Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2018
138
153
43
46
Ja ne vjerujem da mu je problem sa EKG-om vezan za ulje nego za kemoterapiju. Kemo hoce oslabiti srce, a za smirenje su mu vjerojatno dali Normabel i to se ne brini jer nema nikakvih kontraindkacija sa uljem. Cak ako se pretjera sa uljem onda je dobro popiti Normabel 10 mg.

PSA moze biti povisen i zbog nekakve upale. Svi ti tumorski markeri mogu varirati i biti poviseni mada je sve u redu. Pratite to i dalje, vazno da nema novih metastaza.
Hvala puno @Sensi Star
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Cill, hvala ti. Znam ja da je to jedini put. Jutros je toliko bio ustoniran da nije bio u stanju da komunicira pa ga je i to malo prepalo vjerujem. U bolnici je i prima krv trenutno. Kemoterapija je prekinuta, sutra će mu uraditi korenarografiju da vide šta i akko sa srcem. On je tek na 10. danu RSO protokola i ne mogu mu sada odjednom dići dozu na 1,5mg. SAmo da nastavimo terapiju dalje po protokolu? kada dođe na 1mg čim vidim da mu dobro ide, povećat ću mu na 1,5mg i neka produži onda, šta misliš? Obzirom da ne ide kemo više, mislim da bi napredak značajan bio kad bismo zlo mogli držati da se ne širi i ne raste. Kada smatrate da treba odraditi markere i CT eventualno?

Hvala svima na podršci, u ovim trenucima sluđenosti značajna ste slamka za koju se mogu uhvatiti, hvala univerzumu što sam va našla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ideš po protokolu i dižeš količinu rso ulja. CT i markeri ako je samo na rso ulju se ne radi mjesec, dva. Zato, ako so loši nalazi to bolesniku samo spušta volju i odlučnost. Ako je to tvoj kraj, šta da se dodatno zabrinjavate. Nema potrebe. Samo što više ulja konzumirati. Drugog izlaza nema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN and karamela

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@CilI da, idemo po protokolu i dižemo dozu. neću svakako da radi markere jer najobičnije upale ih mogu dići, to sam čula. razmišljam o tome da nakon drugog ili u trećem mjesecu odradimo nalaze. možeš li mi, molim te reći, ako je samo na RSO možemo li produžiti terapiju mimo 90 dana sa visokom dozom tipa od 1,5mg i na koliko dugo? ima li tu uopće ograničenja, tipa da je preporučljivo stati nakon izvjesnog vremena, tj. odraditi pauzu?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Terapiju teraš 2 mjeseca, što većim dozama. Ako nema pomaka, mjenjaš ulje, drugi hibridi. Ako ima ulje 60% THC, tada je doza oko 1,5g dnevno.
Bolje mjesec, dva, trpiti (mučiti) na visokim dozama, nago održavati stanje na manjim dozama.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Ok, hvala ti puno. Nažalost, ulje nismo pravili sami, ali je iz nama jako bliskih izvora došlo, testirano je laboratorijski i ispunjava sve kriterije RSO - indica dominantni hibrid. mislim da je jako dobro što ovako stoički podnosi, to mi daje nade da će izdržati visoke doze. hvala ti još jednom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
05.03.2018
138
153
43
46
@Cill, hvala ti. Znam ja da je to jedini put. Jutros je toliko bio ustoniran da nije bio u stanju da komunicira pa ga je i to malo prepalo vjerujem. U bolnici je i prima krv trenutno. Kemoterapija je prekinuta, sutra će mu uraditi korenarografiju da vide šta i akko sa srcem. On je tek na 10. danu RSO protokola i ne mogu mu sada odjednom dići dozu na 1,5mg. SAmo da nastavimo terapiju dalje po protokolu? kada dođe na 1mg čim vidim da mu dobro ide, povećat ću mu na 1,5mg i neka produži onda, šta misliš? Obzirom da ne ide kemo više, mislim da bi napredak značajan bio kad bismo zlo mogli držati da se ne širi i ne raste. Kada smatrate da treba odraditi markere i CT eventualno?

