Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
993
3.799
163
42
Dodavacu svaki dan po 1 sat mraka,tj par dana ce im biti 13 sati noc.Verujem da ce to da ubrza cvetanje.Kad dodjem do moje satnice koja mi odg.nasyavljam sa 12-12. Mada bih probao zadnje dve nedelje 11-13 u korist mraka? Mozda cu samo jednu tako ,da vidimo dal ce brze da sazre???
Napravio sam veci cug,sad je iste velicine,ako ne i veci od ispuha. Za sad je temp dobra,praticu situaciju.
Dal bi bilo pametno da na ovaj panel dodam jos 2-3 ledice po sredini? Po 7-8w sto vise zute,npr 2700k ? S5avio bi gu10?
Sad su na 35-40cm odaljio sam ih jos malo,da se razvuku malo grane. Imam fore jos 5 cm.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, jedino da se proba ili ce se javiti grow supporti da razjasne ovu enigmu.
upetljali smo se dobro,zabolela me glava,ima tamo onaj weedov dnevnik covek je sve lepo objasnio a mi daj da se vratimo n uzgoju pa ovu diskusiju da odlozimo za drugi put,i ja sam se sad sav izgubio,izmedju pohermelih autosa koji oprasi druge autose,jer ne vidim kako moze drugacije autos da oprasi autosa,ako nije polen skidan sa randum semena fotoperodne bioze.:(
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
e pozz mentore eo da se malo javim,zadnja dva zaljevanja su biljke dobile aptusov startbooster i regulator i svima bi preporucio ovaj proizvod za start nisam nikad ni koristio te start boostere pa ni nezz kakvi su drugi ali od ovog je u 4 dana i 2 zaljevanja biljka ocigledno luduje:thumb::thumb:,malte ne duplo brze raste uz taj booster,polako krecem i sa lst-om IMG_20200414_070900.jpg IMG_20200414_073440.jpg znaci 4 vece biljke su autocritical od dinafema i 2 manje blackbery od fastbudsa od kojih ce jedna cvatnju odraditi u outdooru
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
,ima tamo onaj weedov dnevnik covek je sve lepo objasnio a mi daj da se vratimo n uzgoju
To sam i napisao u mom postu, ako auto muzjak oprasi auto zenku dobicemo auto regular menke, to je weed i radio, od regular automata cekao je muske, skinuo polen i oprasio regular auto zenku i dobio je regular auto menke. Jedino sto je sad sve teze naci regular auto menke , Screenshot_2020-04-14-09-21-06.jpeg
svi uglavnom prodaju auto fem. Ali da se vratimo mi growu a ova ukrstanja da ostavimo po strani, eto i moj auto dwarf fem na kraju ispade foto fem jer mu izgleda nije proradio ruderalis gen.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
hocu nije problem,a to mislis da skidas klonove sa autosa,oni ce bukvalno da nastave gde je mama stala da znas samo,znaju mali da budu po neki put,ja nisam neki ljubitelj skidanje klonova sa autosa nikad nisam na cisto bio sa klonovima sa autosa,neki put porastu normalno a neki put cim se prime posle deset dana vegetacije pocnu da cvetaju,ali moze u principu sve sta treba pitaj jbg tu sam samo rokaj,nema stajanja
Ma necu onda.Svakako sam narucio menke pa kad stignu piknu cu jos 3 i cao.A Pure Kush necu da kloniram jer mi je sve preko 100 dana mnogo.Tako da sam odlucio samo auto za indor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
22.11.2019
124
47
28
nema veze,bitno da je ovo sve ostalo zdravo i da ona pici lepo kako ja vidim,sad radis sledece:sutra je zali sa 1,2l vode+5ml rooota i u buduce ne zabadaj nista u zemlju nego zalivas iskljucivo kad je pot lagan ko perce,kada zalivas gledaj da zalivas sve do ivice pota i polako sa pauzama,sutra kad je budes zalio sacekaj 24h da voda i root udje u sistem i pocni LST trening,evo slike kako treba
Pozdrav Big, da li da te zute listove skinem?
Ok sve jasno oko zalivanja. Nisam mogao da ocenim drugacije, dizao sam pot ali nisam mogao da provalim, zato sam cacnuo zemlju. Imam jedno pitanje u vezi sa lst-om, probao sam da vidim da li cu se snaci (cisto da vidim sta mi sve treba, nisam vezao nista) I primetio sam kad je savijem da ce mi listovi dodirivati zamlju, da li da stavim kartoncice izmedju tih listova I zemlje? Bice vlazna zemlja pretpostavljam pa da ih ne sprzi.
 

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Oj Bigi prekjucer je bila druga klopa(samo Pzyme i BC) ,sutra uvečer treca(full bloom,boost,P+). Na polovici smo 7.tj(46.dan) cvjetanja. Boja ima svakakvih,najšareniji ormar do sada a sve isti strain(Durban Poison)pa eto da vidis situaciju 0D40CC13-2819-429B-B3E4-DD1E37922C8E.jpeg
082F0FE0-303E-4DDE-8D0E-84E21D97DFF1.jpeg
6EF3B7F0-7B84-4741-A9D7-3024257F8F46.jpeg

CE3B41BE-B124-48E2-B006-204839089588.jpeg
Ljubicasta i bioza skroz desno su mi malo zagušili srednju biljku jer sam se zaletio s 3kom(posto nisam do sada sative 100% sadio,pa sam mislio da nece biti ovakve gužve ),ali borim se kako god znam da izvučem sto vise. Ova je najveca(85cm)
5404AFE3-859D-4DCF-870E-218530FFA776.jpeg
4E5C4BA2-83DD-45FB-A277-AA424CE2C30B.jpeg
897885E7-AA67-42FA-A5EF-1DBFDB116D9B.jpeg
Ona jedino pocinje žutjeti pri dnu ali isto baca ljubičaste nijanse po listovima. C58428FC-FA74-4323-B666-BB514DC3F13F.jpeg
Srednja nema toliko razvijene cvjetove duž cijele stabljike vec su kompaktniji i čvršći prvi vrhu(3-4 kata) jer su gušće lisce imale kako je stisnuta malo u sredini pa su kraći vrhovi ali za sada sam zadovoljan. Nadam se da ce biti jos debljanja da uzmemo maksimum.
AAD946C4-A5FE-484B-97A1-A7B27C416C89.jpeg
Ona ce moguce malo kasnije i sazrijeti.
Evo jos jedna skupna pa javi da vidim sto mislis i kako cemo dalje s prehranom.
9F8B2C3B-CC92-49E4-8DEB-CC32F23D5553.jpeg Hvala Bigi i pozdrav svima::listomahanje::
 

Prilozi

  • 22F1469C-CA63-484D-9C13-CCA110837E1F.jpeg
    22F1469C-CA63-484D-9C13-CCA110837E1F.jpeg
    458,9 KB · Pregleda: 7

Rundlojfer43

Aktivan Član
09.04.2018
74
585
83
Big jel mi mozes pomoci, ne znam sta da radim. Uglavnom bila je sinoc stajala preko noci mozda je malo bilo hladno, sva je nekako jadna ne znam da li je do ovog humusa, ona ima sve i vodu i sunce, ali ne znam sta joj je listovi izgledaju kao da ce da se osuse sva je jadna nekako, da li zemlju da menjam posto je ovo uglavnog zemlja koja sluzi kevi za cvece znaci najobicniji humus, Pozdrav.
 

Prilozi

  • IMG_20200414_122322.jpg
    IMG_20200414_122322.jpg
    381,1 KB · Pregleda: 23
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Mentore hrana je stigla :D

Znači da sada stavim ovdje u jedan post što sve imam od prehrane pa da možeš kombinirati..

- bio bloom
- plantella list i cvijet

pretpostavljam da nema smisla sada koristiti ova dva gore preparata kada imam ovo dole u "kompletu"

Potovi se suše tako da sutra ili najkasnije prekosutra zaljevam. Prošli put sam trebao zaliti sve sa 2l + 4ml plantelle, ali su dobile između 1.5l - 2 l jebiga bio se uneredio....:D tako da ako možeš napisat s čime zaljevam ovaj put.
LP :rasta:

IMG_5433.jpg

Situacija 14.04.2020
Jack - 28. dan
Quick 1%2 - 21. - 22. dan

IMG_5435D.jpg

Quick 2 je mlađi jedan dan od #1 + je topiran prije 4-5 dana, ali definitivno je busniji nevjerovatno, ja sam mislio da ce ga topiranje usporiti ali on baš kontra :D

Quick#2
IMG_5439.jpg

Quick#1
IMG_5438.jpg

Jack
IMG_5437.jpg
 

Prilozi

  • IMG_5436.jpg
    IMG_5436.jpg
    526,9 KB · Pregleda: 3
  • IMG_5434.jpg
    IMG_5434.jpg
    437,6 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,malte ne duplo brze raste uz taj booster,polako krecem i sa lst-om
super,aptus je dobar bas,jeste skuplji malo ali odlicna paleta prehrane,uskoro bi trebali da povecamo vodu,bar ovim vecim biljkama,uglavnom od trenutne doze u sledecem zalivanju svima povecaj za 0,5l i potrudi se da zalivas sve do ivice potova da podstaknes koren da se siri ka bokovima pota,LST obavezan kod autosa sto ranije krenes lst to bolji rezultat kasnije,znaci taj start booster radi dobro.
odlucio samo auto za indor.
ok,ja sam bas skoro narucio neke da tako kazem brze autose,breder kaze da zavrsavaju od seeds do hravesta 8 do 10 nedelja plafon,uzeo sam autose tangerine dream od barnija,kalasnjikov od GHS i AK-49 od vision seeds,pa cemo da vidimo dali je istina sta kaze breder,planiram u indoor prvo da ih isprobam,i ako retko growam autose u indor,ali eto idem na brzinski grow neki ako su tacni papiri bredera.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da li da te zute listove skinem?
ne sad,kad je budemo topirali onda cemo,da prebrodi stres sve na jedan trosak.
da li da stavim kartoncice izmedju tih listova I zemlje? Bice vlazna zemlja pretpostavljam pa da ih ne sprzi.
ispravno skroz,ja to uvek savetujem jos bolje su plasticne vizit kartive ili neki drugi vid tanke plastike jer ona ne upija vlagu,kad sve lepo savijes i zalijes naravno kad za to dodje vreme obavezno slike da vidim kako si sve uradio.
sutra uvečer treca(full bloom,boost,P+). Na polovici smo 7.tj(46.dan) cvjetanja. Boja ima svakakvih,najšareniji ormar do sada a sve isti strain(Durban Poison)pa eto da vidis situaciju
brate ti rasturas,prvi put vidim purpul durbana,pa to je strava frend,ej ko bombona su,ja sam odusevljen isreno kako izgledaju,ni jedan list skoro zutu,zdrave,pune se cvetovi ma bre matori brukaaaa:clap::
kad ispucas ovo trece zalivanja obavezno se cujemo dan prije da vidimo za dalje.
Ona jedino pocinje žutjeti pri dnu ali isto baca ljubičaste nijanse po listovima.
to je takv feno tip najverovatnije,46 dan kazes,jos tri sedmice najverovatnije,ali brzo idu tu nema sta,tako da razmisljam da ih posle ovog treceg zalivanja presecemo sa dva puta vodom da osvezimo supstrat i posle rokacina prehrane do kraja,ali cemo videti,imam ja i druge nacine da se se osvezi supsrtat,otom potom kad se budes javio opet budemo se sve dogovorili.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: virus76

