Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2018
138
153
43
46
@karamela,
Tek sad vidim kako sam samo pisala i pisala, svaka cast sto si pohvatala :) Na poslu sam pa bi htjela sto vise, a sto brze pisati, tako da, eto ovaj moj odgovor izgleda kako izgleda :)
Malo smo se danas smirili. Iskreno, tata je pao u glavi. Cijeli dan place i ne jede nista. U biti je tek jucer shvatio u kojem je on stanju bio.
Drzi se i ti, vjerujem da ce i tvom tati biti bolje. Samo udarite sa uljem sto vise i duze. Doza je 60, ali ako bude potrebno onda i vise. Dok rak ne nestane. A onda odrzavanje.
Sretno i tipkamo se

Treba biti hrabar. Javiče se članica avatar2, pobjedila rak, od novosti, sreće, da se malo sredi, pribere, pa će ispričati svoju ličnu priču.
Na kratko, imala rak,. Tumor blizu jajnika, operacija, izvadili maternicu, jajnike, 3/4 mjehura. Ostale 2 metastaze koje nisu mogli operirati.
Prognoza, 1 do maximalno 2g života.
Odbila Kemo, jer sam joj rekao, da je ja lično nikada ne bi uzeo, Kemo. Njena odluka, u kratkom vremenu konzumirala ogromne količine rso ulja, skoro "poludila" od high, zadetosti. Rezultat, CT i magnetna resonanca, nema metastaza, raka, ništa. Tako, da se može rak pobjediti.
Kada se od novosti pribere, ispričače priču. Nije joj bilo lako.
Super!!!! Bas mi je drago!!! Lijepo je cuti pozitivne price.
 
05.03.2018
138
153
43
46
@karamela,
Mogu pitati molim te. Vidim napisala si da tvoj tata jede kilu voca dnevno. A sta je sa secerima u vocu? Dobro, znam da to nije rafinirani bijeli secer, ali mi izbjegavamo sve slatko. 2-3 vocke dnevno. Nema crvenog mesa, bijelog brasna. Mama pece kruh od pirovog. Samo povrce i zitarice, malo ribe. Bijelo meso rijetko, skoro pa nista. Jednom tjedno komad domaceg speka radi masnoca koje su tijelu potrebne.
Kako ste vi sa prehranom?
Hvala
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@RAMSAN Ja sam čitala dosta o tome i šećer iz voća jeste šećer ali se brzo troši i organizam treba iz nečega da crpi snagu. On se brzo metabolizira i po mom mišljenju se ne može staviti u isti rang sa rafiniranim šećerom i ugljikohidratima koji se u konačnici metaboliziraju u šećer koji ostaje tu da hrani kancer. Ovo je neka kombinacija dr. Gersonove dijete u kojoj su voćni sokovi, smutiji ili kako već jako bitan temelj ishrane. Ja svome ocu pravim to uglavnom ujutro i kao snack u tijeku dana, stavim mrkve, cvekle, voća raznog u blender i to je to. Meso nikakvo ne jede, osim ako imamo domaću piletinu pa mu malo prsa damo jer je to koristan protein, isto vrijedi i za ribu. Kruh isto samo na bazi organskog sjemena.

Imam sada jedno pitanje za @CilI i @mario339 - da li je ok s uljem pauzirati jedan dan. Otac sutra ima koronarografiju, primio je antikoagulanse i želi da je pribran pri zahvatu. Da li je ok da onda nakon jednog dana pauze nastavimo? Unaprijed hvala svima na odgovorima i podrđci beskrajnoj <3
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN

tri u jednoj

Aktivan Član
08.05.2015
48
285
53
56
München
Dobro vecer svima .Oni koji su pratili moje postove znaju o cemu se radi ,a onima koji nisu bih preporucila da ih procitaju jer bi mogli mnogima spasiti zivot. Danas nakon tri i nesto godine po otkricu da sam oboljela od Colon carcinoma sa udaljenim Metastazama ,bila sam ponovno na pretragama i naravno kao i uvijek do sada je nalaz bio uredan ,.Rekla sam naravno ,mada to nije sasvim po sebi razumljiovo ,jasno je to meni a i doktorima koji se svaka tri mjeseca susrecu samom,bilo na pretragama ,bilo to po bolnickim hodnicima dok cekam na svoje nalaze.Ovaj put su mi rekli da cemo moje kontrole prorijediti na svakih 6 mjeseci:let:.Nemoram vam reci koliko sam zbog toga sretna.Tumor markeri su na nuli ,CT Torax sve 5 .MRT Abdomen sve cisto.Abdominalni sef kirurgije mi onako usput rece da sam ja jos uvijek jedno veliko cudo (Medicinsko naravno) i da mu ostavim svoj broj telefona jer vrlo mnogo ljudi se odlucuje za koristenje Kanabisa ,i imaju po pitanju toga vrlo mnogo pitanja..Naravno da se odlucuju za Kanabis kada znamo koliko je Kemo terapija ,neucinkovita i ka tome jos vrlo stetna.Tako dragi moji razmisljaju vrhunski doktori u Njemackoj ,a nasima se takvo sto nesmije niti onako usput napomenuti ,Jadna smo mi drzava :crazyd:Ali necemo o tome ..Na ulju sam i dalje onako kako je Herbal Bob postavio RP za preventivu ,sa 1,5 ml po mjesecu sa svim onim etericnim uljma,Pozdrav svima i sv ako vam dobro zeli TRI U JEDNOJ
 