Hvala svima na podršci, u ovim trenucima sluđenosti značajna ste slamka za koju se mogu uhvatiti, hvala univerzumu što sam va našla.
Draga @karamela
Ne znam, obzirom da se radi o raku debelog crijeva, mozda bi bilo dobro da tata uzima ulje reklatlnim putem, da mu se rade cepici. A nece ga udarati i prije ce moci doci na dnevnu dozu. A kemoterapiju su mu za sada ukinuli, sto je jos bolje u cijeloj prici.
Mozda neka prokomentira netko tko zna o to me vise.
Uglavnom, drzi se, znam kako ti je i kako se osjecas. Svi smo tu da pokusamo pomoci jedni drugima.
Pozdrav
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Vec sam bio pisao o tome ali da ponovim za rektalno uzimanje nisam siguran da djeluje jer studija koje je davno radjena koja pokazuje da je veca ucinkovitost kanbioida kad se uzima rektalnim putem je radjena sa sintetickim thc-om koji je topiv u vodi dok mi radimo sa prirodnim koji je jedino topiv u mastima a masti se tesko apsorbiraju putem portalne vene tako da ni sam nisam siguran dali djeluje ili ne ali ako se ima dovoljne kolicine ulja isplati se uvesti dodatne doze cepicima posto izostaje psihoativni ucinak to onda nije problem..za cepice se pokazao najbolji kakao maslac posto sa vecim kolicinama ulja ostaje kopaktan za razliku od kokosovog ulja koje mora biti zaledjeno da bi se mogao aplicirati tako da ako ste kuci onda nije problem ali ako se cepici trebaju nositi u bolnicu ili na putovanje onda sam kako maslac dolazi u obzir
 
05.03.2018
138
153
43
46
Sad sam i ja zbunjena, jer mi koristimo gram dnevno, ali zadnjih mjesec dana kombinirano, a pravimo ga sa cera alba i witepsol. Dodali smo jos i cistog CBD-a. Receno nam je da se bolje apsorbira rektalno. Ne znam sad...
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Sad sam i ja zbunjena, jer mi koristimo gram dnevno, ali zadnjih mjesec dana kombinirano, a pravimo ga sa cera alba i witepsol. Dodali smo jos i cistog CBD-a. Receno nam je da se bolje apsorbira rektalno. Ne znam sad...

Napisao sam da nisam siguran jer i sam sam zagovarao rektalno uzimanje ali ovo sto sam napisao treba uzeti u obzir i ponavljam sigurno nemoze skoditi i sigurno da se nesto absorbira ali koliko to treba uraditi klinicki test da bi bili sigurni..probaj potrazit na netu o tome mozda je izasla kakva nova studija ovo sto pricam je staro 2 god
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN
05.03.2018
138
153
43
46
Napisao sam da nisam siguran jer i sam sam zagovarao rektalno uzimanje ali ovo sto sam napisao treba uzeti u obzir i ponavljam sigurno nemoze skoditi i sigurno da se nesto absorbira ali koliko to treba uraditi klinicki test da bi bili sigurni..probaj potrazit na netu o tome mozda je izasla kakva nova studija ovo sto pricam je staro 2 god
Hvala jos jednom. Idemo dalje, kao i do sad. Kombiniranjem pa cemo vidjeti.
Malo me ponekad uhvati panika, ali eto svi smo u istom kosu....
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Dragi @CilI , @mario339 i @RAMSAN ,

hvala vam svima na sugestijama i savjetima. opcija čepića bi bila ok da on nema metastaze na jetri. Upravo zbog metastaza na jetri sam odlučila da ga uzima oralno kako bi kanabinoidi prolazili kroz jetru i cijeli digestivni trakt. Kao što mario reče, čitala sam i ja o ovome pa je to dodatno učvrstilo moj stav da treba da ide oralno. Što se tiče psihoaktivnog efekta, njemu je ok, dobro ga podnosi samo smo bli malo na oprezu zbog srca jer ima stentove i pije te lijekove za srce. nikakvih problema nije bilo 10 dana na ulju, čak mu ni puls nije bio značajnije ubrzan. smijao se, dobro jeo, spavao imao normalnu stolicu nakon trećeg dana korištenja ulja a mjesecima mu nije bila normalna... ja vjerujem ulju i promjeni života kroz promjenu navika i ishrane koja mu je sada skoro pa veganska osim ribe naše ove da nije iz onih zatrovanih mora i malo nemasnih mliječnih proizvoda. Na dan pojede kilogram svježeg voća, sokovi.... danas mu je onkologinja rekla eto da će razmisliti o drugim opcijama kemoterapije, a ja sam mu rekla da sam odluči i da mislim da je ono jučer s aritmijom od kemoterapije bilo upozorenje i da je treba odbiti. Ne znam, ali mislim da ćemo ispravno odlučiti.

imam pitanje još jedno -ima li ulje interakciju sa antikoagulansima?