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da li zemlju da menjam posto je ovo uglavnog zemlja koja sluzi kevi za cvece znaci najobicniji humus, Pozdrav.
pa naravno da menjeas covece,unistio si je vodom,imas alge po obodima pota i losim supstratom i ko zna scime jos,za u buduce imas ovde temu u vezi problema pa tamo oko svih problema pitaj,ovde ako hoces da postas zakazes mentorski i onda se dogovaramo za u buduce,pozz
koje ventove bi stavio za box 90x90 po tvom, u m3 da radi sve
kako mislis konkretno,za ispuh ti treba najbolje neka mini turbinica fi 125 one nisu skupe a rade posao do jaja dospel-turbo_1_1.png ,za upuh vazduda tu ti ne treba nista taj ulaz ostaje pasivan,sto se tice za unutra da ti rade simulaciju vetra i mesaju zrak tu mozes dva komada one na stipaljku download.jpg ili onaj stubni ventilator ali ga ti stavis na vezice da ti visi horizontalno 699657.jpg .
Znači da sada stavim ovdje u jedan post što sve imam od prehrane pa da možeš kombinirati..
tako je bravo,to mi se svidja,pomozi malo,da ja imam to ovde i sve rokam sad u arhivu pa posle znam sta kako,bravoooo.
nema smisla sada koristiti ova dva gore preparata kada imam ovo dole u "kompletu"
tacno tako,sad si u fullu da tako kazemo,samo ces mi napisati za ovaj cal-mag sta pise na boci koje su doze,za ove od an sve znam,ono sto treba da znas boce uvek dobro promuckas pre upotrebe.
tako da ako možeš napisat s čime zaljevam ovaj put.
posto imaju lepu boju,sad sledece zalivanje cista voda 2l sa regulisanim ph,i posle te vode se dogovaramo sta kombinujemo od ove prehrane i pisacu ti po dva zalivanja unapred posto kod tebe sve ide po koncu sto me raduje.
ja sam mislio da ce ga topiranje usporiti ali on baš kontra
pa da zdrava biljka druze nema tu cudjena puno,kad pazis mazis i ona ti uzvrati isto.
lepu ispletui tu mrezu,napravi kocke na njoj 8x8cm i dobro zategni te spage.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kek

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Može druže čista voda, taman mi i danas došao ph metar :D kalibrirao sam ga i spreman je.
IMG_5431.jpg

Ovaj cal-mag kaže 1.5 ml/l za večinu primjena, a 2ml/l sa sustavima povratne osmoze:zvizd:
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Mentore, filter stiže sutra, ja večeras završavam pregrađivanje ormara, sve je spremno za 12/12. Razmišljao sam, pošto je stvarno ogromna a vrhovi su neujednačene visine, da postavim mrežu. Šta ti misliš o tome? Također, šta ću joj dati sutra pred prebacivanje?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da postavim mrežu. Šta ti misliš o tome? Također, šta ću joj dati sutra pred prebacivanje?
mozes stavi odmah onda mrezu,jer kad krene cvat neces je moci ukrotiti:),ako je suv pot pod uslovom i lagan kao perce,da se neponavljamo oko toga i stalno da napominjem,posto smo dali prehranu zadnji put sad ides 3l vode i 25ml slovola i nista vise,znaci plantela i aminovlex nista,treba da mi ispratis sutra ili prekosutra kad zalijes koliko ce od tih 3l da iscuri i za koliko ce to popiti nazad,obavezno polako zalivaj sa pauzama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
mozes stavi odmah onda mrezu,jer kad krene cvat neces je moci ukrotiti:),ako je suv pot pod uslovom i lagan kao perce,da se neponavljamo oko toga i stalno da napominjem,posto smo dali prehranu zadnji put sad ides 3l vode i 25ml slovola i nista vise,znaci plantela i aminovlex nista,treba da mi ispratis sutra ili prekosutra kad zalijes koliko ce od tih 3l da iscuri i za koliko ce to popiti nazad,obavezno polako zalivaj sa pauzama.

Prošli put je iscurilo jako malo, toliko malo da nisam uspio izmjeriti pH, a za ovaj put javim. Ako ne bude sutra zemlja 100% suha zalit ću prekosutra, ne sekiraj se. A sutra idem kupiti materijal za mrežu, pa ćemo je umrežiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.