Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Hallo Bing! Daj mi reci, koliko treba sušit djiku, da je ulje ok?
Vidim kod tebe se zahutkava sezona:)
Nema nekih pomaka kod Budda, gamad cvjeta 11 tjedana! IMG_20190511_165035.jpg
Još je jedna knjiga ostala! Stigla ju je za 3 enciklopedije(30 cm)!
 

Prilozi

  • IMG_20190511_165043.jpg
    IMG_20190511_165043.jpg
    560,7 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20190511_165058.jpg
    IMG_20190511_165058.jpg
    394,1 KB · Pregleda: 12

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Hallo Bing! Daj mi reci, koliko treba sušit djiku, da je ulje ok?
Vidi moj dobri druze,ulje ce biti uvek ok u biti je ukus i boja ulja,sto se duze susi bice ti svetlije ulje,ako ti nije frka posto si vec previo ulje osusi je lepo onda 3 nedelje i napravi ulje,ja sam uvek a ne znam kako da mi je znati to zbog toga sto slabo growam pa pozurim odnah napravim ulje posle 7 dana susenja,e da ja otopim cvetyove a posle posebno i trim,hocu ti reci sve iskoristavam.
Nema nekih pomaka kod Budda, gamad cvjeta 11 tjedana!
jbg zalomilo ti se sad je teraj tako,probaj mozda da dajes malkice vise boostera meni je pomoglo u zadnjem grovu veca doza boostera,probaj nista te ne kosta,dva-tri kruga okreni tako sa jacim dozom boostera pa prati biozu i javi mi molim te da znam sta i kako,mene sve interesuje.
Nije neka guzva u kutku a meni je drago kad god se ti javis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and rKj420

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. Danas cu je zaliti sa 0.25l
zalije sa vise vode slobodno sa 1l pa je pusti 4-5 dana da se osusi.Vidi ovako bi rekao da ti je supstrat u banani,pa ces mi reci u kom je supstratu zaboravio sam.Jesi promenio rezim na 12-12,slobodno drzi sad litar vode kad zalivas i onda opet kad se dobro osusi supstrat tamo za 4-5 dana sigurno.Ide to polako istresirana je od malena jbg,zato sam ti rekao da nabavis neki root da je pokrenes malo,ali opet kao da sa zemljom nesto nije u redu ,ide ona vidim ja ali polako,sad ajde da odgonetnomo pa mi reci u kojoj je zemlji.Jer vidi to je veliki pot za tamo mali biozu treba vremena da se koren odomaci sto bi rekli.
 
15.03.2019
52
41
18
54
Kad sam izvadio saksiju iz boksa i napipao zemlju bila je tvrda i suvlja nego sto sam mislio pa sam zalio sa 0.5l al cu sad da dodam jos 0.5l.
Zemlja se zove Florafin (univerzalni supstrat) i namenjena je za seme, mladice i rasad povrca. Humus je to i sitna je i vlazna lepo kad se otvori nova vreca. Kaze pognojena praskastim PG mixom i ima hrane za prve 2-3 nedelje.
Ph: 6-8
Koristio sam ovu jer stvarno nema nijedne proverene zemlje nigde u krugu od 50km, a za outdoor prolazi fino po iskustvu jednog clana. Vidim da je indoor osetljiviji po pitanju zemlje al opet nisam znao da ce ovoliko boraviti unutra.
12-12 cu da stavim u ponedeljak kako si mi rekao a dotle jos uvek drzim 24-0 rasvetu.
Root sutra obavezno kupujem neki od onih sto si mi preporucio a ako nema onda nadam se da ce imati bilo sta da sljaka.
P.S Kad sam je izbliza pomirisao osetio sam slab ali ostar karakteristican miris(skoro pa smrad) :cool23::D
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Kad sam je izbliza pomirisao osetio sam slab ali ostar karakteristican miris(
mora malo da mirise,ali mene vise zabrinjava ta zamlje pravo da ti kazem.Jer ja kako sam upucen nema sad to neke veze dal radis sa istom zemljom ind ili out ona mora da bude dobra kako unutra tako napolje.Danas sam video cinimi se u Ideji to je kod nas lanac prodavnice cinimi se da bas tu zemlju prodaje.Tako da ja duboko verujem da ti je supstrat u banani,imas temu na forumu-Zemlja-vidi bas procitaj tu ima dosta navedeno koje su dobre a koje lose zemlje se nekoriste u nasem hobiju.Ta zemlja ako radi dobro u out morada u inubudedobreneznam stati je rekao taj clan ali vidis i sam da se muci u tom supstratu.Ako mozes naruci florabelu zutu koliko ti treba da je presadis svega 5l to nije skupo a i postarina nece puno da te izadje.Ne moguce da u 50km nema zemlje koja valja ni ja bas ne zivim u gradu nesto da kazes ali bar danas radi guuglu i ima online narudjibine cega hoce,jer prodavnica koja ima root nemoguce da nema i neku valjanu zemlju.Eto to je moje misljenje a trebas jos minimum da vozis biozu 20-25 dana dok pokaze pol,kako ce to ici u toj zemlji hajde da vidimo zajedno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crowley666
15.03.2019
52
41
18
54
Bio sam u drugom najvecem rasadniku u zemlji i pokazao sam im sliku sa vutre svih dobrih zemlji i nijednu nemaju. Imaju doduse ovu:
20190420_190804.jpg 20190420_190800.jpg
Na italijanskom je al razumeces specifikacije, pa mi reci kako ti se ta cini mada je skupa 45lit 9e a nema manjeg pakovanja. E da rekli su mi tamo da ta zemlja ima visok nivo azota.

Evo citati od clana nego sam mu bio zaboravio nick i sklon sam da mu verujem jer moje pakovanje florafina nije iz trznog centa nego iz poljo apoteke a koristim ga i za dvoriste puno biljaka svih vrsta bez problema.
275442
275443

Jos jedna stvar, kad sam prethodnih puta bio u prodavnicama nisam pitao za root tako da ne znam da li cu naci. Uglavnom sutra cu se raspitati pa uzeti ako nadjem.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Imaju doduse ovu:
nikad cuo za tu zemlju ako mi verujes.
Stavljas me u mat poziciju sad znas li,mozda taj florafin zemlja radi u outu ali opet mi je kontradiktorno da ne radi u ino,kapiras.
Sta ako kupis tu italijansku a bioza nece da krene i u njoj a kazes nije jeftina,ok je da ima veci postatak azota prijace joj sigurno.Sad aj ga znaj,ja ne mogu davati savete za nesto sto nisam radio pa ne znam.Jedino ako ti pristanes da uzmes tu italijansku pa da probamo ali na svoj obraz,mozda bude i dobra jer tebi treba samo pol da pokaze i ide u out.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
jbg zalomilo ti se sad je teraj tako,probaj mozda da dajes malkice vise boostera
Ma nije bitno u drugom ormaru je jedna za 4 tjedna gotova!
Ja ionako volim dulji cvat! A booster (Nirvanu) sam davao uz bloom, prvi tjedan cvata. I par puta folijarno cal/mag, jer u tranziciji ga žica. Onda, nastavljam u 3.tjednu sa Nirvanom i u 4.tjednu dodam Big bud, tako uz Iguanu bloom, dobija dva boosta. Carbo dajem uvijek i u zasebnom zaljevanju cal/mag i enzime(p. Zyme).
Promjenio sam, da jedno zaljevanje dajem čistu vodu, bez Supervita. Uvijek sam rotirao zaljevanja, tako da dam nešto, ali treba barem 1 u 4 zaljevanja sa čistom vodom, ako ne i više. Pogotovo pred kraj, kada pretjerujem sa gnojivom i stimulatorima, štopa ju!
Sušit ču oko 3 tjedna, pa u frizer na 24h.
Daj mi reci, ja izmiksam djiku, da je mrvinje IMG_20190419_102811.jpg i u shakeru ju mješam 3 minute IMG_20190419_101554.jpg . Jel to ok, pošto je djika smrvljena i jer bolje zmrvit ju tako jako ili je bolje, da ostane u komadima, pa mješam sa nečim?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sušit ču oko 3 tjedna, pa u frizer na 24h.
moze tako,ako ti sa da susiti sto da ne izdje taj klorofil koliko toliko bar.
Daj mi reci, ja izmiksam djiku, da je mrvinje
u shakeru ju mješam 3 minute
pa da tako,izmrvim cvetove rukama a onda uzme srafilicu i onu mutilicu za kolace znas i stavim sravilicu na najmanju brzinu i tako mesam stim oko 2 minuta pa dok ja to iscedim taman bude 3min sve i onda opet jos jednom tako,bude na kraj kao kod tebe na sliku sto si prikazao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
15.03.2019
52
41
18
54
nikad cuo za tu zemlju ako mi verujes.
Stavljas me u mat poziciju sad znas li,mozda taj florafin zemlja radi u outu ali opet mi je kontradiktorno da ne radi u ino,kapiras.
Sta ako kupis tu italijansku a bioza nece da krene i u njoj a kazes nije jeftina,ok je da ima veci postatak azota prijace joj sigurno.Sad aj ga znaj,ja ne mogu davati savete za nesto sto nisam radio pa ne znam.Jedino ako ti pristanes da uzmes tu italijansku pa da probamo ali na svoj obraz,mozda bude i dobra jer tebi treba samo pol da pokaze i ide u out.
Ajde ovako, meni je bitno da biljka raste i bude ziva do outa a i ako ide malo sporije nego sto bi trebalo, nije smak sveta.
Zasadicu krajem maja jos par komada u ovu italijansku ako ne budem nasao nista bolje pa cemo videti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
17.11.2015
252
118
43
bigi, ne rece mi neki dan, da cekam da dodje na red ful zalivanje, dok se prosusi skroz, jer imam do tad sigurno bar jos 2 3 dana, ili da im dodam makar po litar za voodoo juiceom da zivnu malo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, da cekam da dodje na red ful zalivanje, dok se prosusi skroz, jer imam do tad sigurno bar jos 2 3 dana, ili da im dodam makar po litar za voodoo juiceom da zivnu malo?
A gde moj dobri podsetime sta smo ono radili zadnji put,izvini al samnom moras tako ja sam to rekao i drugim clanovima koji postuju u moj mentorski,ja sam covek previse zauzet a i zaboravan da ti kazem al se svega setim na prvu kad me podseti neko.A bas hocu da se angazujem oko mentorskog to mi dodje kao ventil ovde kad se druzim svama,pa ako treba vise puta da mi ponovis nemoj zameriti nego probaj da me shvatis,ja vas shvatam i zato mi je pruzena prilika da ovde dam od sebe koliko mogu i pomognem koliko je u mojoj moci,a da sam zaboravan to stoji i to je moja boljka koju sam prihvatio.Pa onda prihvatite i vi mene takvog kakav jesam jer ja nisam covek sa maskama na licu to sam sto sam a volim svoj mentorski kutak i da svama growam kao da ja growam za sebe,bez lazi i skrivenih tajni.Sve sto znam prenosim Vama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crowley666
17.11.2015
252
118
43
Nismo nista radili, konstatovali smo da je lampa (600w mh) bila prenisko (30cm), pa je bilo malo burnova i malo se lisce izuvijalo, konstatovali smo mguci ph lock (svakako potrebu za snizavanjem ph ubuduce) i potrebu za nekim rootom pored slavola. Ali smo sve to konstatovali par dana nakon zalivanja, te sam sad negde izmedju dva recimo, nije prevlazna zemlja, ali nije ni suva tj spremna za sledece zalivanje, pa me zanima, s obzirom da malo stagniraju a evidentno su bile i pod stresom, da li da im dam makar po litar sa voodoo juiceom (koji sam skapirao da imam) ili da cekam sledeci ciklus zalivanja (bar jos 2 3 4 dana) dok ne bude u fulu osusilo? :D
a ovo za zaboravnost potpuno razumem, nikakav problem :)
 
08.05.2019
58
49
18
38
pozdrav mentore

evo danas im je 3. dan kako su izvirile, lijepo napreduju, prskam ih s vodom po 2x dnevno po tvojem naputku - ima li jos potrebe za time ili da to sada prestanem kako su izvirile iz zemlje pa da cekam da se zemlja osusi pa ih zalijem s 3dl vode?

primjetio sam da se lijeva tegla brze susi jer je blize ispuhu, a i vent koji puse po njima je bio s te strane pa sam ga prebacio na sredinu kao sto se moze vidjeti na slikama

otvorio sam dnevnik no tema se jos nije pojavila (vjerujem da ju administrator mora potvrdit?)

plantellu kako smo se dogovorili cu uzet sad kroz koji dan, pretpostavljam da nema zurbe posto prvo ide zalijevanje samo vodom...
 

Prilozi

  • 20190512_150122.jpg
    20190512_150122.jpg
    325,4 KB · Pregleda: 9
  • 20190512_150129.jpg
    20190512_150129.jpg
    315,5 KB · Pregleda: 9

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
evidentno su bile i pod stresom,
pa jesu da,sve im se skupilo znas,a bas taj LB zna da malo unazadi jer je ipak to fizicki stres.
Ja bi ti preporucio da ipak sacekas da se osusi zemlja,jer vidi,bas to ono sto ja naglasavam stalno pretarano vode vise moze da unazadi grow odnosno tacnije sa velikom vlagom u supstyratu ti ugusis koren jer se stvaraju ti vodeni djepovi od lose naslagane zemlje i korenu treba vreme da to popije,dice ce se ona ubrzo nema tu stagnjiranja jednostavno ona same sebe leci od tog stresa a to je induvidualno od sorte do sorte do samih uslova pa i do growera.
Onda cemo ovako moj Vojka,sad cu ja da zapisem tvoje stanje i gde smo stigli posto vec pisem za neke clanove koje bas imaju zesce probleme.
Ne brini kod tebe je ok to sad sam video zadnje postove.Jesi radio sta po pitanju da ugrejes biozu dok spava odnosno dok je noc,pustio sam tio naj homemade grejac da vidis.
Ajti onda lepo zali nju danas sa 1l vode i svega pola doze voodu jusa,ali pola doze,prijace joj svakako pa ce mo onda videti sta kaze ja bi ponovio jos jednom pola doze sledece zalivanje,ali slike si obavezan u buduce da vidim kakva joj je boja i sta kaze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.