K.C.36&CC54, 44x88x150, CFL 300 do kraja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Napušena Vjeverica;224729 je napisao(la):
Ja ih ne bi presadivao. Imam identicnu posudu, u njoj raste biljka od 80cm. I jos raste ko blesava.
To je super tegla, da ih bar imam vise, sve koje sam uzgajao u toj tegli su bile ogromne i vece od ostalih.

Di si kupio tegle?
Blago tebi! Verovatno možeš da ih obilaziš svaki dan. Sa većim teglama je malo veća i sloboda od neprekidnog obilaženja i paženja biljki. Meni je u zadnjem grow-u topirana jedna Ganesh biljka CFL-kom, upravo u saksiji ove veličine.
Što se tiče nabavke istih, mislim da prostori u kojima boravimo, nažalost, više nisu jedinstveni, tako da mogu samo da predpostavim da i u tvom susedstvu neka od prodavnica plastične galanterije drži slične saksije.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Istinu zboris.

Kad npr imas posudu od 25l, onda je zalijevas jednom u dva ili jednom u dva i po tjedna. Kad gnojis ide veca kolicina gnoja tako da dulje drzi.

Nist, to je to, vidit cemo rezultate :D


Nego, da se malo vise pozabavimo ovom temom, da ne uvrijedim Powera :)
Sto sam htio reci uopce... bas sam razbijen :vb_wave:


Imamo puno primjera bas s ovog foruma kao biljke uspjevaju u malim posudama s EXTRA urodom.
Odkako sam nabavio 25l posude, imam dojam da sam se zeznuo i trebao drzat 8l posuda. No otom potom, prvo treba dokaze prezentirat da ne ispadne lupetanje u prazno.
Htio sam dost tog napisat al bas sam razbijen sorryyyyyyy :bale:bale:ludak
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
I evo ih 47-og dana:



Sinoć su presađene sve osim jedne (zbog nedostatka prostora), u 8l saksije a danas je zamenjeno osvetljenje i prebačene su na režim 12h/12h.

 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
51. dan od nicanja a 4. od prelaska na režim 12h/12h. Pre dva dana su prihranjene istom kombinacijom đubriva kao pre desetak dana.
Ušuškane su sa još malo folije i stiropora jer se u prethodnom grow-u folija na ulazu iskidala.





U prvom planu je najnaprednija topirana biljka u 4,5l saksiji.



Druga topirana u 8l.



LST-irana u 8l.



Druga LST-irana u 8l (još uvek liči na sativu)

 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
55. dan od nicanja a 8. od stavljanja na režim 12h/12h i evo štete:



međutim, izgleda da je najveća šteta na TOP-iranoj biljci u 8l koja je izgleda muška (ostaviću je još koji dan pa da prepusti mesto u saksiji sledećoj, najrazvijenijoj, TOP-iranoj koja je ostala u 4,5l:



Ova je stvarno "spržena do jaja":



a, evo i druge oštećene, TOP-irane u 4,5l:

 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Danas, 56. dan od nicanja, eliminisana je prva, i nadam se jedina muška. Preostala TOP-irana u 4,5l je presađena u 8l saksiju.
Ostale biljke imate priliku da osmotrite i procenite pol:

Ovo je jedan vrh preostale (inače najrazvijenije) TOP-irane i presađene biljke:



Za ovu LST-iranu sam ubeđen da se pistile već vide, ali možda na ovom snimku i ne najbolje:



Ova sativolika, LST-irana biljka mi liči ali ne vidim pistile:



I za kraj, panorama BOX-a sa tri biljke:
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
59. dan, 12. od stavljanja na režim 12h/12h.
Za najrazvijeniju (cca. 40-43cm, TOP-iranu) i za razvijeniju LST-iranu (cca. 32-33cm) sam siguran da su ženske biljke:





A za ovu sativoliku, LST-iranu (20-30cm), još uvek ne znam:



Danas su opet zalivene i nađubrene kao i pre desetak dana. Vrlo brzo rastu ovih dana tako da mi je opet nekoliko listova pomalo sprženo CFL-kama.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Prijatelju ti pod hitno moraš nabavit neki mini oscilirajući vent da miksa zrak po boxu. Oprezno i s gnojenjem, mislim da si na pragu prženja. Nek' te Ganesha prati do kraja growa. Om. :)
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Hvala na dobrim željama. "Mini oscilirajući vent" zvuči odlično, samo još da mi je informacija gde se može nabaviti i po kojoj ceni pa da odmah razmislim.
Na žalost, plašim se da ću krajem sledećeg meseca i početkom narednog imati drugi problem koji ću morati da rešavam, a to je hladnoća u prostoru oko box-a i u samom box-u.
Sve zavisi kakvo će vreme biti početkom novembra u vreme sazrevanja cveta.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Hehe pomalo sam se zločesto nadao tebe navesti da ga potražiš i daš nam informaciju iz prve ruke, jer ih je uistinu teško naći da su mali a oscilirajući - uglavnom su oni mali clip-on samo, a to nam ne odgovara - jeftinije je onda PC vent kao do sada...malo sam proguglao i da mi je frka razmislio bi o ovakvom Car Clip on Mini Oscillating Fan 8" DC 12V + Cigarette Lighter Plug | eBay. S poštarinom 20ak €, nije ni jeftin kad pogledaš odakle dolazi, jedino je pitanje jeli cijena opravdana kvalitetom. Ne trebaju nam igračke u boxu. :) Al kako kažeš, dolazi ti zima pa ćeš izgurati nekako, samo mi je žao što ti je dosad toliko problema i štete nanijela vrućina. Na gnojenje ti skrećem pažnju jer ako razmislimo da biljka sporije napreduje u višim temperaturama (što je kod tebe slučaj, bez CO2) znači i da manje nutrijenata troši. Ovu sativastiju laganije gnoji. Ajd samo pomalo - Jai Ganesha! :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Bilo koji vent je bolje nego nista ;}...imas u svim komjuterskim shopovima od 30 ak kn pa na dalje i nadi kodkuce jedan adapter od 12v ...a vidio sam sad po gradu da prodaju stolne ventove po 59 kn ni to nije tako strasno u konacnici .....prakticiraj da ti jedan vent uvijek piri u visini vrhova biljka...ja sa 5 malih ventova napravim hotel promaju u boksu 1x1 m....i poslusaj usrname uspori malo sa gnojivom...sretno frend :vb_wave:
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Creative mislim da je to sve xandalu jasno, ima on kompjuterske ventove, samo što nisu najefikasnije postavljeni po boxu. :(
Dva su osnovna problema, smještaj boxa i kineske grijaće lampe.
Na smještaj boxa izgleda ne možemo utjecat, a prostoriju ukoliko je pretopla možeš hladiti na način da postaviš jednu široku plitku posudu vode i namjestiš jedan PC vent da puše preko površine vode i tako hladi prostor. Ako ti prostor u boxu dozvoljava mozes tako postavit i unutar boxa, ali onda obavezno dodaš i malo octa/sirćeta da služi kao klopka za mušice koje obožavaju stajaću vodu. Što se tiče nadolazeće zime, niže temperature u cvjetanju samo pomažu zbijanju cvjetova i produkciji smole, veća opasnost prijeti od povišene vlage koju mozes probat spuštat krpenim/jutenim vrećicama riže postavljenim ili u boxu ili u prostoriji.
Evidentno je da ti razmještaj ventova nije dovoljno efikasan da što prije izbacuju toplinu koju generiraju sva ta pusta kineska grla sa balastima unutra. Jedno rješenje je postavljanje stakla, ali koliko sam skontao preko slika radi se zapravo o nekakvom šatoru i zato moraš efikasnije postavit postojeće ventove.
Evo ti prijedlog ako sam dobro skontao gdje ti je upuh/ispuh.



PC ventovi da bi bili efikasni moraju imat jednako prostora ispred i iza njih. Kod razmještanja ventova u boxu nastoj da ih postavljaš tako da tjeraju zrak prema ispuhu.
Često na forumu čitam kako "biljke vole negativni tlak", biološki nisam siguran da ima smisla. Negativan tlak u boxu jednostavno znači da imamo kontrolu nad strujanjem zraka u prostoru što je ključno za upotrebu filtera mirisa i kvalitetnu ventilaciju.
Postavi najjači vent na ispuh, ali imaj na umu da veličina venta ne znači da ima i najveću protočnost (manji vent može bit jači). Nadam se da će ti nešto od napisanog pomoći.
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Nastavlja se toplo vreme. 65. dan, 18. od stavljanja na režim 12h/12h.
Evo ih probuđenih:









I pitanje je kog je pola ova sativolika?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ako planiras gnojiti uskoro nemoj! Moja preporuka zvekni jedno zaljevanje sa vodom i to malo obilnije. Nakon toga flush pa 4 dana bez vode. I onda nakon toga vidi situaciju :)
 

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
Nakon 16 dana eto mene opet sa slikama.
Dakle 81.dan od nicanja, a 34. od stavljanja u režim 12h/12h.

Evo kako izgleda Topirana:


i jedan njen vrh:


LSTirana:


i njen vrh:


LSTirana (sativolika):


i jedan njen vrh:


I na kraju. panorama BOX-a:


Prekjuče im je dodat i fosfor u tečnom đubrivu za cvetanje.
Vlaga se po ovom hladnom vremenu kreće između 40% i 50% ali ih više ne zalivam folijarno. Temperatura je večeras u boxu 22C dok se ujutru spušta i na 16C.
Videćemo kako će hladni dani uticati na razvoj. Posebno me brine Sativolika jer njen cvet još uvek nije formiran.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

xandal

Aktivan Član
01.02.2012
67
27
18
64
100 DAN
Nakon duge pauze ispunjene vrlo sporim napredovanjem biljaka (mogu da ih zalivam i na 7 dana a da se ne osuše) evo novih slika.

TOPirana:



i jedan od njenih vrhova:



LSTirana:



i njen vrh:



LSTirana (sativolika):

[url=http://postimage.org/]
[/URL]

i jedan od vrhova:



Jutros se u okruženju boxa temperatura spustila na 0C a u samom boxu je bilo 4C. Vlaga je oko 60% ali se penje i bez zalivanja na 80%. Razmišljam o jutenim vrećicama sa pirinčem i smanjivanju ventilacije? Ideje su dobrodošle kao i uvek!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.