Melasa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Nije to to.

Melasa je gusti, slatki tamnosmeđi ili tamnozeleni
sok koji nastaje kao ostatak nakon kristalizacije u postupku proizvodnje šećera od šećerne repe ili šećerne trske.

Smeđi šećer, za razliku od bijelog, je nerafiniran ili samo djelomično rafiniran, uslijed čega na njegovim
kristalima ostaje i melasa, koja mu daje specifičnu boju, okus i miris karamela (svjetliji ima oko 3,5%, a tamniji oko 6,5% melase).
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
napisao sam na prvoj stranici,kome je teško nabaviti melasu olakšati će si potragu ako ode do trgovine za ribolov. Milutine imaš u Zg-u nekoliko vrhunski opremljenih trgovina pa nebi ti trebalo biti tesko,škorpion DNC-01 2322 515,luna maris 01 3098 625 itd... modovi, ako spada ovo pod reklamu onda brišite
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
It's really SIMPLE:

Preparation
  • 1-2 tbsp. of unsulfured molasses per gallon of water. Brand does not matter, blackstrap or not doesn't matter. UNSULFURED matters.
  • Warm up the jar of molasses by sitting it in a big bowl of hot water for 10-15 minutes.
  • Before mixing up your nutes (if you're using them) pull a pint of the water per gallon aside and warm it up too.
  • Add one or two TABLESPOONS (15ml) of the warm molasses to the warm water. Mix until well dissolved.
  • Mix up your nutes, then add the molasses water.
  • Water as usual.
  • Mix up only enough solution for a single watering, as molasses water will grow bacteria and wild yeasts/fungi in short order -- if you really feel the urge to mix up a significant volume, keep it covered and refrigerated (under 40°F).

Usage
  • Use full strength anytime during flower.
  • Use every watering, every other watering or twice, doesn't MATTER.
  • Use in seedling/vegetative stages at 1/2 or less strength, adjust upwards if the babies like it.
  • Molasses feeds bacteria and fungi in soil, therefore will foster bacterial and fungal grow in your delicate hydro setups. NOT RECOMMENDED, OKAY?

kaže jedan stariji kolega da je ima kupiti u Plodinama....ja cu danas baciti đir pa će da vidimo!
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Evo ja sam koristila i med i melasu i nema tu neke razlike, ustvari nemam pojma u čemu je uopće razlika i da je recimo nema. Kad biljka dozrije i kad se nakon berbe tretira kako treba ona je fantastična sama po sebi, ne vjerujem da netko u tom trenutku pomišlja da li osjeti okus recimo melase ili meda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Minka-pinka je napisao(la):
Evo ja sam koristila i med i melasu i nema tu neke razlike, ustvari nemam pojma u čemu je uopće razlika i da je recimo nema. Kad biljka dozrije i kad se nakon berbe tretira kako treba ona je fantastična sama po sebi, ne vjerujem da netko u tom trenutku pomišlja da li osjeti okus recimo melase ili meda.

med i melasa..njih je dobro koristiti poslije peroksida kao hranu za dobre bakterije koje peroksid pomete nakon upotrebe...mislim da mu je upravo to i namjena e sada ovo za okus mi je manje poznato..pozz
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Treba isprobati melasu definitivno, po onome što sam čitao svi se kunu da je melasa pravi pogodak za kraj cvjetanja! Med koristiti, to je malo blesavo.
Onda u Bio&Bio! Hvala na info Trip =)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
a ti si baš zapeo za med, zašto bi se med "baš trebao" koristiti? Mislim svako ima svoje i svatko growa na svoj način, ako ti vjeruješ da ti to pomaže na neki način - samo daj, samo me je zasmetala ova tvrdnja da se baš treba koristiti, nikad nisam niti neću jer ne vidim svrhu, no možda me ti uvjeriš u suprotno. kaže stara poslovica, "Samo glupi i mrtvi ljudi nikad ne mijenjaju svoje mišljenje..."

