Kako "mamine dečke" izvući iz ormara?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
ETo nakon opće scene i obiteljske krize nakon što sam pokušo svojima objasniti što ej blue lotus istinski shvaćam kako me roditelji neće nikada prihvatit, mislim znao sam to i prije ali ovo mi je dalo puno bliži uvid u to

Osjećam se blago tužno zbog toga ali sami su krivi što nisu sposobni osloboditi se idijotskoga nauka koji se ne temelji na ničemu, isprazna dogma gora nego bilo koja religija mah

Šteta
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Ja ne znam kako će proći ako moji saznaju, pošto su mi oba roditelja hard core patrijahalci, ali pravi hard core, ne mogu to rečima opisati. Baš je skoro došao ćale kući, i priča kevi kako je video neke momke iz juga da prodaju jadnoj deci u kraju drogu, uz sve komentar "ma ko ih jebe neka umru".

Prilično su tvrdoglavi, i imaju neke stavove koji su meni stvarno glupi, i ne mogu da verujem da za sve ove godine ne mogu da pređu preko njih. Pričam o globalu, ne samo o vutru i drogama.Ono što sam planirao već duže vreme, je da uradim neki esej o marihuani, koji će da čuči na polici i kada me izvali da samo izvadim, bacim im na sto, i kažem da ću da pričam sa njima kada to pročitaju. Kako stvari stoje, ne bi im nikada rekao pošto znam kako razmišljaju i da li mogu promeniti mišljenje.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
A eto izgleda da sam ja malo sretniji ovde,starci mi nisu ok sa travom jer me nedavno stara skužila test ovo ono a nisa m je mogo zajebat jer sam baš u to vrijeme trebo dat mokraću za analizu,pa me zajebala jer je medicinska sestra ona al dobro frka je bila pa se smirilo sve...
Dobro je to što znam da bi mi stari sto posto bio otvoreniji prema tome nego stara,jer starom sam baš i bio u zadnje vrijeme neke tekstove s neta printo pa je on čito i tako malo se educiro čovek i ono da ti kažem pravo je to prihvatio bez predrasuda što se tiče nekih tekstova sa ivonazivkovic.com,al to ti je tako,odma nekog možeš procjenit dal bi bio kul s travom il ne,to ti je takav neki "tip osobe",a stari mi je definitivno jedan od takvih...
Pričat ću ja još s njim samo kad fax završim i poso kad si nađem i svoj stan da sam skroz samostalan i neću odma na travu preć počet ćemo s dokumentarcima za početak i to ranije,a reko sam sebi da ću nagovorit starce da zapalimo skupa ja stari i stara,a brata nećemo mal je on još,al zamisli taj prizor vidiš cijela famelija naduvana haha :ludaci_lol::family1:

A što se tiče tog ako ti je zajebana famelija konzerve ako su pa pusti onda bolje nemoj protiv njih jer samo šta ćeš dobit je frustracija
Al stvarno je žalosno to ja bi popizdio da imam takve starce,ono vidiš na primjeru kako su ljudi sjebani zbog sjebanih ljudi:shit2:
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
I ja sam imao slicnu situaciju kao i doors. vise sati sam im objasnjavao istinu o travi, do ono sto gledaju na tv-u je laz, pokazao im puno dokumentaraca, jako puno teksta im procitao ali na kraju nisam postigao nista. cisti kontra efekt i sada sam u njihovim ocima , a neznam nesto kao narkoman. Strasno me to vrijedja plus sto imam kratak fitilj pogotovo kad mi drobe nesto sto neznaju i onda frcne koja iskra sto mi naravno i neide u korist.
I dalje misle da je to moj neki hir i da ce proci, da cu izac na pravi put (njihove rijeci OMG) da se boje da nezavrsim na tezoj drogi (stepenica efekt) Kazem ja njima kad su spomenuli stepenice :a sta ako sam bio na stepenicama, nije mi se svidjelo i sada sam na prvoj tj na travi? Naravno da nisam dobio odgovor.Pokusao sam im objasnit da ljudi koji pocnu sa travom a zavrse na ko zna cemu su jednostavno takvi i njima nema pomoci. Njima je samo da se zabiju makar to bilo ljepilo... Puno toga je bilo servirano s moje strane al starci su zid i sta god ja reko u korist trave odbilo bi mi se nazad. Puko sam i shvatio kako je ljude od cca 50 god nemoguce naucit necemu novom i da za njih nazalost nema spasa. Spas dolazi sa novim generacijama.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
cuj Brener, polako, nije da je nemoguce, samo treba vremena... pokazuj im primjerom i s vremenom ce stvari ici na bolje.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
sve se mora kad tad rješit:) zasad nam nema druge nego biti strpljivi, čuvat živce, a onda za koju godinu, kad si već samostalan, onda nitko više ne može bit za ili protiv... sad su strah i bojazan veće, ljubav roditelja ipak prevladava, a svijet danas je kakav je, kriminal, nasilje i taj đir, tako da, eto, nažalost starci se boje i onda drogu gledaju kroz oči puta koji ne vodi nikamo... jer zasad su to samo naše riječi protiv njihovih (ružno zvuči oni i mi, ali eto)...tako da bilo bi lijepo to malo i u praksi promijenit, da dobiju uvid...neki će shvatit, neki ne i jebiga:))) al be patient, nema drugog načina:hippy:
 

need_weed

Aktivan Član
16.10.2008
149
0
0
32
JaSamZa je napisao(la):
Koliko je vas izašlo iz ormara?

