Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2018
138
153
43
46
Terpeni so eterični miris od biljke, ili eterična ulja. Možeš potražiti u shopu zamnezia.com. ide jedna kap terpena na jednu brizgi od 10ml rso ulja. Ukucaj u Google i potraži na stranici.
Kod izrade biomix kapsula za liječenje raka je poželjno uzimati umjesto 10ml rso ulja za 150 komada kapsula 15ml rso ulja.
I Rick Simpson je kod svog protokola to na neki način popravio, jer naglašava, da mora ulje biti jačine 80-90% THC kanabinoida.
Ulja, kućne izrade obično imaju oko 60% THC kanabinoida, zato pojačaš.
Hvala ti. Sad prvo moram malo prouciti sto sve pa cu biti slobodna opet pitati sto mi ne bude jasno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
@RAMSAN vidim da si napisala da stari jede spek zbog masnoca koje su potrebne tijelu. nek me neko ispravi ako sam u krivu, ali mislim da bi puno bolja opcija bila - avocado. avocado je najzdravija mast poznata covjeku, dosada.
slazem se da je ogromna razlika u okusu, spek je spek, ali mislim da bi bilo puno pametnije preci na jedan-dva avocada svakih 5-6 dana, da zamjeni spek kao dozu masnoce
 
05.03.2018
138
153
43
46
@RAMSAN vidim da si napisala da stari jede spek zbog masnoca koje su potrebne tijelu. nek me neko ispravi ako sam u krivu, ali mislim da bi puno bolja opcija bila - avocado. avocado je najzdravija mast poznata covjeku, dosada.
slazem se da je ogromna razlika u okusu, spek je spek, ali mislim da bi bilo puno pametnije preci na jedan-dva avocada svakih 5-6 dana, da zamjeni spek kao dozu masnoce
Đorđe puno ti hvala na komentaru. I ja sam se bojala u pocetku, ali sam.sa puno strana cula da je taj bijeli dio slanine ili spek dobar kao izvor masnoca. Naravno to je komadic tjedno. Komadic velicine pola kutije cigareta. Avokado pojede 2-3 komada mjesecno. Evo, voljela bi cuti komentar...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić
05.03.2018
138
153
43
46
Svinjsko meso, ako nije doma uzgajano nije kvalitetno. Bolje domaća piletina, teletina, jagnjetina, ono meso od životinje, koja se prosto pase u outu.
Domace je, to sigurno. Ali smo crveno meso izbacili skroz. A znaci moglo bi se malo ubaciti domaceg. Mom tati je vec pocelo biti muka od sve te vege hrane, vege mlijeka, paste od pirovog brasna, zitarica... s vremenom moramo nesto izbaciti sa menua jer jednostavno mu stomak vise ne moze podnijeti. Tu smo malo na mukama, sa prehranom. Iako redovito mjerimo ph i uvijek izmedju 7 i 8, ali bojim sw yog crvenog mesa i bijelog brasna. U redu secer znam da nikako ne smije, nema kolaca, palacinki... ali ne znam jel bi se moglo ubaciti mesa i integralne paste. Jer koliko sam shvatila, tumor se hrani secerom. A crveno meso i bijelo brasno samo zakiseljuju organizam. Ako ga koristimo 80:20 sa alkalnim namirnicama ne bi trebalo stetiti. A secer je sam po sebi stetan i skroz ga izbaciti. Ispravite me, ako sam u krivu. Puno ce nam znaciti, ako mogu tati jos malo toga ubaciti.
Hvala
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Bijelo brašno bolje izbjegavati. Crveno meso. Svinjsko domače, stvarno malo da jede. Ljudi koji se liječe ga obično izbace.
Može zeca, mlado konjsko meso, ono što pase travu. Govedina je već intenzivno uzgajana. Ne puno. 2-3 puta tedensko, da jede u malim količinama. Na žlicu, da se pripremi. Kužim, da mu ne paše hrana, koju pripremate. Samo drugog puta nema.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@CilI imam pitanje. Moj otac je koristio ulje došao do desetog dana i morao stati zbog ugradnje još jednog stenta. sada je imao pauzu 6 dana s uljem. kako da ga vratim, tj. koje doziranje? bio je taman došao na 3 x zrno riže na dan. da krene odmah s navečer i ujutro? i samo nastavi drugi dan 3 puta i nastavi povećavanje kao po protokolu? Ova pauza od 6 dana, ja razmišljam samo da mu produžim terapiju za tih 6 dana ali na punoj dozi nakon 90 dana. Šta misliš je li ovo ok?
Unaprijed hvala i pozdrav ekipi
 
05.03.2018
138
153
43
46
@cill @mario339
Oprostite jel ima negdje u Hrvatskoj, Srbiji ili Sloveniji za kupiti suncokretov lecitin, apeginin i amentoflavon? Ili to moram sve od nekud naruciti? Isla sam na iHerb, tamo ima suncokretov lecitin, ovo drugo dvoje nema.
Hvala
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ja sam uzimao samo lecitin tako da za ostalo neznam ali vec ce ti netko odgovoriti od ekipe koja je nabavljala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Vidim spominjete terpene, pada mi na pamet da je onda etanol možda ipak bolji za raditi ulje jer povlači iz biljke i terpene i klorofil (koji je isto zdrav). Istina da je ulje gorko zbog klorofila ali ako se stavlja u kapsule svejedno je.

Što se tiče prehrane, crveno meso nikako ne dolazi u obzir, ayurveda i zdravim ljudima savjetuje da ga ne jedu. Piletina domaća i riba iz ulova (ne iz uzgoja) su ok, a još bolje je vegeterijanski meni, bez mliječnih prozvoda. Med je ok u malim količinama, matična mliječ je visoko preporučljiva. Kalorijski unos se treba temeljiti na mastima, i to prvenstveno hladno prešanim uljima lana, konoplje, buče, sezama i na orašastim plodovima (koje treba namakati u vodi 24 sata prije konzumacije da se isperu spojevi koji su štetni i koji služe kao zaštita od klijanja i nametnika). Žitarice izbjegavati, pogotovo rižu i pšenicu, heljda je super, proso, quinoa iamarant su dobri. Ako želite još o prehrani, samo pitajte.
 
Poslednja izmena:

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Majka 62 god 70Kg, kancer pluca sa metastazama. Poslednji stadijum nazalost, cekamo rezultate biopsije da se vidi koji je tacno u pitanju. Znam da izgledi nisu sjajni ali mora da se proba.

Od sorti nesto kao probrah, Ok ili bi iskusniji nesto izbacio/promenio/dodao?

Critical Cure CBD Feminised Seeds ili Critical Mass CBD Feminised Seeds
OG Kush Feminised Seeds Victory Seeds ili OG Kush Feminised Seeds Dinafem Seeds
White Widow Feminised Seeds Victory Seeds
Blue Kush Feminised Seeds Dinafem Seeds

Citajuci po forumu vidim da neki izbegavaju Autoflowering pa sam birao samo photo