Klijanje - rast u casi - presadjivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2017
139
207
43
Zabio sjemenke u zemlju bez klijanja, vlaga, temperatura sve okej, zanima me dali treba bit pod svjetlom odmah ili tek kad izađe van?
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
samo kao mali naputak iz mog primjera::razvaljen:::razvaljen:::razvaljen:: 240720171380.jpg

prije 6 dana stavio u vodu 10 sjemenki koje su od biljki poznatih proizvođaća sjemena, no sjemenke nisu propisno čuvane, bile su u teglici sa budovima, možda i presušene, uglavnom nisu bile u mraku i spremljene, i nakon 6 dana samo jedna proklijala....

e sad ide zanimljivi dio, dobio od jednog poznatog gurua, hvala mu mnogo, desetak sjemenki autosa iz vlastitog uzgoja, i njegove, vjerovatno drugačije držane nego moje doma, nakon 1 dan u maramici provirile, nakon 2 mogu pikat skoro, danas navečer planiram sve u zemlju...

moj naglasak ovdje je na čuvanju sjemenki koje imamo doma, mogu biti najskuplje, ali ako ih nepazimo, sve mogu propasti....
 
11.03.2018
2
0
1
29
Citao sam na jednom sajtu da bi bilo najbolje prvo staviti sjeme u casu punu vode i staviti u MRAK dok ne potone i nakon sto sjeme potone preliti pola te case s vodom u neku salvetu,toalet papir,vatu ili sl. I onako preklopiti i po mogucnosti staviti u plasticnu vrecicu koja se moze zatvarati i opet drzati u mraku,navodno da sjeme tako brze izbaci klicu..eh sad zanima me vrijedi li to raditi?
 
24.11.2015
37
49
18
42
Pozdrav
Ostavio sam sjemenke 24 sata u vodi i onda ih posadio u case.
E sad imam jedan problem, dvije sjemenke su niknule naopako. Ljuska sjemenke je u zemlji a klica kao da raste van umjesto da biljka raste sa ljuskom iznad i onda je odbaci i tu se krenu razvijati listici Dali ce iz njih niknuti listici ili ce se na kraju samo osusiti ?
 
24.11.2015
37
49
18
42
Razmisljao sam da ih prekrijem zemljom al bojim se da bi to bilo previse zemlje jer su klice izrasle oko 5 milimetara van zemlje
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
05.03.2018
8
4
3
Primorsko-goranska, hr
Meni ove god u 4 dana proklijalo vani.
Uzela sam plasticne galone od vode ili vina, najbolje 3l ili vise. Čep se skine.
Na dnu izbusiti rupe a onda prerezati na prvoj trecini pd dna, ne dokraja.
Dole nasuti humusa i napraviti skoro pa blato, sloziti 3-5 sjemmi prekriti s malo suhog humusa. Bocu spojiti s selotep ili pvc fol.
Mora stalno biti odcepljena i dok je boca rosna nebtreba zaljevati. Ipak ako nakon dan dva vidis da treba vode samo s prskalicom odozgora.
I kad niknu jos ih mozes pustiti u nitra dok ih ne moras presaditi. Ako zelis uvijek mozes maknuti selotep i doci do biljaka i opet zatvoriti.
Mene je ugodno iznenadilo F7483600-1AA5-44ED-9676-33499AEC1288.jpeg
U pon slikam
Kako izgledaju 15 dana poslije
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Sve bolji i bolji savjeti oko necega sto treba da se odradi sto jednostavnije i da biljka krene u zivot, ljudi daj ne izmisljajte toplu vodu pored vec isprobanih i provjerenih nacina klijanja koji se stalno upotrebljavaju. Blato, boce, maramice nema cega nema :fuck::djede:!
@Lea40 daj stavi slike da vidimo kako napreduju u tih dva tjedna cisto usporedbe radi, mozda i sam pocnem primjenjivati tvoju tehniku!
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
he, he, taj njen nacin proklijavanja/nicanja je kombinacija klijanja u casi vode i prebacivanja u saksiju. ne verujem da je bas blato, samo mi to lici na neki inkubator stajl :D
ahahaha, ili ona fora kad naucnici prave, hmmmmmmmmmmmmm, u nekom staklu prajmeval atmosferske prilike na zemlji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lea40
05.03.2018
8
4
3
Primorsko-goranska, hr
Poanta je da nema namakanja sjemena, gore su otvorene i tek isparava.
Tako klijem sve , i papriku i pomidor.
Slikam u pon kad dodem doma.
Od 20 ih je izaslo 14 ili 15

Tako je, ustvari plastenik

U pon ili utorak kad dodem doma idu slike

Nikad nisam nikakve maramice ili sl. Uvije sam stavljala direktno u humus (kupljenu zemlju) i odrzavala vlagu.
Ali prosle god mi smrzle krajem maja. I sve je bilo ok.
Ali ja onraduj nesto zemlje i pros.god u jednoj grupi biovrt sam nasla ovaj nacin. Stavila od poma i paprika do salate i sve izuzetno proklijalo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Nikad nisam nikakve maramice ili sl.

Ja stavljam u maramicu da je uvijek vlažna i onda zabodem u zemlju na bilo koju dubinu ovisno koliko je klica proterala.Bitno je samo da se stavi što više maramica da dulje zadržava vlagu i klijavost je 96% i onda se nemra desit da klica krene prema gore kad si ju piknuo prema dole!I ovo sam pročito na vutri prije 7 god. i u 7 god. ih nije proklijalo možda 5 kom s tim da sam ugl sadio in i par auta,a ovih 5 kom nije bilo ničeg nutra jer su sjembe bile presatre!Jbg,svi smo mi individue za sebe, a sad rezat,lijepit,špricat ko voli nek izvoli!:thumb:

Edit: Počeli smo radit atomsku fiziku od grovanja i to je @hazeri dobro rekao što jednostavnije to grow bolje ispadne!;)
 
Poslednja izmena:

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Meni se desavalo da mi neke puste listove u maramici kad zakasnim dan sa proverom, i onda je zasadim u zemlju i ubrzo nastavi normalno sa rastom. :D