Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Moje saučešće draga @Ja007 , mnogo mi je žao što nam vrijeme nije dalo trunčicu više vremena... uz tebe sam u mislima. drži se, okreni se sebi, povrati energiju. hvala ti što si svoje iskustvo podijelila sa nama. tu smo za tebe u svakom trenutku. ako budeš željela razgovarati, javi se u pp, ne znamo se, ali eto, osjećam da nas borba i mnogo toga povezuje. šaljem zagrljaj.
 
14.03.2018
12
20
3
41
Moje saučešće draga @Ja007 , mnogo mi je žao što nam vrijeme nije dalo trunčicu više vremena... uz tebe sam u mislima. drži se, okreni se sebi, povrati energiju. hvala ti što si svoje iskustvo podijelila sa nama. tu smo za tebe u svakom trenutku. ako budeš željela razgovarati, javi se u pp, ne znamo se, ali eto, osjećam da nas borba i mnogo toga povezuje. šaljem zagrljaj.
Hvala ti ....
 
05.03.2018
138
153
43
46
@cill @Sensi Star @mario
Pozdrav,
Evo kako sam i obecala javljam da je onkologica potvrdila mom tati da je tumor statican, da se nije prosirio. Na srecu one skleroticne lezije ipak nisu bile metastaze. Ali je zabrinuta gdje je zariste koje dize psa. Tako da ga je poslala raditi nalaz psa koji bi danas popodne trebao biti gotov. Vidjeti cemo sto ce on pokazati....
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Dragi moji,

evo da i ja pošaljem jedan update. Moj otac je 10 dan na ulju, odlično ga podnosi. U početku je bio malo high, mantalo mu se, smijeh ide redovno i spavanje je na dnevno-noćnom redu što mislim da je super. Uglavnom, ulje ga lijepo radi i osjeća se jako dobro, nikakvih kontraindikacija sa lijekovima za srce nije bilo, šta više, tlak mu je stabilan i nema ubrzan puls. Jučer je otišao u bolnicu da primi prvu kemoterapiju - FOLFIRI bevacizumab za rak debelog crijeva i sada je završio na internoj jer je EKG pokazao neki problem. Najgore od svega je činjenica da je dva mjeseca prije nego što mu je dijagnosticiran rak imao infarkt i ugradili su mu dva stenta, a svi znamo da je kemoterapija kardio toksična. zabrinjava me to mnogo. Inače, ima rak debelog crijeva koji je metastazirao na jetru i prema proceduri treba te metastaze uništavati kako bi ga mogli operirati. Sigurna sam da će ulje pomoći jer lijepo napreduje s dozama i super ga podnosi, ali kemoterapija i sve ovo...

Ima li neko možda iskustva s ovim? Da li je neko osjetio nus pojave kemoterapije vezane za srce i kardiovaskularni sustav? :/ još jedna stvar, šta se može desiti ako su mu sada dali nešto za smirenje a na ulju je, ima li ti nekih interakacija? Hvala unaprijed na odgovoru ekipa
 
05.03.2018
138
153
43
46
Pozdrav,
Evo sad sam razgovarala sa tatom, kaze neurokirurg prezadovoljan sa MR nalazom, ne moze bolje. Onkologica kaze za MSCT ima tu nekih promjena, staticno je, nije se pogorsalo, dobro je.
I sad smo dobili nalaz PSA skocio je na 74, 28.02. bio 49. Od 11 mjeseca konstantno raste. Od 06/17 do 10/17 pao je sa 700 na 8, a od tada do sada evo popeo se na 74.
Jel imate neka iskustva molim vas. Nije ni njima jasno sto to dize PSA, gdje bi moglo biti zariste.
Puno hvala
 
05.03.2018
138
153
43
46
Pozdrav,
Evo sad sam razgovarala sa tatom, kaze neurokirurg prezadovoljan sa MR nalazom, ne moze bolje. Onkologica kaze za MSCT ima tu nekih promjena, staticno je, nije se pogorsalo, dobro je.
I sad smo dobili nalaz PSA skocio je na 74, 28.02. bio 49. Od 11 mjeseca konstantno raste. Od 06/17 do 10/17 pao je sa 700 na 8, a od tada do sada evo popeo se na 74.
Jel imate neka iskustva molim vas. Nije ni njima jasno sto to dize PSA, gdje bi moglo biti zariste.
Puno hvala
@cill, @Sensi Star @mario339 ili bilo tko mi moze nesto reci. Hvala jos jednom
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Dragi moji,

