Kloniranje Detaljno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Imam Rhizopon I i radi perfektno ;) Što Era kaže, 7-10 dana u mini plasteniku (ima ih u baumaxu) i to je to :) Jiffy ili zemlja, totalno je svejedno.
 
10.07.2012
49
4
8
32
Neznam da li ste culi ja nisam probao odmah da kazem.. Ali tko zeli klonirati vuvu ,ako nema novaca ili nema odakle dobaviti gelove i praske koji su za to namijenjeni pokusajte uraditi sledece..
Narezite komadice vrbe znaci uzmete jednu granu ogulite koru i isjeckate oguljenu granu i koru i ubacite u posudu gdje su klonovi (a mozete napraviti i ovako te komadice vrbe i vrbine kore ubacite u staklenku sa vodom i neka stoji dan ili dva i kasnije zalijete klonove tom vodom)
A sad objasnjenje zasto vrba i sta imate od toga ako to uradite...
Svatko zna da ako piknes granu vrbe u zemlju ona nastavlja rasti razlog tome je sto vrba u sebi ima puno hormona rasta ...i ujedno ako stavite vrbu i bilo koju mladicu druge biljke brze i lakse ce pustiti korijenje zato sto ce vrba otpustiti hormon rasta u vodu i taako ga staviti na raspolaganje drugoj biljki koju pokusajete klonirati...

Ja sam to radio sa lipom i tresnjom i djeluje...
Lijep pozdrav
 
07.05.2013
15
0
1
gde u srbiji ima da se uzme rhizopon i root riot za kloniranje suđer jer vidim da se koristi u clonexu za brži način,,da li može u koko diskovima jiffi i koje tečno đubrivo treba kao za kamenu vunu da li može planatela list ili slavol,, da li se koristi tečno đubrivo u koko diskovima kad je seme u njemu kad je u boxu za kloniranje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
uzmi incit2 il incit4 i sem slavola nista ne moras rokati dok se ne prime klonovi (ja ih drzim u jiffi 6x6), kad presadis u kvalitetnu zemlju (savetujem teramagmu) ne moras nista sem voda + slavol naredne tri nedelje, kasnije nesto za vege ako nadjes sa guanom il plantela list umereno, kad procveta plantela cvet + slavol i ne moze da omasi ;)
 
04.10.2014
2
0
1
Pozdrav svima,ja sam novi ovdje pa ako mi netko moze detaljno reć,kad je najbolje uzimat klonove,imam par biljki koje su samo sto nisu počele cvetat,jel sad vrijeme za uzimanje klonova.Hvala unaprijed
 
09.06.2015
47
38
18
IMG_20150623_130750.jpg IMG_20150623_132448.jpg Danas sam skinuo 4 klona,odrezo ih pod kutem 45*,piknuo u zemlju,i čašice stavio u kantu,na dno sam nalijo 5cm vode da bude velika vlaga,na kantu sam stavio jednu vrećicu onu za voće prozirnu da ćuva vlagu,pa da pitam što radim krivo??,jel treba bušit rupice na vrećici da klonovi dobiju zraka,i mislim stavit 1 cfl 20w iznad kante da svjetli stalno,mogu i više stavit cfl nije problem.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Mozes jos i odrezat svaki list cca 50%. Listovi trose hranu i vodu a nema korjena koji ce ih nahranit, tako da u vecini slucajeva rezemo listove da bude sto manje lisne mase. Nije obavezno ali je pozeljno.
image.php
 
09.06.2015
47
38
18
E hvala na savjetima,power i stipe,pročito sam sve teme o kloniranju na forumu,al opet sam trebo pitat da budem siguran,koji režim svjetla da stavim 24/0 il 16/8 il 18/6
 

dušan zeleni

Banned
Banovan
06.02.2016
14
1
3
63
Ok hvala ti puno

Isričavam se samo imam još jedno itanje, ja inace sadim na 600w ed dioda, nebitno osto nije to dio teme... a itanje je dai kon stavjam na ed diode ii na stednu od 200w dua
 
Poslednja izmena od urednika: