Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.07.2015
50
147
33
45
Pitanje za iskusne. Trazim savjet.
Ovaj viken cu se upustiti u pravljenje ulja.
Mislim napraviti od 300-400g. Koje otapalo mi preporucate,kolika mi je kolicina istog potrebna te koliko mogu ocekivati da cu dobiti od toga.
Hvala
 
23.07.2015
50
147
33
45
Vidio procitao i pogledao ali ne boli pitati jos malo prije nego krenem.
Ali hvala svejedno.
I ako netko ima iskustva kod nanosenja ulja na keloide.
 
Poslednja izmena:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pitanje za iskusne. Trazim savjet.
Ovaj viken cu se upustiti u pravljenje ulja.
Mislim napraviti od 300-400g. Koje otapalo mi preporucate,kolika mi je kolicina istog potrebna te koliko mogu ocekivati da cu dobiti od toga.
Hvala

Koje god odaberes neces pogrijesiti a sto se tice keloida uradi kremu da kokosovim uljem ili nekom neutralnom kremom tipa neven itd... i mazi sa tim 3-5 puta dnevno....neka okvirna doza za kremu je 1 ml ulja na 100ml kreme ali to ces vidjeti kad krenes koliko ima funkciju pa mozes povecavat ovisno o rezultatu
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
@He-Man

Zahvaljujem se na odvojenom vremenu i znanju za kvalitetno i iscrpno objasnjenje dato za moje navedene nedoumice, pa bih zamolio za jos neka mala pojasnjenja.

Kada neka poznata banka sjemena tvrdi da specifična sorta ima određeni postotak kanabinoida onda možeš biti siguran i bez testiranja da je to uistinu tako. Većina današnjih poznatih i manje poznatih sorti se prodaje u američkim kanabis apotekama koje testiraju sve sorte jer je kod njih testiranje ultra jeftino. Kada bi postojalo neko značajnije odstupanje u količini THC-a/CBD-a to bi se veoma brzo saznalo.

Pretpostavljam da banke semena daju tacan info koliko % THC-a/CBD-a ima u osusenom materijalu odredjene sorte, ali taj postotak mi se nikako ne uklapa u ulju.
Uzecu banalan primer. Banke semena tvrde da recimo u sorti White Window ima do 24% THC-a, sto bi prakticno znacilo da od 100.grama suvog WW (pod uslovom da je u ulju samo THC) trebalo bi da izadje 24-gr. ulja...sto je jednostavno nemoguce.
Kao sto znamo, od 100-gr dobro osusenog izadje negde oko 12-13 gr. ulja u kome se pored THC-a nalaze i svi ostali kanabinoidi...pa ako moze neki kom. bio bih zahvalan.


Ako želiš dobiti što puniju lepezu kanabinoida onda se zadrži na sortama koje imaju do nekih 18% THC-a/CBD-a. Trebalo bi malo istražiti ali vrlo vjerovatno je bolje uzeti i pomiješati dvije različite sorte koje imaju veći udio jednog ili drugog nego jednu sortu koja ima 1:1 odnos THC-a/CBD-a.

Vec sam izneo da za spravljanje ulja mesam vise sorti, ali me zainteresovala gore navedena cinjenica (boldovovano), kako i gde pronaci sortu koja daje recimo odnos 1:1 ?
Secam se da sam prosle godine danima obilazio razne prodavnice semena u Hol., ali odnos 1:1 gotovo da nisam video. Postojale su neke sorte u tom nekom okviru, ali sa uzasno malim % i THC-a i CBD-a.
I najveci problem koji me zbunjuje je, postoji hrpa sorti sa visokim % THC-a i uazasno malim % CBD-a, dok sorte sa nekim ozbiljnijim % CBD-a koje pri tom imaju i osrednji % THC-a gotovo da ne postoje....sudeci po dekleracijama i onome sto su mi prodavci nudili.

I da, da napomenem po meni bitnu cinjenicu. Ulje pravim od cistog org. uzgoja i iskljucivo Outdoor uzgoj. Izbegavam cak i fem seme, nekako mi regular deluje "prirodnije" i manje hibridizirano...mada, verovatno je sve u mojoj glavi koja najvise veruje cistoj prirodi.
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
recimo u sorti White Window ima do 24% THC-a, sto bi prakticno znacilo da od 100.grama suvog WW (pod uslovom da je u ulju samo THC) trebalo bi da izadje 24-gr. ulja...sto je jednostavno nemoguce.
nama u ww 24% thc-a niti mozes tako racunati kako si krenuo, 24% thc-a ne znaci da ces dobiti 24% od kolicine. za cbd 1:1 vidi ovde CBD katalog na seedsman.com
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
@He-Man

Zahvaljujem se na odvojenom vremenu i znanju za kvalitetno i iscrpno objasnjenje dato za moje navedene nedoumice, pa bih zamolio za jos neka mala pojasnjenja.



Pretpostavljam da banke semena daju tacan info koliko % THC-a/CBD-a ima u osusenom materijalu odredjene sorte, ali taj postotak mi se nikako ne uklapa u ulju.
Uzecu banalan primer. Banke semena tvrde da recimo u sorti White Window ima do 24% THC-a, sto bi prakticno znacilo da od 100.grama suvog WW (pod uslovom da je u ulju samo THC) trebalo bi da izadje 24-gr. ulja...sto je jednostavno nemoguce.
Kao sto znamo, od 100-gr dobro osusenog izadje negde oko 12-13 gr. ulja u kome se pored THC-a nalaze i svi ostali kanabinoidi...pa ako moze neki kom. bio bih zahvalan.




Vec sam izneo da za spravljanje ulja mesam vise sorti, ali me zainteresovala gore navedena cinjenica (boldovovano), kako i gde pronaci sortu koja daje recimo odnos 1:1 ?
Secam se da sam prosle godine danima obilazio razne prodavnice semena u Hol., ali odnos 1:1 gotovo da nisam video. Postojale su neke sorte u tom nekom okviru, ali sa uzasno malim % i THC-a i CBD-a.
I najveci problem koji me zbunjuje je, postoji hrpa sorti sa visokim % THC-a i uazasno malim % CBD-a, dok sorte sa nekim ozbiljnijim % CBD-a koje pri tom imaju i osrednji % THC-a gotovo da ne postoje....sudeci po dekleracijama i onome sto su mi prodavci nudili.

I da, da napomenem po meni bitnu cinjenicu. Ulje pravim od cistog org. uzgoja i iskljucivo Outdoor uzgoj. Izbegavam cak i fem seme, nekako mi regular deluje "prirodnije" i manje hibridizirano...mada, verovatno je sve u mojoj glavi koja najvise veruje cistoj prirodi.

Malo si pomiješao sve skupa.
Primjer, ww ima 24% THC.
To znači, da u kanabinoidima ima 24% udjel THC ostalo je cbd, THC-a, itd.
Ne da sva biljka ima 24% THC. Trebaš logiku upotrebiti.

Ovo za THC:cbd, 1:1, ako bi malo potražio po netu, čika Google sve zna.
Ima jih puno.

Organski uzgoj je bolji. Fem. Ili reg. Sjemenke je svejedno za istog hibrida, mada se ja naginjem više landrace sortama koje so imale malo hibridiziranja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and marckoni

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Hvaa ljudi na odgovorima.
mada, meni puno toga ne pije vodu aprpo ovih % kanbinoida.

Recimo, ako znamo da vecina svetske populacije kanabis uzgaja u svrhe konzumacije pusenjem, zanima me čime u toj varijanti mere i precizan % kanabinoida? Ne mislim samo na THC vec sveukupne kanabidoide. Da bi taj % bio tacan, mora se znati i kopletan sastav merene supstance (cveta-mare), sto je i za nauku jos uvek enigma.
Procitah da se do '90.god. nije radilo na ukrstanje sorti kao ni hibridizacija, a koliko sam ukapirao od '90 pa nadalje se radilo ukrstanje sorti kako bi se podigao veci % THC-a gde ostali kanabidioidi nikog nisu ni interesovali.

Evo jos jedan primer.
Otvorite bilo kuji seed bank i potrazite sortu gde vas zanima CBD ili ono 1:1 pa cete videti sta dobijate od podataka. Kada otvorite sorte 1:1 uglavnom ce biti izrazen THC u %, dok ce za CBD pisati (nepoznato). Ako pak otvorite gde je CBD prikazan u %, primeticete da je taj % toliko mali da se automatski zapitate, a sta je ostalo koji kanabinoidi?

Ok., znam da sam Vas smorio sa ovim mojim truc-bla, ali cisto imam potrebu da svoja razmisljanja sa nekim podelim...a sve zbog ulja, zelim da ga imam u ful varijanti.

Cili, vec mi je i PowerSeed uputio na landrace, svakako sam i sam za iste, ali gde pronaci seme sto manje genetski izmenjeno a da ne idem u Afriku...pa jos u njihovu dzunglu.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
za cbd 1:1 vidi ovde CBD katalog na seedsman.com

Hvala PowerSeed za ovaj CBD katalog...
na drugaciji nacin sam vrsio pretragu cbd-ovki, pa mi verovatno zbog toga i ponudjeni prikaz bio puno drugaciji...sada dati link bio je malo drugaciji, zato nisam preko istog mogao uci.

Potrebna mala pomoc, ako neko ima iskustva u sledecem.
Drug mi trazi ulje da pokusa lecenje hemaroida i psorijaze.
Ako je neko vec radio, interesuje me ima li svrhe?
Sa cim razrediti ulje, u kom % i kojom nacinom-metodom to pomesati....da bi ulje uopste bilo moguce mazati.
 
12.03.2016
3
0
1
46
Dobar dan svima. Treba mi vase misljenje, iskustvo. Moj brat je obolio 2014 od raka zeludca, operisan je bio. Medjutim u januara 2015 je dobio metastaze potrbusnice. Od dezembra koristi ulje od canabisa. Polovine februara je imao preglede ultrazvuka, koji je bio u redu, koristo je 600 mg do tad, i povisio je odmah na 1 g. Od tad ima ogromne probleme, nema apetita, osjeca se skroz nemocan, doktor mu je prikljucio tekucu hranu. Ali moram naglasiti da je bio pod velikim stresom zbog tih pregleda. Hvala vam unaprijed na odgovorima.