Indoor koji dihta??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.01.2020
5
4
3
33
Pozdrav prijatelji, iznjet cu pitanje u nadi da se konzultiramo, iskustvo je iskustvo...
Sadio sam svašta vani i taj dio oko rasta biljke u prirodnim uvijetima hendlam, ali se kanim okušat u indooru, tu kumca ne znam, iam neku sliku popracenu logikom, al nemam iskustvo.
Očistio sam podkrovnu sobicu, dakle strop je pod kosinom, najvisa tocka je 2 metra i 20, najniža je 1.5m, dugačka 2.2m i široka 1.2m
ima PVC krovni prozor, u toj buksi sam sušio berbu tako da sam prozor pokrio tepihom i crnom vrećom za smetje, sljakalo je, svijetlo nije upadalo dok nebi otvorio prozor da sitno dihta
ono što me zanima je sljedece: postoji li mogućnost da prozor izoliram da svijetlost od lampe ne curi, a da zrak i dalje dihta pa da ga usmjeravam fino s dva ventilatora i stvorim kvalitetan "vjetar", ima li netko ideju kako iskoristit prozor?
Dalje... u planu je uzet komplet lampu od 600w ispod koje bi bila 4 automatika, 2 ventilatora namjestena da manipuliram zrak, mozda neka grijalica s termostatom po potrebi ako lampa ne grije dovoljno, tajmer za svijetlo, nekak regulirat vlagu (to jos razmatram, soba ce ako prozor bude zatvorem bit extra suha, gledam sta treba biljkama vani, pa to preslikat nutra na najjednostavniji nacin,
Recite iskusnjare sta sam previdio? sta mi fali? potencijali problemi?
svaki komentar cjenim, onaj ko zna duzan je educirat neukog na svim poljima znanja, jer sta imas da si mudar a oko tebe budale
dakle ako sam ja budala reci mi, pa da ne budem, hvala
 

GreenScream

Aktivan Član
12.04.2015
78
308
53
Pozdrav i dobrodosao na forum :vutra:
zasto jednostavno ne improviziras neki grow box 100x100x200 i ubacis ga u sobicu, posto imas prozor i nalazi se u podkrovlju tako da neces ni imat problema s mirisima. u box ubacis ventilaciju i termo-hygro metar i miran si :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Baš steta što još od davne 2004. nema neki sajt,gdje bi bili razni vodići kako uzgojiti kanabis u zatvorenom prostoru...
Dakle...taj prozor zatamniti da svjetlost ne izlazi van,ali niti ne ulazi unutra. Može poslužiti za ispuh,ako je izvedivo.
600W na 4 automata u indooru? Ili promjeni stav prema biljkama,ili prema lampi. Na ta 4 automata ti je dosta i 250W...al ja nebi na tvom mjestu sadio automatike...bacanje struje za mali prinos.
Što se ventilacije tiće,treba ti dobar ventilator za ispuh (turbina-pregledaj malo dnevnike uzgoja) i treba ti ventilator za "vjetar".
Treba ti i pH metar,jer bez toga teško ide indoor.
Eto,to je od mene za poćetak,vjerojatno sam nešto zaboravio,ali ne brini. Ima na ovom sajtu puno informacija,samo malo treba sjesti i pročitati.
 
17.01.2020
5
4
3
33
Pozdrav i dobrodosao na forum :vutra:
zasto jednostavno ne improviziras neki grow box 100x100x200 i ubacis ga u sobicu, posto imas prozor i nalazi se u podkrovlju tako da neces ni imat problema s mirisima. u box ubacis ventilaciju i termo-hygro metar i miran si :D
hvala stari, ako ne nadjem korisnu primjenu prozora slozit cu neki kostur i oblozit materijalom
 
17.01.2020
5
4
3
33
Baš steta što još od davne 2004. nema neki sajt,gdje bi bili razni vodići kako uzgojiti kanabis u zatvorenom prostoru...
Dakle...taj prozor zatamniti da svjetlost ne izlazi van,ali niti ne ulazi unutra. Može poslužiti za ispuh,ako je izvedivo.
600W na 4 automata u indooru? Ili promjeni stav prema biljkama,ili prema lampi. Na ta 4 automata ti je dosta i 250W...al ja nebi na tvom mjestu sadio automatike...bacanje struje za mali prinos.
Što se ventilacije tiće,treba ti dobar ventilator za ispuh (turbina-pregledaj malo dnevnike uzgoja) i treba ti ventilator za "vjetar".
Treba ti i pH metar,jer bez toga teško ide indoor.
Eto,to je od mene za poćetak,vjerojatno sam nešto zaboravio,ali ne brini. Ima na ovom sajtu puno informacija,samo malo treba sjesti i pročitati.
ciljo sam na najvece moguce automate, nortern iskustveno posteno radja, tek sam poceo citat o lampama i settingu, sta bi mogo stavit ispod HPS 600w? radje bi manje jacih biljaka nego more ficfirica, trazim po dnevnicima informacije
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
ciljo sam na najvece moguce automate, nortern iskustveno posteno radja, tek sam poceo citat o lampama i settingu, sta bi mogo stavit ispod HPS 600w? radje bi manje jacih biljaka nego more ficfirica, trazim po dnevnicima informacije
Bolje su fotoperiodne, ali ako već imaš Northern L. autose onda po meni možeš slobodno jer 4 kom. N.L. će ti popuniti skoro čitav taj box a i prinosi su od N.L. auto odlični. Znači te biljke su ogromne. Imao sam ja nedavno pa znam iz iskustva ;) Pogledaj link...
 
17.01.2020
5
4
3
33
Bolje su fotoperiodne, ali ako već imaš Northern L. autose onda po meni možeš slobodno jer 4 kom. N.L. će ti popuniti skoro čitav taj box a i prinosi su od N.L. auto odlični. Znači te biljke su ogromne. Imao sam ja nedavno pa znam iz iskustva ;) Pogledaj link...
Bezobrazno se razbacala... kolko si ubro s nje?
automatici su lanac probijanac, smatram da ce bolje podnjet okolnosti, dakle plejs koji cu slozit treba testirat, vrtlara treba testirat, brijem da ce autosi vise praštat, kasnije kad se uigram bit ce svega ako Otac dopusti