Kazneni zakon Republike Hrvatske + izmjene [stara tema]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.02.2010
1
0
0
52
oprosti ja sam osobno za 3,2gr osuđen na 3 mj bez uvjeta zbog moje prijašnje kažnjavanosti uvjete nisam prekršio.lečim se evidentno od 97 od ptsp-a i drugih bolesti .nikada nisam pred sudom tajio da se lječim marijuhanom .po starom zakonu sam za 18 biljki pod lampama oslobođen tj nisam osuđen ni na uvjet .nakon psyhjariskog vještačenja !po novom kako gore navedeno .ako imaš sreče da nisi nikada prije kažnjavan možda dobiješ uvjet ali drugačije neznam baš

mogu samo reči da si potpuno u pravu za našu ljepu jadranku .

je samo ako nisi potpisa u prisustvu odvjetnika . da se neko ne zajebe!!!

bravo brdamax !!zakoni se menjaju svako malo ,a i svaki sud ima neke svoje kriterije mislim na županiskoj razini .puno je ovisno o individualnim slučajima koje nemogu uspoređivati.recimo da meni nađu 3 gr ja idem u buksu to ti je sigurno kao amen u crkvi dok neko drugi za to neče iči unutra !!!
 
02.03.2010
2
0
0
35
Bok svima!

Zanima me da li trebam za jedan joint unajmivat odvjetnika? Pozvan sam na sud za 15 dana i predlaže se kazna od 5000 kn. Što je puno previše i rado bih to smanjio, naravno lol.

Sad, hoću li s odvjetnikom to moći smanjiti ili da se sam branim lošim socialnim statusom, dobrim rezultatima na faksu, nikad prije kažnjavan bla bla? Također me zanima dal će mi se to negdje pisati pa da ne budem mogao izvadit potvrdu o ne kažnjavanju? idem na prekršajni sud..
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
za odvjetnika ti iskreno neznam koliko moze pomoci ali si sam mos pomoc, pitat ce te zelite li pravo na zalbu i ta sranja, ti nemoj odbiti i kad dobijes resenje kuci pises zalbu i s njom ces sigurno smanjiti kaznu a koliko sve zavisi.... dobro je to sta nisi bio kaznjavan tako da ces dobro proc
sretno;)
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
ma ne treba ti odvjetnik.. kak si i napiso ides lagano sa losim soc statusom, stanje u familiji lose, para se nema al zato na faksu sve pet.. sve ovisi o tvom pristupu prema sucu, kak te dozivi..
 
30.07.2010
2
0
0
48
hrvati su glup narod,prvo ne izlaze na izbore,znaci ok im je ovako,bio sam bolestan od padavice jos dok ovaj strozi zakon nije bio ni u pripravnosti...nasli mi 1,5grama nepoznate zelene tvari,pretresom auta,noc sam proveo u remetincu itd...uglavnom inspektor je nosio majcu tuborg zivot je ljep...dobio sam kaznu od parstotina kuna,sjebali me za posao kad trebam donjest potvrdu o nekaznjavanju...sve u svemu glup narod...
 
20.12.2009
12
0
0
35
sve vise i vise ljudi pada u mojem podrucju..zapljena biljki, likovima nalaze po 150g u pretresima stanova,svi koji su imali za prodat su sad u zatvoru,zasto su poceli sad tako naglo zajebavat ljude i pratit ih preko mobitela i sve to, policija je poludjela tu u hrvatskoj.....cak sam i ja pao...sad neznam sto da napravim...kad ce vise ljudi shvatit da to nije stetno, da su alkohol i duhan sto puta stetniji i poticu na agresivu...sramotan narod..u eu polako je pocela legalizacija a kod nas sve vise nas jebu...ispricavam se na izrazima ali jedino se tako mogu izrazit....
 
26.08.2010
2
0
0
36
murija ce travu uvijek gledat kao drogu nabijem ih na k... blesave... umjesto da hvataju one pijandure za volanom
ja sam inace dobio uvjetnu 2 godine i prvi sam u hrvatskoj na kojem se zbog trave primjenio sud za mladez ili za mlade punoljetnike kad sam pao imao sam 19 godina,i drzavno odvjetnistvo mi je trazilo od 3 do 12 godina zatvora,inace pao sam za dilanje,i zavrsio sa uvjetnom bez ikakvog priznanja i drukanja,moja obrana se temeljila na greskama policije,i za one koji to mozda neznaju kad padnete sa vutrom i kasnije dodete na sud ako ste mladi od 21 godinu mora vas ispitivat iskljucivo inspektor koji ima dozvolu ili licencu (neznam vise kako se to zove) za maloljetnike ili mlade punoljetnike mene su ispitivali a nisu imali tu licencu i popusili na sudu a ja se izvukao,i ljepo dalje uzivam u pusenju travulje =)))
 

MauieWoowie

Aktivan Član
23.08.2010
68
6
8
38
Makar su brojevi telefona jeftini, svako malo ih mijenjajte i nek vam dolazi po jedan tip iz svake mahale a ne da zna cijela mahala ko ima i sta ima. Obezbijediti nekome da uziva u pusenju trave nije dilanje, sirenje glasa o tome i bespotrebno furanje jeste i to ce uvijek dovesti do toga da neki od poznanika kojima je krivo sto imate i radite sam od ei prijavi. Desavalo se milion puta i skoro uvijek neko slozi prijavu.
 
08.09.2010
2
0
0
34
U splitu nema teorije da ti pandur da kaznu ako te uhvati s jointom...ovo ljeto ja s drustvom iso na more prije mora stali na mjesto gdje skoro svaki dan motamo, i odjednom bane pandur tu dode normalno "Dobar dan momci kako ste" malo poprica s nama nakon toga pita "A sta vi to pusite?" I mi kazemo a kao znate vi sta je to ovo ono nesto izmuljali a on ce na to " a smin ja to probat?" sad mi gledamo sta cemo i damo mu i nakraju on povuce 2-3 serije i kaze a dobro ovaj put vas necu privodit i uzivajte....tek toliko o hrv zakonu...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
TetraHidroCanabinol je napisao(la):
U splitu nema teorije da ti pandur da kaznu ako te uhvati s jointom...ovo ljeto ja s drustvom iso na more prije mora stali na mjesto gdje skoro svaki dan motamo, i odjednom bane pandur tu dode normalno "Dobar dan momci kako ste" malo poprica s nama nakon toga pita "A sta vi to pusite?" I mi kazemo a kao znate vi sta je to ovo ono nesto izmuljali a on ce na to " a smin ja to probat?" sad mi gledamo sta cemo i damo mu i nakraju on povuce 2-3 serije i kaze a dobro ovaj put vas necu privodit i uzivajte....tek toliko o hrv zakonu...

Ludilo stari! :-D
Osvješteni pandur... Trebalo bi ih biti više.
 
12.09.2010
6
0
0
32
VüTra je napisao(la):
sve vise i vise ljudi pada u mojem podrucju..zapljena biljki, likovima nalaze po 150g u pretresima stanova,svi koji su imali za prodat su sad u zatvoru,zasto su poceli sad tako naglo zajebavat ljude i pratit ih preko mobitela i sve to, policija je poludjela tu u hrvatskoj.....cak sam i ja pao...sad neznam sto da napravim...kad ce vise ljudi shvatit da to nije stetno, da su alkohol i duhan sto puta stetniji i poticu na agresivu...sramotan narod..u eu polako je pocela legalizacija a kod nas sve vise nas jebu...ispricavam se na izrazima ali jedino se tako mogu izrazit....

Kako su te skužili?


Nego, nije mi jasno zašto su sjemenke zabranjene. Pročitao sam Zakon maloprije i ne vidim da se negdje izričito spominju sjemenke. Ni na neki drugi način. Zna itko gdje to točno piše?

Znam da spore nisu zabranjene (barem u USA), jer ne sadrže psilocibin, pa nekako po toj logici ne bi ni sjemenke marihuane biti...

Drugo, da li je sigurno naručiti ih izvana? Može link na koji provjereni sajt i kolike su šanse za probleme na carini?


:sun2:
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
cl.173 st.4(mislim)-Tko neovlašteno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga, kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do pet godina.
 
20.10.2010
1
0
0
31
Ja totalno mislim da su ti jebeni panduri totalni kreteni ..frend mi je pao sa 15 smjemenki u rh prije jedno mjesec ipo i sad ima jebenih problema ..mora na testove i takve brije ...prate ih jos uvijek ..to su jebeni debili ..
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Naravno da je murija kriva, kao sto u nekim slucajevima okrecu pogled u drugu stranu tako bi mogli i u svezi vutre zazmiriti malo na jedno oko.
Ali ne, prema travasima se odnose kao prema najvecim zlocincima, iako cak i to nije iskljucivo radi toga vec opcenitog mentaliteta u policiji.

Ipak nadje se i postenih policajaca koji misle svojom glavom i svjesni su da zakoni nisu zapisani u kamenu i da ima prostora za tumacenje zakona ovisno o situaciji.
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
nije do kolicine nego do okonosti.
ako ti nadju 10 paketa od 2 g
tesko da ces proc da je za osobnu upotrebu,
a da je jedna kesa sa 20 g
bi se dalo pregovarat