaja_4.jpg
    Domaja_4.jpg
    310,1 KB · Pregleda: 217
  • Domaja2.jpg
    Domaja2.jpg
    166,4 KB · Pregleda: 209
  • K_train.jpg
    K_train.jpg
    234,3 KB · Pregleda: 206
  • K_train2.jpg
    K_train2.jpg
    205,6 KB · Pregleda: 206
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.