"Manjaèa"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ako se ne varam izraz manjaca dolazi sa zagrebackog kvarta : jarun, a tko zove manjacu znaci da zeli da joint ide njemu, ali prvo pravilo je onaj koji mota taj i pali... hehe

Btw u mom drustvu smo malo izmjenili manjacu :twisted: tako da tko zove manjacu ide mu zadnjem ;)
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
kod mene u drustvu je sve jednostavno i solidarno... onaj ko donese moze rolat ili daje drugome. U svakom slucaju onaj koji mota taj prvi i pali.
Povuce kolko oce i daje dalje u smjeru prema dogovoru. Svako drzi kolko oce, al napomenut cu da nitko nije pohlepan i posteno salje dalje. Jedino ak se bas stonira onda ga ekipa lagano pecne da salje, al sve u dobroj atmosferi. 8)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Dome je napisao(la):
prvi put èujem za te izraze.

kakva manjaèa,asti,mene to asocira na nešto negativno.
Ja takoðe, mislim da ovdje u SA (inaèe BIH) kad spomene neko "Manjaèu", tada izbija verbalni rat meðu rajom i sjebade... tako da mi to uopšte ne koristimo taj izraz a i ne vjerujem da æe se koristiti baš zbog "Manjaèe", èak kad bi neko i rekao tu rjeè kroz smjeh ili ono iz zezancije, mislim da bi taj neko na podu završio....(nakon kraæeg verbalnog dijaloga :()
Sorry, ali ipak imam nekoliko havera, (trojica) koji su preživjeli Manjaèu!!!!!!!
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ma manjaèa je i meni jadna. Ali jebada kad jedan deèko uvijek to forsira pa ga trebamo sjebat da ostane zadnji :twisted: Ali i mene provocira to zvanje. 1 puši onaj ko rola, 2 koji soli ili drži.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
doors_of_perception je napisao(la):
Ma manjaèa je i meni jadna. Ali jebada kad jedan deèko uvijek to forsira pa ga trebamo sjebat da ostane zadnji :twisted: Ali i mene provocira to zvanje. 1 puši onaj ko rola, 2 koji soli ili drži.
Ja sad u zadnje vrijeme (par godina) pusim skoro uvijek sam, eventualno ako naleti neko do mene ili ja izadjem vani pa ponesem (bas da se našiljim s nekim)...kod nas ko smota taj i zapali i onda ga proslijedi sebi najdrazoj ili najblizoj osobi... Ako nas ima 3-5 (obavezno se mora smotati najmanje 3 i odmah se zapaliti sva tri i vrte se u krug. Ali ja sad il' sam izfur'o više, ili godine èine svoje.. šta ja znam, ali sad mi donesu na vrata djeèurlija koja rade panjeve na ulici...(15-17 god.) tako da u zadnje vrijeme pušim sam, dnevno 4-5 smotam... negdje sam poslao slike o kol. vuve i kol. duhana za jedan džoks. Inaèe pošto sam pušim ono, ne volim džoje koje izgledaju ko sarme... mada opet svi imaju svoje :) ali na Bong ide najmanje trave...tj. najmanje se troši a ne može se porediti sa smotanom džojom... hoæu reæi da æete se 10 puta više "razobadati" :) na bong-u!
A sto se tièe duhana, toliko je frka oko toga da se ne stavlja u džoje, mislim da je to bezze, prvo duhan treba da bi travka fino sagorjevala, ne prebrzo nego taman laganice (skoro pa ko cigara)...u suprotnom veoma se lako moze desiti da joint "progori" na recimo sredini... (tj. tamo gdje nije ispunjena rizla fino...a ako ga nabiješ onda zaušnjake dobiti dok povuèeš...
 
22.11.2006
7
0
0
34
Kod nas se trgaju ko ce rec manjaca,jer je nase pravilo da se kaze TEK kad se pali pljuga,onda svi kazu u isti glas i onda se prepiru,vecinom igraju skare-bunar-list,dok ja koji skoro uvjek rolam popusim
najvise pljuge,povucem nekih 7-10 dimova onda kazem PARTIZANKA i sve ih sjebem....a jesam pametan....
 
15.08.2006
0
0
0
ma za te izraze u mojem kraju nisam nikad cul!! :shock:
ali kaj se zna se zna, ko mota taj pali!!! nema da mi neko zeme pljugu ak sam ju ja smotal!!! a u ekipi najcesce motam ja :bis: !!
al kaj se tice pohlepnosti frend tak vlece tu pljugu da bi ju valjda sam spusil bez da koga ponudi( bilo je i takvih slucajeva s njegove strane), pa sad u zadnje vreme i nismo najbolji s njim!! mah duga prica
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
mi ne koristimo tu rijec... imamo neka nasa pravila, ali zadnjih mjeseci smo uvijek imali dosta vutre, pa nije bilo previse pravila... obicno smo pusili ja i 2 prijatelja, i ako se neko s nekim zaprica ovaj treci pusi dok se ne sjetimo i dogadalo se da skoro cijelu trubu popusi sam, ali nije bio problem jer se odma motala nova.. a bilo je dobro kad smo nabavili 300g, pa nas je bilo 5, a u krugu 6 truba... svak je sebi mrvio, motao i pusio...to je bilo pregadno spaljivanje....
inace je pravilo ko mota, taj pali... i ako m.m. (zero logic) mota, on meni daje shat, ako ja motam, ja njemu... ( vise od 2 mj. smo pusili skoro svaki dan i nikad nismo izgasili trubu bez da damo shat jedan drugome :D :lol: ) :banana_mrtva: :dready_banana: ima jos nekih pravila... ali mislim da se sad nemogu bas sjetit... sjetim se kad pusimo.. a i nije to sad vazno, to su neke nase gluposti...
 
05.10.2006
0
2
0
mora imati neka pravila jer inace bi bilo sranja mi imamo pravila. tko rola prvi, mrvi drugi, drzi svjetlo treci. inace tko rola taj drzi rizlu i soli tako da je isto... mora biti pravila... :twisted:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Eeeee pas nisam ni video ovu temu....ovde kod mene nemaju tako nekakvi nazivi ...ali obicno niko ne voli da mota, tako da ako neko ima ostali sve drugo rade... njegovo je samo da pusi...(mali kralj :p )

al problem je sto ja VOLIM DA MOTAM :D i onda i sada ma uvek (mada ima "po neki put" da me mrzi) ali najvise volim kad se nadje nekakvo drustvance i onda kao niko nece da smota (u stvari nece da se blamiraju jer uvek ispandne nekakav vrljav joint)....

e ovo mi je nadraze :lol:

uzimam da motam pripremim sve na stolu stavim flop u rizlu i krenem pricu jedno 10 sec samo da mu skrenem paznju sa motanja (odnosno rizle) a onda dok on ili oni ne gledaju smotam za 2 sec i pruzim joint hahahahha
najace mi je kada vidim izraz lica :shock: sa pitanjem "pa kad pre" ...uzivam u ovome
 
10.01.2006
34
0
0
www.vutra.org
Denz je napisao(la):
Kod nas se trgaju ko ce rec manjaca,jer je nase pravilo da se kaze TEK kad se pali pljuga,onda svi kazu u isti glas i onda se prepiru,vecinom igraju skare-bunar-list,dok ja koji skoro uvjek rolam popusim
najvise pljuge,povucem nekih 7-10 dimova onda kazem PARTIZANKA i sve ih sjebem....a jesam pametan....

Tak smo i mi... ko mala djeèica, hahahaha, kako se lijepo sjetit tih dana :D Kad svi u isti glas kažu paljaèa, manjaèa, ja sam, ja sam, ja sam :D :D

Ajme koja si likèina 8)
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Hahahhaa..kod nas je manjaèa ukinuta kratkim postupkom nakon 2 godine njenog izgovaranja...

Prijatelj koji ju najviše prozivao, jednog dana rekao: "Manjaèa!" a ja mu rekao tko te jebe... odi tamo nastavit sjedit na kamenu, a drugi koji su držali svjetlo i rizlu ima da puše ispred tebe :lol:

Sad se po zaslugama i uloženom trudu puši :D :p :D
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
kod mene, toènije dubrovnik, ima lik koji je nekad davno dilao, koliko sad znam prešao je samo na konzumiranje, èovjek ima cirka 35 godina i garantiram da nema osobe u dbk koja je u ovim vodama a da ga ne zna i to po imenu manjaèa, iskreno mislio sam da se tako uistinu zove, ali evo izgleda da je to internacionalni naziv pa je vjerojatnije on dobio nadimak po izrazu nego izraz po njegovom imenu, ali što jest-jest, u koju god halku da doðe truba odmah ide njemu, ne treba ni pitat, to se zna....pozdrav
 
10.08.2006
23
2
0
Mi smo imali istih problema ali smo ih rijesili jednostavnim obicajima,tko mota pali i salje na desno.Mogu se padobranci derat "manjaca" kolko oce al pljugu nece dobit preko reda 8)