Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Dobru ste dozu uspijeli izgurati, a doktor vas je morao pripremiti na najgore al nada i borba ne prestaje dok god mu srce kuca zato glavu gore i koliko god da je tesko uvijek negdje izvucemo neki atom snage da ucinimo ono sto treba
 
12.09.2015
3
0
1
35
Moje saučešće Larisa...


Drugari, nisam se javljao neko vrijeme, dosta toga se izdešavalo sa mojom majkom, otkrivene su joj metastaze na kostima lobanje i kičme, zahvatile su i jetru i hipofizu, a još ima žlijezdi po čitavom tijelu... Trenutno smo u Turskoj, bili smo na PET/CT skeneru i sada je na tomoterapiji kako bi se odradilo palijativno zračenje...

Ulje kanabisa je pila od septembra, dozu od 60ml je završila u novembru, a od tada je nastavila sa 1ml ulja dnevno, nažalost nije baš urodilo plodom, izgubila je bila apetit, dosta je smršala, borili smo se sa anemijom, dok nije imala par psiho-organskih napada, kad smo stali sa uljem... Ulje je pravljeno od indice beta, po metodi Ricka Simmonsa, uzimala ga je na brusnici, kasnije u kapsulama i preko čepića... Sad mi je u Turskoj preporučio doktor da počne sa hladno-cijeđenim uljem, ovdje postoji jedna farmaceutska kompanija koja radi istraživanja i pokazala su se dobra za tu vrstu ulja, pojačava imunitet i pomaže organizmu...

Da li je neko možda upoznat sa ovim načinom pripreme ulja? Čim se vratimo kući, mislio sam da opet počne sa uljem od indice, kakvu primjenu savjetujete?

Veliki pozdrav za sve :)
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ulje kanabisa je pila od septembra, dozu od 60ml je završila u novembru, a od tada je nastavila sa 1ml ulja dnevno, nažalost nije baš urodilo plodom, izgubila je bila apetit, dosta je smršala, borili smo se sa anemijom, dok nije imala par psiho-organskih napada, kad smo stali sa uljem
Obzirom da ulje nabavljas u Bgd-u (opisano u prvom postu), valjalo bi da malo detaljnije opises ove psiho-ORGANSKE napade....po meni, zbog moguceg diskutabilnog kvaliteta ulja.

Ako sam dobro shvatio, tvoja mama je opirisana 2014 kada joj je dijagnostikovan IV stadijum bolesti...potom je usledilo zracenje i 4-ciklusa hemioterapije, a tek potom pocela sa terapijom ulja za koje ti je receno da je pravljeno od sorte Indica "beta". Ovo "beta" me upozorava da taj ko ti je to prodao pojma nema o ulju, tj da se radi o nekom prprodavcu-sarlatanu.

Medjutim, posmatrajmo realno situaciju. Na IV stadijum, u SRB medicina dodaje zracenje i najjeftinije citostatike koji se ofrlj prepisuju (bez xx analiza), sto zna da dovede i do po nekog trenutnog poboljsanja...ali se uglavnom u bliskoj buducnosti ispostavi k'o zajeb. Tek tada vecina krece sa alternativom (upravo tvoj slucaj), izmedju ostalog i sa uljem.
E sad, koliko god kvalitetno ulje bilo mocno da se bori protiv karcinoma, nije i svemocno da se izbori protiv teske bolesti "oplemenjene" svakojakim med. otrovima.
Ne ozracuj mamu PET/CT-om cesto, previse zraci a nije pouzdan koliko pricaju. U zavisnosti od strukture maligne celije, i PET/CT ume da daje lazno pozitivno/negativne nalaze.

Na tvom mestu bih pokusao proverenim uljem-canabisa i kvalitetnim suplementima, promenom ishrane i vode za pice, te nacina zivota Mame...mozda tu bude "okidac" da zaustavi malignitet!
Svako dobro tebi i Mami.
 
12.09.2015
3
0
1
35
Obzirom da ulje nabavljas u Bgd-u (opisano u prvom postu), valjalo bi da malo detaljnije opises ove psiho-ORGANSKE napade....po meni, zbog moguceg diskutabilnog kvaliteta ulja.

Ako sam dobro shvatio, tvoja mama je opirisana 2014 kada joj je dijagnostikovan IV stadijum bolesti...potom je usledilo zracenje i 4-ciklusa hemioterapije, a tek potom pocela sa terapijom ulja za koje ti je receno da je pravljeno od sorte Indica "beta". Ovo "beta" me upozorava da taj ko ti je to prodao pojma nema o ulju, tj da se radi o nekom prprodavcu-sarlatanu.

Medjutim, posmatrajmo realno situaciju. Na IV stadijum, u SRB medicina dodaje zracenje i najjeftinije citostatike koji se ofrlj prepisuju (bez xx analiza), sto zna da dovede i do po nekog trenutnog poboljsanja...ali se uglavnom u bliskoj buducnosti ispostavi k'o zajeb. Tek tada vecina krece sa alternativom (upravo tvoj slucaj), izmedju ostalog i sa uljem.
E sad, koliko god kvalitetno ulje bilo mocno da se bori protiv karcinoma, nije i svemocno da se izbori protiv teske bolesti "oplemenjene" svakojakim med. otrovima.
Ne ozracuj mamu PET/CT-om cesto, previse zraci a nije pouzdan koliko pricaju. U zavisnosti od strukture maligne celije, i PET/CT ume da daje lazno pozitivno/negativne nalaze.

