Kako sam pao i posljedice (tužna priča) !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.05.2016
0
5
3
40
Dečko je stvarno imao tu nesreću s majkom i k tome je još teško bolestan pa cijenjenog forumaša nojoke molim za malo razumjevanja i bez nepotrebnog čuđenja. Ako želiš pomoči pomozi, ako ne ne otežavaj. l.p.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
U ovoj situaciji nije majka kriva vec neznanje tj. konzervatizam jer njima je normalno da ljudi sa 40 godina staza kopaju po smecu,a ti "konzervativci"im se izruguju,izbjegavaju..A to su ljudi sa zivotom,prosloscu...Ali ne,bitno je drugog suditi.A nije im normalno sto covijek pokusava sebi ljek napraviti.
@No Joke
Hebiga drug..i tebi smo svi uskocili i bili dio tebe kada si imao nesrecu:)Ako covijek laze,laze sebe.ali znam da je o ovim problemima govorio i prije godinu dana,pratio sam njegove pokusaje growanja.
@deraxor
Ako mozes cijepati drva toplo ti preporucujem izlazak na zrak,fizicki posao i cilj da tu drvenu kucicu malo po malo sredis da u njoj mozes srediti zivot,obitelj.tablete su zahebane,dovode do konfuznih misli..nemoj pokleknuti.
Za dalje znas...treba saditi,napraviti ulje i slusati @CilI
Sud,zatvor...ne treba ti nikakav hebeni uhljeb od odvjetnika.Dodi na sud sa vrecicom ljekova i sucu reci sve sto si nama sa svojim ciljevima...dobrotvorni rad ili beznacajno dijelo.Pa koji sudac bi te bolesnog slao u zatvor.Jedino da je dilanje u igri.
Kako god...drzi se,dan po dan..izbaci ljutnju iz sebe i usmjeri energiju prema rijesavanju sukoba sa majkom,rijesavanje papirologije za kucu...uglavnom radi na svom cilju jer svakim danom ces se osjecati bolje kako vidis da se blizis cilju;):thumb:
I da..ne obracaj paznju na misli drugih ljudi o tvom zivotu,nisu vrijedni da ti podizu negativne misli.Uostalom,nece ti selo pomoci kad je najgore.
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Ja sam tek sad ustao, Nisam ovako spavao dobro već dugo. :) A to dali lažem.!? U nedjelju ću imati posjet starog člana foruma, pa nek vam on kaže. ako treba slikaću svu papirologiju i postaviti ovdje. Za majku ne mislim da me mrzi. Ali žena me ne razumije strašno je primitivna sad će napuniti 70 g. I stalno imam problema snjom.
@hazeri Kuća je sređena, to sam ja uređivao i prije. (poslaću ti slike na pp) Imao sam ja novaca društva. Bio bi i sad gore da mi je autić registriran. Zimi je nezgodno biti gore, u šumi je nema ljudi, trgovine. Kad je snijeg nemoguće je autom doći do nje. A meni je to previše za hodati. Da, nisam ja nepokretan u krevetu. Po kući hodam bez ičega van kad idem moram nositi štap. I nemogu dugo. Ono do trgovine, pošte. U centru sam mjesta sve mi je blizu. Imam samohodnu kosilicu kosim dvorište, velika nam je okućnica imamo i voćki brajde, to ja održavam prokresavam. Nemogu ja pocjepat drva za dan ali ono svaki dan po malo. Sad sam u pomoćnoj zgradici koja nam je služila za alat, drva.. A nju sam krenuo sređivati da gospođi majci ne smetam u kući, jer je njoj smetalo i ko mi dolazi i kad ne mogu spavat noću što je budim, šuškajući po kući, kvragu nemogu cijelu noć presjediti i ležati, a od bolova znam nespavati noćima. I radi indoora mi paše. Jer nebi pred njom mogao imati box. Situacija se poboljšala među nama, od kako sam prešao u tu sad garsonjeru. Rekoh već počela je i ona oboljevati puši cijeli život tri kutije cigara pa joj vene zakrčene išla na operaciju, stalno sam bio uz nju. Sve do ovog slučaja sa prijavom. Pokušao sam je i nakon toga pozdraviti kad se nađemo u dvorištu ali NEĆE da priča samnom. Nemogu je ja uhvatit zavrat i natjerat kvragu. Zajednički prijatelji preko kojih bi mogao nešto joj poručiti mi više ne dolaze, vidim da njoj dođu. Jer ja sam sad "narkoman i luđak"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
@No Joke hahahaha u teoriji da - tj ne postoji takva majka .. ali majka iz ove priče ima u glavi šablon iz pamfleta DROGANE .. trava bljak i slično ... radilo se na zastrašivanju ljudi decenijama .

