Jednostavni Kolaci Čokoladni .....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.04.2012
35
7
8
Vidio sam ovu temu pise kolaci kuhanje i ostalo a ni jednoga recepta pa evo da ja dam jedan primjer kako ja radim jako jednostavne kolace .... A rad im je predobar jedino srenje je doziranje uvjek se s***** pa pojedem previse :D :D :D :D

..

1 Maslac ........... maslac250g.jpg

1 Čokolada ....... 04211545l.gif


40 grama( suhoga ) lišca od naše biljcice ...


Uzet jednu posudu stavit je na laganu vatru unutra otopit maslac stavit lišce i 1,5 litre vode obicne iz pipe kuhat nekih sat vremena 45 min -1h najmanje 45 min ako nema dosta
dolit jos malo ....Naravno nekad nekad promjesat to sve pri kraju cesce da nezagori ....

Kad sva voda ispari i ostane jako malo maknut s peci i lisce stavit u nekakvu krpu i dobro iscijedit ( ja osobno stavim u ono za cvarke topit i predobro sve iscijedim ;) ) dobivenu tekucinu
stavit u kistru na 30 -40 min da se maslac stisne ...
Izvadit iz kištre nožem poc kroz maslac i probusit rupu tako da ono smece i vodu sa dna mozemo izlit van ...

Ovo sta nam je ostalo stavimo u jednu manju posudu i istrgamo cokoladu za kuhanje sve drzimo na srednjoj vatri 10 min da se rastopi cokolada i maslac da se sve lijepo izmjesa i spoji ...
maknemo s vatre i izlijemo u neke kalupe ako imate ili u neku limenu tepsiju stavimo u kistru i zamrznemo ...

40 min i manje spremni su za upotrebu ...

Predobro predobro ... ;) Eto nadam se da ce netko probat recept i potvrdit da je dobar .... :maryjane::dada
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.480
143
Universe
hahaha slazem se s gloriom...i ja sam se napatio prvo dok sam pročito i skonto šta kako...dosta je tu posla...samo me zanima kako to radi, nisam nikad jeo ništa od vutre pa me zanima kako to radi??? i zasto stavljas lisce a ne vrhove? koja je razlika?
 

Malawi

Aktivan Član
03.06.2011
54
53
18
Anywhere*
Evo jedan tradicionalni recept:


Once a certain sufi of Basra began to consume hashish regularly; his shaykh realized this meant he had reached the ultimate degree of perfection and no longer stood in need of guidance. This, says the Turkish sufi poet Fuzuli, "proves that hashish is the perfect being, sought after by mankind with great eagerness. It may not be the perfect being for everybody, but it most certainly is for the seeker of mystical experience."
P.L. Wilson

Majoun
According to Peter Lamborn Wilson, the Heddawiyya Sufi order of Morocco is entirely devoted to the ritual, meditational and magical uses of cannabis. Majoun is, perhaps, the most legendary of all psychoactive confections — a potent blend of dried fruits, nuts, spices, honey and cannabis.


cannabis02.gif

Total time
4+ hours

1/4 oz. tops cannabis sativa, crumbled, stems and seeds removed
1 cup chopped dates
1/2 cup raisins
1/2 cup ground walnuts
1 tsp. Ground nutmeg
1 tsp. anise seed
1 tsp. dried ginger
1/2 cup honey
1/2 cup water (more if needed)
2 tbsp. melted butter or ghee

In a dry skillet, toast the marijuana over very low heat until it begins to release an aroma. Combine it with the dried fruit, walnuts, spices, honey and water, and cook until the ingredients are soft. Remove to a heavy bowl and mash this pulp until the ingredients are well blended; or put into a food processor and blend, using several short pulses.
Add the butter and stir until well blended. Spoon into a jar and store in the refrigerator. Serve on crackers, eat by the fingerful, or use as a filling for mamoul.
renegadoes.gif

back
from Serving the Guest: A Sufi Cookbook
Copyright © 1999, 2000 Kathleen Seidel
All Rights Reserved
Permission is explicitly granted for educational and non-profit purposes. Please use the credit: Serving the Guest. Copyright 1999, 2000 Kathleen Seidel. Copyright information for previously published material by other authors used by permission, and print sources for images, may be found at http://www.superluminal.com/cookbook.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
16.05.2013
10
3
0
rad je skroz dobaar, ali ukus...hm..necu reci odvratan..ali skroz cudan.kao da jedes kolace sa spanacom...ja kad sam prvi put jeo sam se zajeb'o jer me nije nista radilo i onda sam se odvalio od kolacica...posle pola cuke....666999 (zlo i naopako). inace ne praktikujem kolace.bacanje vutre. :)