melasu s druge strane je teško nabaviti, najbliže što sam joj se osobno približio je u obliku biogrow od biobizza
" is a liquid fertilizer that can be applied to most types of soil and substrate mixtures. Bio·Grow® is made from 100% Dutch organic sugar beet extract, commonly known as beet vinasse. Beet vinasse is a by-product of turning sugar beets or sugar cane into sugar. In a natural fermentation process, starches in the sugar are treated with enzymes to produce glucose. In addition to plant nutrients, molasses is a rich source of food for soil microbes, helping to boost populations to create active and productive soils."

no naletit ću nekada i ja na tu vražju melasu, u najgorem slučaju skoknuti do Virovitice po karnistar - dva, čuh da tamo se kupaju u melasi :eek: :icon_question: :icon_lol:
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
zasto med, prvo zato sto se dobija na prirodniji nacin za razliku od melase, koja se dobija
iz secera,med pcele prave iz prirode ali i iz secera(od koga se dobjia melasa) ako zimiprehranjujemo
pcele stoga sam zakljucio daje med kompleksijje i komletnije jedinjenje
a i kad sam dao biljci med, ona je dobila dodatni mraz a za posledice nisam primetio,
ne kazem da melasa ne valja, al moj izbor je med, jedino u cemu gresim je sto nisam i melasu
upotrebio i onda video sta je bolje za biljku. Ljudima med u malim kolicinima veoma prija,
u velikim se mozete otrovati.

Inace secer ljudskom telu nanosi vise stete nego npr cista svinjska mast samo
7 gr secera je coveku dovoljno da bi telo pretvorilo secer u glukozu i tako
nahranilo mozak. Sve preko toga ima veoma stetne posledice na ljudsko zdravlje
a sto godi coveku bi trebalo da godi i biljkama mada ne uvek.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
melasom se hrane mikroorganizmi tj korisne bakterije u zemlji koje taj šećer pretvaraju u oblik dostupan korjenu biljke. Med s druge strane djeluje antibakterijski prvenstveno zbog svog niskog PH-a cca 4,0 i čini to područje izrazito nepoželjnim za bakterije, biljka nije u stanju tu hranu koju dobiva uzimati,



"Acidity
The pH of honey is commonly between 3.2 and 4.5.[72] This relatively acidic pH level prevents the growth of many bacteria."
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Kenny Dalglish je napisao(la):
melasom se hrane mikroorganizmi tj korisne bakterije u zemlji koje taj šećer pretvaraju u oblik dostupan korjenu biljke. Med s druge strane djeluje antibakterijski prvenstveno zbog svog niskog PH-a cca 4,0 i čini to područje izrazito nepoželjnim za bakterije, biljka nije u stanju tu hranu koju dobiva uzimati,


"Acidity
The pH of honey is commonly between 3.2 and 4.5.%5B72%5D This relatively acidic pH level prevents the growth of many bacteria."
a možda se i ph mijenja ovisno o vrsti meda. ja sam ga koristio i bilo je fanatstićno ,ali sam napravio ispiranje i
4 dana prije skidanja na 6 litara vode dodao pola kile meda .
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Melasu ili med ali onaj bez secera i dodataka koristiti poslije flushinga i upotrebe Hidrogenperoksida samo u tom slucaju....da,da vrlo korisno :) jedna zlica na 1l vode

edit:

evo sada sam vidio da se ponavljam jbg to zaljepite mojim godinama hahah
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir and đokson

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
melasa se dobiva od repe koja se reže u šećeranama pa onaj sok što pada dolje je melasa.pa to je ćisti šećer,od nje se prave alkoholna pića kao konjak itd.i svaka prava melasa ima šećera koja se oćituje u digestiji.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
mislio sam na industrijski secer(rafinirani)....cemu analiza groweri ce znati na sto sam mislio.Definiciju melase i secera manje vise svi znaju...a i google je tu za nepooznanice. Znaci obradeni industrijski (bijeli) secer na njega sam mislio, njega medari stavljaju u med a to nije med koji bi nama bio od koristi.to sto curi od repe haha da to je secer ali ....wtf
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.676
163
....jednom davno sam se zaj....o s medom -stavio mrvicu previše i zemlja mi se (indoor) skrutnula-tvrda-kada je voda izhlapila zamlja je ostala tvrda ko kamen!!!-my bed
melasa i med su veeelika razlika!!!! :read: :smoke18: :smoke18: :smoke18: PPP