mazar vs Multipla Skleroza (MS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
ja te mazar nista nisam skontao u tvom postu, ali kontam ako imas zalihe ulja malo cilaj, odes negdje preko vikenda i baci sjeme negdje u sumi i pusti neka priroda napravi svoje, ako uspije super nisi se sekirao a evo novog materijala, ako ne opet dobro svejedno imas zalihu i poslje ljeta mozes opet pocet :watchplant:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ma morao sam si olakšati dušu, da i napismeno imam zašto to radim (u slučaju da trebam dokaze :read: )
Pripremam si teren :prof10:
Igram se sa sudbinom :kackepieksen:
Naravno da idem u to, zanima me i da vidim utjecaj Z7 na rak.
Svi bi ulja kad je već prošlo puno kemoterapija i zračenja, tijelo je već izmasakrirano, kod takvih slučajeva svi bi magični lijek, čuli su da to liječi...
Tek se odlučuju na ulje kad je već kasno i onda se priča – probali su , ali nije to to....
I još nabave vutru s ceste ...
Zar nisam ja dokaz koji je dugo lutao (istina je da kod MSa ima više vremena nego kod raka), pa na prijedlog mighty He mana :respect: krenuo s CBDom, a i ona vijest da je CBD taj koji liječi rak. Vjerujte mi ogromna je razlika od one lagane CBDovke koja ima 5% THCa i 5%CBDa i z7 koji ima duplo više THCa i 3 puta više CBDa (10-15).Pomogla mi je s mjehurom i ta lagana, ali z7 je nevjerovatan :respect:.
Zato me zanima kako se ponaša kod raka...

iprezime - nemam zaliha, i nije uzgoj zbog mene, ja sam tu najmanje bitan, svi imaju barem jednu osobu kojoj ta biljka treba...
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
nazalost poznam puno osoba koje boluju od raka i bojim se da cemo tesko pronaci osobu koja ce se u ranom stadiju bolesti odluciti na lijecenje uljem jer ljudi su prestravljeni samom spoznajom da imaju rak i tesko da mogu skupit hrabrost i odlucit se za alternativu dok na svojoj kozi ne osjete sav pakao lijeka zvanog kemo

jucer sam saznao za bivseg radnog kolegu da je prekinuo ciklus kemo i otisao kuci jer nije mogao izdrzat vise... nazalost vjerovatno ce sad biti spreman pokusat sa uljem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
mario339 je napisao(la):
nazalost poznam puno osoba koje boluju od raka i bojim se da cemo tesko pronaci osobu koja ce se u ranom stadiju bolesti odluciti na lijecenje uljem jer ljudi su prestravljeni samom spoznajom da imaju rak i tesko da mogu skupit hrabrost i odlucit se za alternativu dok na svojoj kozi ne osjete sav pakao lijeka zvanog kemo

jucer sam saznao za bivseg radnog kolegu da je prekinuo ciklus kemo i otisao kuci jer nije mogao izdrzat vise... nazalost vjerovatno ce sad biti spreman pokusat sa uljem

Mario opšte nije u tome problem, kod nas je problem kad kažeš ne kemoterapiji trebaš podpisati da nečeš i onda zbog tog podpisa ostaneš bez mirovine banda i svega ostalog. Ja sam prošle godine hladno kazala lječniku NE i rekla sam sa čime ču se zdraviti i to je to kad me vidi se samo smješi a ja isto. I još jedna stvar je bitna. Kad prvi put saznaš da imaš rak odmah u glavi ja ču umrjet imam rak i dodje ta veeeeliki strah i onda od straha prihvatiš sve bez da si razmislio šta to stvar uradi od čovjeka(kemo).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339 and mazar

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
2cv je napisao(la):
Mario opšte nije u tome problem, kod nas je problem kad kažeš ne kemoterapiji trebaš podpisati da nečeš i onda zbog tog podpisa ostaneš bez mirovine banda i svega ostalog. Ja sam prošle godine hladno kazala lječniku NE i rekla sam sa čime ču se zdraviti i to je to kad me vidi se samo smješi a ja isto. I još jedna stvar je bitna. Kad prvi put saznaš da imaš rak odmah u glavi ja ču umrjet imam rak i dodje ta veeeeliki strah i onda od straha prihvatiš sve bez da si razmislio šta to stvar uradi od čovjeka(kemo).
je kemoterapija je smrt za tijelo , ja sam desetak kila izgubio, imunitet mi je pao i neželim to više ponavljat nikad
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339 and mazar