Sećam se jednog događaja iz vremena kad sam studirala .. pa sam nosila torbe tamo vamo .. i nekom prilikom sam spakovala u plastičnu kesicu "vim" prašak za ribanje po kupatilu .. sad se to zove arf ili šta god .. i moja majka je njuškala po toj mojoj torbi i posle mi sva usplahirena rekla :
- Kakav ti je ono prašak u kesici ? ( iz torbe )
- Vim - rekoh ..
a ona kaže : Jao ja sam se isterala iz pameti mislila sam da je neka droga .. čak sam i liznula ..
ja u nesves od smeha - reko - a kako bi znala da je droga , molim te !! jel si imala prilike da to probaš da bi znala kad lizneš .nego si videla u filmu ..pa kao to se tako radi ...

U strahu su velike oči i ljudi starog kova su spremni da veruju u svoja ubeđenja - a ionako su ( smo) svi bili programirani na neke stvari u sfrj ... pa se pokazalo da nije baš tako ko što smo mislili . A još gore ni ove nove ( demokratske ) nisu onakve kako je reklamirano devedesetih ...

Priča oko legalizacije posebno teško ide i prolazi na ovim prostorima iz raznih razloga , ali verujem da 90% populacije sa ovih prostora još uvek misli da se posle trećeg džointa prelazi na heroin i da ti nema spasa . Priče o narkomanima su uvek naibjene stidom i osudom okoline , uvek tragične i ljudi i ne znaju kako da se ponašaju u vezi s tim ... i onda muko moja pređi na drugoga , daj da zovem dobrice policajce da mi reše problem ... ( dolivanjem benzina u vatru)

133 eura je sramno malo za bilo kakvo primanje ... isto i kod nas od invalidske penzije više od pola ljudi daju na lekove ...

22519402_1605385526148667_987896818963467494_n.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and dexor

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
nisam, u udrugi jer je nema u blizini. ali sam na forumu osoba sa posebnim potrebama
http://www.forum-opp.com/
gdje nalazim informacije o pravima i to. vidiš nisam pitao šta oni misle o lječenju vutrom. Trebao bi otvoriti tamo temu. Ako nije zabranjeno to u njihovim pravilima
Pomoć u kući nemogu dobiti, jer nisam total nepokretan 80% sam invalid u noge 100% posto za druge probleme. Bio sam na sto komisija. nisam mogao dobiti invalidninu dugo, godinu dana sam čekao samo na ovu "jedinstvenu komisiju" koja se formirala budući je prije nje bilo ih svakakvih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Dexor jako mi je zao da te snaslo to sto te snaslo , ali moj iskreni savjet ti je da oprostis svojoj majci na tome , jer majka ti je samo jedna i mora te voljeti jer je to majcinski instinkt i tko zna ako ti kazes da si u srednjim godinama majka ti je vjerovatno onda dosta stara zena , i vjerovatno se uplasila i ko zna sta je mislila u kakvu si nevolju upao pa u frci panici brze bolje pozvala policiju . Jbg znam da zvucim glupo , ali wto to ti je moj savjet od ljutnje i bijesa nemas nista a ako joj oprostis i tebi ce biti lakse . A kada se uspjes snaci ti lijepo zivi solo pa onda mozes raditi sta oces .
 
Poslednja izmena od urednika:

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Ne ne mrzim je, jesam prvih dana al kad sam se ohladio prestao sam. Napisao sam (možda nisi zapazio) da sam je pozdravljao kad se sretnemo u dvorištu ali ona ne odgovara. Hvala ti na pomoći al nema potrebe.
Da sam prihvatio svaku pomoć koju su mi ljudi ponudili, mogao bi napraviti madrac i jastuke od vutre a uljem začinjati salatu :) A i para imati. Ja još nemogu vjerovati koliko su članovi ovog foruma spremni pomoći. Al nemogu nisam ja otvorio ovu temu da žicam. Nema niko love ni vutre na bacanje. Htio sam napisati kako teče postupak u HR kad padneš a ostalo je došlo spontano. Prihvatio sam pomoć od par članova. (Koje neću navoditi neznam bili im to smetalo.) Ali najveća pomoć mi je vaša podrška, sugestije,razumjevanje. Izbacio sam to iz sebe i osjećam se mnoogo bolje. Trebao sam temu otvoriti odmah nebi proživljavao toliko patnje, ja čovječe nisam od tad gotovo izašao iz kuće. Samo do trgovine koja mi je prekoputa. Tek sinoć sam izašao prošetati, nakon vaših poruka podrške.
Hvala svima po stoti put.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Ljudi, držite se pravila! Nema "ulijetanja" sa vutrom, ili barem ne pišite na forumu o tome!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Kako nebi imao podršku ...bas mi je grozno da se takve stvari događaju dobrom i bolesnom covjeku a nisi ni kriv ni duzan,naprotiv..od svega navedenog nadam se da ce ti sudski postupak što blaze proci i buducnost krenuti na bolje..trazi srecu u malim stvarima pa ces polako dolaziti do vecih..preporucio bih ti da u buducnosti posjednes majku i iskreno joj kazes sve, da si sadio za svoje zdravlje i da ti je stvarno pomagalo, da ti nije jasno kako je to mogla napraviti vlastitom sinu,objasnio koliko ti je lakse s travom, prokomentirao koji video s youtubea s njom..
Takoder mislim da ti vutra stvarno treba zbog zdravstvenih razloga pa nadam se da ce ti se i ta situacija popraviti nekako...budi iskren prema sucu, nemoj im samo reci koliko ti je pomoglo nego im objasni da osjete to što si ti osjecao.
I da nemoj nam se ubiti mozda za koju godinu bude legalizacija pa cemo svi saditi sve u 16..polako probaj pozitivnije razmisljat i svati da stvarno ima ljudi kojima je puno gore..iz dana u dan s pozitivnim mislima ce ti biti lakse..s majkom probaj izgladit odnos i razumijet je..ja mogu zamislit scenu da ti je majka u tom trenutnu zamislila si da si kriminalac koji radi drogu i reagirala je kako je reagirala...jbg..bit ce bolje..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja se izvinjavam, nisam mislio nikoga uvrijediti, a čini se da jesam. Znači ima vas mnogo koji niste osjetili majčinsku ljubav, i zbog toga mi je isto žao. Za mene je to i dalje nepojmljivo, al šta je tu je.
Što se tiče zatvorske kazne, tu nema brige jer se zakonski za tak šta samo ponavljači šalju u zatvor. I kolega ako trebaš kakav pravni savjet javi mi se na pp, rado pomognem koliko mogu ;)
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
@Corleonev je svaka ti je na mjestu. :thumb: Vjerujem i ja da će suđenje proći u redu. I :murija: je napisala da sam uzgajao za svoje potrebe. Istražni sudac mi rekao "samo nemojte prodavati" Kad je vidio moju dokumentaciju. Nisam kažnjavan prije krivično. Doktori su katastrofa, prvo su me ubili u pojam jer je sve i jedan rekao da nikad neću moći stati na noge poslali mi i invalidska kolica. :objesen: Tableta brdo mi prepisali. Pomažu tablete kratkoročno ali na duže ode mi jetra, bubrezi. Psiha rastura. Imao sam "internu uputnicu" za psihijatricu za one koji neznaju interna uputnica znači da u svako doba možeš otići psihijatru bez naručivanja i čekanja. Prestao sam ići jer me ni ne sluša, samo prepisuje tablete na tablete. Ostali specijalisti su "ispucali" sve što su mogli. Tako da su mi dali "Trajnu terapiju" i to je to. A onda sam naletio na ovaj forum, Počeo growat i situacija se stala popravljati, tablete sam gotovo prestao piti. Ne može mi vutra rješiti sve zdravstvene probleme jasno, ali veliki dio da. Spremam temu u kojoj ću sve potanko opisati postaviti nalaze i to. i sam tok lječenja kojem ću se sad mnogo ozbiljnije posvetiti a u čemu će mi @CilI pomoći. A vi mi već moralno pomažete.
@No Joke zahvaljujem na ponudi bude li kakvih problema sa sudom javim ti se.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
kaj ste normalni, u zg ima4- 5 dučana sa opremom, istina može čovjek visibabe uzgajati. suci u krivosuđu,zabranjeno je krasti, gle prije rata je vozio hrđavog sambima a sad je vlasnik tvornica,drug. mojne me drugom zvati.
prosti prst roju.
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Bit ce to sve ok, samo pozitivu na max. :rasta:
Kad popravis kola pa krenes u obilazak ekipe nemoj na duže ture ako si na ulju, da ne zaspeš za volanom, bar nemoj dok se ne 'stabiliziraš' na određenoj dozi, to ce ti sve @CilI objasnit..:thumb:
Da se napravit dobra izolacija na toj kući, svašta se može napravit, pravi mali šumski raj, prilaz i sve..malo po malo, složi si neki koncept,šemu i korak po korak, bit će..u međuvremenu će te rad ispuniti (ako nebude ulje od 100% indike, u tom slučaju ćeš ti ispunit, ja mislim a možda i grešim, krevet :))
Živio dex :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and dexor