05.03.2018
138
153
43
46
@cill,
Molim te pitanje. Citala sam onaj link i sva ona pisanja od herba boba kako bi napravila biomix kapsule za tatu. Ali nisam sad shvatila koja je razlika izmedju RSO i CCO ulja. Ili ipak je to ista stvar? Jel mogu ja ovo RSO ulje koje tata koristi ovako, koristiti za izradu biomix kapsula?
Hvala ti
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Rso je kanabis ulje a cco su ti ulja nosaci koji vezuju na sebe kanabisovo ulje i svojim svojstvima pomazu prodiranju dublje u stanice..nadam se da ti je sad malo jasnije i od ulja koje koristis napravis bio mix kapsule
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
05.03.2018
138
153
43
46
@cill, @mario339, malo ste me zbunili. Vidjela sam da ide CCO+ carrier (nosac npr. maslinovo) + lecitin suncokretov + etericna ulja.
E sad sam se bila malo zbunila jer sam mislila da je CCO nekakvo drugacije ulje, ali ono sto je objasnio herba bob, prema onoj izradi koju nam je on pokazao je u biti CCO=RSO.
Je li to tocno?
 
05.03.2018
138
153
43
46
Ma sve pet, dogodi se. Samo sam htjela biti sigurna jer mi je ovo sve novo. Puna mi je glava informacija i ne znam.vise gdje udaram.
A sta onda, ako napravim te biomix kapsule i ako je tako najbolja apsorpcija i ako se te kapsule mogu koristiti i oralno i analno, da ne radim vise cepice i da ne uzima vise klasicno, samo cisto ulje? Sto mi predlazete, molim vas?
Hvala
 
05.03.2018
138
153
43
46
Mjesa sa..bas ga prekjucer pomjesao..mozes kombinirati sva ulja..samo bi napomenuo kako je meni za bazu kokosovo ulje bolje.Bolje se ulje razrijedi..Iako maslinovo ulje isto nema problema.
Super, hvala ti @hazeri.
Idem u kupovinu etericnih ulja, suncokretovog lecitina i tih 00 kapsula. Nadam se da svega toga ima u ljekarnama. Ili cu mozda morati narucivati od nekud? :-o
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Na iherbu imaju i kapsule a vjerovatno i kapsulator tako da ti je najbolje uzeti sve od tamo a i cjene su ok...sto se tice etericnih bilo bi bolje koristiti trepene kojih ima za naruciti iz US samo treba vidjet koje doze stavljat...mislim da je @Cill radio sa njima pa ce vjerovatno napisat koju
 
05.03.2018
138
153
43
46
Na iherbu imaju i kapsule a vjerovatno i kapsulator tako da ti je najbolje uzeti sve od tamo a i cjene su ok...sto se tice etericnih bilo bi bolje koristiti trepene kojih ima za naruciti iz US samo treba vidjet koje doze stavljat...mislim da je @Cill radio sa njima pa ce vjerovatno napisat koju
Oprosti @mario339 ali sto je to trepene? Stvarno ne znam. Sve mi je to novo, kosmar u glavi :-(
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Terpeni so eterični miris od biljke, ili eterična ulja. Možeš potražiti u shopu zamnezia.com. ide jedna kap terpena na jednu brizgi od 10ml rso ulja. Ukucaj u Google i potraži na stranici.
Kod izrade biomix kapsula za liječenje raka je poželjno uzimati umjesto 10ml rso ulja za 150 komada kapsula 15ml rso ulja.
I Rick Simpson je kod svog protokola to na neki način popravio, jer naglašava, da mora ulje biti jačine 80-90% THC kanabinoida.
Ulja, kućne izrade obično imaju oko 60% THC kanabinoida, zato pojačaš.