Ispovjedaonica kod Papa Romea

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
"Presipanje iz šupljeg u prazno samo po sebi ne samo da IMA smisla, nego je i jedina korisna stvar koju možete da uradite u datoj situaciji; ako je nešto šuplje i curi, a imate praznu posudu pored vas - zar nije logično da prespete ono što je ostalo iz šupljeg u prazno?
Presipanje iz šupljeg u PUNO je nešto što ne bi imalo smisla, a presipanje iz praznog u šuplje bi tek stvarno bilo i nemoguće i zabrinjavajuće
."
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
san je nesto cemu se mozemo smijat nakon buđenja,ali stvarnost pocinje u jutru buđenja.onda si ti sve sto jesi i svi su sve sto jesu,onda nema niceg vise.ti si samo san u kojem sanjas realnost kojih ima nebrojno mnogo:)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Moj duh će živjeti vječno, sve to ide u krug, beskonačni. Suludo mi zvuči da te sad ima i onda te više nema. Ovaj život je samo dio toga kruga, slagalice. Sjećanja ostaju zarobljena u tijelu ali duša putuje i dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bakalula and H2O888

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ako smo svi posebni po cemu sam ja poseban rece neko nekad. A sinoc sam imao bas takav san, toliko vividan i lucidan da mi je idalje krivo sto sam se probudio. Posto je ovo ispovedaonica pokusacu da ga opisem u narednim danima.

Hoce li biti sta od opisa sna ili je san ispario iz sjecanja, kao da ga nikad bilo nije?
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Zaboravio sam na post, ali ne i na snove :). Sve ih uglavnom cuvam u glavi koliko god mogu, obicno ih i kada ih zaboravim aktiviraju realne situacije koje se manje ili vise poklapaju sa trenutkom u snu.
Sve je pocelo kada sam bio klinac, jedno od najranijih secanja je kako stojim sa drugarima i pokusavam da im objasnim kako sam bio lucidan u snu. Tada za tako nesto mislim da skoro niko u mom okruzenju nije znao, kome god bi pricao svoje dozivljaje nije mi verovao, odbacili bi me momentalno smehom "Pa to nije moguce". Tek pre nekoliko godina sam saznao za coveka koji je lucidne snove uveo u nauku Stephen LaBerge.
Sve obicno pocne tako sto se setim da sam legao kuci da spavam i da je prosto nemoguce da se nalazim tu gde jesam u snu. Cesto me sama prica u snu toliko zaludi da zaboravim da sam bio lucidan i upadam u neku sasvim drugu pricu. Sto mi je fascinantno jer kako to kada sam se setio da sanjam moj mozak me opet prevari da je to sasvim normalno i realno da zaboravim. Cak i da sam svestan da sanjam nekako se podsvesno prepustam prici jer znam da nista lose ne moze da mi se desi. Cak svojim projekcijama u snu ponekad pokusavam da objasnim da sanjam. Uvek me manje vise gledaju cudno zbog toga. Vremenom sam razvio neke meni olaksice. Skacem sa zgrada, bez problema ulazim u bilo koja kola ako mi treba prevoz ili hocu da se provozam. Kola uvek imaju kluc u bravi. Devojke jednostavno uhvatim za ruku i odvedem na neko malo zavuceno mesto, iako znam da niko relativno ne moze da mi sudi tu gde jesam opet imam strah od "javnosti". Letim samo kada sam potpuno opusten, mada vecinom me znanje o gravitaciji vraca na dole. Pa na kraju to nekako izgleda kao hulk kada skoci. U poslednje vreme pokusavam da pricam sa ljudima koji se nadju oko mene u snu. Ko su oni? Sta rade tu? i sta misle o nekom problemu koji me muci. Vrlo retko mi to uspe i kada mi uspe nakon budjenja ne mogu da se setim tacno sta su mi rekli. Sve nekako pocne da bledi vrlo brzo. I kada pocnem da ih zapisujem ne mogu bas recima da se izrazim sve sto sam doziveo. Prekopiracu vam iz dnevnika jednu od situacija ,jer san koji sam sanjao kada sam napisao prethodni post je trajao bas dugo. I ne mogu vise bas da se setim nekih detalja kao i samu poentu price.

januar 31 2015
"Pokusavam da imam prorocke vizije kada legnem da spavam, ponekad mi se cini da uspem, ali retko ili skoro nikada ne mogu da se setim vividno prorocanstva. Nesto kazem, ali zaboravim, nesto vidim ali ubrzo izgubim sliku povucen dramom realnog zivota.

U snu sam prolazio kroz stari prolaz, iz mraka na cistom plavom nebu se mogla videti stara zgrada. Bila je ista. Suze su mi potekle u tom trenutku. Osetio sam srecu sto je ponovo vidim, ali i tuzan sto nekako svesno znam da se nikada necu vratiti tu osim u snu. Nailazim na stara kola, i krecem po nesto, Nesto cega se nisam mogao setiti kada sam usao u kola. Nisam znao zasto sam posao tamo gde sam posao. Znao sam samo da trebam nesto da uradim. Nisam vozio ni dvadesetak metara naisao sam na slepu ulicu. Nisam mogao dalje pa sam resio da to nesto potrazim peske. Cim sam otvorio vrata kola, opet sam podigao pogled na zgradu. Odjednom pocinjem da budem lucidan. Starija zena, crne kose nalik na nekog koga sam mozda znao mi krece u susret. Shvatam da je od neke vaznosti ovde u snu dok mi ona u istom trenutku progovara "Vagas, vagas", misleci na to da vec mislim da li je dobra ili zla. Pitao sam je "Sta ce biti sa buducnoscu?" Nije htela da zastane da mi da odgovor nego je u onako u prolazu sa polu okrenutom glavom samo rekla "Sredina". "Da mora da je to drzacu sredinu" pomislih ja u snu.

Celog tog dana sam razmisljao o tom snu, da li ja to mozda izmisljam vaznost svega toga ili ne stvarno ne znam. Pokusavam da odgonetnem ceo san do najsitnijeg detalja, ali mi je najteze da se setim nekih pojedinosti koje su jednostavno iscezle, mada znam, znam sigurno da su bile vazne. Osecam tako. Zeleo bih da budem korak ispred necega, zasto?"
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258

Ubih se od pokusaja da skontam sta je "Vagas" sve me nesto na Vegas vuce, pa prebacim na spanski.. :upiii:
da bih na kraju skontao da se mozda radi o vaganju :)

Najranijeg sna kojeg se mogu sjetiti, a sjecam ga se jer ne postoji mogucnost da ga zaboravim, datira jos iz ranog djetinjstva kad sam imao 4 godine.
Sanjam tamu i mnostvo svjetlih tackica svuda okolo, al su mnogo daleko. Konstantno se cuo zvuk slican tihom brujanju, najslicni je zvuku koji proizvodi kompresor frizidera, bas tiho brujanje. Postepeno bi se zvuk pojacavao i postajao sve glasniji da bi nakon nekog vremena pored mene proletila kamena gromada nepravilnog oblika koja se sporo rotirala oko ose.
Isti san mi se ponavljao do seste godine svaku noc, sve dok jedne prilike gromada nije iscezla iz vidnog polja. Jednostavno je nestala u tami, a i san skupa s njom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mlst

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
To je zbog uticaja mog horoskopskog verovanja posto sam vaga :D Pa se je to naravno prenelo na snove.
Hoce mozak da pokupi zvukove iz stvarnosti dok sanjamo tako da ako si imao frizider u kuci vervatno je to to.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Nije bilo frizidera, a sanjati jedno te isto vise od godine, cak i danas mi je traumaticno iskustvo.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
evo malo i od mene..sanjam da idem cestom iz prijatelja kuci,na trecini puta vikne jedna osoba ej,okrenem se,kad to osoba koju godinama nisam vidio doslovce zaboravio na nju,pa ajmo rec nije bas ni bitna u mome zivotu a nije ni boravila ovdje...sad stvarnost idem iz istog prijatelja i na istom mjestu u detalj i udaljenost ta osoba vikne ej!okrenem se i poklopi se realnost sa snom,jer se samo to i sjecam iz sna.ta scena i to ej u biti to je sve ko jedna slika u mojoj glavi koja je ostala urezana u sjecanju iz sna hm :)ah ti snovi.neku vecer sam sanja da sam bio s sonjom kovac samo se bojim da cu posjedit dok se to ostvari,isto ko i ona osoba od kad sam je zadnji put vidio prije sna i njegovog ostvarenja..:ajnstajn:sonja sonja hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
ja sam kao dijete, nemam pojma koliko godina sam imala, imala nekakav bronhitis i visoku temperaturu. sjećam se da je bila noć, nisam mogla zaspati, odnosno bila sam u nekakvom polusnu od te temperature, imala sam osjećaj kao da se rastačem. pa onda kud sve to još i ona crvena točka na televizoru odjednom se širila i pičila prema meni. :lol:
i uglavnom, što htjedoh reći... e, da, netko je nešto volio skupljati, ja sam uživala u skupljanju starih gramofonskih ploča.
i tako, došao je konačno i taj dan, rođak je pospremao tavan i donio mi stari gramofon, ne zna što bi s njim pa eto. :let:
sad bi moj muž rekao "dobro, jel misliš ti više okinut!?!" :whato::

dakle, kad sam prvi put na tom gramofonu čula pjesmu Comf. numb od Pinkića, skontala sam da je lik do u tančine opisao moj filing kad sam bila dijete i imala visoku temperaturu. :popcorn::

 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
nađoh se na brdu ispod poznato selo,cilj uma je spustanje u selo i krecem lagano,pod nogama kamene starinske skaline obrasle travom zelenom.hm sad vec tu pocinje da se realnost vidljiva oku pretvara u bajku,kucice u nizu koje su pratile skaline se pocinju pretvarat u neke mnogo starije kucice,iz bajke nista realno tako da neznam koliko bi posa u proslost da to docaram vec ko da je stvarnost pocela poprimat oblik u neku drugu stvarnost nametnutu na postojecu,spustam se lagano dolazim do okuke,skretanje desno.naprijed jedna mala parcela koja me mami da je proucim,kuda sad hm ajmo vidit nalozi um,i pocmem se udaljavat od te tocke stajanja u vis ko da sam na google earthu,iako nisam puno vidi radi oblaka vracam se na zemlju,znaci desetak metara od tog uzletnog mjesta na toj obliznjoj parceli,sto je ovo pitam se?djecje groblje odgovori neka zena s prozora,pogledam malo bolje mali kameni grobovi oko mene,ma idem u selo di sam naumi kad pogledam pod noge sva zelena trava koja je bila oko tih malih gobova i na tom podrucju pretvori se u lubanje:whato::..stojim na lubanjama majko mila:confused:,di cu ni naprijed ni nase u cudenju,gadno mi hodat po njima,a moram i krenem polako nisu pucale pod nogama bogu hvala :)nekako lagano se izmigoljim iz tog placa,i budim se uf dobro je sanja sam;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mlst and Stastopojo

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
@Cvjetno drustvo, interesantni su mi ovi tvoji snovi. Ja vec neko vrijeme nisam zapamtio san, a bilo ih je... Nego kako ti gledas na to, konkretno na ovaj zadnji? Ja uvjek nastojim analizirati san i shvatiti sta mi govori, smatram to dosta bitnim, ta moja skrivena svijest mi nesto govori, nesto bitno sto jedino u snu moze isplivati napolje a plus jos sto su tu ukljucene i neke druge sile i jos milion bitnih stvarcica :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
kako da gledam na ovaj san neznam,mora postojat neki razlog zasto je on dotaka moju svjest naravno.nek vrijeme razrijesi to ako ga ima;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stastopojo