Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Ajd fala bogu napokon nam dolazi pravo prolječe iza petka, a jučer je još snijeg pado... Ja baš danas stavio sjemenke na klijanje pa cu taman bit spremne za posude do petka-subote.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Koji je vama najidealniji način obrezivanja? Mislim na to koliko puta i nakon koliko papova listova režete! i iz kojeg načina bi se izvuklo maksimum iz biljke? molim provjerene odgovore..
E da biljka je feminizirana 100% sativa! i raste u max. mogućim uvjetima..
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
kako misliš vezat :watchplant: ?? majke mi prvi put čujem za to!! joj brus pa ti imaš na svako pitanje odgovor! :icon_cool:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pročitaj si na forumu LST - Low stress training
Vežeš biljke prema zemlji tako da ti ostale grane rastu u vis i dobijaju više sunca a glavna gotovo uz zemlju ili koso ili kako god hoćeš, nema stresa kao kod rezanja
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
UNDERCOVER je napisao(la):
Koji je vama najidealniji način obrezivanja? Mislim na to koliko puta i nakon koliko papova listova režete! i iz kojeg načina bi se izvuklo maksimum iz biljke? molim provjerene odgovore..
E da biljka je feminizirana 100% sativa! i raste u max. mogućim uvjetima..

inace to radis kada zelis usmjeriti energiju u zeljene djelove biljke .
ali za razliku od LST to stvara stres i zato se nebi trebalo raditi precesto i kada radis ne prunat vise od 1- 2 para listova (ovisno kojih ) inace moze biti stetno za biljku.
ne primjenjivati dok se prvi 5erokraki listovi ne pojave .
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
ok.. bitno je da se isplati! to mi je dovoljan poticaj.. hvala na odgovorima! poz

A šta napravit sa glavnim vrhom?
 

EXtract

Banned
Banovan
02.04.2007
39
3
0
84
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
inace to radis kada zelis usmjeriti energiju u zeljene djelove biljke .
ali za razliku od LST to stvara stres i zato se nebi trebalo raditi precesto i kada radis ne prunat vise od 1- 2 para listova (ovisno kojih ) inace moze biti stetno za biljku.
ne primjenjivati dok se prvi 5erokraki listovi ne pojave .

Stvarno ne znam zasto postujem ali valjda moram jer ne mogu da citam odgovore koji nisu na mestu pogotovo ako je odgovor ujedno i savet ... a outdoor je jednom u godini i nema smisla da neko upropasti grow zbog rekla kazala ...



Orezivane su sve pred cvetanje , 80% grana.Pojedine su orezivane nakon prvih 30-40cm.
I svtarno ne vidim gde je greska.Na trecoj slici je Fem Super Skunk (u pozadini) koji je dao 4 grane i cvetove u duzini od 40cm ...

ostale 2 slike su od biljki koje su orezivane jedno milion puta , ni na njima ne vidim gresku ... bar je ja ne vidim, jer su tako razgranate bile od 1,8 do 2,5m
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pa nije LSt neki velik poso uzmeš špagu i povežeš lagano biljku i tako na par puta da biljka ne pukne i koliko nisko hoćeš tak ostaviš privezano
 

EXtract

Banned
Banovan
02.04.2007
39
3
0
84
Šaman Šandor je napisao(la):
Pa nije LSt neki velik poso uzmeš špagu i povežeš lagano biljku i tako na par puta da biljka ne pukne i koliko nisko hoćeš tak ostaviš privezano

Verujem da nije veliki posao.

Koliko si ti puta radio LST i kakvi su ti rezultati sa i bez LST , a kakvi su ti rezultati sa orezivanjem i bez orezivanja.

Moze li jedan mali presek sa cinjenicama, mozda fortografijom ....

Moj prijatelj Wizard Of OZ / Nije LST
 

EXtract

Banned
Banovan
02.04.2007
39
3
0
84
Šaman Šandor je napisao(la):
Ma ja sam čisti teoretičar ne uzgajam nego meljem šta sam s foruma naučio

Pa dobro, teorija je teorija ali bez prakse teorija je ....
Upravo zbog ovoga sam se i javio da malo prosirimo sta je sta i ko kakvo iskustvo ima.

nakon 2-3 posta mi ostasmo bez jake i cinjenicne podrske za LST ...

Dal' onda treba reci coveku radi LST , bolje je nego orezivanje ?

Mislim da LST vredi ali ako je biljka na livadi i moze je svako videti u bilo kojem drugom slucaju to nije korisno .

Energija o kojoj se pricalo dolazi fotosintezom sto znaci da je neophodno dosta sunca, biljka u senci nece biti dobra ma sta joj uradili.
Kod orezivanja ,LST ili bez ikakvog rada na njoj princip je isti ... biljka se bori za sunce.

Cesto orezivanje se na neki nacin moze porediti sa SOG tehnikom , zato sto ce svaka novonastala grana traziti sunce pa ako orezes jos jednom i sledece grane ce se boriti za sunce a ti ces imati jedan veliki zbun pun cvetova.


Nadam se da nisam nekoga uvredio i da neko ovo nije shvatio licno.Jednostavno LST generalno nije dobar za ourdoor i svaki outdoor grower ce se sloziti sa ovim ... ako je livada onda LST.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Żmigi

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
A kaj kad ih LST-irash, one se ne bore za sunce kao?
Bore se ko i kad ih porezes.. LST je u principu isti k ko i rezanje, samo sto nema rezanja, i biljci se ne usporava rast.. Svaku granu koju ti privezes prema dole, ona odma pici prema suncu, nema da ona sad ostaje dole i zuji u hladu, naprotiv listovi, tj vrhovi idu prema gore, a istovremeno se po internodama pojavljuju novi zdanci koji ce u buducnosti bit nove grane/vrhovi.

E a kad ti to porezes, biljka prvo zuju da kaj mi se desilo, i onda pocinje tek pustati dve nove grane (kojima pak opet treba vremena da narastu), koje ce ak ih ne svezes/porezes, opet dominirati naspram donjih grancica i zaklanjati im sunce. S LSTom imas bolju kontrolu nad biljkom a i bolji yield, jer joj ne treba vremena za oporavak, nema stresa. Ubijas de muve jednim udarcem, odma izletavaju nove grane, a ove prve dalje nastavljaju normalan rast.

Nadalje, s LSTom nemres fulat.. kak god ti nju svezo ona ce picit dalje. Na kraju cesh imat ogroman bush sa masom vrhova (doduse manjih, al bit ce ih jaaako puno). Takodjer, biljka ce imat jacu stabljiku pa nema opasnosti od pucanja. A listove one mrcinske moras pocupat, kak god okreno.. Previse ih je keve im :D

Tak da ono... mislim da postoji jako puno cinjenica koje idu u korist LSTu.

Al da me ne shvatite krivo, i s obrezivanjem se daju odlicni rezultati postic, al osobno smatram da je LST jednostavniji i bolji za napravit. Mozes manje pogrijesit.

Proslih sezona sam ga primjenjivo, ne previse, al tad nisam bio na forumu tak da nemam dokumentaciju o tome. Bit ce zato ove sezone sve popraceno slikicama :D

I ne kuzim zake nebi bio dobar za outdoor. Pa metoda ti da vise budova, a kao takva je dobra i za uzgajanje na mjesecu.

Btw, ne vidim kak bi grow mogo propast zbog LST-a?
Btw2 onakva zbunjasta biljka se da i s LST-om bez beda dobit.. Al care, prijatelju obavezno cestitaj, biljka mu je predivna!
 

EXtract

Banned
Banovan
02.04.2007
39
3
0
84
Brus je napisao(la):
A kaj kad ih LST-irash, one se ne bore za sunce kao?
Bore se ko i kad ih porezes.. LST je u principu isti k ko i rezanje, samo sto nema rezanja, i biljci se ne usporava rast.. Svaku granu koju ti privezes prema dole, ona odma pici prema suncu, nema da ona sad ostaje dole i zuji u hladu, naprotiv listovi, tj vrhovi idu prema gore, a istovremeno se po internodama pojavljuju novi zdanci koji ce u buducnosti bit nove grane/vrhovi.

E a kad ti to porezes, biljka prvo zuju da kaj mi se desilo, i onda pocinje tek pustati dve nove grane (kojima pak opet treba vremena da narastu), koje ce ak ih ne svezes/porezes, opet dominirati naspram donjih grancica i zaklanjati im sunce. S LSTom imas bolju kontrolu nad biljkom a i bolji yield, jer joj ne treba vremena za oporavak, nema stresa. Ubijas de muve jednim udarcem, odma izletavaju nove grane, a ove prve dalje nastavljaju normalan rast.

Nadalje, s LSTom nemres fulat.. kak god ti nju svezo ona ce picit dalje. Na kraju cesh imat ogroman bush sa masom vrhova (doduse manjih, al bit ce ih jaaako puno). Takodjer, biljka ce imat jacu stabljiku pa nema opasnosti od pucanja. A listove one mrcinske moras pocupat, kak god okreno.. Previse ih je keve im :D

Tak da ono... mislim da postoji jako puno cinjenica koje idu u korist LSTu.

Al da me ne shvatite krivo, i s obrezivanjem se daju odlicni rezultati postic, al osobno smatram da je LST jednostavniji i bolji za napravit. Mozes manje pogrijesit.

Proslih sezona sam ga primjenjivo, ne previse, al tad nisam bio na forumu tak da nemam dokumentaciju o tome. Bit ce zato ove sezone sve popraceno slikicama :D

I ne kuzim zake nebi bio dobar za outdoor. Pa metoda ti da vise budova, a kao takva je dobra i za uzgajanje na mjesecu.

Btw, ne vidim kak bi grow mogo propast zbog LST-a?


hehehe koliko vidim nisi ti outdoor grower ili si na samom pocetku - nacitan kojekakvih foruma ... dobar grow je podaleko od tebe.Nemoj se uvrediti na ovim recima ali to je cinjenica.

Ako mozes nadji preko googla najbolji LST na svetu i linkuj ovde.
Dok to budes radio uporedjivaj sa ovim youtube ... i slikama postavljenim gore.
http://www.youtube.com/watch?v=-0ADAaW8rlY

mislim da posle ovih nekoliko postova svako treba da uradi po svom misljenju ako je u nedoumici Orezivanje ili Lst.