Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
e druze pa da krenemo polako.
1.ko te slagao da sadis u biorazgradive potove,to je cista laz,vise ti naprave problema nego sto domesu dobrog bar u nasem hobiju.
2.Sypstrat ti je uzasan i los
3.Napisaces sta si sve radio do sad ,scim i koliko zalivao.
4.Ukoliko vec sutra ako mislis da ozbiljno growamo skocis kupis dobru zemlju i male litarske potove.Pogedaj u temi na forumu imas zove se-ZEMLJA-ti ti pise koje su zemlje najpogodnije za nase biozu nadji neku makar i presadjuj to odmah a te biopotove u kantu baci i onda uzmi i kantu zajedno sa sbe biopotovima i baci u kontejner.
Jer video sam milon komentara u tvom dnevniku i destine predloga sta kako da uradis i kako vidim tebi su bioze u stagnaciji.
Sto znaci ako prihvatas moj mentorski moraces da menjas stvari ako mislis da isteras od ovog i napravis nesto.
U nabavku rano ujutru potove od 1l i kupi 10l neke proverene zemlje ,pogledaj u toj temi sto sam ti dao nadji na forum.
Ne moj se iznenaditi na moj arogantan stav ali kad vidim da se tako muci bioza i krene u grow bez edukacije malo se iznerviram a imam dobru volju to svi vec znaju da pomognem i predam delo svog znanja.
sve parametre da mi napises i da ako mislis jos da treba nesto da znam reci na vreme.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
@bigeskalibur
To sam isto skonto kad sam htio presadit da su sranje tesko previse drze vlagu.
to sam danas rjesio, i smakeo ono sranje odozgo sto sam postavio ostavio cistu zemlju. i presadio u 0.5l potove. Do subote se moraju strpit ne mogu od posla prije uzeti vece potove
za tvoj stav Svaka cast :D[/QUOTE]
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
i presadio u 0.5l potove.
ne ne ako si ih presadio nek ostanu u tim potovima od 0,5l ne diraj nista.Slikaces mi da vidim to kako si presadio,panel digni na 35-40 cemtimetra ako ti radi u fulu ako ti radi sa pola snage spusti ga onda na 30cm.
Na kom su sad rezimu svetla.Ako su na 18-6 kakvo stanje stoji sa temp.dok je noc u boxu.
Sa koliko vode zalivas,za tako malu biozu je dovoljno 0,3l za pocetak.Nadji neke bakterije da oplemenis zemlju i root neki nadji da ih pokrenemo.
Slike ces mi oko mpresadjivanja obavezno poslati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
vazi sutra navece ssljem slike.
rezim svjetla je 20/4, na 30 cm od dvije sijalice su 2x 13w, temp je po danu 24-25 stepeni ne vise, nocne nemam jos.
sve te kemije morat ce do subote cekati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
08.05.2019
58
49
18
38
pozdrav mentore,

danas im je 4. dan otkako su izasle, odnosno 5. dan otkako su u zemlji i otkako je zemlja zalivena (pot od 11l). vidim po zemlji da je prvih cca 3cm dosta suho (ostatak nize je vlazan), upozoravao si da oprezno sa zalijevanjem mladih biljaka pa jel mi mozes molim te reci neki dobar sistem kada znati kada zaliti tako mladu biljku. bolje sprijeciti nego lijeciti.

i mislim da ipak nista od plantelle vec da uzimam hesi starter paket, javim jos sutra 100%. ::listomahanje::::listomahanje::
 
01.07.2010
68
84
18
36
Big,nema u radnjama carbolad a ni big buda,gledam samo radnje gde mogu licno otici,u 3 sam bio i ostali su bez toga,u nekoj ima ali vece pakovanje.Odlucio sam se uzeti melasu,nije skupa 1L 1.30€. Jel mi dovoljna litra i koliko melase ide na 1l vode i koliko cesto to dodajem? Bljci je 75 dan autos.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel mi dovoljna litra i koliko melase ide na 1l vode i koliko cesto to dodajem? Bljci je 75 dan autos.
jednu supanu kasiku razmusti u vodi pa prespes u vecu flazu,dosta je to za 1l vode a i vise.Das joj kad ti padne cista voda na red.A onda opet cemo tamo kasnije cek da utvrdimo koliko je zrela i sta kazu trihomi,sad joj daj jednom i nemoj vise,recicu ti opet kad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BlackBird
01.07.2010
68
84
18
36
Icicu skorije u Bec uzeti semena pa cu doneti taj carbolad ako nadjem. Za dva dana mi pada zalivanje,dao sam joj full dozu svega od hesija,3l vode pije. Okacicu slike za dva dana da vidis kako to izgleda i da procenis kolko je moguce jel se blizi kraj.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sacekaj do sutra jos,nego mi reci jel tezak pot kad ga uzmes u ruke.Neshvatam sto si toliko puno zalijo biozu i jos si je u kadu uneo.
 
08.05.2019
58
49
18
38
sacekaj do sutra jos,nego mi reci jel tezak pot kad ga uzmes u ruke.Neshvatam sto si toliko puno zalijo biozu i jos si je u kadu uneo.
a onako, nije bas ni prelak a ni pretezak. mislio sam da tako treba, cijeli pot kompletno zalit pa onda stavit isklijane sjemenke.

znaci da sacekam do sutra i zalijem sa 0,5l kako smo rekli? ako uzmem hesi, da dodam nesto od njega, root?
 
08.05.2019
58
49
18
38
i nego da te pitam, vidio sam u par growova da drze cfl-ovke dosta blize otkako izadju, meni su sada na 10cm od lampi, da ja to malo priblizim ili drzim samo tako?

kratko cvjeta dwarf, kojih 18 dana pa bih volio da bude velika :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.