Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.07.2010
68
84
18
36
Pozdrav Big,otkinuo sam jedan mali hedic sa strane,nisam glavne vrho dirao,prosusio se dva dana i danas sam ga stavio u rizlu,rad pocne posle 5min mozda manje nisam siguran,bas jako udara,da nekonzumiram 15+god verovatno bi hitnu zvao,tek posle 45min te opusti. Oceli to malo oslabiti?,u 74 danu je bilja po papirima 70-77 dana kraj. Nisam jos mikroskop kupio sutra cu ako nadjem povoljno. Bilo bi dobro da bude malo slabija,jel se moze nesto uraditi?
 
17.11.2015
252
118
43
Ok, zalijem danas tako kako rece, sa sve spustanjem ph na 6,2 - 6,5, pa ti saljem slike kroz koji dan opet. Temp je sad do 25, ne ispod 20 dok spava, opet ce biti par dana hladno mozda, ako bude, aktiviram i grejac
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
po 2x dnevno po tvojem naputku - ima li jos potrebe za time ili da to sada prestanem
nista vise prskanje to je to izbile nema potrebe vise moze samo da je opeces ako ostane voda na listovima a rasveta radi.
zemlja osusi pa ih zalijem s 3dl vode?
Tako je cekaj da se zemlja osusi i onda zalij,slobodno kreni sa 0,5l ali u sirem obimu zalivaj od centra bioze da bi podstaknuo koren da ide ka bokovima pota.Iskljucivo zalivas male bioze kad si 100%siguran da je supstrat suv.
primjetio sam da se lijeva tegla brze susi jer je blize ispuhu,
A jesi razmisljao da rotiras potove tako sto im zamenis mesta,to dosta pomaze i oko razvijanje samih bioza jer svetlo pada pod raznim uglovima,slobodno rotiraj mesta na svako zalivanje i videces kako ce cak i da bolje rastu.Odlicno sto si prebacio vent na sredinu.
otvorio sam dnevnik no tema se jos nije pojavila (
Izacice ne brini samo admistratori da odobre.
pretpostavljam da nema zurbe posto prvo ide zalijevanje samo vodom...
nema zurbe sa prehranom jos 15 dana minimum,mada ja volim da krenem ranije sa prehranom ako ocenim da je bioza spremna za klopu,nisam stereotip growera koji se kao uzda u zemlju prvih 3nedelje ja pratim bioze i tako prehranjujem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
spustanjem ph na 6,2 - 6,5, pa ti saljem slike kroz koji dan opet.
to je idealan ph,da slike pusti do srede da usvoji taj voodu pa da vidimo tacno sta dalje,ako ga prihvati kako treba jos jedan krug cemo od pola doze,jer sad bas pisem post iznad tebe ,ja nisam stereotip growera i neuzdam se u supstrat jer je svaka bioza prica za sebe ,samo treba znati i prepoznati vreme kad dati prehranu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,rad pocne posle 5min mozda manje nisam siguran,bas jako udara,da nekonzumiram 15+god verovatno bi hitnu zvao,tek posle 45min te opusti.
pa dobro jer se zalis ti to,nego sta nego da lupa mora,mlada je jos pa te pusti brzo a i brzo susenje utice na rad.Sve je to ok ali nemoj da je capkas vise jbg pusti je .
Oceli to malo oslabiti?
Ma sta ce ti slaba vutra jarane,cek polako,aj ti meni ovih dana pusri neke slike da vidimo dal cemo je na cistu vodu baciti uskoro i ako nemas neke secere ja bi joj rokno pred kraj malo meda jes primitivno bolje bi radio posao carboload ali nije obavezan kao i melasa,ja nisam ljubitelj melase jer to kupis pa ti stoji,moze sa medom da je usecerimo malo a seceri pri kraju odnosno hidrati znaju da bas pasu biozama.Na 78 dan mi lepo slikaj budove i pusti slike jel to ok,pa cemo videti dalje.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Al su se rasirile samo sto ne poletu,boja super,cvet ide to je to,znaci sve im pase.Oko prehrane i svega smo se dogovorili na pp a super sto si nabacio slike da i ostali drugari iz kutka vide skolski primer kako to treba da ide kad se biozama da sve na vreme i malo se potrudi oko njih.Zato ja kazem sa Hesijem je najlakse raditi,pravi dobre rezulatate i ne moze se puno pogresiti ako se drzi sve po tablici.
Inace moram da napomenem da je sada vec kolega mogu slobodno da kazem
MrLove jedan od prvih mojih djaka koji se trudi i edukuje se stalno a sto je bitno budno slusa instrukcije i primenjuje.
Tako da svako od Vas drugari koji postujete u ovom kutku i trazite moju pomoc,budite strpljivi,edukujte se i samim tim olaksate sebi iduci grow i osamostalite se u uzgoju,kao eto sto vidite i sami da drug MrLove sam pokazuje svoj primer jer covek sad ima u boxu 5 bioza u 20lpotovima i tako je krenuo u ucenje -ne sa jednom dve bioze -nego 5 kom i usao u avanturu za koju zna da mora da uradi kako treba jer se i sam bori da pomogne i napravi ulje koje sutra treba da primeni na jednom svom clanu porodice.
MrLove samo napred.
 