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
razumijem te mazar, ja sve ovo sto radim radim radi drugih, ja sam zdrav ali meni bliske osobe treba ljeciti, a s obzirom da se malo i kuzim u materiju moram da im pomognem
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
''Marihuana je droga'', rekao nam je dr. sc.
Ante Bagarić, psihijatar Klinike za ovisnosti
bolnice Vrapče.
A šta da Vam kažem dr.sc Antiša
Nedo Bog da neko od Vaših u obetelji oboli od ms-a.
Onda bi Vas pito dali je droga ili lijek.
Vjerujte mi na rijeć - lijek je........... Mislim da je manje štetnije zapalit svaki dan nego tri puta godišnje primat kortikostereoide - (da tri puta)
To je odgovor hrv. medicine, narokaju te kortićima pa šta bude.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
[SIZE=9.5pt]Moram posvetiti malo prostora za velikog heroja MSa[/SIZE]
[SIZE=9.5pt]Dopustite mi da se obratim vezano za Consa.[/SIZE]
[SIZE=9.5pt]Već sam ga, mislim, spominjao u dnevniku, ako se sjećate one usporedbe s Gregom http://www.youtube.com/watch?v=72vK1Cuf2Ws[/SIZE]
[SIZE=9.5pt]A još malo da mu se posvetimo, imam puno lijepih iskustva s njim (a bit će ih još, ako se sad ne uobrazi :ridinghorse:[/SIZE] ), sjećam se prošle godine smo po onoj najvećoj vrućini (preko 40 C, a već znate koliko vrućina škodi Msu) išli u smart shop zajedno po neke lulice, zamislite njega koji hoda uz pomoć štake i mene labavog kako hodaju po cesti – bili smo atrakcija – ne znaš ko koga vodi...
[SIZE=9.5pt]A kad se spuštamo niz stepenice onda mi refleksno izleti onaj famozni :„POLAKO, SAMO POLAKO“, onda me on pogleda mrtav ozbiljan i kaže: „Pa nemrem brže“[/SIZE]
[SIZE=9.5pt]Još jednom veliki :respect:[/SIZE] .
Ponosan sam što te mogu zvati prijateljem
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Upisao sam u google štetnost kortikosteroida i otvorio prvi rezultat
Kortikosteroidi se široko primjenjuju u mnogim granama medicine. Čini se da postoji opčinjenost njihovim terapijskim učincima, posebno u liječenju bolesti za koje nema etiološki djelotvornog lijeka. Mnogo je nejasnoća oko njihova djelovanja i s pravom se postavljaju pitanja o opravdanosti njihove primjene u mnogim patološkim stanjima. Brojne nuspojave liječenja kortikosteroidima, od kojih su neke ozbiljne i dugotrajne, a neke nisu kroz neko vrijeme ni zamjetljive, nameću poseban oprez u procjeni odnosa koristi prema opasnostima njihove primjene kod svake indikacije.
Kortikosteroidi u visokim dozama mogu izazvati i nespecifične negenomske parakrine učinke zbog fizikalno-kemijskih interakcija sa staničnim membranama. U mnogim tkivima glukokortikoidi pokreć u kataboličke procese. Tako, primjerice, pod njihovim utjecajem dolazi do razgradnje proteina u mišićima, koži, vezivnom, masnom i limfnom tkivu.
S druge strane, u jetri glukokortikoidi stimuliraju enzime glukoneogeneze i povećavaju količinu glikogena i proteina. U suvišku oni dovode do hiperglikemije, hipertenzije, hipertrofične kardiomiopatije, gastro-intestinalnog krvarenja i perforacije crijeva, smanjuju rast i prirast na tjelesnoj masi.
Svaku kortikosteroidnu terapiju prate neželjeni učinci, ali su trajne neurološke smetnje najizraženije nakon rane terapije, premda se javljaju i uz kasniju terapiju (8-10, 39, 40, 47). Zbog svega toga se rutinska terapija kortikosteroidima ne preporuča u nedonoščadi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Malawi and cons

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
A upisao sa i štetnost kanabisa i isto otvorio prvi rezultat:


Dvije su najčešće pojave kod pušenja i ostalih vrsta konzumiranja kanabisa ili samog THC-a, blaga konjuktivalna hiperemija (crvenilo očiju) i blago ubrzan srčani ritam. Niti jedna niti druga pojava nije neugodna niti opasna. Nakon pet tisuća godina uporabe kanabisa među stotinama milijuna ljudi diljem svijeta, ne postoje pauzibilni dokazi da je ova droga ikada izazvala makar i jednu smrt.
Potrebno je razmotriti još dva akutna učinka, vezana uz konoplju. Prvi je high osjećaj, odnosno promijenjeno stanje svijesti. Prema opisu rekreativnih potrošača, ovo stanje traje dva do četiri sata nakon pušenja, a pet do dvanaest sati kada ga se jede. Najčešći oblik promijene stanja svijesti je mirno, blago euforično stanje u kojem se vrijeme uspori, a osjetljivost na slike, zvukove i dodir pojača.
Pa šta je tu štetno, a dokazano je da se uporabom kanabisa smanjuje učestalost relapsa, što znaći ako nema relapsa nema ni kortikosteroida.
Ma daj se javite doktore pa mi objasnite to......
 

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
Da se javim, nadam se da ste gledali prilog i da vam se svidio. Ta novinarka je i neurologicu iz one bolnice u dubravi intervjuirala za tu reportažu, al joj je rekla da ipak neće biti u reportaži nakon što je ova doktorica pitala kako ona može biti sigurna da ja imam ms i da možda samo glumim i da sam obićni narkoman možda :shit2: ,
 

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
FantomSB je napisao(la):
A upisao sa i štetnost kanabisa i isto otvorio prvi rezultat:


Dvije su najčešće pojave kod pušenja i ostalih vrsta konzumiranja kanabisa ili samog THC-a, blaga konjuktivalna hiperemija (crvenilo očiju) i blago ubrzan srčani ritam. Niti jedna niti druga pojava nije neugodna niti opasna. Nakon pet tisuća godina uporabe kanabisa među stotinama milijuna ljudi diljem svijeta, ne postoje pauzibilni dokazi da je ova droga ikada izazvala makar i jednu smrt.
Potrebno je razmotriti još dva akutna učinka, vezana uz konoplju. Prvi je high osjećaj, odnosno promijenjeno stanje svijesti. Prema opisu rekreativnih potrošača, ovo stanje traje dva do četiri sata nakon pušenja, a pet do dvanaest sati kada ga se jede. Najčešći oblik promijene stanja svijesti je mirno, blago euforično stanje u kojem se vrijeme uspori, a osjetljivost na slike, zvukove i dodir pojača.
Pa šta je tu štetno, a dokazano je da se uporabom kanabisa smanjuje učestalost relapsa, što znaći ako nema relapsa nema ni kortikosteroida.
Ma daj se javite doktore pa mi objasnite to......
Da većina lijekova koji se prepisuju su droga po definiciji, piše u onom papiru koji je u kutiji da se ne preporuča naglo prekidanje. Kanabis je isto droga ali nema toliko nuspojava kao kemijski lijekovi i može se prije smtrati lijekom nago kemija :read:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ja doktore mogu shvatit kad grcevito brane svoje metode jer drugo i neznaju tokom tolikih godina ispiranja mozga vjerovatno bi i ja na njihovom mjestu tako mislio zato uopce nemislim o njima trazim nacin da si sam pomognem i zivim sa puno manje gorcine

Sve mi je bilo jasno kad je mamina onkologica preminula od raka...svaki dana je gledala ucinke kemo treapije i do zadnjeg dana je vjerovala da ce ju izljecit to jedino mogu prepisat ispranom mozgu tolike godine provest na odjelu tolikoj smrti pogledat u oci i vjerovat u izljecenje to je stvarno ...?
 
22.03.2013
1
1
0
Sve se cini da nam galopirajuce nadolazi nova revolucija sa M.T. Kesheom na celu... ovdje govori o uzrocima MS-a . Scrolaj Mazare na 33 minutu ako ti se ne da slusat o fizici ;)
Keshe je genijalac koji mijenja sudbinu covjecanstva u tehnoloskom i medicinskom smislu i nadam se da ce implementacije njegovih spoznaja cim prije zaobici (para)farmaceutske sustave i biti na dobrobit svima nama.
M.T. Keshe o MS u po prvi put na vutra forumu samo za vas :thankyou:
http://youtu.be/piT7Vgc9sCw
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
cons je napisao(la):
Da se javim, nadam se da ste gledali prilog i da vam se svidio. Ta novinarka je i neurologicu iz one bolnice u dubravi intervjuirala za tu reportažu, al joj je rekla da ipak neće biti u reportaži nakon što je ova doktorica pitala kako ona može biti sigurna da ja imam ms i da možda samo glumim i da sam obićni narkoman možda :shit2: ,

[SIZE=10pt]Vjerujem da je svatko od nas imao takvu jednu u srednjoj školi...[/SIZE]
[SIZE=10pt]Jesi narkoman, pa rokaš se špricama, uljem iz šprica;)[/SIZE]
[SIZE=10pt]http://www.youtube.com/watch?v=peM3xdnYEKc[/SIZE]
djoledjole je napisao(la):
Keshe je genijalac koji mijenja sudbinu covjecanstva u tehnoloskom i medicinskom smislu i nadam se da ce implementacije njegovih spoznaja cim prije zaobici (para)farmaceutske sustave i biti na dobrobit svima nama.
Jako zanimljivo, apsolutno podržavam svako nastojanje da se iskorijeni tu gramzivost za novcem.
i smatram da je vrijeme za promjenu, počevši od nas samih....
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
[SIZE=10pt] [/SIZE]
[SIZE=10pt]Ne mogu se načuditi tom z7 ulju i to ne samo ja, već i ljudi koji me okružuju. Znam da davim, ali pričam ovo za ljude kojima takvo ulje stvarno treba[/SIZE]
[SIZE=10pt]Predobro je :nana:[/SIZE] ...
[SIZE=10pt]Sva obavljam, čak ne samo plac s decom, nego idem po parkićima sam s njima – baš sam sretan zadnjih tjedana – kao da sam pušten s lanca, toga sam se bojao, da me neće bit kod kuće uopće, međutim godine su tu, odgovornost prema ženi, djeci, to mi sve čini veliku radost :family1:[/SIZE] (heaven, I m in heaven....)
[SIZE=10pt]Čak i razmišljam o biciklu, na koji nisam duuugo sjeo...[/SIZE]
[SIZE=10pt]Jako pozitivna stvar u mojoj dijagnozi je ta što zdravo živim, i žena mi zdravo živi i djeca mi zdravo žive....[/SIZE]
[SIZE=10pt]Zdravo jedu, vježbaju s tatom (da samo vidite kako mali radi sklekove :clap:[/SIZE] ), sretna su...
[SIZE=10pt]I tata vježba, tata nikad u svom životu nije ovako dobro izgledao...[/SIZE]
[SIZE=10pt]Prije dva mjeseca bi nakon vježbe zalegao i to je bilo to od mene za taj dan, a danas nakon vježbe odem u parkić s djecom ili van na snijeg s njima. Uopće se ne libim kad negdje trebam ići...[/SIZE]
[SIZE=10pt]Ugl. kao što mi sve dolazi u pravo vrijeme, tako je i moja terapija sa z7 došla u pravi trenutak, zamislite sebe kako morate juriti kroz život sa sad već troje djece, bez vrtića, netko nekad uleti, ali ne žicamo pomoć, sami smo to htjeli – to nam je naša borba dala :kenny_revenge:[/SIZE]

[SIZE=10pt]Koliko god da je moja žena protivnica vutre toliko joj skida kapu kad me vidi na djelu....[/SIZE]
[SIZE=10pt]Za nju - http://www.youtube.com/watch?v=-4TzyC7O_wg[/SIZE]
 

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
Carski, kadf doletiš imaš kolača kod mene :) :rofl: i to vježbaj s klincima nonstop
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar
10.05.2011
23
22
3
46
Bravo,mazare!Baš mi je drago zbog tebe i z7,nadam se da ću i ja tvojim putem do boljeg zdravlja,a samim time i do boljeg i kvalitetnijeg života! :bananica
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.