Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.08.2016
38
112
33
64
Supruga mi podigla kalupe za čepiće od 1 ml i kao što możete vidjeti na računu , vode ih kao čepove za kateter ???i cijena je 90 kuna. Eto ispada da sam u raskoraku sa prvom informacijom no zaista nije do mene ( koliko se sjećam prvi puta sam za 2 ml dao oko 136 kuna no niti uz najbolju volju ne mogu naci račun ) :whato::
 

Prilozi

  • IMG_20170505_122834.jpg
    IMG_20170505_122834.jpg
    166,9 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20170505_122952.jpg
    IMG_20170505_122952.jpg
    173,9 KB · Pregleda: 43
  • Sviđa mi se
Reactions: mandajagoda
02.03.2017
21
20
3
43
ola ekipa
Evo mene malo kod vas
Kao što ste upućeni,koristila sam ulje i prilagodila si doze,i uspjela "popit"60ml,pa sam ostala na 0,3dozi,s tim da nju uzimam rektalno,
Nisam našla čepiće za punit nego sam sama pravila
Uzela sam prozirnu foliju ,plastičnom žlicom stavila kokosovo ulje,dovoljno da napravim mali krug u koji mogu istisnut 0.3g ulja i (princip rađenja pizze calcone)i preklopila folijom,oblikovala prstima da izgleda kao mali uski čepić i stavila u teglice i u frižider da se malo stisne.Kako je u foliji zamotan ko bombona ,zaštićen,i za stavljat nije problem ,odmota se i rukavicu obavezno ikoristit,i uspješno se stavi a folija ostane u ruci,moram napomenut da sam probala kao na y.tub.sa plastičnom žlicom pravit al to mi je komplic.jer se kokos ulj.brzo otopi,i nije mi higijenski da bude onako ne umotano samo u žlici,
Probala sam uzet i oralno zrno ,al me toliko smantalo,ipak istajem pri svojoj taktiki.
I najbolje od svega je rezultat konzumiranja 3mj.ulja ,je taj što se karcinom "zaledio"u stanju mirovanja je.
Ima tu još dosta stvari koje koristim uz ulje,tako da moram priznati da n7sam iznenađena jer da nema pozitive džaba ti svi preparati,
Koko ja bi pošto poto natjerala supruga na rektalno konzumiranje,prije će te doć do grama i nema jakih simptoma tipa umor,spavanje,
Kod mene je jedino problem što se punoooo znojim po noći(pripisujem to rekt.doziranju i smanjivanju doze),i trebala sam se naviknut da ne uzimam više oralno,pa me pere nervoza ujutro,ali odem istrčim se,pa prođe,
Nemojte odustat,dokle ide ide,al nema odustajanja,
 
23.04.2017
76
66
18
63
Očito bi čepići bili najbolja varijanta, ali ne ide. Jako je oslabio , uzeo ga krevet. Evo sad je 4h, a ja upravo iz dežurne apoteke s antibioticima. Zakurio jako, bila hitna...Dr mi je savjetovala da, bar dok je u temoeraturi, smanjim dozu, nikako povećavati. Zbog KOPB-a jer je uspsvan i uz ulje još pliće diše. Saturacija opet loša. Pa budi pametan. A od sutra, dnosno danas, bili bi na gramu. Upomoć!
Biomix moram nekako riješit. Možda je to za njega najbolje. Uostalom i do sad bi već trebali vidjeti neka poboljšanja. Ili?
 
02.03.2017
21
20
3
43
zašto nidu čepići?Zbog slabosti?Po meni to je razlog više da ih stavlja,to je 5 sec posla,nema vrtoglavicu,spavanje,a dobije dovoljnu dozu,ja sam tako sebe natjerala i prije mj dana dosegla sam 1g.zahvaljujući čepićima,i još radim,djeca,posao,kuća,i zbog vožnje auta mi je tako bolje,glava čista.Da li vaš muž ima abverziju prema tom načinu doziranja?zdravlje i život su u pitanju,ja bi ga stavala i u uho ako bi mi pomoglo ;-)
Prilagodba nije laka ali važan je cilj,
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Jako je oslabio , uzeo ga krevet.Saturacija opet loša. Pa budi pametan. A od sutra, dnosno danas, bili bi na gramu. Upomoć!
Biomix moram nekako riješit. Možda je to za njega najbolje. Uostalom i do sad bi već trebali vidjeti neka poboljšanja. Ili?
I pored sto izbegavam da se upustam u ovako tesko stanje pacijenta (nezahvalno bilo sta predloziti), prosto me neki detalji (greska-vecine) nateraju da iznesem svoj stav/misljenje.

Koko, punih 6-god. ste slepo verovali onkolozima da Vam je muza izlecila zv. medicina, pa jos od bolesti koju ista vodi kao "neizlecivu". Mnogi se ponasaju isto. Zive u idiotskoj zabludi koju im Onkolog servira (da su operacijom uklonili malignitet), sve do trenutka kada im ti isti dr saopste gorku statistiku:"jos neki mesec"...a onda se prisete ulja (umesto odmah na pocetku), pa jos ocekuju magiju da umiruci pacijent momentalno ozdravi...sto je, prosto nemoguce!

Koda su u pitanju metastaze na mozgu (Vas slucaj), misljenja sam da treba pokusati sa komb. oral/rektal metodom. Ukupna dnevna doza kvalitetnog ulja ne bi smela da bude ispod 1-ml aplicirana iz 3-5 puta. Poboljsanja koja ocekujete dolaze s' vremenom a ne odmah. Sam osecaj pacijenta ne znaci i pravo stanje ucinka terapije...taj parametar ume da bude vrlo varljiv, iz iskustva pricam. A, u unapred otpisanoj situaciji nemate sta da izgubite, te na Vama je da odlucite kako dalje...bez mojih i ma cijih sugestija.
 
23.04.2017
76
66
18
63
Imate pravo. Zabili smo glavu u pijesak i sad se čudimo. I na kraju balade očekujemo čudo. U sebi znam da je kraj blizu. Osjećam to u srcu. Tri upale pluća u tri mjeseca. I evo je opet.
Sutra ide u Rockfellerovu da mu provjere KOPB i kisik. Da ga stabiliziraju. Saturacija je preniska. Kao riba na suhom. Rekli su mi (opet glupo vjerujem, ali i sama sam vidjela i izmjerila mu lošu saturaciju) da ne prekinemo, ali da smanjimo dok to ne srede. U pitanju je mjerenje pliova, inhalacije i sl.

Ulje je spremno. I poslušat ću vas u vezi s čepićima. Ja ću mu stavljati. I gotovo! Dok dođe doma, bit će napravljeni.

Hvala na podršci
 
10.03.2017
13
2
3
40
Imate pravo. Zabili smo glavu u pijesak i sad se čudimo. I na kraju balade očekujemo čudo. U sebi znam da je kraj blizu. Osjećam to u srcu. Tri upale pluća u tri mjeseca. I evo je opet.
Sutra ide u Rockfellerovu da mu provjere KOPB i kisik. Da ga stabiliziraju. Saturacija je preniska. Kao riba na suhom. Rekli su mi (opet glupo vjerujem, ali i sama sam vidjela i izmjerila mu lošu saturaciju) da ne prekinemo, ali da smanjimo dok to ne srede. U pitanju je mjerenje pliova, inhalacije i sl.

Ulje je spremno. I poslušat ću vas u vezi s čepićima. Ja ću mu stavljati. I gotovo! Dok dođe doma, bit će napravljeni.

Hvala na podršci
Nema predaje, svaki dan je novi dan...za ulje nije kasno sve dok covek dise pa makar i kao riba na suvom. Ne odustaj i veruj! U veri je veliki procenat izlecenja. Samo hrabro i drzi se preporuka iskusnih ljudi sa foruma. Pozdrav i sve najbolje vam zelim!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tri u jednoj
23.04.2017
76
66
18
63
U bolnici je. Dr kaže da je na nizbrdici i da mu nema oomoći. Terminalna faza.
Sutra mu tamo nosim kapsulubs 10 zrna. Popit će oko 17h kad budem tamo. Jel to ok? Jednom dnevno, tek toliko da ne izađe iz štosa?
I onda agresivno do grama: preksutra 3×19, za 2bdana 3×15 inza 3 ilin4 dana 3×20 što je gram (vagala sam). I o da tako dok ide. Dr će će praviti da nema pojma. Osim ako ne dođe do neke drastično zabrinjavajuće promjene pa će me upozoriti.
Uglavnom, potpisana mu je smrtna presuda, a mi ćemo se pokušati iskoprcati.
Biomix mi se čini kompliciranim od nabave do izrade. Skroz sam nova tu i pola ne razumijem
 
06.05.2017
2
0
1
48
Beograd
Pozdrav, dobri ljudi.

Imam pitanje u vezi tolerancije na kanabis.

Ujak ima metastaze na crevima, plucima, mozgu, misicima.. od zapustenog primarnog melanoma.

7 dana je na ulju, za sad uzima samo uvece ali vec je stigao do 7 zrna.

Kad ga uzme ne oseca nista posebno, zaspi kad bi i inace zaspao i budi se po celu noc. Ima bolove u stomaku koji se ni najmanje ne smiruju od ulja.

Nista mi nije jasno, ulje smo probali i suprug i ja i fantasticno je – posle jedne kapi smo se bas lepo ismejali i zaspali ko bebe. Mislim, itekako se oseti promena.

Ujak ima 64 godine, nikad nije probao travu ali pio je alkohol, oduvek.

Kapiram da ovo razlicito deluje na sve nas ali od 7 zrna bas nikakva reakcija?

Jel imate neku ideju?
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ujak ima metastaze na crevima, plucima, mozgu, misicima.. od zapustenog primarnog melanoma.

7 dana je na ulju, za sad uzima samo uvece ali vec je stigao do 7 zrna.
Kapiram da ovo razlicito deluje na sve nas ali od 7 zrna bas nikakva reakcija?
U opisanoj situaciji pacijenta gde su metastaze zahvatile vecinu organa, ponovo se ocekuje momentalna magija ulja...pa jos sa premalim, jednokratnim dozama.

U ovakvim slucajevima, kolicina ulja se povecava dok bol ne prestane pa makar i po cenu povracanja...iz najmanje 3-5 puta dnevno. Da bi se umanjila mogucnost povracanje, preporucuje se komb. oral/rektal metoda...kvalitetnog ulja.

Na osnovu opisa prve probe Vas i supruga, potom i sveukupnog ponasanja pacijenta, procena "kvaliteta" ulja je vrlo diskutabilna...opisane reakcije za nekog ko prvi put konzumira su prilicno blage...i pored sto je sve individualno, blaga reakcija vise osoba me uvek asocira na mali % THC-a.
 
Poslednja izmena:
21.03.2017
37
33
18
58
Nakon puuuno peripetija,stigla i meni danas moja doza.Lecitin narucen,etericna ulja kupljena,recept se studira...radit cu kapsule.Gledat cu mijesat 10ml ulja + carrier+lecitin+ etericna i odradit punu dozu.Nisam jos kupila kapsule.Zelatinaste ili celulozne?Nasla sam u biljnoj ljekarni celulozne,Vega,al memaju oznaku velicine i kapaciteta...
Joooj,sad me tek panika uhvatila..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
JAKO VAZNO KOD PRAVLJENJA ULJA !
JE DEKARBOKSILACIJA.

Vecina se oslanja na Rick Simpson metodu, koja u vecini primjera nije dovoljna za potpunu dekarboksilaciju THCa u THC. U ulju ostane previse THCa.
Gdje se pravi greska, riz kuhar radi na preniskoj temperaturi koja nije primjerna za dekarboksilaciju THCa u THC. Idealan je za izperevanje otopala i tu se prica zavrsi.

Kako pravilno napravit? Jednostavno ides rickovom metodom. Izparis otopalo. To se vidi ocima, kada gledas u posudu gdje izparavas otopalo. Ako radis etanolom / najbolja opcija / ne treba na kraju dodavat par kapi vode! To se ne radi jer je vec etanol ima dovoljno. / par kapi vode dodas, ako koristis benzin za ciscenje /
Kada je otopalo u riz kuharu izparilo, vidis po volumnu ulja i pocnu se pravit mjehurici. Tada prekines rad u rizkuharu. Prije segrejes kucnu pecnicu na 125°C, izvadis alu-teflonsku posudu iz riz kuhara i stavis u pecnicu na 125°C za 45 minuta. Ne vise. Kada prodze tih 45 min. Izvadis posudu s uljem iz pecnice, ulje je gotovo. Pustis da se ohladi, da mozes puniti brizgu.
To stalno naglasavam!
U slo so se radili testovi ulja iz vise izvora, mozete pogledat.
Samo jedan je bio preko 50% thc !

https://m.facebook.com/groups/723819000982083/
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@CilI
Ne radi link. Ajde popravi ili linkaj ponovo.:thumb:

Edit:
Da li se moze dekrboksilacija raditi naknadno u pecnici? Recimo, isparis benzin (kada se vani na otvorenom kuha) i ulje dobije mjehurice, te se onda pospremi i drugi dan se napravi dekrboksilacija u pecnici (recimo da se nije u mogucnosti napraviti odmah u pecnici).
 
Poslednja izmena:
15.11.2016
54
59
18
46
Kad se radi ulje, da li je bolje pomijesati vise strain-ova u ulju, ili je bolje praviti od svakog zasebno, pa imati ulje za ddan, i za noc. tj kad se radi biomix, da li je bolje raditi kapsule od svakog straina zasebno, ili pomijesati?