Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Slucaj je sljedeci. Operativno uklonjen tumor debelog crijeva no ostale su metastaze na jetri.
Koristimo evo već treću vrstu ulja, markeri su više nego ok a metastaze se smanjuju.

Pitanje je sljedeće: ukoliko ste koristili ulje, koju ste sortu koristili (prvenstveno me zanimaju slučajevi povezani s jetrom). Imam google i znam koje su cbd sorte, zanima me osobno iskustvo. Fokus će biti na toj jednoj famoznoj "special one" koju ste koristili, a kao backup idu 2-3 izgooglane sorte. Unaprijed hvala na odgovoru!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ja sam koristio z7 i critikal kush al kod mene je bio malo drugaciji slucaj, metastaze su bile odstranjenje operacijom tako da nemam tocno znanje koliki bi bio utjecaj bez operacije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Hvala na odgovoru :) Kad se smanje metastaze, u što čvrsto vjerujem, i nas čeka odstranjivanje, tako da je informacija zlata vrijedna! Hvala ti još jednom Mario!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
@Mox - jetra je jedan od najtežih organa za liječenje sa CCO i treba joj posvetiti posebnu pažnju, agresivni jetreni enzimi brzo probave ulje i neophodna je kompetitivna inhibicija i liposomska enkapsulacija ulja da bi se zadržala ljekovita svojstva delta9-THC-a prije konverzije u psihoaktivni 11-hydroxy-THC koji nema ljekovitih svojstva... U liječenju jetre kanabinoide moramo vezati na kokosovo ulje koje se apsorbira direktno u jetru i svakako bi preporučio rektalnu administraciju koja se pokazala posebno učinkovita u tretmanu područja abdomena...

Moj prijatelj je već preko tri godine u potpunoj remisiji raka debelog crijeva sa metastazama na jetri koristeći metode opisane u mojoj temi, prouči malo sto sam napisao i slobodno pitaj ako nešto nije jasno...

Izbor straina nije toliko bitan koliko omjer THC:CBD koji bi idealno trebao biti 2:1 THC/CBD...
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
@Herbal Bob
Iskreno, noćas sam slučajno naletio na topic, i tek sam pred jutro zaspao radeći bilješke. Nekih pitanja i sam imam. Izuzetno cijenim vrijeme koje odvajate za edukaciju i pomoć, pa ću prije nego što pitam, educirati se sa do sada napisanim. Te usvojene informacije prezentirati ću članu obitelji i vjerojatno ću nakon toga imati poneko pitanje i od njih.
Za početak definitivno mijenjamo pristup aplikacije i krećemo s upotrebom kokosovog ulja.
Trenutno se borim sa samom idejom da se doza poveća, (limitacija u glavi prvenstveno zbog "cijene" a onda i zbog činjenice da u jednom periodu nismo imali mogućnost nabavke) dovela je do toga da 5 ml traje 2-3 mj.
Markeri su izuzetno dobri, ultrazvuk pokazuje smanjivanje po par mm svaki put unatoč minornim količinama koje se konzumira.
Trenutno imam dvije biljke, ulje od njih će biti kotačić promjene svijesti za povećavanjem doze a ujedno će dati i osjećaj sigurnosti za dostupnost lijeka. Kada zgotovim ulje od medicinske sorte onda ćemo odraditi tretman po ps-u sa progresivnim doziranjem.


Isprike modovima za pisanje u 3. licu možine (stari sam član ne znam dali je to pravilo još na snazi).

HVALA je mala riječ za ovo što radite!

@PowerSeed
Znaš one svirače na Titanicu pred kraj filma, e to ti je otprilike moja uloga (uz ovu ilegalu). Hvala na pozitivnoj vibri :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Naleteh na ovaj uredjaj na netu, ukoliko radi kao sto ga reklamiraju onda je pun pogodak za pocetnike:
http://www.ardentcannabis.com/product/nova-decarboxylator

1466303239359
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Za ove pare dobiješ skoro novu pečnicu :) za mene osobno bacanje para kroz prozor...
Realna vrijednost ovoga 50-80€
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Avanti

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Mali info za neupucene
Ne znam koliko cete me razumeti, ali ajde ovako:

Uporedjujem snagu ulja kupovnog, koje je nabavljeno preko 'veze' i ulja od svog prvog growa Critical kusha
Naime, bio sam zabrinut oko kvaliteta sopstvenog ulja,( koje je izuzetno gusto ) i probajuci ga par puta(ispod jezika) nije uopste imalo onaj stond ili couchlock efekat kao kupovno ulje, te sam se konsultovao sa @Herbal Bob oko toga i dobio informaciju:

""Bilo kakvo psihoaktivno djelovanje ulja znaci da se u jetri dešava konverzija ljekovitog delta-9-thc u neljekoviti i psihoaktivni 11-oh-thc sto mipokušavamo izbjeći pod svaku cijenu, jači high jednak je slabijoj terapiji...

Kupovno ulje te možda jace lupa zbog trika koji koriste lopovi od preprodavača a to je da ga miješaju sa uljem kokosa koje ide direkt u jetru, u tom slučaju psihoaktivni efekti budu jači ali terapijski slabiji... Oni dobiju veću količinu ulja za prodati a jadni ljudi gube na ljekovitosti neznajući da high ne znaci lijek...""

I naravno, ne mogu miran, ja uzmem i probam to i pomesam moje ulje sa kokosovim u odnosu 1:4 i lupi me jace nego to kupovno

Sorry na opsirnosti :razvaljen::, ali je vrlo bitno i za mene i za neupucene

Clan porodice koristi ulje samo u cepicima, analno, javljamo rezutate nakon nekog vremena

:respect::respect::respect::respect:
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
@Chan Chan ja još ne verujem u ovo što si napisao da ljudi mešaju ulje kanabisa sa kokosovim ???
Hvala što si ovo podelio sa svima nama , ja ovo nisam ni slutio da ljudi rade .... :whato:::confused:
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Svasta se radi, nisam u materiji, ali posto je, jos uvek, nasa bilja ilegalna, do informacija dolazimo deleci ih medjusobno, a jedina prava stvar je samo i iskljucivo vlastiti uzgoj... @perikle

preko veze, dobar sam sa njim, rodjak prijatelja i ostalo, mozemo da okacimo macku o rep
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Komplikovan@

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
pa cek... zar mijesanje sa kokosovim uljem nije dobro za oboljele koji imaju problem sa jetrom (karcinom, metastaze)?
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
@Chan Chan ja sam napravio ulje od Lady Burn 1974 medicinka
I poklonio sam jednoj devojci koja je obolela od karcinoma dojke , uzima redovno i kaže da joj markeri nikad nisu bili manji
Tako da pravo ulje je Bingo a ovo mešanje nzm mislim da je to nehumano ...
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Uporedjujem snagu ulja kupovnog, koje je nabavljeno preko 'veze' i ulja od svog prvog growa Critical kusha
Naime, bio sam zabrinut oko kvaliteta sopstvenog ulja,( koje je izuzetno gusto ) i probajuci ga par puta(ispod jezika) nije uopste imalo onaj stond ili couchlock efekat kao kupovno ulje, te sam se konsultovao sa @Herbal Bob oko toga i dobio informaciju:
Jedna diskutabilna info.-pretpostavka, ne znaci i 100% siguran zakljucak.
Prvi grow, jedana sorta i "zabrinutost" oko kvaliteta ulja, ukazuje da je to i prvo pravljenje ulja...a tu vec vreba puno mogucih gresaka, od vrste i kvaliteta sirovine i rastvaraca pa do zavrsnih temp. ulja.

Izjava:"uopste nije imalo onaj stond", ako je biljka ubrana na vreme, licno me asocira da je ulje malo pregorelo, odnosno da je dugo drzano na visokoj zavrsnoj temp. cime se gubi znatan % THC-a, koji se na visokim temp. pretvara u CBN...i eto opisane situacije, ulje ne udara baz "adativa".

Poredjenje dva ulja, a bez da se zna komplet sastav oba, besmisleno je.
Sta ako je to kupljeno ulje stvarno kvalitetno, recimo ako je radejno mesanjem vise sorti i ispravnim isparavanjem na odredjenim temp., pri cemu THC u singeriji sa ostalim kanabinoidima deluje mnogo efektnije?

Naravno, najbolje i najsigurnije ulje je koje sami proizvedemo...ali, dok dodjemo do varijante i najlekovitije, potrebno je puno znanja i experimentisanja.
Za pocetak, za test koliko u ulju ima THC-a, probaj da umesto pod jezik progutas 1/2 zrna rize (pod uslovom da nisi stvorio toleranciju), i ako posle 2-h mozes da razgovaras sa ukucanima, trazi drugu varijantu...jer, bez THC-a nema borbe sa cancerom!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
@marckoni pozz frende

Sve ovo sto radim, radim prvi put i informacije koje delim su iskrene i prave
To sto sam bio zabrinut za kvalitet se odnosilo na sledece:
Reper za uporedjivanje mi je bilo kupovno ulje
Moje ulje sam pravio nakon mesec dana kjuranja cvetova, sa izoprop 99.6% alkohola, namakanje 2x3min, sve prema videu @mario339, temp su bile 100-120, samo u jeenom momentu je otisla na par sek na 135c, sve mereno laserskim termometrom, do prestanka bilo kakve aktivnosti na povrsini

Ne sirim dezinformacije, vec diskutujemo o vrlo bitnim stvarima, jer je ovde 90% ljudi koji se sa svim ovim susrecu prvi put

E sad sto se tice tolerancije i tu si u pravu, clanu porodice dajemo svaki dan x vise doza rektalno, spava kao beba, a ja sam rekreativni konzument i opisujem stvarno stanje iz mog ugla, pojacacu dozu pa cu da vidim

Zivi bili
 
Poslednja izmena:

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
@Chan Chan...pogresno si razumeo napisano.
Nisam ni pomislio na dezinformacije, samo sam ukazao na moguce zajebe...za dobro pacijenta kome je ulje namenjeno, sve ostalo je manje vazno.

Ako vec kopiras varijantu koji je @mario339 odlicno objasnio, licno koristim nesto drugaciju metodu, bilo bi pametno da koristis i termometar koji mario koristi...dakle, u zavrsnici koristis analogni term. kojim konstantno meris temp. ulja, a sve iz razloga sto ti digitalni uopste nisu pouzdani, bar ne oni koje sam testirao i o tome pisao na ovoj temi.

Na pocetku, zavrsnicu ulja sam radio na grejacu za kafu na temp. oko 75-80 C (ono, par sati dok prestane svaka aktivnost), i ta metoda mi se cinila najjednostavnija i najsigurnija.

Vremenom sam izvalio mnogo brzi i sigurniji nacin...pred kraj isparenja cim pocnu da se pojavljuju mehurici, u kupku od ulja-(najobicnije, suncokretovo za salatu) koju drzim na indukcionoj ploci i ciju temp. kontrolisem sa dva analogna termometra, uronim posudu od vatrostalnog stakla u kojoj je ulje cannabisa. I onda je sve smejurija...u svakom momentu imam zeljenu temp. bez mogucnosti da ista odluta visoko, pri cemu lakse kontrolisem temp. kupke (zbog vece mase) i nema nepredvidivih skokova temp. ulja cannabisa.