Unaprijed hvala svima i držimo se do pobjede <3
 
05.03.2018
138
153
43
46
Dragi @CilI , @mario339 i @RAMSAN ,

hvala vam svima na sugestijama i savjetima. opcija čepića bi bila ok da on nema metastaze na jetri. Upravo zbog metastaza na jetri sam odlučila da ga uzima oralno kako bi kanabinoidi prolazili kroz jetru i cijeli digestivni trakt. Kao što mario reče, čitala sam i ja o ovome pa je to dodatno učvrstilo moj stav da treba da ide oralno. Što se tiče psihoaktivnog efekta, njemu je ok, dobro ga podnosi samo smo bli malo na oprezu zbog srca jer ima stentove i pije te lijekove za srce. nikakvih problema nije bilo 10 dana na ulju, čak mu ni puls nije bio značajnije ubrzan. smijao se, dobro jeo, spavao imao normalnu stolicu nakon trećeg dana korištenja ulja a mjesecima mu nije bila normalna... ja vjerujem ulju i promjeni života kroz promjenu navika i ishrane koja mu je sada skoro pa veganska osim ribe naše ove da nije iz onih zatrovanih mora i malo nemasnih mliječnih proizvoda. Na dan pojede kilogram svježeg voća, sokovi.... danas mu je onkologinja rekla eto da će razmisliti o drugim opcijama kemoterapije, a ja sam mu rekla da sam odluči i da mislim da je ono jučer s aritmijom od kemoterapije bilo upozorenje i da je treba odbiti. Ne znam, ali mislim da ćemo ispravno odlučiti.

imam pitanje još jedno -ima li ulje interakciju sa antikoagulansima?

Unaprijed hvala svima i držimo se do pobjede <3
Drzi se @karamela,
Potpuno te razumijem kako se osjecas. Ali mogu reci da ja jako vjerujem ulju. Moj tata je iznenadjenje doktorima. I urologu i neurokirurgu. Kao sto vec rekoh onkologica kaze da msct pokazuje da je staticno da tumor miruje, ali psa raste i to ju brine.
U svakom slucaju tata je puno bolje od onoga sto su oni ocekivali. Jucer mu je neurokirurg rekao da je bilo 95% da nece stati na noge, a moj tata hoda samostalno, vozi, neki dan je cak i zaplesao sa mamom lagano. Doduse jos je tu rada...
I ja sam vise luda od citanja, istrazivanja, prehrane, ostalih suplemenata, jacanja imuniteta....
Ovdje stvarno covjek ima veliku podrsku. Ja nemam bas znanja o svemu tome, samo sam kao sumanuta kupovala sto sam cula da je dobro.
@cill @mario339 @Sensi Star vrlo su aktivni i puni znanja, prijateljski raspolozeni i uvijek spremni odgovoriti... skidam kapu.
Kemoterapija je sto je, mislim da si u pravu kad kazes da je ovo jucer mozda bilo upozorenje.
Drzi se i hrabro naprijed.... TATA <3
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Draga @RAMSAN ,

hvala ti mnogo na podršci, kada vidim ovdje koliko nas ima, mnogo mi je lakše jer znam da ne prolazimo kroz ovo sami. pitanje za tebe - da li je tvoj otac na kemoterapiji, je li primio i kako stvari stoje kod vas s tim?
ja sam shvatila da je prehrana jako bitna i toga se zajedno držimo jer sam odlučila da ga podržim i na taj način da mu bude lakše. što se tiče suplementacije, ja sam u kontaktu sa farmakolozima i rečeno mi je da suplementaciju treba ogrančiti, jer ako se krene trpati svim i svačim, imuni sustav može malo da poludi i da se dobije kontra efekat. Ja sam se odlučila za ekstrakte kombinacije Shiitake, maitake i reishi gljive jer imaju imuno boosting i antikancerogeni učinak plus Noni.
 
05.03.2018
138
153
43
46
Draga @RAMSAN ,

hvala ti mnogo na podršci, kada vidim ovdje koliko nas ima, mnogo mi je lakše jer znam da ne prolazimo kroz ovo sami. pitanje za tebe - da li je tvoj otac na kemoterapiji, je li primio i kako stvari stoje kod vas s tim?
ja sam shvatila da je prehrana jako bitna i toga se zajedno držimo jer sam odlučila da ga podržim i na taj način da mu bude lakše. što se tiče suplementacije, ja sam u kontaktu sa farmakolozima i rečeno mi je da suplementaciju treba ogrančiti, jer ako se krene trpati svim i svačim, imuni sustav može malo da poludi i da se dobije kontra efekat. Ja sam se odlučila za ekstrakte kombinacije Shiitake, maitake i reishi gljive jer imaju imuno boosting i antikancerogeni učinak plus Noni.
@karamela,
Moj tata je bio jako lose. Imao je 20.0617. PSA 700, a interval he od 0-6,5 negdje cak i do 4. Trebao je ici na najjace lijekove i kemo, ali kako je bio operiran i trebalo je sprziti taj rez, ali trebalo je cekati 4-5 tjedana da rez zaraste, mi smo da kazem "dobili" na vremenu. Koristili smo ulje, totalna promjena prehrane, B17, graviola, gel aloa vera od foreverliving i lycium. I tati je 31.08. PSA bio 40 i onkologica je bila totalno iznenadjena. Pa je 11.10. pao na 8. Bili smo jako sretni naravno. U medjuvremenu smo uzeli i noni sok i AHCC za jacanje imuniteta. Tata je bio sve bolje i bolje, osjeca se dobro, izgleda dobro, kao sto sam navela, hoda, vozi... ali nas je strah zbog PSA. Iskreno hvata nas panika. Tako da smo izbjegli kemoterapiju. A kaze onkologica da su stigla 2 nova lijeka koji zaustavljaju uznapredovali tumor prostate. Tata je pitao je li kemo, kaze ona nije. E sad kako citam markeri znaju poluditi od neke upale, pa cak i kad tumor izumire... ne znam.
Kupili smo i 50% CBD od suprahemp. Ne znam, citala sam da je dobro 1:1.
Koristili smo jos i zlatnu koloidnu vodu...

Draga @RAMSAN ,

hvala ti mnogo na podršci, kada vidim ovdje koliko nas ima, mnogo mi je lakše jer znam da ne prolazimo kroz ovo sami. pitanje za tebe - da li je tvoj otac na kemoterapiji, je li primio i kako stvari stoje kod vas s tim?
ja sam shvatila da je prehrana jako bitna i toga se zajedno držimo jer sam odlučila da ga podržim i na taj način da mu bude lakše. što se tiče suplementacije, ja sam u kontaktu sa farmakolozima i rečeno mi je da suplementaciju treba ogrančiti, jer ako se krene trpati svim i svačim, imuni sustav može malo da poludi i da se dobije kontra efekat. Ja sam se odlučila za ekstrakte kombinacije Shiitake, maitake i reishi gljive jer imaju imuno boosting i antikancerogeni učinak plus Noni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duh1978

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@RAMSAN to zvuči sjajno i ne trebate odustati od ulja, samo tjerati ulje na terapijskim dozama. mene doktori izluđuju, ja više ne znam kud udaram. jučer onkologinja kaže ne može i ne smije on primati kemo, a danas već mu predlaže drugu kombinaciju. ja utičem na njega i nekako želim da je u totalu odbije. što se tiče markera, ja sam čitala i čula da oni znaju podivljati i u slučaju upala i ostalog. dakle, ja si ne bih stvarala pritisak toliko oko markera. treba ih samo pratiti i naravno CT koji je super pokazatelj. ja sam sebi za cilj postavila - ako ne bude mrdao i širio se nakon dva mjeseca, samo nastavljamo do momenta da se barem malo smanji da se tata može operisati i onda produžiti terapiju s uljem. ne znam šta da ti kažem, ovo kod vas izgleda dosta dobro i bitno je da si ne stvarate bespotrebni stres oko markera. Na dobrom ste putu i samo nastavite tako. Držite se i sretno <3
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Treba biti hrabar. Javiče se članica avatar2, pobjedila rak, od novosti, sreće, da se malo sredi, pribere, pa će ispričati svoju ličnu priču.
Na kratko, imala rak,. Tumor blizu jajnika, operacija, izvadili maternicu, jajnike, 3/4 mjehura. Ostale 2 metastaze koje nisu mogli operirati.
Prognoza, 1 do maximalno 2g života.
Odbila Kemo, jer sam joj rekao, da je ja lično nikada ne bi uzeo, Kemo. Njena odluka, u kratkom vremenu konzumirala ogromne količine rso ulja, skoro "poludila" od high, zadetosti. Rezultat, CT i magnetna resonanca, nema metastaza, raka, ništa. Tako, da se može rak pobjediti.
Kada se od novosti pribere, ispričače priču. Nije joj bilo lako.