ja sam izasao iz ormara prije godinu dana.od onda mi je 100 puta bolje,starci su mi to prihvatili(malo mi seru tu i tamo ali nema veze).
sad mogu bez beda zapalit pljugu u sobi:spliff:
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
Ej ma lako je priznat da pušiš ali mene zanima jeli itko uspio nagovorit mamu da se brine o biljkama i tako to ...
Zamislite da nema brige ni oko zaljevanja gnjojenja i tako sve ce mama tebi sine ne brini...
EEEE to bi bio poso.
Ako ima takvih molim vas javite kako ste uspjeli.
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Nisu ljudi roboti da se neko rešenje može primeniti na sve slučajeve. Moraš dobro poznavati svoje stare, pa na onsovu toga isplaniraš kako i šta. Vidiš da kod nekih ni lepa priča nije uspela da ubedi roditelje da to što radimo nije nikakvo zlo kao što se smatra.
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
Jao Džidža pa znam ja to sto ljudi sto chudi...
Nego zanima me jeli itko to uspio ...
Duvam godinama i bio sam mulac prije 10 - 15 god i tako i znam da nije lako sa starcima i hvatali su me i osudjivali to ali kako vrijeme ide a ja nisam preso na teze droge i relativno sam uspjesan u zivotu prihvatili su.
Pa sad mamu mi odmah uhvati panika kad vidi biljku oa me zanima ako je netko uspio da javi kako...
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
UF....Tesko je smoci snage i reci starcima odredjene stvari u ovom slucaju posjedovanje ili bavljenje marihuanom koja je tako ozloglasena....Meni je mama nasla home made bongove i takve stvari,pa sjemenke,ali nije bila nikakva kazna ili nista tipa sad si gotov ovo,ono....Samo je rekla,Pocni se baviti pametnim stvarima ,uci u skoli,budi dobar "vani" itd....Ona je vise puta jasno iskazla njen stav prema marihuani ,to nevalja,nije bezveze u svima (skoro) drzavama ilegalna i takve stvari,pa sam odlucio vise joj to ne spominjat jer sam skuzio da nemogu protiv nje vodit neki rat....bolje da pusim negdje u tajnosti jer mi je to lijepo i nebi to htio ugrozit ....I mrzim sto se stvaraju tolike predrasude u toj biljci....Ono sta priroda stvori je najbolje....Nadam se da me shvacate ....=)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
he ova je tema zapravo ošla skroz u offtopic ali nije važno
Početna ideja je bila kako uvjeriti svoje bližnje(počelo od moga brata) da marihuana nije zlo

