Kloniranje Detaljno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ja sam koristijo večinom hormonski prasak-za polu odrvenele biljke. Na Balkanu čete lakse i naci,kad vidm Plantelline substrate koje slikate,onda ima i Rizhopon naranđaste boje.Sanjim čete odraditi ok svi koji radite klonove na zemlji ili sotnim tabletama.btw sotne su mi od kokosovih bolje jer nisu toliko tvrde.

gel če vam bolje raditi u kamenoj vuni
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Ima problem sa klonovima, 10tak dana mozda i vise su u improvizovanom klon boksu, vidim da su poceli
na vrhu izdanci da rastu i prebacio sam ih u boks, nakon 10 minuta su poceli da venu, vratio sam
ih u klon boks i sad su okej aa dodatno me zabrinjava da prvi red listova pocinje da dobija zuckastu boju,
drugi red su mali listovi koji su skraceni makaza al oni su okej.
Ostavicu ih u klon boksu al me zabrinjava ovo zuto, i ne znam sta da radim...?

edit. danas sam ih preneo na dnevno svetlo i stoje uspravno, izgleda da im je trebao jos jedan dan
a ovo zuto je zbog nedostatka N, izaso novi vrh a zut ko fanta :D
 

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
Da ne otvaram novu temu zbog svog problema, uletit ću ovdje.

Problem mi je niska vlaga (20-35 %) u clone domu ,ne znam kako bi to preveo, i općenito u tom ormaru gdje sam pokušao klonirati.

Klonirao sam po ovim upustvima kloniranje i jedino što sam promjenio je što sam u vodu dodao root complex i tu držao kocke i kasnije klonove i umjesto clonexa koristio hesi clonfix.

Sve je bilo ok što se temperature tiče (23-25) unutra i van doma i bili su ispod Grolux T8 ali vlaga nikako da se podigne. Stavljao sam i čaše sa vodom, prskao redovito ... ali ništa. Nakon 7 dana samo posmeđili listovi i klonuli. Pogledao sam u kocke ali ni blizu korjena, samo lagano podebljanje na onom dijelu koji je bio umočen u clonfix.

box: 70/80/60 šdv

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
trebao si pokriti najlon kesom, kao sto vidis sa 35% ne ide, a pod kesom bi bili mokri, taman ;)
edit:
sad tek uvecao fotke, nisi uspeo u tom kompletu zakoreniti, nije mi jasno kako tako mala vlaga kada su zidovi poklopca oroseni
 

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
Ranije sam pošpricao i stavio malo vode unutra u kanale da vidim šta se može i kao što vidiš rosi ali trenutno 25C i 22% vlaga unutra ...


PowerSeed je napisao(la):
sad tek uvecao fotke, nisi uspeo u tom kompletu zakoreniti, nije mi jasno kako tako mala vlaga kada su zidovi poklopca oroseni
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
frend, zaista mi nije jasno, ja sam ove klonove sad sto imam secnuo, umocio u neki hormon incit2, turio u jiffy posudice i bukvalno poklopio najlon kesom sto dobijes u trgovini. bili su u pc-boxu pod 2x25w cfl i za 10ak dana korenje je izaslo kroz zid posudica pa su presadjeni u klasicne potove. kesa je uvek bila "vlazna" tj. isto tako orosena kao zidovi tvog poklopca. ti imas box za kloniranje unutar boxa koji moram da pohvalim, stvarno je kao u apoteci, al kod tako vlaznih zidova da je vlaga samo 22% mi ne ide u glavu. naravno, sa 22% ne mozes nista sa biljkama koje se hrane i odrzavaju u zivotu iskljucivo preko listova, al kako samo 22% to mi ostaje enigma, nema mi logike, pa voda curi po stanicama tog klon-boxa

edit: ajd kad sam ukratko vec opisao postupak da prikazem, tema je o kloniranju pa ne moz da smeta, evo vidi se i velicina klonova koje sam zabadao i momenat nakon koga su presadjeni u klasic pots. u pitanju je strain nebula.

 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
u toj posudi sto imas u klon boxu je nemoguce ne imati veliku vlagu :D

Power on garant mjeri vlagu u citavom boxu a ne u samom kloneru.... jos je malo zbunjen sto i kako sa klonovima ;)
sami box ko sto kaze Power za svaku pohvalu :thumb:
 

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
Ubačena je sonda unutra pa onda mjereno i vani pa promjenjen vlagomjer .... uvijek isto. Ubija me što se vjerovatno radi o nekom sitnom detalju ... Sad isprobavam par verzija pa možda koja uspije. U najgorem slučaju uvijek je tu opcija koju je predložio power sa na najlonom :)

thx. za pohvale u vezi boxa. Još da ga mogu koristit za klonove a ne samo za klijanje :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
možeš kapnuti na mjesto gdje si odrezao klon, da sprijječiš bilo kakve infekcije i slično (a možeš to primjeniti i kod toppinga)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Gdje si odrezao ide Clonex + Hormon za korjen prah za polu okorjenule biljke bar tako ja stavljam a vodikov peroksid 1ml u litru RO vode u prskalicu i s tim prskam po klonovima i po kloneru jer ce biti vlage pa da se ne stvore bakterije gljivice isl da mi kloner bude sterilan u tih 4 - 7 dana dok se ne okorjene. onda skidam poklopac za vlagu i prestaje vodikov peroksid.
 
07.03.2012
20
1
8
33
Jel iko drzao majku i klonove u istom pc boxu? Iz dosade sam napravio jedan PC box i imam plan da ostavim jednu majku koja je inace sativa dominant, da pokusam neki bonsai da napravim, a da klonovi budu pored nje. Klonove sam mislio odma prosledjivati out cim pusti koren i krene polako. Jedino mi je problem ta sativa posto mislim da ce mi prerasti sve to ...
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
ja svoje klonove drzim u klijalistu i mogu vam reci najbolje investiranih sto evrica ima i za manje ali ja sam uzeo sa grijacem natocis vodu na dno kamene kocke s akloncekima polčopis ustekas i boli te briga za 15 dana van nikako prije ipak nek taj korjen bude jak jak korjen vise hrane za biljku veci hedovi :) tak to ide jedva cekam micrko grow da isfuram sam mi fali klima iz mog boxa pa uvjek neki jarac :)
 

Styx

Aktivan Član
13.12.2012
78
141
0
100
♪ Believe or not I'm not home ♫
ima li tko iskustva s ovime?

453145.jpg
 
01.04.2013
32
12
0
Nova Gvineja
e Đorđ, ja sam kupio jucer za 30 kuna, daleko sam jos od testiranja, ali kazu da je kvalitetno i jedan od boljih motivatora u prahu..
lagano namocis u vodi i toga malo i deri, ja cu i rajcice i ostalo klonirat..
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Nemam iskustva sa tim Rhizoponom I (zeleni poklopac) ali mogu potvrdit navod vutra veterana sa vrha stranice :
SLO-Era je napisao(la):
Ja sam koristijo večinom hormonski prasak-za polu odrvenele biljke. Na Balkanu čete lakse i naci,kad vidm Plantelline substrate koje slikate,onda ima i Rizhopon naranđaste boje.Sanjim čete odraditi ok svi koji radite klonove na zemlji ili sotnim tabletama.btw sotne su mi od kokosovih bolje jer nisu toliko tvrde.
gel če vam bolje raditi u kamenoj vuni
Uspješno sam koristio narančasti Rhizopon II (skriven na Đorđovoj slici desno) 3-4 puta do sad. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Kloniranje nije nikakva znanost!!!
Box za klijanje kao sto je na gornjoj fotki,malo vremukulita po dnu posude,ja savljam u kantu od 5l destilirane- root,enzyme i vrlo malu dozu PK.Dobro promesati ,n a 5l nabacim oko 30 -35 sotnih tableta(jiffy),pustim da se namoce,ocedim i gančice od 15 cm u hormonski pa pazljivo nutra,malo stisnem i u ktiju za klijanje.Nutra jih stane od 24 do 28 kom.Obrećem jim vrhove listova i poskidam donje poganjeke. Dva put dnevno provetrim i prskam samo po vrhu kutije posto vremukulit daje vlagu) nakon 7dana ako nije bas pun mesec vec su vani pošteno.