Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
E momcovi kak će sada od 1.7. nama iz HR ići te sjembe. Predpostavljam da naručivanje iz zemalja članica EU više nema carine i rizika ak me logika dobro služi?
 

¤ tweety ¤

Aktivan Član
25.01.2013
98
114
0
34
Pošiljke iz Holandije ne podležu pregledu Srpske carine

screenshot_62.png
 

grower7

Banned
Banovan
03.07.2013
25
3
0
Dali se može u HR. sjeme kupiti u nekoj trgovini koja ne traži podatke pri kupnji a da jamči za spol biljke?? :read: :read: :smoke18: :smoke18:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ne postoji niti jedna trgovina koja prodaje sjeme kao trgovina u HR. Imas web shop u HR jedan jedini a da trazi tvoje podatke to prvi put cujem. Sve sto trazi je adresa i nis drugo.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Guglaj ........ Znaci sa . bas ko sto sam ti napisao i budes nasao. Nemogu ti link sa moba postaviti.
 

grower7

Banned
Banovan
03.07.2013
25
3
0
No Joke je napisao(la):
Guglaj ........ Znaci sa . bas ko sto sam ti napisao i budes nasao. Nemogu ti link sa moba postaviti.
našo sam, ako još može samo koje si ti kupio, jer ima puno vrsta i nisu jeftine...
 

¤ tweety ¤

Aktivan Član
25.01.2013
98
114
0
34
nemam,ali kao što mi na svaku pošiljku iz Engleske(4 pošiljke) ili Španije(4 pošiljke) lupe pečat "ne podleže carinskom pregledu" tako su mi i na ovu lupili,ovo je bilo 1. put da mi nešto stiže iz Holandije i prošlo je
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sve je to lutrija, preko 8 paketa sa semenom chillija koje sam dobijao iz usa i engl. doslo je normalno sa pecatom ne podleze carini, al ondak su jedan otvorili i ocarimili mi bukvalno 3 kesice od po 12~15 semenki chillija (u ranijim posiljkama su bile vece kolicine, tj. vise vrsta). iako se po pravilu carini roba cija je vrednost preko 20e, moja posiljka od 3 kesice sigurno nije imala tu vrednost, unutra je bilo pismo sa specifikacijama i cenama za svaku kesicu (npr. 2 x 1.2e + 1 x 1.5e) ja sam prakticno carinu platio vise nego poruceni paket. nisam imao zivaca ici raspravljati se jer sam dobio i sluzbeni papir od carine... bla, bla... al poenta je da je sve to lutrija i naravno da posiljke iz holandije, kao i usa, spanija ili engl. podlezu carini ako se to cariniku prohte, jbg. al tako je i kad porucujemo menke moramo biti svesni da mozda prodje a mozda i ne, mislim da je gotovo sigurno da jednom nece, kao i u mom primeru sa chillijem (doduse taj paket je prosao ali uz blesavu carinu, da su bile menke vutre pitanje je sta bi bilo dalje)
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Sve to sto pise na papiru je jedno ali je u praksi sasvim drugacije,koliko ja znam ... ali nebi sad ponovo i ja pisala isto da dupliram to sto je pisao Power seed ali mislim da je bas tako kako je on objasnio,ako imas srece procice pismo bez otvaranja ,ali postoji sansa da se ako se cariniku prohte onda i pregleda..u neku ruku sve je to lutrija..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
grower7 je napisao(la):
našo sam, ako još može samo koje si ti kupio, jer ima puno vrsta i nisu jeftine...

:rofl: Bože me sačuvaj,kakva prijava.....Zašto je bitno koje je on naručio? i naravno da ima mnogo vrsta,i naravno da nisu jeftine (iako je ovo diskutabilno,ima i skupljih semenja na net-u,al' ajde),zaboga SEEDBANK je u pitanju,neće valjda imati samo 5 vrsta...
lepo ti prekini da se svađaš sa Google pretraživačem,ukucaj ime shopa+review i vidi šta drugi pričaju o njima ;)
onda uzmeš pa sam odlučiš šta kupuješ-već shodno prema svojoj opremi/mogućnostima/planiranoj vegetaciji/itd.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
želiš sve znati a ne želiš čitati... forum ne funkcionira na taj način da se svakom novom članu ponavlja nešto napisano već mnogo puta...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed