jos par stvarcica pre dnevnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.08.2012
38
1
0
33
e ljudi imam nekoliko pitanja radi sigurnosti i ako moze neki savet :)
imam HPS 400w tek je pre par sati prikljucena, e zanima me jel normalno da hps u pocetku smrdi malo? smrad kao paljevina... i jel ok da ballast bude prevreo :) cisto da znam pre nego sto ukljucim lampu i izadjem iz kuce na 12 sati...
a sto se tice saveta.. dajte neke predloge kako da fiksiram sijalicu za nesto pa to nesto na lanac ( da bude pokretna sijalica gore/dole po potrebi) to je to, samo da fiksiram sijalicu i boks je spreman da bude pusten u pogon :) 5 automatika vec stavljeno na klijanje pre 2h :)
 
23.10.2012
40
8
0
36
normalno je da smrdi i normalno je da je balast vreo.....a savet za lance....jebiga brate, imas dnevnik uzgoja, pa gledaj kako kolege to rade
 
10.08.2012
38
1
0
33
pa izgleda lako, ali imam taj problem kad stanem pred box mozak se iskljuci i ne znam odakle da pocnem, dodje ni da je privezem samo bakarnom zicom i cao,,, al ne bi to uradio jer se trudim na urednosti...
 
10.08.2012
38
1
0
33
bi ja rado, ali ova godina je bila susna nisam stigo na sve lokacije da zalivam outdoor i na kraju sam samo izgurao 3 biljke sa terase... jer morale su se zalivati bar 3 puta dnevno... a te tri ima vec 2 nedelje od kad sam zadnji hed popusio :)
a necu ga nositi na izlozbu ali hocu da uzgajam medicinsku marihuanu (kasnije) sad imam neke automatike i Nirvana Indoor Mix :) pa kad to sve prodje vrv ce white widow doci u moj box :D a za medicinsku marihuanu mora da bude sve cakum pakum :pP
inace sam poprilicno aljkav pa ajde bar ovo da odradim kako treba :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
smoke300s je napisao(la):
... e zanima me jel normalno da hps u pocetku smrdi malo? smrad kao paljevina... i jel ok da ballast bude prevreo :) ...

bilo bi super da malo detaljnije citas forum, a odgovor na ovo sam vec dao i to u tvojoj temi Oprezno:
PowerSeed je napisao(la):
... takodje je normalno da kod novog balasta izvesno veme se oseca "smrad" bas zbog tog zastitnog laka ...
sva nova elektro oprema, kada se prikopca na struju, u pocetku pusta specifican "miris", cak i kada novu peglu ili grejalicu ukljucis, u pocetku ce da malo bazdi, znaci opusteno, sve je to normalno, tokom vremena ce nestati ;)
 
10.08.2012
38
1
0
33
imam potresnu proslost sa strujom, izgubio sam u nesreci kucu dedu i psa :/ pa sad stalno kad smrdi nesto oko struje uplasim se :/
 
10.08.2012
38
1
0
33
pa evo celu noc sam proveo budan uz sijalicu i ono, lakse mi je sad. nema vise smrada, zujanje nznm dal ga nema vise ili sam se naviko pa ne cujem al u sustini bice ok :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Naslovi po kojima se ne zna o čemu tema govori rado stavljam na otpad a da ne spominjem otvaranje više tema za slična pitanja.
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
Nemojte ljudi mnogo da komplikujete, znamo da nam je to u krvi, *sto moze biti lako kada moze biti tesko* uprosti maximalno sve. Pogledaj kako sam ja zbudzio sve za 2h....
Lim uzeo iz zamrzivaca, pregradni, izbusio 2rupe i okacio za ono flex uze za vezivanje sa dveju udica na kraju ako me kontas, zumiraj sliku pa vidi View image: DSCN0957 , View image: DSCN0876 resize, dok je uze vezano bukvalno za ogradnu tarabu koja stoji na ormanu, a na tarabi 4cigle da je drze, samo sto prostije.... Ali naravno i sugrno !
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@Baki'z - koliko ti je stara biljka? koliko dugo je bila na vegetaciji?
i...zashto na 1. fotki igleda kao da su dvije sijalice..(?) a na drugoj je samo jedna?..pa me zanima...sa kojom si rasvjetom odradio grow?

pitam zato shto..me gusta mucho..
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
Evo da ti olaksam malo...
https://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/10667-dvoriste-grow.html
Ona je toliko izmaltretirana, da je dobro da je josh SHE. Jednom sam se iz3povao da postaje hermic, ali je ipak zakacila neki polen, i ima po neku menkicu... Strasno s obzirom da je skoro u centru grada, da je stigla da se oprasi.... Cak sam jednom nashao i polen neki na listu, obilazila je neka pchelica izgleda... Da ne kak1m mnogo, linkicj gore, pa prelistaj malo...
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
ja na svom balastu pravin kavu kad mi nestane plina :) reflektor napravi da se ne mice i samo saksije spustas / dizes predmetima koji ti netrebaju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.