Moj pristup u to vrijeme bio je dosta pogrešan s idejama da ja njemu zamotam joint i take stvari jer od toga nebi bilo nikakve koristi, sad bi sasvim drugačije pristupio, čisto teoretski bez forsiranja konzumacije ičega jer to stvarno nije potrebno.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
po meni, čak i bolje da je išla malo "dorađenim" putem, jer sam bit teme nije se bitno promijenio...ljudi su većinom rekli svoja iskustva sa svojima i kako su ih pokušali izmijenit...čak mi i bolje priča + realno životno iskustvo sa svojima jer da je ostala tema čisto: "Kako uvjerit svoje da marihuana nije zlo?" to bi bilo isto kul al taj dio uvjerit bi bio kriv jer nema se šta koga uvjeravat u životu, makar njegov izbor bio "kriv"...sva prihvaćanja dolaze iznunutra i osobnim izborom...mi jedino možemo ponuditi ruku...tko ju prihvati, prihvati... mislim, to je reko i šaman prije 2 posta...čisto teoretski, pa tko hoće barem da zna da to nije ništa posebno, neka mu je...ali u životu, nikad nikoga u ni šta uvjeravat...ispadne i kontraefekt a i ako ispadne efekt, ne ispadne prevelik:) jedino eto, naravno da nitko nije ovdje za svjesni odabir dezinformiranosti...ali šta ćete...to je ipak nesvjesno :D hahaha:p
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ja ću sada ukratko, svima su nam priće iste, neznam koji k* je našim starcima prao mozgove, ali dobro su to odradili
mene su skužili, jbg, bilo je gadno, prvo mater, pa onda za 2 dana opet mater skužila, našla bi uvik kocku šita, i rekla da bacim, onda bi drugi put našla istu, samo je fali pola, ja i frend bili u istoj sobi, bili na odmoru
onda stara se nešto razbolila, i optužila da je bolesna zbog toga šta je meni našla kocku šita, da je ona psihićki ubivena, stari popizdi, stara sere kako je ona to ništo našla nekim gostima, da su drogeraši
onda stari poče plakat, da je sve scenarije mogo zamislit, i da će me po cesti mrtvog pijanog kupit i sve, samo da nije nikad misli da će me s drogom pronać, onda stara plaće, stari sere da je ona kriva, stara se šteka da je isto tako od rođaka neki sin đanker teži na dopu završio, i da je njegov stari uvjek govorio da je njegova stara kriva, stari uzeo kocku šita, bacio kroz prozor, skupa samnom skužilo i frenda kojemu je rekla starome, nedaj bože njegovoj staroj, oba dva bili stonirani jduših pun k., starog zadnja rečenica je bila: to si sad ti nama reko da više nečeš sve do idučega puta kad to pronađemo. od tad je ono marihuana tabu, vidiš neke reportaže na vjesti zapljenili drogu bla bla bla, svi odma pogled u mene, ja se pravim da ne vidim, sad na faxu, ali opet neželim ništa gajit, jer ono, stara sumlja da nonstop dimim, ali se pravi da to nije realnost, više nikad ništa direktno nisu rekli, nego ono: pazi da ti tamo nedaju nešto "onog"... ...droge..., ja se od tad smiri, ne previm neka velika sranja i sl.
još je jebeno šta u starog radim i radim ljeti po cijeli jebeni dan, ponekad i po 16-18 sati dnevno, ponekad dođem da sam cili sjeban, ništa mi se neda, onda stari počme, opet si se drogirao, onda ja ga u ***** pošaljem i onda tišina

to je onako "ukratko" uključivat ču se u raspravu s detaljimna, ali smatram da je ovo jedna od produktivnijih tema na forumu, ovo je put ka legalizaciji, i to pravi put
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Jbga, pomiri se sa tim, to ti je naša bella Dalmazia ... na žalost, ljudi tvrdi i zatvoreni za nove ideje.
Svojevremeno sam staroj pokušao objasnit o čemu se tu zapravo radi, ali kad sam vidio da samo pogoršavam situaciju, jednostavno sam prestao. Ona sad sve zna, ja sve znam, stari sve zna, ali jednostavno ne razgovaramo o tome, doduše odavno ne živim sa njima, a i prestar sam da bi prigovarali. :icon_smile:
 

Frula

Virtuoz
30.10.2007
193
9
18
32
www.badgerbadgerbadger.com
eh... stvarno bih volio rec staroj da pusim ali me previse strah :/

u biti nema neko misljenje o tome... ''zna'' da je to droga, zlo i nista drugo. prilicno bijedno..
kada god se na teveu pojavi osoba koja prica o svom iskustvu sa drogama ona odmah, kao meni govori: ''ma on je pusio travu ne zna sta prica'' ajme....... :((
za dinu dvornika je rekla da se predoziro travom... :/ aime.. a kad sam joj rekao ''mama nije mu to bilo od trave'' ne... pogledala me s nekom 'manemašpojmaklinjo' facom i rekla ''ma od cega bi mu to bilo?'' :( aime

starog boli kita za sve... pijan je maletene uvijek i staroj to smeta uzasno i mislim da bi ju spoznaja da joj se oba sina ''ubijaju tom zlom, zlom drogom'' dotukla previse..

ne znam.. isplati li se uopce ista zapocinjat? :(
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
nazalost, ako je takva situacija, samo ces pogorsati stvar. ni slucajno. moj savjet.

bit ce dana kada odes iz tog gnjezda, pa reci sta zelis :)
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
moja preporuka također da ništa ne pričaš... teško je držat na vagi dvojbu: živim s njima i ne mogu trpit skrivanje i predrasude i najradije bih si olakšo muke, ali kako bi rezultat ispao malo drugačiji nego zamišljeno, nema druge do vježbat strpljenje...inače si samo zakompliciramo suživot i odnos sa starcima i onda evo svađa, nesuglasica i nepovjerenja kolko oš:sad2:

Promatram malo ljude koji su svojima rekli i oni koji nisu...ja sam im i sam sve reko, pa se opeko i danas non stop slušam da pušim i sranja...oni koji nisu rekli, bolje su prošli..iako, vremenom većina posumlja, pogotovo ako si svakodnevniji pušač...ali ne očekujte da ćete si olakšat muke, da ćete ih promijenit ili da će promijenit svoje mišljenje...ako su zatvoreniji, bolje šutit i čekat jedno vrijeme kad ćeš bit samostalan...jebiga, nema ovdje magičnog recepta:icon_biggrin: