Kazneni zakon Republike Hrvatske + izmjene [stara tema]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.06.2010
43
1
0
37
mene je neki dan pretresao pandur na stanici i nije naravno ništa našao,ja mu kažem "nema šanse da više dajem pare za to ,kad će to već jednom legalizirati",pričam mu kako su mi našli 3 sjemenke i priveli na policiju,kaže on meni ,a u civilu je bio neki mlađi inspektor,"mi bi u policiji bili najsretniji,svaki dan hvatamo ljude zbog toga ,a ko zna koliko ih prođe narkomana pravih i dilera,svodnika neprimječeno"..Kažem ja " a šta ćeš ,osjeti se na kilometar ,a kokain može namirisat samo pas",on meni "nije to ,nego ste vi koji pušite totalno neiskusni i neznate se zaštitit,a ovi lopovi imaju po 10 advokata".
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Dobrovoljno predavanje 2.1g trave policiji nosi kaznu zatvora od 3mj. (uvjetno godinu dana) i 528kn novčano. Dakle, istina je o novom pravilniku državnog odvjetništva da se za male količine, prvi put bla bla bla ne ide u zatvor. Najnoviji slučaj za koji ja znam.
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
Ipak nadje se i postenih policajaca koji misle svojom glavom i svjesni su da zakoni nisu zapisani u kamenu i da ima prostora za tumacenje zakona ovisno o situaciji.




da,a ima i onih koji udruzeno uzgajaju a posle hapse klince kojima su prodali:eek:hno:
 
11.02.2011
3
0
0
32
Pozdrav svima!

Zanima me mogu li ja snositi ikakve zakonske posljedice ako me uhvate u društvu osoba koje posjeduju/puše travu iako osobno ne posjedujem i ne konzumiram?
Bi li u tom slučaju mogla imati ikakvih problema?

Hvala
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Naravno da mozes...jeste zaboravili da smo u Hr?

Njima je isto jel ti pusis s njima ili samo sjedis s njima u drustvu...privest ce te s drugima i optuziti...pa se onda pravdaj na sudu(ali razmisli koliko onih koji su pusili isto mogu reci da su samo sjedili s njima)...

Ovo pricam iz osobnog iskustva kad su neki iz mog drustva tako naje...pa su isli godinu dana na pisanje redovno i kod psihologa ili koji je vec vrag da dokaze da je cist... -.-'

Imas male sanse da naletis na nekog normalnog, ali takav ce obicno i cijelu grupu pustiti na miru i reci im da se sklone negdje gdje ih se ne vidi...
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
Neznam, tesko mi povjerovati da je neko iso na mjere a samo je "sjedio" sa ekipom..
Jedino ak su nasli nesto, niko nije prizno pa ajmo svi u maricu..
A i dosta puta se ispostavilo pred murjom da smo duvali(il bi im rekli il zajebancija il bi i sami skuzili) pa nikom nis
Hehe sad sam se sjetio kak se jedan frend svado s organima vlasti kak je ziza super i sve to, zapravo napado ih je iziritiran njihovom izjavom: "bolje da si pivicu popijete" - a murjaci(nasi lokalni tu, kokošokradice i šljam-ajde nisu svi al velka vecina) crveni pijani ne vjeruju kaj se dogada - i naravno nista
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Možeš naebat...
Doletava murja, ovaj kaj ima se uspaniči baci to negdje blizu tebe i opla čije je? Tvoje je...
Imam i ja jednu priču kompić je završio u buxi i to je dobio 2 godine, samo na temelju izjave jednog lika kojeg su ćopili, a da nije bio ni kriv ni dužan (o bijelom se radilo).
Samo kaj je on bio debelo poznat murji od prije, al to je drugi par rukava... no svejedno je završio u buxi a da nije bio kriv za to djelo bez ikakvih dokaza. Dakle, sve je moguće.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
xmagicx je napisao(la):
Pozdrav svima!

Zanima me mogu li ja snositi ikakve zakonske posljedice ako me uhvate u društvu osoba koje posjeduju/puše travu iako osobno ne posjedujem i ne konzumiram?
Bi li u tom slučaju mogla imati ikakvih problema?