evo da i ja pošaljem jedan update. Moj otac je 10 dan na ulju, odlično ga podnosi. U početku je bio malo high, mantalo mu se, smijeh ide redovno i spavanje je na dnevno-noćnom redu što mislim da je super. Uglavnom, ulje ga lijepo radi i osjeća se jako dobro, nikakvih kontraindikacija sa lijekovima za srce nije bilo, šta više, tlak mu je stabilan i nema ubrzan puls. Jučer je otišao u bolnicu da primi prvu kemoterapiju - FOLFIRI bevacizumab za rak debelog crijeva i sada je završio na internoj jer je EKG pokazao neki problem. Najgore od svega je činjenica da je dva mjeseca prije nego što mu je dijagnosticiran rak imao infarkt i ugradili su mu dva stenta, a svi znamo da je kemoterapija kardio toksična. zabrinjava me to mnogo. Inače, ima rak debelog crijeva koji je metastazirao na jetru i prema proceduri treba te metastaze uništavati kako bi ga mogli operirati. Sigurna sam da će ulje pomoći jer lijepo napreduje s dozama i super ga podnosi, ali kemoterapija i sve ovo...

Ima li neko možda iskustva s ovim? Da li je neko osjetio nus pojave kemoterapije vezane za srce i kardiovaskularni sustav? :/ još jedna stvar, šta se može desiti ako su mu sada dali nešto za smirenje a na ulju je, ima li ti nekih interakacija? Hvala unaprijed na odgovoru ekipa
Ja ne vjerujem da mu je problem sa EKG-om vezan za ulje nego za kemoterapiju. Kemo hoce oslabiti srce, a za smirenje su mu vjerojatno dali Normabel i to se ne brini jer nema nikakvih kontraindkacija sa uljem. Cak ako se pretjera sa uljem onda je dobro popiti Normabel 10 mg.
Pozdrav,
Evo sad sam razgovarala sa tatom, kaze neurokirurg prezadovoljan sa MR nalazom, ne moze bolje. Onkologica kaze za MSCT ima tu nekih promjena, staticno je, nije se pogorsalo, dobro je.
I sad smo dobili nalaz PSA skocio je na 74, 28.02. bio 49. Od 11 mjeseca konstantno raste. Od 06/17 do 10/17 pao je sa 700 na 8, a od tada do sada evo popeo se na 74.
Jel imate neka iskustva molim vas. Nije ni njima jasno sto to dize PSA, gdje bi moglo biti zariste.
Puno hvala
PSA moze biti povisen i zbog nekakve upale. Svi ti tumorski markeri mogu varirati i biti poviseni mada je sve u redu. Pratite to i dalje, vazno da nema novih metastaza.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Sensi Star hvala ti puno na odgovoru. Kemoterapiju podnosi jako loše, evo druga doza, tj. drugi dan i onkologinja je mami rekla - ja mu ovo više ne smijem davati jer ću ga ubiti.

Ljudi dragi, bila sam očajna danas, u komadima doslovno...S druge strane, čula sam se s drugaricom čiji muž prolazi identično i ona mi je rekla - on treba sada na kemo i ja molim boga da je odbije ili da mu nešto nađu da ne može na nju. Inače, njen muž je super na ulju. To mi je malo dalo snage.

Moj otac je 10 dana na ulju i nakon 5 dana je prvi put u nekoliko mjeseci imao normalnu stolicu. Čitam satima i satima o kemoterapiji i dolazim do bazičnog zaključka, naravno, bez namjere da povrijedim ili obeshrabrim ljude ovdje čiji najbliži ili sami idu na kemoterapiju - ubije ga da bi se vratio puno većom i razornijom snagom i dovršio svoj posao uz najgore moguće nus pojave.

Izgleda da je nama ostalo samo ulje. Je li to prokletstvo ili nada za iscjeljenje?
 
Poslednja izmena od urednika:

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Nada..ulje je snaga,zivot i sve ono sto covijeka pokrece.Nek ga prigrli i shvati da je to ljek,bude uporan da zivi.Drzi se Karamela,drzi se i ne posustaj:thumb::thumb:
Tu su doktori..pitaj,pricaj..biti ce ti lakse:thumb::thumb:
Hvala ti, dragi @hazeri Što sam više u ovome, sve vezano za kemoterapiju mi postaje sve manje i manje logično. Mada, kao što rekoh ne želim nikoga ko ide na nju da ne ispoštujem maksimalno. prigrlili smo lijek, ostaje samo da vidimo kako će se stvari kretati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Tako je,samo dobra edukacija oko uzgoja i pravljenja ulja,ljeka,Biomixa..meni je to promijenilo pogled na zivot i zdravlje u potpunosti.Samo odrzavam mir koji sam stvorio i snagu da ga odrzim.Vjerujem u ulje i zivim ga.Mislim da kad to covijek shvati..to je onda potpuno i pravo:thumb:
Jer nauka je to...ali sve se moze vrlo jednostavno sloziti uz dobrog mentora i ekiu sa :vutra::thumb::thumb::thumb: