Kazneni zakon Republike Hrvatske + izmjene [stara tema]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.04.2008
2
0
0
40
Zahvaljujem na odgovorima. Uglavnom ono što sam i pretpostavljao ali radije pitam, kod ovih naših zakona stvarno ne znaš na čemu si. Samnom je bio i frend kod njega su drotovi našli 2 pljuge, čovjek dobio kaznu od 5000kn. Mislim da je bio evidentiran jednom kao maloljetink sa 17 god. (sad ima 23) ali jebenih 5000kn za dvije pljuge, prestrašno.
 
24.04.2008
7
2
0
36
kod nas u hrvatskoj postoji jedan problem,policija svoj posao neobavlja bash kako bi trebala,znachi prava kaznena djela(pritom mislim na pljachke i sl.) ostaju nerjeshena.Iz tog razloga lako je uhvatit ekipu kako pushi gens vani i poslje se hvalit statistikama koliki je samo postotak rjeshenih slucajeva!samo da se popuni neka kvota!nadalje,pola njih svoj posao shvaca osobno,kao da ja njega trujem ako pushim travu,sto rezultira vrlo neugodnim situacijama(pricham iz iskustva) di te tretiraju ko olosh,onu zadnju-iz tog razloga veliki pozdrav za nash MUP-GLUP!pazi samo u kakvoj mi drzavi zivimo di za kesu trave dobijesh 2 godine zatvora!koji seljachki,neuki,neznam kako da ga nazovem mentalitet...strashno!!!!!!
 
19.09.2007
26
0
0
32
Zanimljivo mi je to kako nemaju razloga da nas kaznjavaju i hapse zbog trave....
Jer oni to cine zbog nase sigurnosti? Da ne budemo ovisnici i ne propadnemo? LOL

Mislim trava ne stvara fizicku ovisnost, o njoj mozes bit ovisan kolko i o cokoladi (ja sam bas prije pocetka skole presto duvat i nit ne mislim na nju)

JEDINI RAZLOG zasto ljudi koji puse travu zavrse lose u zivotu je BAS TAJ STO nas glupa policija uhvati i drzava onda "uci pameti" jer smo bili dobri ljudi koji su uzivali i nisu nikom naudili...

Po meni, ljude se treba kaznit ako pod utjecajem droga (a i ne pod utjecajem droga) ucine kazneno djelo, a ne kao "sad cemo napravit ilegalno da sprijecimo" jer alkohol je legalan i radi 10 put vise sranja od bilo kojih droga (cak bi i LSD radio manje sranja nego alkohol)

eventualno droge koje stvaraju jake fizicke ovisnosti poput kokaina i heroina bi mogle bit ilegalne zato sto se ljudi cesto zajebu s tim (znam frenda, zeli prestat, a nemre) ali sve ostalo bi trebalo bit legalno.... jer kad malo bolje razmislite:
Ko su oni da nama zabrane? Ja nemogu razumijet, nemogu smislit da te netko ZAROBI I ODUZME TI SLOBODU jer nisi nista napravio, to ne shvacam i to je ono sto me najvise raspizduje.... ti tehnicki nemas mjesta na svijetu di bi mogo uzet droge... eventualno casni izuzetci (Amsterdam)
 

cricket.

Aktivan Član
31.08.2008
74
0
0
34
jeli ista kazna za maloljetnike ako ih nadu s 2-3grama ili manje kod sebe? dali ce proc samo sa novcanom kaznom ili ce bit posla sa socijalnom i dal dolazi u obzir popravni dom za maloljetnike uz novcanu kaznu?

dali zna tko kolika je odp novcana kazna za 2-3 grama? ili to sve ovisi sudcu?
koja kolicina se smatra vec za preprodaju i koja za samokoristenje?
 

Django

Aktivan Član
06.05.2008
99
2
0
38
neznam kako je sa novčanim kaznama za maloljetnike, ali sa socijalnom će sigurno bit posla

za preprodaju mora bit 10 grama ili više, čini mi se
 
10.11.2008
42
7
8
37
Malo citam po zakonu i naisao sam na ovo:

ZAKON O
SUZBIJANJU ZLOUPORABE OPOJNIH DROGA


Članak 4.

Zabranjena je izravna i neizravna promidžba izrade, posjedovanja, uporabe i prometa opojnih droga i promidžba opojnih droga na bilo koji drugi način.



E sad ... WTF im ovo znaci?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
U biti teoretski te mogu kazniti ako imaš neku majicu s listom marihuane

Zbog toga se navodi da su svi bongovi i pajpovi za uživanje duhana jel bi inače mogli ići pod ono "drug paraphelia"(neznam na hrvatskom) pa bi bili ilegalni pod točkom zakona
 
10.11.2008
42
7
8
37
Uzas ... onda se teoretski cini kazneno dijelo bilo kakvim aktivizmom na tu temu ili iznosenjem pozitivnih cinjenica u vezi marihuane.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Tako je..
Prvo je sistem postelan tako da ga je protuzakonito mijenjati izvana, a onda su tu nebulozu nazvali demokracijom i pridodali joj epitete ultimativnog sustava za ostvarivanje ljudskih sloboda.

You are free to do as we tell you.

Al nece jos dugo.. mrve se govna pod tronom koji su si postavili.. samo je pitanje vremena..
 

Zeleni

Aktivan Član
06.10.2008
56
1
0
37
dali udio thc-a ima veze sa kaznom? lega je pao sa 2grama neke jako loše robe i dobio je pola godine uvjetne i neku novčanu kaznicu.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
petarPan je napisao(la):
Uzas ... onda se teoretski cini kazneno dijelo bilo kakvim aktivizmom na tu temu ili iznosenjem pozitivnih cinjenica u vezi marihuane.

ne jer u ustavu imaš slobodu govora, imaš pravo zagovarati što god želiš i iznositi činjenice koje imaju neku podlogu

Objašnjavanje kako smotati joint, poticanje na upotrebu to je već druga priča.
One majce i simboli su siva zona, sloboda govora ili poticanje putem idealizacije.

No na kraju krajeva nemoj zaboraviti jednu važnu stvar: većina sudaca su normalni visokoobrazovani ljudi koji ne dolaze iz neke pripizdine i većina njih je joksala u svoje doba pa na sudu sigurno nećeš imati većih problema zbog majce, ili slobode govora.

Ista stvar na žalost ne vrijedi za drotove jer drotove samo zanima kako popuniti statističke rubrike. Ok u zadnje vrijeme je dosta smeća koje se nakupilo tokom rata u policiji otišlo, većina ljudi koji su ostali su školovani na akademiji, dobar dio je samnom duvao :) ali još uvijek se može tu i tamo zaletiti neki kreten.
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Tihojla je napisao(la):
ne jer u ustavu imaš slobodu govora, imaš pravo zagovarati što god želiš i iznositi činjenice koje imaju neku podlogu

Objašnjavanje kako smotati joint, poticanje na upotrebu to je već druga priča.
One majce i simboli su siva zona, sloboda govora ili poticanje putem idealizacije.

No na kraju krajeva nemoj zaboraviti jednu važnu stvar: većina sudaca su normalni visokoobrazovani ljudi koji ne dolaze iz neke pripizdine i većina njih je joksala u svoje doba pa na sudu sigurno nećeš imati većih problema zbog majce, ili slobode govora.

Ista stvar na žalost ne vrijedi za drotove jer drotove samo zanima kako popuniti statističke rubrike. Ok u zadnje vrijeme je dosta smeća koje se nakupilo tokom rata u policiji otišlo, većina ljudi koji su ostali su školovani na akademiji, dobar dio je samnom duvao :) ali još uvijek se može tu i tamo zaletiti neki kreten.

Ja se bas ne bi slozio sa tom tvrdnjom jer su skolovani murijaci u mom kraju otisli u mirovinu a ovi koji su postali murijaci za vrijeme domovinskog rata ili koji su prosli 1 godisnju akademiju (nemaju nikakvog obrazovanja) su dogurali na visoke pozicije.
Tako je barem bilo proteklih godina. Nadam se da ce tokom iducih godina rekonstrukcija policije zahvaljujuci trenutnom stanju dovesti do necega, jedino sto je zalosno sto se moralo desiti ubojstvo usred zga da bi se to pokrenulo...
A u biti sve je to mafija... Ali cu podrzati karamarka jel koliko sam shvatio on ni za vrijeme jedne vlasti nije dao mjesat politiku (a vrh politike je po mojem takodje mafija) u svoje poslove tako da polazem nade da ce murijaci od sada morat biti obrazovani a ne da prodju tecaj te je...u svima mater zato sto su murijaci....
pozz
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
evo neznam koliko je nekima poznata odluka da se duhanski proizvodi poskupe za 9 kn...
nekidan (koliko znam) je ta odluka odbacena zbog mogucih posljedica da ce se previse ljudi ostavit pusenja i da bi to znatno negazivno utijecalo na prihode drzave...
dakle samo ce poskupiti 1kn....vec treci put...

znate kako se zabe zive kuhaju?....ako ih ubacite u vrucu vodu one ce se iskoprcata vanka i pobjec ili umrijet pokusavajuci...ako ih stavite u hladnu i postupno grijete zaba se nece bunit, nece niti reagirat, a na kraju se samo trzne kad je prekasno i umre i skuha se...

eto, drzite cula otvorena i provjeravajte fibru...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ali nemoj tako pa valjda država želi dobro za svoje građane. Nije valjda da je novac bitniji od ljudskoga života, to su čiste gluposti.(Sarkazam dakako)
 
22.09.2008
3
0
0
35
Ne posjećujem često baš ovaj forum ali imam pitanje, mene i još 3 frenda su pretresli i kod jednog frenda su našli 5 grama trave i nakon što su mu kuću pretresli još 50 grama i sjemenke, kod mene nisu ništa našli ali priznao sam da sam konzumirao travu 5 puta s njima ali nikad nisam motao,ni pravio...nego uvijek s njima malo povučem.Sad tek trebamo pred istražnog sudca, kakvu kaznu mogu očekivati ?
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
nikakvu jer ces biti u svojstvu svjedoka i nemoj reci da si pusio jer ces tipa kojem su nasli direktno optuziti za omogucivanje uzivanja i samo na osnovu te izjave moze dobiti zatvorsku kaznu.... nisi pusio i gotovo a to sto je netko pusio ne zanima te ..... i bla bla bla...
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
zanimljivo kako sada i kad padnes s frulom idu odma u pretres kuce........

Koda su ti nasli atomsku bombu a ne joint