Hvala
Kao što reče Beyond, ne možeš snositi nikakve posljedice.
Čak i da pušiš ne mogu ti ništa osim ako te ne uhvate u samom aktu, jer po zakonu
konzumacija se ne kažnjava već samo posjedovanje i ostalo*, nema nikakve logike ali zakon tako glasi.
Policija to isto zna i ako su "normalni" obično zajebaju samo onog kod koga pronađu travu, ako su debili
onda vas privedu sve u stanicu i tamo vas tlače dok vi ne priznate da ste konzumirali, e onda vas mogu optužiti jer imaju priznanje, iako se čak i to može pobiti naknadno na sudu.
Ljudi nisu niti svjesni kako se duboko zakopaju u sranja kada se useru u postaji i krenu blebetati.
Svatko ima pravo na odvjetnika i pravo da se brani šutnjom, šutnja se smatra negacijom krivnje.
Bolje je onda platiti odvjetnika 500 ili 1000kn nego se sjebati pod pritiskom izjaviti tko zna što i onda dobiti 5000kn kazne godinu uvjeno ili pišanje.
 
11.02.2011
3
0
0
32
Znam da većina ljudi kada budu uhvaćeni igra na kartu "nisam ja i nije moje", ali ne bi li netko tko uistinu nije pušio odmah mogao dati krv ili urin te tako to i dokazati? Bez povlačenja po sudu i slično.

I još nešto- kada se biva unesen u evidenciju narkomana, nakon što si osumnjičen, optužen, osuđen...?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ma kod nas je to sve sporo...te rezultate dobivas nakon tjedan-dva, iako oni u lab. to obave za pola sata...

A sto se tice evidencije...u onu nesluzbenu(kojom se i najvise koriste) ulazis cim oni cuju da se druzis s nekim tko se druzi s nekim tko pusi... XD A inace sluzbeno tek kada si pravomocno osuden...
 

Fenixxx

Banned
Banovan
03.04.2011
5
0
0
35
Jel dekriminalizirano na kraju ili? Ako me uhvate da pušim a nemam ništa osim tog jednog jointa, oće to bit prekršaj ili?
 

Zeleni

Aktivan Član
06.10.2008
56
1
0
37
Moja priča ide ovako, frend je pao i optužen je za preprodaju. Mene zanima dali bi ga spasilo ako ja promijenim izjavu iz kupio u kupili smo?

Kako ja mogu opvradati takvu promijenu izjave?:read:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Možeš nadrapati zbog udruživanja i onda ste tek oboje u banani. Nek se izvlači na osobnu upotrebu ako nemaju nečiji "potpis", odvjetnika malo boljeg...
 
27.03.2009
14
0
0
33
poz ekipa,

nedavno sam pao i to na predebilan način. glup frend baci gens pod noge i stane na njega. murijak to nadje. i cije je cije je...naravno mene odaberu na blef. posto imam 18 godina, nemam bas para za odvjetnike, moro sam potpisat da je to moje i tak. jbt ga

ugl, dns sam bio na prekrsajnom sudu. novcanu kaznu nisam dobio (sam troskove suda), ali dobio sam 3mj do godina dana u centru za suzbijanje ovisnosti.

sad me zanima, kad ce mi doc pismo od tog centra, oce bit ko od suda preporuceno s povratnicom da samo ja mogu prezet, kolko cesto i sta cu radit tam uopce u tom centru, ocu morat ic na testiranja, i dal ce mi izac u susret da to idem poslije mora u 9.mj?
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Sumnjam da ce ti izac u susret :eek:hno:

Bacis pod noge i ubijes ga pa nek skupljaju po blatu ili asfaltu, ak skupe 0.05g svaka im cast i na kraju krajeva mozes rec da nije vase, odnosno da je od nekog ko je prije bio tu. A i cuo sam da ako je 5m od tebe također nije tvoje, znaci moras ga frknut 5m dalje od sebe a da to murjaci ne primjete i najvjerojatnije nece nista biti budate li se ponasali normalno. Ne znam, zajebano je to sa murijom, u mom kvartu su ovi granicari kaj moraju bit po celu noc pa i da nam nesto nadju bi si oni uzeli i to smotali. Oprez na prvom mjestu! A i imaju sad lizalice i testiraju te na licu mjesta ak si pusio neposredno prije toga.