Kako je nastao svemir?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kako je nastao svemir?


  • Total voters
    101

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
choki123 je napisao(la):
a stvari o kojima se ne može govoriti,mora se šutiti
Wittgenstein? :icon_biggrin:
bog se piše malo kao opća imenica, a kada se misli na pojedinog Boga iz neke religije onda velikim.
to je gramatika, a sad kako kome paše :icon_cool:
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
e a ovo sad šta sam napiso poslje ne moš utuvit isto nekom "šta je tebi",nisam to mislio kao šta ti je đe si navalio nego kao da ne možeš,odnosno da je teško cjele te neke mislene procese u potpunosti prenijet rječim,možda je malo loše zvučalo kad se pročita al eto da ne bude zabunenisam ništa loše mislio nego ono kao ne možeš "ono "šta je tebi" u glavi",razumiš...
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
djunga je napisao(la):
.Kao sto rekoh, ti o Bogu neznas nista ,jer nista o Njemu nisi citao.

A ti znas nesto o Bogu?
Samo malo...jeli Bog ikad sebe opisao? Ikad rekao kako je? Kako izgleda? Tko je?

To sto si ti citao su samo pretpostavke drugih ljudi...to nemora biti istina...

koristi tu glavu...

a i usput...

jadan onaj koji Bozansko upoznaje citanjem radje nego vlastitim iskustvom :D
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Gledaj,ja teologiju ucim 10 godina.I da,o Bogu se moze jako puno ljepih stvari procitati,jer kaze Bog,da je sposobnost u covjeku.Tako da daje nekom sposobnost,da zna o njemu i to stavi na papir,radi nas koji se pravimo pametni,a nista neznamo.Znam o Bogu dovoljno da tebi mogu danima da pricam i da ti kroz osobne primjere,potvrditim,da sam Ga dozivio,osjetio,a i na neki nacin vidio.Koristim moju glavu,nazalost,puno vise nego ogroman broj ljudi na ovoj planeti,koji je prodao duzu djavolu.Ali ko sto reko tema ovdje,je kako je nastao univerzum.I da ,postoji ucenicko nasljedje,koje ide sa koljena na koljeno.Nekada su ljudi bili puno bistriji i inteligentniji od ljud danas,pa nisu ni trebali knjige,a danas pored toliko otrova koje koristimo smo postali izuzetno glupa bica,koja neznaju da misle svojom glavom,vec slusaju neke ko zna koje budale i pljescu mu, tako je,jer se poklapa sa mojom iluzijom.Svadjom se neide nigdje i ironijom,vec razgovorom i spoznajama.Ako me neko misli napadati dalje ,nemojte,vec postavite pitanja,a ja ono sto znam mogu da vam prenesem.Tu je tajna ljubavi,tu je tajna o Bogu.Da sam se i ja pravio tako pametan,nebi znao nista da kazem,ali imam vjeruj mi.I da bi se Bog vidio treba da se otvore duhovne oci,a za to prvo treba da se shvati da mi nismo ova tjela,vec duse zarobljene u njemu,koje ce ubrzo da ga napuste,ili umru,a onda ce svako da vidi ima li Boga i da dobije sto je zasluzio.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
djunga je napisao(la):
I da bi se Bog vidio treba da se otvore duhovne oci,a za to prvo treba da se shvati da mi nismo ova tjela,vec duse zarobljene u njemu,koje ce ubrzo da ga napuste,ili umru,a onda ce svako da vidi ima li Boga i da dobije sto je zasluzio.

Ja sam bio umro...i nisam vidio Boga :D

dapace...nisam vidio nista :D
stoga osim ako bog (XD) nije crnilo ispred mojih ociju...hmmm...neznam onda je cini se BAS ODLUCIO ON da ga ja nikad necu vidit...

hahaha...

gle ne namjeravam uci u raspravu s tobom...nit ista...postujem tvoje stajaliste...i sve...ali bar si nabavi postene argumente...

"I da,o Bogu se moze jako puno ljepih stvari procitati,jer kaze Bog,da je sposobnost u covjeku"

Sposobnost je u covjeku,ali to nema nikakve veze s icim o Bogu...nitko ga nikad nije vidio,nitko ga nikad nije cuo...osjetili smo svi "neku visu" silu...i svatko ju zove na svoj nacin..ti Bog...

i daj shvati...ti koji pisu o Bogu...kaj oni znaju o njemu osim svojih pretpostavki?
Nista vise,niti ista manje od mene ili tebe...ili bilokoga. Nemozes tocno pisat o necemu o cemu nemas pojma...

peace
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Sta ti znas sta ja znam,a uostalom da si umro nebi sad tu pisao.Nekome Bog da oci,a neko nije zasluzio.Ko je shvatio razumjece.I nemoj da nabjedjujes na druge sta oni znaju a sta ne.Mozes jednog dana zbog toga neugodno da se iznenadis.Sad bi i ja o tebi mogao da napisem,da si glup i nista neznas,ali necu,jer niko nije glup,samo prevaren i malo zatupljen.I nebi vise o tome ajmo o kosmosu,pa mozda i vidis Boga.Njega da bi vidio mora debelo da zasluzis.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
djunga je napisao(la):
Evo ja vam svima srdacno preporucujem da procitate Bagavad Gitu i tu cete naci odgovor kako je nastao svemir i zasto i sta u njemu ima.

Slažen se care s tobon u ovoj točci. Hindusi su ga, brate, stvarno do detalja opisali. I to jako slikovito.
Samo ima jedan nedostatak, bar za današnje društvo, a to je da je duuuuuuuuuugo i ooooooopširno...
Inaće, ko ima vremena pročitat i malo kontemplirat o svemu šta pročita...:thumb:

A šta se tiće boga i Boga, moje skromno mišljenje je da to ovisi o kontekstu. Ali opet, da nebi uvridija nečije religioze osječaje, uglavnom ga piše velikim slovom.
I bez veze je prepirka čije je poimanje boga ili Boga pravo, a čije nije.
Možda je rješenje negdi između?
Možda ako se unese faktorijela "Bog" u matematičku jednadžbu sa nepoznanicom "kako je nastao svemir?" riješenje jednostavno samo pop-upa: bling!!!
Naravno, isto rješenje bi se moralo pojavit kad se u dogmatsku nejednadžbu unese pojam "bog".
U suprotnome, negdi je neshvačanje jednog od pojmova :vb_smash:

PS
Nije :common053:, jer bez pojma Bog (velik) dio ljudi nemože ni započet poimanje početka Svega. I to je OK, zar ne?
Mir, Tolerancija, Istina; i idemo dalje :spliff::thewave::b_woot:
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
EXARP je napisao(la):
Samo mala digresija...delta nije dio mase, već razlika masa. E moj fizičaru...ni definiciju neznaš napisat na našeme, nego copy-paste na engleskome. Pravi intelektualac, nema šta...
Da nisi ti, fizikalac a ne fizičar?

Sorry, al jednostavno san mora.

ja se ispričavam što kasnim cca 7 mjeseci...

kao prvo napali ste čovjeka (tamoneki) bez povoda, ja nisam ni u jednom njegovom postu primjetio neugodan ton ili išta tome slično. počeli ste ga sprdat bezveze.

što se tiče kvotanog posta, tamoneki je dobro rekao kad je rekao djelić mase, ali delta može značiti i razliku (što je on najvjerojatnije i znao) po matematičkoj terminologiji. tkogod je radio višu matematiku zna o čem pričam (integrali i slično).

još očito je da su se tu suprostavile dvije različite filozofije (u smislu pogleda na svijet), jedna koja prevladava na forumu (više metafizička, produhovljena) i klasična sa naglaskom na znanosti i mene čudi što to nitko nije primjetio nego ste ušli u sukobe. svi misle da je ono što oni kažu apsolutna istina, a to je i inače povod za internet sukobe :vb_kez:

poželio bih vam sreću u daljnjim raspravama i da ne ulijećete sa provokacijama samo zato što netko drugi ima drukčije mišljenje nego pokušate razumjeti i drugu stranu.

eto, morao sam ovo izbaciti iz sebe, pozdrav
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
3kokosa2 je napisao(la):
svi misle da je ono što oni kažu apsolutna istina, a to je i inače povod za internet sukobe
to je glavni povod za sve sukobe u čitavom svijetu, ali čak nebi ni bio problem da se svoje mišljenje ne nameće drugome.
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Imam pitanje za sve evolucioniste,od koliko vrsta majmuna su postali ljudi?Imamo crne majmune,bjele majmune,zute majmune i crvene majmune u ljudskom obliku.Jos jedno pitanje,ima li mozda i to veze,da su i Kinezi,Italijani,Japanci,Srbi,Hrvati,Slovenci,Nizozemci itd,posebne vrste majmuna koji su evoluirali u ljude,pa nadenuli sebi nacionalna obiljezja?Ako mi to uspije neko objasniti,necu vise imati sumnju,da su ljudi majmuni,a dotle smatracu da smo Bozanska bica.Kao prvo i sam Darvin je izjavio da sumnja u svoju teoriju.Daklem sve teorije da je nesto kao univerzum nastao sam od sebe su budalastine.Kako je moguce da i danas za sve sto znamo su potrebni roditelji?Kako je to moguce ,da je za svaki zivot utvrdjeno da je potomak nekoga ili necega?I jos jedno pitanje kako je moguce da nauka jos uvijek tvrdi,da nista nije nastalo samo od sebe osim univerzuma?Malo upotrebis inteligenciju,malo citas nesto sto nisu pisali budalasti naucnici,pa mozes i sam da dodjes do zakljucka,da ni univerzum nije nastao sam od sebe vec ima svoga tvorca,jer je sve tako precizno i savrseno,pa cak i organi u zivim bicima.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Bez nekog debelog ulaženja u raspravu jer nisam dovoljno upućen u tematiku ali sam pogledao pokoji dokumentarac na ove teme(jedan upravo o borbi između evolucionista i zagovornika inteligent designa) i stvar je u tome za evoluciju ima mnogo mnogo dokaza koji ju potvrđuju i da ju nitko još dosad nije uspio pobiti na znanstvenoj razini, znači da iznese konkretne dokaze koji jasno govore da je teorija kriva tako da se ona zasad smatra točnom ali to ne znači da je ona apsolutna istina ili apsolutno točna ali zasad je najbliže što imamo a da stoji na činjenicama a ne na metafizičkim idejama i naklapanjima bez podloge
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
eeeehehe skunk :clap::icon_smile:

pa ono... ja vjerujem u evoluciju, mislim, poprilično je logična stvar, o kakvom god obliku života da se radi, putem gena se mogu odrediti roditelji. Ali po mom mišljenju stvar je malo kompliciranija kad je u pitanju čovjek (možda i neke životinje kao npr. delfini). Koliko ja znam za čovjeka znanost nema ispunjeno cjelo "genetsko stablo" kao za ostale oblike života na Zemlji, današnji čovjek pojavio se od nikud, pa sam sklon vjerovati da su nas stvorili vanzemaljci ;). Ne ozbiljno! to mi je najlogičnije, a i povijest je prepuna priča o tome. bilo je nekih bića nalik ljudima (postoje iskopine kostiju jel) ali pitanje je da li smo od njih potekli. I mislim da je povijest koju nas uče, nas naivni narod, izmanipulirana i velikim dijelom laž (iluminati imaju prste u tome ;)

...pa sad, ako zaboravite na sve što ste čuli o svemu u svijetu i probate malo logički razmišljati o bićima koja se nalaze oko vas, na planeti Zemlji, mislim da postane jasno da je čovjek malo previše "evoluirao" od ostatka prirode, to mi se baš ne čini prirodno, daleko je milijunima godina evolucijski gledano od ostatka prirode.
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Šamane nisi me bas nesto ubjedio,jer isto toliko pratim,a u zadnje vrijeme naucnici pobijaju naucnike,mislim,na naucnike koji se bave duhovnoscu i naucnicima koji se bave materijom.U svakom slucaju su u zadnje vrijeme pobijeni i oni uvijek kazu mi mislimo,mi smo razmatrali,mi ovo mi ono,ali niko nije rekao da je to cinjenica,vec samo spekulacija.Hrvatski naucnici su otkrili da se u eteru cuje zvuk flaute.Napravili su simpozijum naucnika kojima su dokazali,a oni se sami uvjerili,da se zaista cuje flauta u eteru.Samo niko od njih pametnjakovica nije postavio pitanje,a tko to u univerzumu svira flautu.Nije valjda da sama od sebe.Probaj da nadjes nesto o tome.I jos jedno,niko nije vidio vjetar,a svako ga je osjetio,jer dodiruje,tako i Boga niko nije vidio,ali nas dodiruje,toliko od mene jer ovo moze da ide u nedogled.Uostalom,svako je prevaren koliko zeli da bude prevaren.Ubrzo cemo svi da pomremo,pa cemo da vidimo ima li Ga ili nema.Ah da i cudnog li cuda,da su otkrili stopala dinosaurusa i covjeka jednog pored drugog fosilizirano i gle cuda imaju isti vijek postojanja i jos,u fosiliziranom izmetu dinosaurusa su pronasli ljudske prste,cudnog li cuda,a mi nismo kao vrsta zivili po naucnicima koji lazu u tom dobu.Ima masu dokaza koji pobijaju spekulacije tzv,naucnika.
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
Lako je napraviti majmuna od čovjeka, ali čovjeka od majmuna vrlo teško.

pročitajte ovo svi. oni za i oni protiv darwina.

http://www.evolutiondeceit.com/bosanski/index.php

kratki sažetak:
Teorija evolucije sačinjava takozvanu znanstvenu osnovu za materijalizam. Ustvari, materijalistički pogledi svake vrste, sa Marxovim idejama na čelu, potpuno su propali jer je teorija evolucije, koja je zapravo jedna dogma iz XIX stoljeća na kojoj materijalizam opstoji, apsolutno poništena zahvaljujući otkrićima savremene znanosti. Znanost je pobila i nastavlja pobijati materijalističke hipoteze koje priznaju samo postojanje materije i ničeg više. Znanost, također, demonstrira da su sva bića produkt kreacije Jednog Superiornog Bića. Darwinova hipoteza nije se zasnivala na nekom znanstvenom otkriću ili eksperimentu; međutim, on ju je vremenom pretvorio u pretencioznu teoriju uz pomoć i podršku poznatih materijastičkih biologa svoga vremena.Jedan od najvaznijih, a ipak najmanje poznatih aspekata Darwina je njegov rasizam: Darwin je smatrao bijele Evropljane "naprednijim" od ostalih ljudskih rasa. Dok je Darwin pretpostavljao da je covjek evoluirao iz majmunolikog stvorenja, on je smatrao da su se neke rase razvile više no druge i da ovi potonji još nose majmunske karakteristike. U svojoj knjizi , The Descent of Man, koju je objavio nakon Porijekla vrsta, on bestidno komentira "vece razlike izmedu ljudi razlicitih rasa." U svojoj knjizi Darwin smatra da su crnci i australijski Aboridzini jednaki sa gorilama i onda zakljucuje da ce ovi biti vremenom istrijebljeni od civiliziranih rasa.

"Glavni problem u dokazivanju teorije evolucije je bio fosilni zapis; utisnuća iščezlih vrsta sačuvani u Zemljinim geološkim formacijama. Ovaj zapis nikada nije otkrio tragove Darwinovih hipotetičkih posrednih vrsta - umjesto toga, vrste se pojavljuju i nestaju iznenadno i ova anomalija podržala je argumente kreacionista da je svaka vrsta kreirana od strane Boga." (paleoantropolog Mark Czarnecki)

Fosili koji su označeni kao Homo habilis ustvari ne pripadaju klasi "homo", tj. ljudi, nego klasi Australopithecinesa, tj. majmuna. I Homo habilis i Australopithecusi su bili živa bića koja su imala povijen hod, i zbog toga kostur majmuna. Oni, ni u kom pogledu, nisu imali nikakvu vezu sa ljudima.
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
nastavak....

Ako neko vjeruje da živa ćelija može postati slučajno, tada ne postoji ništa što bi ga moglo spriječiti da vjeruje u sličnu priču koju ćemo sada ispričati
. To je priča o jednom gradu:
Jednog dana gruda ilovače, pritisnuta između stijena na neplodnoj zemlji, nakon kiše postade vlažna. Kada je sunce izašlo, ova vlažna ilovača se osuši, stvrdnu i poprimi krut, otporan oblik. Kasnije se ove stijene koje su poslužile kao kalup nekako raspadoše u komadiće i onda se pojavi pravilna, dobro oblikovana i čvrsta cigla. Ova cigla je godinama čekala, pod istim prirodnim uvjetima, da se formiraju druge cigle slične njoj. Ovaj proces se nastavio sve dok se stotine i hiljade istih takvih cigli nisu formirale na tom istom mjestu. Međutim, sasvim slučajno, nijedna od ovih cigli, koje su prethodno formirane, nije bila oštećena.
Iako su, u periodu od nekoliko hiljada godina, bile izložene oluji, kiši, vjetru, suncu i hladnoći, te cigle nisu napukle, nisu se prelomile, niti su bile odvučene sa tog mjesta, nego su čekale tu, na istom mjestu, sve sa istom "namjerom".
Kada je njihov broj postao adekvatan, one su podigle zgradu poredavši se jedna uz drugu i postavivši se jedna iznad druge sasvim slučajno, uz pomoć djelovanja prirodnih sila, vjetrova, oluja ili tornada. U međuvremenu, pod utjecajem prirodnih sila, u savršenom vremenskom slijedu, nastali su materijali kao cement ili šljunak i umetnuli se između njih, da bi ih spojili. Dok se sve ovo dešavalo, željezna ruda se pod zemljom, uz pomoć prirodnih utjecaja, oblikovala i položila temelje zgrade koja će nastati od ovih cigli. Na kraju ovog procesa podignuta je jedna kompletna zgrada, nimalo oštećena, sa svim njenim građevnim materijalom, drvenarijom i instalacijama.
Naravno, zgrada se ne sastoji samo od temelja, cigli i cementa. Kako je onda ostali materijal pribavljen? Odgovor je jednostavan: sav materijal koji je bio potreban za izgradnju zgrade postojao je u zemlji, na mjestu gdje je zgrada izrasla. Silikon za staklo, bakar za električne kablove, željezo za stubove (armaturu), grede, itd. itd. Sve se to nalazilo ispod zemlje u ogromnim količinama. Bila je potrebna još jedino vještina prirodnih sila da oblikuje i smjesti ove materijale na njihovo mjesto unutar zgrade. Sve instalacije, drvenarija i ostalo, smješteno je između cigli uz pomoć vjetrova, kiše i zemljotresa. Sve je išlo toliko dobro da su se cigle razmjestile na takav način da su među sobom ostavile neophodan prostor za prozore, kao da su znale da će se kasnije, pod djelovanjem "prirodnih uvjeta", formirati nešto po imenu staklo. Štaviše, one nisu zaboravile ostaviti prostora za instaliranje vode, struje i sistema za grijanje, koji će se također kasnije slučajno formirati. Sve je išlo tako dobro da su slučajnosti i "prirodni uvjeti" proizveli savršeno dizajniranu zgradu.
Ako ste uspjeli održati vjeru u ovu priču do sada, tada nećete imati problema pretpostaviti kako su druge zgrade, fabrike, autoputevi, trotoari, infrastruktura, komunikacije i transportni sistemi ovoga grada nastali. Ako imate tehničko znanje i ako ste pristojno upoznati sa temom, možete čak napisati izuzetno "znanstveno potkrijepljenu" knjigu od nekoliko tomova, iznoseći svoje teorije o "evolucijskom procesu sistema kanalizacije i njegovoj prilagođenosti postojećim strukturama". Možete biti odlikovani akademskom nagradom za vaše sjajne studije i možete se smatrati genijem koji prosvjetljuje čovječanstvo.
Teorija evolucije tvrdi da je život nastao slučajno. To je tvrdnja koja nije ništa manje apsurdna nego naša priča, zato što ćelija, sa svim svojim visokokvalificiranim sistemima za komuniciranje, transport i upravljanje, nije ništa manje složena od bilo kojeg grada.

