Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2018
138
153
43
46
Ok, dakle to bih sve trebala sraviti u prazne kapsule. A kokosovo ulhe je u krutom stanju kako da to sve pomijesam i u kojem omjeru, i kako se dozira tako pripremljeno ulje. Imam 100 pitanja zato sto sam 100% laik a zelim naučiti. Oprostite svi na mojoj neukosti.
Pozdrav @mamma,
Bimox kapsule su vrlo jednostavne.
Znaci ide
-10 gr RSO ulja
- 25 ml maslinovog (kokosovog) ulja
- 25 ml suncokretovog lecitina
- 75 ml maslinovog (kokosovog) ulja
- 5 kapi svakog etericnog ulja (kopaiba, slatka naranca, limunska trava i lavanda))
Ugrijes u vodu (ne jako vruce) u posudi i u nju stavis staklenu casu. Otopis RSO ulje i 25 ml maslinovog da se dobro sjedini. Zatim dodas lecitin, drugi dio maslinovog i etericna ulja. I sve todobro mjeses da se sjedini. Stavis u tamnu staklenku (ja sam od paga) i 24 sata u zamrzivac. Nakon 24 sata puniti u celulozne kapsule.
Suncokretov lecitin vrlo jednostavno narucis preko iHerb. U originalnoj verziji pise drugi put maslinovo (kokosovo) 85 ml. Ja cak stavim i oko 55ml. Jer mi uvijek dodje vise od 150 kapsula. A target je 150 kapsula - 5 dnevno x 30 dana = 150 kapsula.
Sretno
 
20.08.2018
27
12
3
Pozdrav @mamma,
Bimox kapsule su vrlo jednostavne.
Znaci ide
-10 gr RSO ulja
- 25 ml maslinovog (kokosovog) ulja
- 25 ml suncokretovog lecitina
- 75 ml maslinovog (kokosovog) ulja
- 5 kapi svakog etericnog ulja (kopaiba, slatka naranca, limunska trava i lavanda))
Ugrijes u vodu (ne jako vruce) u posudi i u nju stavis staklenu casu. Otopis RSO ulje i 25 ml maslinovog da se dobro sjedini. Zatim dodas lecitin, drugi dio maslinovog i etericna ulja. I sve todobro mjeses da se sjedini. Stavis u tamnu staklenku (ja sam od paga) i 24 sata u zamrzivac. Nakon 24 sata puniti u celulozne kapsule.
Suncokretov lecitin vrlo jednostavno narucis preko iHerb. U originalnoj verziji pise drugi put maslinovo (kokosovo) 85 ml. Ja cak stavim i oko 55ml. Jer mi uvijek dodje vise od 150 kapsula. A target je 150 kapsula - 5 dnevno x 30 dana = 150 kapsula.
Sretno
Joj hvala Vam suze mi natjerate na oči svojom dobrotom. Odmah cu pribaviti ave potrebno. Upravo se vozimo iz bolnice kuci i majka je dobro. A ja se bacam od sutra na posao. Lp
 
05.03.2018
138
153
43
46
Joj hvala Vam suze mi natjerate na oči svojom dobrotom. Odmah cu pribaviti ave potrebno. Upravo se vozimo iz bolnice kuci i majka je dobro. A ja se bacam od sutra na posao. Lp
@mamma
Svi su ovdje stvarno od velike pomoci. Samo hrabro naprijed. Mozete odmah krenuti sa kapsulama.
Jedino sto nisam napisala je dok mjesate sastojke nikako ne mjesajte sa zeljeznom zlicom. Mora biti od drveta. Ja sam mjesala stapicem za raznjice.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Jako je bitno da RSO dobro pomjesas sa kokosovim uljem u omjeru 20-1 kako bi dobila jedinstvanu smijesu..nakon toga stavljas lecitin i dobro mjesas da se i to sjedini u jednu smjesu.Ja radim smjesu na pari..prvo 9 najjaca vrucina,pa smanjujem kako dodavam sastojke.Kupi sprice od 60 ml..3 kom..kupi i od 10,20 ml...3,4 komada..kada ujedinis lecitin,kokos i RSO...tada dodavaj maslinovo ili konopljino i na najmanjoj vatri mjesaj dok ne dobije jedinstvenost..dobro bi bilo da to radis u prozirnoj staklenki..da vidis svojstva..etericno dajes na samom kraju..da malo odstoji smjesa..par minuta...ima caka al ces brzo uci u semu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN and Jojoman
20.08.2018
27
12
3
Jako je bitno da RSO dobro pomjesas sa kokosovim uljem u omjeru 20-1 kako bi dobila jedinstvanu smijesu..nakon toga stavljas lecitin i dobro mjesas da se i to sjedini u jednu smjesu.Ja radim smjesu na pari..prvo 9 najjaca vrucina,pa smanjujem kako dodavam sastojke.Kupi sprice od 60 ml..3 kom..kupi i od 10,20 ml...3,4 komada..kada ujedinis lecitin,kokos i RSO...tada dodavaj maslinovo ili konopljino i na najmanjoj vatri mjesaj dok ne dobije jedinstvenost..dobro bi bilo da to radis u prozirnoj staklenki..da vidis svojstva..etericno dajes na samom kraju..da malo odstoji smjesa..par minuta...ima caka al ces brzo uci u semu..
Ok, hvala naruciti cu lecitin i.moram nabaviti etericna ulja kvalitetna....nadam se da cu to sv pribaviti u kratkpm roku. Ako mi sto ne bude jasno kada krenem dali slobodno pitam?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Slobodno pitaj.Samo me tagiraj..
Kapsule oo velicine
Sprice-60 ml,10,20 ml-5 kom
lecitin,kokosovo,maslinovo,etericna...
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Imam pitanje ; Mojoj zeni je operisana kicma i ima povredjene nerve,izkrzane pa zbog toga ponekad ne oseca nogu,nemoze da vlada svojim misicima od stuka na dole,najvise noga. Da li bi njoj pomoglo CBD ulje bez THC ili da uvedemo i THC. I kako da ga uzima,oralno ili da maze?
 
08.06.2018
25
8
3
58
Dobar dan svima.Nije me bilo malo duze iz opravdanih razloga...Molio bih za savjet/pomoc/komentar...Da li je svejedno da li se uzima 0,9 ili 1,0 dnevno.Moja supruga uzima ujutro i uvece po jednu kapsulu koje sam maximalno napunio i u 2 kapsule stane oko 0,9mg? Ulje je iz provjerenog izvora,ali moja supruga spava samo po danu(veci dio dana)a po noci moram konbinovati sa bensedinom od 2mg ili ponekad od 5mg i ne mogu nikako da je "vratim" na nocno spavanje,jednostavno je zamijenila noc za dan.Rijetko trazi tablete protiv bolova,cak ja mislim da nema bolove nego je problem ascites(tecnost u stomaku)pa joj to stvara osjecaj bola i cestog ustajanja do toaleta,ali u polovini slucajeva bude samo lazni nagon za mokrenjem. Ima li neko slicnih iskustava?Hvala unaprijed i veliki pozdrav za sve
 
20.08.2018
27
12
3
Evo i mene.....s obzirom da cekam sastojke za izradu biomix kapsula htjela bih poslati ulje na analizu pa da krenem ispravno. Molim info od onoga tko je slao ulje, koliko je dovoljno ulja poslati. Tj. koju kolicinu da spakujem?
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
Ja ne znam da li je itko od vas svijestan cinjenice da su najnovija istrazivanja dokazala ako se konzumira kokosovo ulje da je to kao da covjek jede cisti otrov pogotovo ako je dugotrajno konzumiranje jer te masnoce nisu zdrave za tijelo nit pod koju cijenu, ako ne vjerujete meni googlajte profesore sa harvarda sto su proveli tek nedavno istrazivanje i ja nisam isto vjerovo.
JA i dalje kad dajem nekom ulje il ga sam uzimam dajem cisto ulje bez ikakvih dodataka,a pola sata prije svake konzumacije zaokupim jetru sa nekom hranom tipa kravlji sir i tek onda jedem ulje ili onaj tko se lijeci,sad vi prosudite sami sta ce te i kako ce te, bioraspolozivot je kljucna al postoji jos metoda osim mjesanja sa kokosom,tipa da covjek nesto pojede prije nego uzme ulje,ili jednostavno da trpa jos vise ulja u sebe.zena koja ima rak pluca trenutno uzimka 9x3 kapi dnevno,spava ko top,jede ko zvijer.trebalo je 30 danadadode do ove doze i sad je taku odrzavama,i zena kaze da joj je lakse vec sad ujutro kad se ustane iskasljava grude slajma,reko sam joj da ode na kontrolu za mj dana da vidimo na cem smo.I to je cisti rso protkol u biti jbo protokol bez ikakvih dodataka.
 
20.08.2018
27
12
3
Ja ne znam da li je itko od vas svijestan cinjenice da su najnovija istrazivanja dokazala ako se konzumira kokosovo ulje da je to kao da covjek jede cisti otrov pogotovo ako je dugotrajno konzumiranje jer te masnoce nisu zdrave za tijelo nit pod koju cijenu, ako ne vjerujete meni googlajte profesore sa harvarda sto su proveli tek nedavno istrazivanje i ja nisam isto vjerovo.
JA i dalje kad dajem nekom ulje il ga sam uzimam dajem cisto ulje bez ikakvih dodataka,a pola sata prije svake konzumacije zaokupim jetru sa nekom hranom tipa kravlji sir i tek onda jedem ulje ili onaj tko se lijeci,sad vi prosudite sami sta ce te i kako ce te, bioraspolozivot je kljucna al postoji jos metoda osim mjesanja sa kokosom,tipa da covjek nesto pojede prije nego uzme ulje,ili jednostavno da trpa jos vise ulja u sebe.zena koja ima rak pluca trenutno uzimka 9x3 kapi dnevno,spava ko top,jede ko zvijer.trebalo je 30 danadadode do ove doze i sad je taku odrzavama,i zena kaze da joj je lakse vec sad ujutro kad se ustane iskasljava grude slajma,reko sam joj da ode na kontrolu za mj dana da vidimo na cem smo.I to je cisti rso protkol u biti jbo protokol bez ikakvih dodataka.
Hvala na trudu....meni je svaka informacija jako bitna s obziromda sam nova, da ulje nabavljam ne pravim sama itd. Dakle lutam sa sto strana. Ali ipak sam sigurna da moram provjeriti ulje, majka je operirana nalaz čekamo, a ja ju zelim pokriti kvalitetnim uljem. Pa mi ako znate recite koliko je dovoljno količinski poslati ulja na
analizu.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Mislim cak da sam u jednoj Izraekskoj studiji citao uporabu kokosovog ulja i njegove benefite mjesajuci sa RSO...
Budem bas pronasao studiju...
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
meni to oko kokosa nije sad jasno...
sve ove godine nam kazu da je to najbolje, jedino se ne menja kod przenja bla bla.
sad odjednom toksicno.
jel moze malo komentara da shvatim o cem se radi...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
jel moze malo komentara da shvatim o cem se radi...
Ja ne znam da li je itko od vas svijestan cinjenice da su najnovija istrazivanja dokazala ako se konzumira kokosovo ulje da je to kao da covjek jede cisti otrov pogotovo ako je dugotrajno konzumiranje jer te masnoce nisu zdrave za tijelo nit pod koju cijenu, ako ne vjerujete meni googlajte profesore sa harvarda sto su proveli tek nedavno istrazivanje i ja nisam isto vjerovo.
https://www.blic.rs/slobodno-vreme/...e-vrlo-popularno-i-kod-nas-cist-otrov/qy3jnjk