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Vozio sam nadimljen, čak mi bolje voziti tako, nemam nervoze u prometu, ne žurim. Lagano muzika i uživam u vožnji. Sad neznam kako bi to išlo na ulju nisam ga nikad probao ni ovako.
Da definitivno @CilI ima znanje. čujemo se porukama nema sumnje u njegove savjete.
Imam ja volje sa vutrom za život. Crtam, radim, krećem se. Odem u društvo nema anksioznosti. Moj prvi grow je bio sa Speed Devilom . Stvarno je brzi vrag. Ujutro bi ga zapalio i cijeli dan bio u pokretu. Noge bi me uveče toliko bolile da nebi mogao spavati. Tu sam naučio grešku treba imati za dan i neku za noć.
https://www.vutra.org/threads/sweet...o-pocetnicki-pokusaj-sadnje-by-deraxor.15872/

Ali je promjena bila ogromna. Od nesreće godinama nisam izlazio iz kuće, :objesen:"nafilan" tabletama ko zombi sam bio. :fuck: Samo kompjuter i krevet je bila moja relacija. Ni sa autom mi se nije dalo nikud otići. A onda boom kad je počeo speed devil "raditi" meni je zasjalo :sun2: i ljudi koji su pratili moje dnevnike su osjetili kolika je promjena nastala kod mene. Tako da nema odustajanja od growa bez obzira na sve. Ja nikad neću imati ženu,djecu tako da nemam šta izgubiti. To malo novaca više neću trošiti na zidove za koje neznam oće li biti moji. što mogu bez para raditi radiću kretanja mi treba i bolje se osjećam ali pare neke više ne trošim Samo za grow autić, druženje svama, otići na motosusrete, kad nemam para opet crtati, pisati nisam ja bez ideja prije nesreće sam imao izložbe svojih crteža, bavio se etnografijom. radio Tattoo, Napravio sam mini hidrocentralu koja je davala struju za sve manje potrošače u kući. imam isječke iz novina mogu ti poslati na pp ali me ovo ubi što mi se desilo. No rješiće se tu je :vutra:
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.201
358
iskreno mi je žao što se tak sve izdešavalo...but..shit happens
vugla rego, već je sad puno bolje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
(poslaću ti slike na pp)
Kuca je predivna.Ja sam zivio preko tri godine u slicnoj kuci na 800 metara nadmorske visine.Preko zime nebi vidio zavoje "ceste"vec smo stupove od 7 metara morali ubosti prije u zemlju kako bi ralica vidjela gdje treba snjeg cistiti..Jednom u dva tjedna bi se spustio u selo po neke osnovne namirnice,voda iz izvora,gljive,sparoge,orasi,visnje,tresnje,jabuke,mrkva...ufff..koliko mogucnosti.Znam,hebeno je ali meni osobno je san zivjeti u takvoj kuci...naravno,kad se uvijeti srede.Uglavnom..citajuci o tvom problemu i svemu ostalom ja bi gledao da sredim malo po malo prilaz,prohodnost i preseljenje u kucu.Razmisli koje onda mogucnosti imas po pitanju pravljenja ljeka,a i priroda kojom si okruzen radi svoje:):thumb:Bitno je ozdraviti,maknuti sto vise tableta i udahnuti zivot,osjetiti:thumb:
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
hazo ja gore provodim vrijeme što god mogu više. Čim sam ustao na noge i kupio auto odmah sam otišao gore, 6g. niko nije u nju dolazio pa je bila skroz zapuštena, iza sam imao grow. moj prvi. i uživancija lagano sa biljkicama, polako sam popravljao kuću osvježio je okrčio okolo, (počela i kupina ulaziti.) I to sve na stolici, mala stolčica, sjednem i škarama za živicu krčim. svaki dan po metar dva. okolo su bili i voćari ,mislim i sad su ali ja nemogu toliko raditi pa sam morao ih zapustiti. Problem je taj nesretni snijeg. Ne ide ralica nikako. nikad nije ni išla do kuće skroz jer je uzbrdo 1,5 km makadama. (u prvoj moram voziti taj 1,5 km) Čistili bi dolje po asvaltu. ali sad nema skoro nikog pa ni to ne čiste. Tako da taj period kad je snijeg nema šanse da budem sam. Nemogu ja pješke ni bez snijega uzići gore. Da sam zdrav da, živio sam ja gore, pravili bi prtinu, auto bi znao ostaviti i u susjednom selu pa dalje ići pješke. Ali tad sam bio zdrav meni je sad vrh 300 m. da mogu hodati u komadu. onda moram sjediti dok mi noge opet odmore. Nadam se da kužiš sad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.