Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.06.2014
59
132
33
Poenta je u tome što meni, sticajem okolnosti, rastvor stoji već nekoliko meseci, al' sad šta je tu je, moram praviti od njega ulje, al htedoh da pitam zna li neko da li gubi potenciju ili nešto slično, mada po meni ne bi trebalo da bude mnekih promena. Čak nije ni ispario benzin, stoji zatvoreno.
 
18.07.2009
2
0
1
33
procitao sam temu od pocetka do kraja preskakajuci samo deo oko uzgoja jer za to nemam vremena i na zalost primoran sam kupovati ulje za lecenje majke. Ona ima primarni rak zeluca sa mnogim metastazama, jajnici, materica, debelo crevo, jetra (vrlo malo), gornji deo jednjaka. Mesec dana u nazad joj dajemo ulje oralnim putem, u pitanju je indica beta koja je prskana protiv insekata (to je se sto znam). Milsio sam odmah krenuti rektalnom upotrebom ali me je par ljudi savetovalo za oralnu. Sada bih pak krenuo na rektalnu jer moramo pojacati na maximalnu dozu (1ml dnevno) i nesto malo cak preko 1ml nastaviti oralnim putem. Ono sto me buni su sledeca dva posta:

Definitivno prijedite na cepice jer ce imati veci ucinak nego oralno koje je jedino u slucaju tumora na zeludcu ucinkovitije od analnog...a za izradu procitajte u nazad temu vec je bilo pisano ili kucaj u google

zar nije bilo do sad da analnu upotrebu treba izbegavati JEDINO u slucaju raka jetre? Jer se navodno jetra zaobilazi na neki nacin kad se daje analno? Meni je ovo bitno jer je primarni kacncer na zelucu...

Drugo sto me buni je:


@Mox - jetra je jedan od najtežih organa za liječenje sa CCO i treba joj posvetiti posebnu pažnju, agresivni jetreni enzimi brzo probave ulje i neophodna je kompetitivna inhibicija i liposomska enkapsulacija ulja da bi se zadržala ljekovita svojstva delta9-THC-a prije konverzije u psihoaktivni 11-hydroxy-THC koji nema ljekovitih svojstva... U liječenju jetre kanabinoide moramo vezati na kokosovo ulje koje se apsorbira direktno u jetru i svakako bi preporučio rektalnu administraciju koja se pokazala posebno učinkovita u tretmanu područja abdomena...

Moj prijatelj je već preko tri godine u potpunoj remisiji raka debelog crijeva sa metastazama na jetri koristeći metode opisane u mojoj temi, prouči malo sto sam napisao i slobodno pitaj ako nešto nije jasno...

Izbor straina nije toliko bitan koliko omjer THC:CBD koji bi idealno trebao biti 2:1 THC/CBD...

sad ovde ispadne da je ipak dobra za jetru rektalna upotreba? Na clanicma koje ste naveli u ovoj temi a koja se tice upustva pravljenja cepica, u vise navrata pise da za rak jetre treba izbegavati rektalnu upotrebu, recimo ovde

hvala puno na pomoci
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
U pojam "rektalna upotreba" spadaju dve metode apliciranja ulja:
1. - putem rektalnog zida (aplikacija do 4,5cm. dubine)...nacin kada se zeli zaobici jetra.
2. - putem portalne vene (aplikacija preko 6.cm. dubine)...nacin kada se "gadja" jetra i zeludac (skoro pa indenticno kao kod oralne aplikacije) samo sto je mnogo veca iskoriscenost kanabinoida.

Ako verujes u strucnost i znanje clanova IRKA, obzirom da se opozivas na clanak sa njihovog sajta, mozda si njih mogao da pitas i za svet....sta se preko cega gadja, rektalno ili kako god.

p.s. Milosu sam na jednom drugom forumu, pre mozda mesec dana objasnio sve u vezi ulja...potom sam mu detaljno i na fon sve to razjasnio, cak ponudio i gratis dozu za mamu, on tvrdio da ima "provereno" kvalitetno. Licno ga uputio na ovaj sajt, preporucio da kontaktira Herbal Boba u vezi metode CCO i rektalne primene, pre svega, zbog mog neiskustva kako tretirati oboleo zeludac uz sve gore pobrojano...i onda procitam da nista nije shvatio, jos se opoziva na "strucnost" IRKA foliranata.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: golub mira
18.07.2009
2
0
1
33
zato sam i herbal boba citirao sa nadom da ce mi on razjasniti ovde o cemu se radi, pa neka javno svima objasni a ne meni u PP...IRKA su clanovi ovog foruma citirali kao izvor, bas ja znam ko je folirant a ko ne, nov sam u ovome. Ne vidim nista kontradiktorno kod mog posta i ovo nije vreme za raspravu vec za savet.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/

Otvori i pazljivo procitaj xx puta kako bi uspeo da razumes napisano...
Nadam se da ces pronaci odgovor koji te zanima pre nego li H. Bob bude na forumu, a kada dodje neka ti pojasni kako tretirati zeludac u maminom slucaju....sto nije razlog da ostale obolele organe tretiras kao da je kijavica u pitanju.

Obzirom da si mi detaljno opisao stanje tvoje mame, ovo shvati kao dobronameran savet u cilju da ti Mama pozivi...Ona NE SME da gubi ni jedan jedini DAN u koji nije ukljucena terapija ulja u FUL-u (tj koliko moze da podnese), a ti se vec mesec dana kolebas oko metode primene sa nekim malim (rekretaivnim) dozama.
Dakle, mora plitko-rektalno i povecavati dozu sto je vise moguce...oralno moze po malo, tj koliko zeludac podnese ( to ce Bob bolje objasniti)...i drzi se saveta iz gornjeg linka za transportna ulja.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Da li je netko radio tinkturu sa uljem kanabisa za kapanje u uši u slučaju upala, bolova, infekcija...?
Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Pozdrav svima , ima li netko iskustva s izradom krema s kanabis uljem ?
Zanima me prvenstveno omjer ulja naprema ukupnom volumenu mjesavine. U par navrata sam cuo da se moze umjesati ulje i u najobicniju kremu za lice (cak i Rick Simpson spominje to vise puta), medjutim nitko nikad ne prica o omjeru / kolicini ulja.
Primjerice, za 100-150ml gotove kreme koliko bi trebalo ulja da ima neki efekat sve to ? 5ml , 10ml il vise ?

Hvala
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Ja sam radio za tesku vrstu opekotine:
Saljiceva mast od 80 ili 100ml(zaboravio sam :fuck:)-0.5ml ulja(mora da se rastopi skroz da bi se pomesala valjano sa uljem)

Pravi cuda za 3 dana mazanja ujutru i uvece
;););)
Jedini bed je sto sam probao sa tom kremom,koja je sama po sebi tvrda, a za opekotinu je morala da se maze skroz rastopljena, ali nije muka, pred svako mazanje sam je stavljao u toplu vodu da malo popusti :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater and Farmer

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Hvala puno obojici i sorry na spamanju ak pitanje nije bas bilo u skladu s temom.

Lp !
 
30.06.2014
59
132
33
Juče sam prvi put uspešno (nadam se) skuvao prvo ulje. Korišten je rastvor od otprilike oko 300-330g osušenih hedova u medicinskom benzinu, od ukupno dve biljke, Afghan Kush i Royal Highness. Kuvao sam u rice cooker-u, i sve je bilo gotovo za nekih sat vremena. Kada je benzin ispario, i ostali površinski balončići, dodao sam 4-5 kapi vode. Sačekao sam da nestanu svi balončići od kuvanja dok je kuvalo stojalo na "keep warm". Ukupno sam dobio oko 45 ml ulja, zlatne ćilibar boje. Očekivao sam da ću dobiti manje. Jesam sve dobro uradio?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Juče sam prvi put uspešno (nadam se) skuvao prvo ulje. Korišten je rastvor od otprilike oko 300-330g osušenih hedova u medicinskom benzinu, od ukupno dve biljke, Afghan Kush i Royal Highness. Kuvao sam u rice cooker-u, i sve je bilo gotovo za nekih sat vremena. Kada je benzin ispario, i ostali površinski balončići, dodao sam 4-5 kapi vode. Sačekao sam da nestanu svi balončići od kuvanja dok je kuvalo stojalo na "keep warm". Ukupno sam dobio oko 45 ml ulja, zlatne ćilibar boje. Očekivao sam da ću dobiti manje. Jesam sve dobro uradio?

To bi bila solidna kolicina ali jesi li isao na zavrsno isparavanje da ostavis to ulje na nekih 50-80°C par sati da sav alkohol do kraja ispari
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
ulje traje večno ;)
rick simpson pravi 60ml od pola kile hedova. meni je ispalo oko 10ml na 100gr više puta.
ulje sam direktno iz šprica stavljao na dve bubuljice koje imam godinama. stavljao sam 5-6 puta i bubuljice su se osušile. da to ponovo radim, pomešao bih kanabisovo i kokosovo ulje, razmera 1:10 i stavljao na bubuljice.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Od pola kile se moze dobiti i 80 ml ulja ako su vrhunski hedovi, a i Rick je znao toliko dobiti od dobrih hedova.

Juče sam prvi put uspešno (nadam se) skuvao prvo ulje. Korišten je rastvor od otprilike oko 300-330g osušenih hedova u medicinskom benzinu, od ukupno dve biljke, Afghan Kush i Royal Highness. Kuvao sam u rice cooker-u, i sve je bilo gotovo za nekih sat vremena. Kada je benzin ispario, i ostali površinski balončići, dodao sam 4-5 kapi vode. Sačekao sam da nestanu svi balončići od kuvanja dok je kuvalo stojalo na "keep warm". Ukupno sam dobio oko 45 ml ulja, zlatne ćilibar boje. Očekivao sam da ću dobiti manje. Jesam sve dobro uradio?
Dobro si uradio. Ovo sto kaze @mario339 se jos moze napraviti, al uglavnom skoro sve ispari na ovaj nacin koji si ti napravio. Vazno je samo da imas temperaturu pod kontrolom da ne ode iznad 140 stupnjeva.
 
30.06.2014
59
132
33
ali jesi li isao na zavrsno isparavanje da ostavis to ulje na nekih 50-80°C par sati da sav alkohol do kraja ispari

Znam za ovaj korak, ali sam se bojao da ne spržim ulje, a nisam hteo da presipam u drugu posudu. U specifikacijama kuvala nema na kojoj temperaturi kuva a na kojoj je "keep warm", ali ne verujem da ide preko 140 dok kuva. Izgledalo je gotovo kad je bilo na kraju, bez isparavanja i balončića. Prezadovoljan sam količinom, a i hedovi jesu bili vrhunski, biljke dobro hranjene i dobro rodile. Kad sam kasnije ponovo brojao, ima i 50ml.
 
01.09.2016
5
2
3
34
Vecer ljudi. Molili bih vas za veliku pomoc (ako itko zna). Nas cetverogodisnji sin vec se godinu i pol bori sa malignim tumorom na mozgu. Prosli smo kemoterapije i zracenje. Tumor se vratio pa smo opet otisli u Svicarsku na protonsko zracenje cijelog neuroaxisa. Za sada je dobro. Nas zanima kako, na koji nacin i koju kolicinu ulja trebamo dati sinu da bi mu pomoglo? Dali itko ima iskustva sa ljecenjem tumora na mozgu kanabis uljem? Hvala vam puno u naprijed. Svako dobro svima i vasim najmiliima
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Dobro večer prijatelju.
Na pravom ste mjestu da dobijete informacije i steknete znanje kako pomoći sinu a samim time i sebi...

Za početak ono osnovno na što trebate biti spremni je slijedeće :

- uzgojiti vlastite biljke od kojih ćete kasnije praviti ulje

To je najsigurniji i najispravniji način za doći do lijeka.

O sortama možemo kada se javi neko od forumaša sa više direktnog iskustva...

sretno još jednom