Teorija evolucije je teorija koja je pobijena u samom startu. Ovaj zaključak zasniva se na činjenici da evolucionisti još nisu u stanju objasniti čak ni nastanak samo jednog proteina neophodnog za život. Proračuni mogućnosti, fizičke i hemijske formule su dokazale nemogućnost slučajnog postanka života.
Dok još nije postojao niti jedan protein koji bi mogao slučajno nastati, da li smatrate razumnom i logičnom tvrdnju da su se ovi proteini, kao produkt miliona slučajnosti, spajanjem u jedan red oformili živu ćeliju, da su ove ćelije, opet trilionima slučajnosti, međusobnim udruživanjima oformili živa bića, od kojih su potom nastale ribe, da su ribe izašle na kopno i da su se preobratile u reptile, ptice i sisare i da su tako nastali milioni različitih vrsta?

pa malo razmislite...nije sve šta se uči u školi istina
:icon_wink:
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Hmmmm...neznan šta bi ti reka. Zanimljivo (i poučno) štivo.
Al ja i dalje podržavan evoluciju, ali san itekako svijestan da evolucija sama po sebi nije "slučajna".
Sve se mijenja, rotira, evoluira...:sun2:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
pa da, dobra mi je ova priča od extranoizea, podsjetilo me na citat od Stanislava Grofa
"Vjerojatnost da su ljudska svijest i naš beskrajno kompleksan svemir mogli nastati kroz nasumične interakcije interne materije prikladno je uspoređena s onom da tornado koji prođe kroz odlagalište starog željeza može slučajno sastaviti jumbo-jet 747."

Al to ti je ono HDZ ili SDP, kao nema treće opcije, ljudima se nudi evolucionizam ili kreacionizam, a oboje je bullshit kao i HDZ i SDP :D
istina je nešto treće... nešto što sadrži pomalo od oboje ponuđenog ali sa nećim trečim pa i stopedesetosmim.

Tako da ja mislim da istina zvuči kao nešto ovakvo: evolucija ali vođena kreacionizmom :) iliti; u početku bijaše sila, neki je vole zvati bogom, ja ju nazivam "čista svijest" koja je vodila evoluciju za ruku. Ne vjerujem u slučajnu evoluciju, već vjerujem u kreacionističku evoluciju :)

... al ta filozofiranja mi nisu od neke važnosti u životu. Sve što je naš um sposoban napraviti je samo filozofiranje, i teorija je uvijek samo teorija i prema tome nebitna, a često i opasna jer kad je jednom čvrsto formirana zatvara dotok novih mogučnosti... um je kočnica za evoluciju svijesti. um je dobar alat za praktične stvari u životu ali kad um zavlada osobom i kad se osoba poistovjeti s umom (ego) tada nastaje samodestruktivan problem.

Ljudi bi morali biti svijesni da logika njihovog uma nije put k istini jer se ta logika bazira samo na onome s čime je um upoznat, a ako je um u moru laži onda može izabrati samo laž makar to bilo sasvim logično i neupitno u društvu koje posjeduje umove ispunjene istim onim lažima. Um koji ne poznaje prirodu stvarnosti (99% čovječanstva) nemože spoznati istinu na bazi logike i analize fikcija kojima su ispunjeni njihovi umovi. Um će doči do najlogičnije pretpostavke, teorije, makar za to bila potrebna užasno komplicirana matematika i umovanje, ali to će i dalje biti samo njihova perspektiva i subjektivan pogled koji će se zbog autoriteta koji su donjeli taj poglet proširiti u narodu kao činjanica makar to bila samo iluzija, laž.
Ali ako me pitate kako onda spoznati istinu, nebi baš znao siguran odgovor... ali imam teoriju :DD - uz pomoć uma nikako, mislim da onda kad izbacimo sav opis svijeta, sve programe kojima smo bili ikad programirani u životu... kad nastane jedna ugodna tišina u umu bez ijedne misli... e tada ćemo jednostavno znati bez ikakvog traganja i umovanja... jednostavno ćemo osjećati to, znat ćemo (to se u "metafizičkim" učenjima zove "tiho znanje" koje blebetanje uma potpuno prekriva i skriva).

Nekad je narod vjerovao da je Zemlja ravna ploča, i znanstvenici također nisu mogli ni u ludilu zamisliti da nije, jednostavno nije bilo pojmljivo da je okrugla. Ali pazi, oni nisu bili glupi, to je bilo sasvim logično u njihovim umovima jer nisu poznali način na koji gravitacija djeluje. Ali imali su svoje lijepo formirane teorijice u koje su svi vjerovali da su neupitna činjenica makar nije imalo veze s vezama o istini prirode stvarnosti. Zašto misliti da znanost danas zna sve? Zašto biti tako naivan?

svemir je po meni čista apstrakcija i kao što don Juan Matus kaže:
"Mi smo promatrači. Mi smo svijest. Nismo objekti. Nismo čvrsti. Mi smo neizmjerni. Svijet objekata i čvrstoće samo je sredstvo da se naš život na Zemlji učini jednostavnijim. To je samo opis koji je stvoren da bi nam pomogao. Mi, ili točnije, naš razum, zaboravljamo da je opis samo opis, pa tako svoju cjelovitost zapetljamo u kobni krug iz kojega se za života rijetko tko izvuče."


Naši pogledi na svijet i definicije koje smo lijepo poslagali u našoj glavi su samo oblik "fučkanja u mraku" jer imamo strah od nepoznatog, mi ljudi - bića kompleksnog uma imamo ogroman strah od nepoznatog, osjećamo se izgubljenima i to nas plaši i izluđuje, pokušavamo na sve načine definirati apstraktno samo da imamo "nešto za primiti se", nešto što će nam pružiti sigurnost, i zato filozofiramo sto na sat, kreiramo teorije, definiramo apstraktno i zaboravljamo da apstraktno uvijek ostaje apstraktno, a definicija proizašla na bazi apstraktnog iluzija.


Vjerujem u jednu objektivnu stvarnost, pa prema tome i u istinu i laž kojima je ona određena. Ali vjerujem da ljudski um živi u iluziji - konsenzusnoj stvarnosti u koju je jedno društvo odlučilo vjerovati i svaki pojedinac programira um svakog drugog pojedinca, autoriteti narod, roditelji djecu, itd. Mi smo jedna programirana bića koja žive u iluziji za koju misle da je stvarnost. Svi ljudi primaju osjetilne informacije iz one objektivne stvarnosti - jedine istinite i stvarne, ali ljudski um je taj koji tumači te informacije na način koji mu program govori... to je i ono šta iluminati pokušavaju; programiraju ljudske umove da tumače svijet na njihov zamišljen način, a ne kako oni žele ili još bolje onako kakav jest u samom izvoru.

(i zašto sam sad potrošio toliko energije na pisanje ovoga? a rekao sam sam sebi da neću više filozofirati :), pihh)
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
pa nisi bezveze pisao u to sam siguran,na kraju krajeva iskopiraj sve te postove i daj imena po poglavljima i eto ti knjige a nazovi je jednostavno recimo "Postovi" :icon_lol:

nego vec smo mi o tome raspravljali samo neznam jel ova tema vezana uz astronomiju ili teologiju ako je ovo drugo onda sam kompetentan reci par stvari

npr. nije mudro raspravljati ima li boga ili ga nema jer je to kod svakog ponaosob drugacije znaci bog nije u cijelom svijetu nego u odredjenim ljudima koji ga dozivljavaju,vole ,osjete i kojima je on od pomoci kao sto je naprimjer meni bio u najtezim momentima mog zivota kada sam mu se obratio kao najveci nevjernik i kada sam od njega trazio nesto sto je bilo skoro pa nemoguce i gledajte cuda dogodi se bas ono kako sam zelio i nakon toga to pokusam jos par puta i svaki put mi se moja zelja obistini

i kakav bi ja sada covjek bio kada bi presao preko toga a ljudi ko ljudi zazivaju boga samo kad im je potreban i ja sam jedan od tih ,znaci nisam prakticni vjernik i odgajan sam u ateistickom duhu, ali jako postujem bozje zakone i pokusavam da zivim u skladu sa krscanskim nacelima zato sto sam vidio da mi to donosi dobro i sta drugo da vam kazem nego pokusajte se nekad obratiti za pomoc bogu pa cete na svom primjeru vidjeti ima li ga ili ga nema ,ali ne sad da ga trazite pare jer bog ne rjesava financijske probleme.