Kako smotati dobar joint

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
a moram malo :D
a je moguce je da uopce ne upija ni 0.1 % ali ja sam ono napisao samo po svojoj nekoj logici i razumu.
a i nema smisla da ljudi puse tako ako upija....
bice da si u pravu nox1cous :)

peace out !
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Naravno da filter zadržava thc, smola koja sadži thc grijanjem gubi na viskoznosti ali ipak ne dovoljno da se neće lijepiti za filterska vlakna.
Problem apsorpcije nije pitanje koliko thc-a apsorbira filter, već koliko apsorbiraju vaša pluća i kolika vam je tolerancija te kvaliteta biljke.
Prilikom pušenja vi svaki puta izdahnete više thc-a nego što bi moglo ostati na filteru, pa samim time bi se i moglo reći da "ne apsorbira",
kada tu količinu koju izgubite na filteru ionako ne biste osjetili jer je kapacitet apsorpcije pluća zadovoljen, sve ostalo je otišlo u vjetar.
Ako je od 100% količine thc-a u jointu vama za totalno napušavanje dovoljno samo 20%, tada je sasvim svejedno hoće li ostalih 80%
završiti u filteru ili u atmosferi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ocusadit

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Mislim, meni nema logike. Filter je prakticki nabijena vata, kroz nju dim prolazi i ne dogada se nikakva kemijska reakcija prolaskom dima kroz njega, on je tu samo da pokupi necistocu iz dima, pepel i sitne dijelove koji bi mogli uc u usta.

@He-man Ali smola se ne zagrije nego sagorjeva i time postaje plin. I fliter u tom slucaju NE ABSORBIRA, vec dio dima "zapne" u filterskim vlaknima

EDIT: Sry, sad vidim da si napiso "zadrzava", a ne absorbira.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Da bi logika ispravno funkcionirala ona mora počivati na točnim činjenicama o onom na čemu se primjenjuje.
npr. zašto mrav može podići masu 50 puta veću od svoje dok bi takav pothvat od čovjeka ostavio mrlju na tlu?
Nekom tko ne zna točan razlog ovo bi se činilo totalno nelogično i mogao bi samo nagađati o razlozima.

Filter nije samo obična nabijena vata, neke marke cigareta imaju filtere rađene u više slojeva, s slojevima aktivnog ugljena i sl.
A dizajnirani su tako da zadržavaju što je više moguće nepotrebnih mikro čestica i katrana a da propuštaju nikotin.
Katran je smolast, isto kao što su i "kristali" koji sadrže thc, ali smola katrana ima veću viskoznost tj. gušća je, pa se time i više katrana
zadržava na filteru za razliku od thc-a koji koji ima nižu viskoznost od katrana, no ipak su tu negdje jer su oboje u smolastom obliku.
Dok nikotin ima izrazito nisku viskoznost i skoro duplo je manja molekula od thc-a, npr. tinktura nikotina se bez problema upija u krvotok
preko kože, dok tinktura thc-a vrlo teško.

p.s. od sagorene smole nemaš ništa, jer joint funkcionira kao primitivni vaporizator.
Ne napušiš se od izgorene smole već od one koju je vrući dim vaporizirao prolaskom kroz joint.

p.p.s. da; zadržava je primjereniji izraz u ovom slučaju od apsorpcije, iako su oba izraza relativno ista
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hendrix&frusciante

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Mislio sam da se ne umesam ali ne mogu vise, nox1cous filter na cigaretama ne sluzi kako duvan nebi upadao u usta dobar deo stvari koje se nalaze u dimu duvana ostanu u filteru kao na primer nikotin. U to sam siguran, sto se tice trave ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim ali verovatno isto kao i nikotin jedan deo thc-a ostane u filteru. E sad mislim da niko ne zna koliki procenat tu ostane naravno da ne ostane sve ali sigurno prodje manje nego kad udisete direktan dim. Jel si nekad probao da pusis cigarete bez filtera? Videces veliku razliku i u ukusu dima koji nije prosao kroz taj filter. Nebi ljudi bez veze stavljali flopove umesto filtera kad motaju travu, a to sto si ti opisao kao da filter sluzi samo da nebi delovi duvana upadali u usta to je ustvari uloga flopa u dzointu. :vb_wave:

He-man tek sam sad video tvoj post ovo bi trebalo da bude kao odgovor nox1cous
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
"da pokupi necistocu iz dima, pepel i sitne dijelove koji bi mogli uc u usta."

Napiso si cijeli post u vezi jedne stvari kao da sam samo nju naveo.

@He-Man Fair enough :D
Ne razumijem se tolko daleko, to mi je samo logika nalagala
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Nikad nisam vidio ovakav nacin motanja,zanimljivo,ali ipak flok je flok i nista ga ne moze zamjenit,ako hoces pusit cigare kupi si kutiju ako hoce ganđu nabavi si i smotaj pravu joju ovako sam usereš stvar
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Pretpostavljam da motas sa duvanom, tak da si prema tome svejedno usro stvar, bar sto se mene tice. Ak cemo tom logikom pusi cisto i to je to
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
[video=youtube;SUv9CZMsa1A]http://www.youtube.com/watch?v=SUv9CZMsa1A[/video]
ja najvise preferiram rolat ovako,kako bi reko naopako,sav nepotrebni papir se odstrani i ostaje samo 1 sloj,puno bolje gori i ne rade se žlice + manje papira udišeš u pluća
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ocusadit

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
jednoslojka ili "amsterdamska" je zakon. onome tko nije spretan bi u početku moglo biti malo teže ali sve se nauči...

jedina stvar koja je bitna je da za jednoslojku bude što tanja i kvalitetnija rizla...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
13.01.2013
9
6
0
30
rolanje sprave je umjetnost.. znam 3 nacina za motanje jointa... ali onaj osnovni.. koji je prvi prikazan u ovoj temi je najbolji, najjednostavniji, i najisplativiji tj. shtedi travu....
btw.. bitno je da je trava dobra, a za ostalo cemo svi veoma lako... :) pa makar i pajp od dede posudili :D