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Al su se rasirile samo sto ne poletu,boja super,cvet ide to je to,znaci sve im pase.Oko prehrane i svega smo se dogovorili na pp a super sto si nabacio slike da i ostali drugari iz kutka vide skolski primer kako to treba da ide kad se biozama da sve na vreme i malo se potrudi oko njih.Zato ja kazem sa Hesijem je najlakse raditi,pravi dobre rezulatate i ne moze se puno pogresiti ako se drzi sve po tablici.
Inace moram da napomenem da je sada vec kolega mogu slobodno da kazem
MrLove jedan od prvih mojih djaka koji se trudi i edukuje se stalno a sto je bitno budno slusa instrukcije i primenjuje.
Tako da svako od Vas drugari koji postujete u ovom kutku i trazite moju pomoc,budite strpljivi,edukujte se i samim tim olaksate sebi iduci grow i osamostalite se u uzgoju,kao eto sto vidite i sami da drug MrLove sam pokazuje svoj primer jer covek sad ima u boxu 5 bioza u 20lpotovima i tako je krenuo u ucenje -ne sa jednom dve bioze -nego 5 kom i usao u avanturu za koju zna da mora da uradi kako treba jer se i sam bori da pomogne i napravi ulje koje sutra treba da primeni na jednom svom clanu porodice.
MrLove samo napred.
Hvala ti mentore ziv mi i zdrav bio ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Poz Bigi, evo kako stoje stvari.. Dobile ful dozu roota i od ful doze ova biljoza sto bila cupana je zivnula odjednom.. A zasto su ovoj drugoj listovi uvijeni? Inace udaljio sam svetla, temp 24-26, vlaga 20%
IMG_20190512_203213.jpg IMG_20190512_203225.jpg
Slike si malo mutave zbog AI, iskljucio sam ali eto vidis ipak sjebalo sliku..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
A zasto su ovoj drugoj listovi uvijeni?
A to tako bude bas nemas razloga za brigu,to su mu prvi listovi i oni su svasta prosli i malte ne dali zivot biljci i drugim spratovima.Hoce od vlage,malo jakog svetla.Nema brige druze to je donekle i normalno.
Dobile ful dozu roota i od ful doze ova biljoza sto bila cupana je zivnula odjednom..
Jesam ti kazo,ma taj root zlata vredi,samo molim te pripazi na zalivanje,kad se dobro osusi supstrat onda zalivaj,da se ne ponavljamo ali cu ti reci jos jednom,visak vode zagusi tako mali koren i blokira mu kisik i jos nesto svasta se tu desava kad se mala biljka prezaliva.
Recimi samo tu vecu biozu sa koliko vode zalivas a sa koliko onu malu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Haha brate ne idu vutra i memorija zajedno znam iz iskustva nazalost
Nije samo to brate moj,istrosio sam se godinama,zivot je druze jedna vecita borba i ako se jednom predas brzo zavrsis na dnu.Eto ja gledam da plivam a za to treba dosta snage i razmisljanja jer u svemu tome imam porodicu koja me prati pa je i taj bremen malo tezi.
Zato je tu vutrica da balansira to u glavi i pomogne sivim celijama da se opet upale.;)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
mozda jednu ipo kafansku casu vode
znaci aj da kazemo ovako onda za u buduce,posto cure rastu i imace potrebu za vise vode a da bi znali sta radimo,sad tu malu zalivas sa 2dl otprilike a ovu vecu slobodno daj o,5l i 4ml rota a onoj manji 2ml roota.I uskoro cemo i to promeniti samo da daju gas jos malo.Samo je bitno da zalivas iskljucivo kad je suv supstrat,to ponovljam stalno svima ko pokvarena sam ploca ali zaista yo je problem kod svih pocetnika jer izdaje strpljenje a zapravo bas to strpljenje zna da spasi grow,zato netreba zuriti sa prehranom bitan je tajmig samo.Zato prati bioze i redovno me obavestavaj i ima da to ide svojim tokom videces.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nego, 4ml na 0.5l ili 4ml na 1l
da na 0,5l vode 4ml roota i tako dva kruga pa onda cista voda i tu cemo verovatno vec povecati vodu,nemoj da te brine sto je malo vise roota nego obicno nece joj nista biti moze samo bolje da napreduje.A onoj maloj daj 2dl vode i 2ml roota,ako ti nije jasno recimi da znam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra Big, nemam mentora pa ako si voljan mi ispomoci gdje zapne bio bih zahvalan.
stavio sam Amneisa, Green Sennsi, Monkey i swiss chesse, menke proklijale 9.5 tad odmah u zemlju ubacene, compo sana za rasad i povrce. Bile su pod LED panelom rucne izrade https://www.vutra.org/threads/mullti-kullti-tutti-frutti.19136/
box je 100x40x40, bile su pod 79w full spectar, pa sam vidio nema napretka i ostavio upaljene 2x13w 6500k
i sad se pojavilo na njih par, ostecenja
eto i slike

Mali Edit: to grubo sam dobio gratis uz zenlju, zemlja je inace jake fina i sitna, a to sjeno kao da stavim kao na vrh. Tako mi rece prodavac a ja se kontam i Caru je milosta draga
 

Prilozi

  • IMG_20190513_182113.jpg
    IMG_20190513_182113.jpg
    402,8 KB · Pregleda: 17
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.