Na tvom mestu bih pokusao proverenim uljem-canabisa i kvalitetnim suplementima, promenom ishrane i vode za pice, te nacina zivota Mame...mozda tu bude "okidac" da zaustavi malignitet!
Svako dobro tebi i Mami.

Ulje smo počeli da koristimo u septembru, uporedo sa hemioterapijom... Nabavku ulja je preuzeo na sebe moj ujak, nabavljali smo ga od istog čovjeka od koga su nabavljali i par ljudi u našem gradu (Bar, CG), kojima mogu reći da je spasilo život... Psihooganski napadi su trajali dva dana, posle doze manitola i dexametasola su prošli i nisu se više javljali, pa moguće da je dehidratacija i trenutno stanje organizma dovelo do toga...

Kad kažeš provjereno ulje canabisa, da li da kontaktiram IRKU ili nekoga drugog i da li da se opet radi period privikavanja na velike doze ulja, samo ubrzano?

Znam svakako da je ovo veome teška bolest i da milion faktora utiče na nju, a to je pogotovo teško ispratiti ovdje, na našim prostorima...

Hvala na lijepim željama, svako dobro i tebi
 

marko391

Aktivan Član
08.03.2013
45
53
18
Moje saućešće gospođo Larisa..

,,zanima me misljenje iskusnijih. Ove godine namjeravam radit ulje od Early Skunka (70-30 za indicu).
Ići cu maksimalno na kvalitet i koristit ce se liječenje raka pluća. Sad moje je pitanje kakvo će biti ulje za lijećenje zbog ovih 30% sative..
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
@nikoslavs
Vise cinjenica me navode na sumnjiv kvalitet ulja.
Ti psiho-organski napadi (koje nisi objasnio kakvim siptomima su se odrazili) dozivljeni su nakon upotrebe 60.ml ulja, posle cega je Mama prestala da ga uzima. Ova sad nagadjanja zasto se to desilo nije kvalitetno objasnjenje, ali sam siguran da dobro ulje nije moglo da prouzrokuje te napade u fazi kada se organizam privikao na toleranciju.
Opis, ujak nabavlja ulje od istog coveka koje je drugima pomoglo (ali ne i tvojoj Mami), navodi me na zakljucak: ili je taj lik preprodavac (pa prodaje sta mu posalju) ili je proizvodjac koji kupuje ulicni krš-(sirovinu), pa tako varira i kvalitet. U prilog tome ide i cinjenica da zivi u Bgd-u, tako da je prosto nemoguce da ima sopstveni outoor organski uzgoj za vecu kolicinu ulja.
Tesko prihvatam cinjenicu da ulje ponekad ne uspe da pobedi karcinom, ali da od istog nema nikakve pomoci (kao kod Mame)...e to necu i ne mogu da prihvatim.

Posle svakog duzeg prekida uzimanja ulja, logicno ide ponovno privikavanje na toleranciju...najbolja varijanta: oralno + rektalno.

Organizaciju IRKA postujem u borbi za legalizaciju mare, dok sam prilicno rezervisan za stvarno i objektivno znanje oko ulja. Dobri su za kopy/paste tekstove na sajtu, ali sudeci po "strucnim"-odgovorima koje daju k'o "savete" clanovima u vezi koriscenja ulja a koje sam imao prilike da procitam...ma, nemaju pojma.

Moj savet...drzi se ovog sajta, (po meni) ovde su najjaci znalci ove tematike u Evropi, upravo razlog zasto i sam visim na istom!
 

marko391

Aktivan Član
08.03.2013
45
53
18
Opet ja sa pitanjima o ulju.. sad me zanima jeli netko konzumirao ulja od 100% sativa, čini mi se da bi to moglo bit zanimljivo ...jel rad baš drugačiji u odnosu na pljugu?
 
15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Aj i ja da se nadovezem pitanjem.
Postavio sam ga vec privatno nekim clanovima al ajde i ovako da pokusam. Dobicu nadam se vise misljenja.
U pitanju je Jack Herer. Valja li od njega ulje za kancer dojke?
Odnah da kazem da nemam uslove da sadim druge biljke. Mozda nekako dodjem do neke jace Indice ali nije 100% sigurno.
Imacu i na raspolaganju CBD Therapy koja je puna CBD-a (8-10%) pa bih mogao i nju dodati. NPR 300g Jack-a, 100g Indice i 100g Therapy.
Ili ako nemam indicu 400g Jacka i 100g Therapy.
Sta mislite o tome?
Hvala unapred...
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
mislim da on nema problem sa sjemenom
nego nema uslove za sadit i ima to što ima
probaj se dočepat nekako što više dobre indike uz ovo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KopasKi
15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Nije u pitanju dal imam ili nemam seme. To je najlakse poruciti. Nemam uslove za uzgoj. Makar ne ove godine.
Koja varijanta je bolja?
Jack+Indica(ako budem nabavio)+CBD ili Jack+CBD?
Sustina pitanja je radi li Jack posao ili ne...
Hvala...