Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Bigi imam pitanje ako bi mogao da mi pomognes ti oko toga ne znam dal se secas rekao sam ti da ne zelim menke da narucujem online pa bih uzeo nekoliko klonova od ove biljke i sklepao joj nekakav box u kom bih pokusao da napravim svoje menke metodom koloidnog srebra, sta ti mislis o tome i jel bi mi mogao pomoci ako zapne? Nije frka da joj ostavimo koj dan vege duze ne zuri mi se.
Danas sam polomio jedan vrh dok sam radio lst prilepio sam ga nazad trebalo bi biti okej, posle sledeceg zalivanja smo planirali toping pa ti se javim kroz dva dana. Pozz celoj ekipi nadam se da ste svi dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bl4z3
12.03.2020
171
172
43
50
Pozdrav Bigi
ma ne bi te previše gnjavila ali nikako da povežem da li lampe moraju biti određeno udaljene od biljke ili je to nebitno ako je temperatura unutar boxa
Ok
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Bigi poceo sam novi grow dnevnik.Znaci Bruce Banner#3 auto ce biti svih 8 u dva satora.Razlika ce biti samo u vremenu jer moram skidat klon kad narastu.Nadam se da ces mi pomoci u svemu.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ako bi mogao da mi pomognes
bice mi zadovoljstvo prijatelju.
klonova od ove biljke i sklepao joj nekakav box u kom bih pokusao da napravim svoje menke metodom koloidnog srebra, sta ti mislis o tome
moras da pustis prvo da mama ojaca i da se dobro izvegetira,pa cemo joj raditi mini-lolipop dok je u vegetaciji pa skidati klonove,sad je rano da je ne stresiramo previse,ono sto ti je bitno kod podizanja reznica tu mora da ti bude vlaga 80%+ i uz put nabavi neki kloner gel ili prah to je jeftino da znas par evra kosta svega,a moze i prirodni kloner recimo:ako imas negde po ulici vrbu da nadjes,uberes grane od vrbe i sastruzes koru sa grana i sitno usitnis i potopis u 2dl vode i u tu casu stavis klonove da odstoje u toj vodi 24h pa ih pikujes u vodi,ja eto tako radim kad nemam kloner,ali sam nabavio neki prah pa samo umocim reznice za 10 dana se prime,mozes sa koleidnim srebrom da radis da,ali biljka mora da ti udje u cvat da bi je tretirao sa tim,ali to nije problem to ides od pocetka sa 12-12 i onda brze procveta i istretiras dva-tri cveta vise puta,samo taj box moras da odvojis iz prostorije gde su ti ostale biljke jel polen zna da izadje kroz ventilaciju pa udje u drugi box,ali u tom semenu znaju da budu i hermici na kraju,a ima i zenksih,zato to seme moras uvek raditi iz starta 12-12 da pokaze pol,pa koja je cista zenska nju revegetiras a koja je muska ili hermi to rezes,mada je za mene najbolji nacin dobijanja i pravljena svog semena kad skines polen sa muskog randum semena koji ima stabilnu genetiku kao sto je durban pozion,shaman itd,sve u svemu moze ne brini nista.
Danas sam polomio jedan vrh dok sam radio lst prilepio sam ga nazad trebalo bi biti okej, posle sledeceg zalivanja smo planirali toping pa ti se javim kroz dva dana. Pozz celoj ekipi nadam se da ste svi dobro.
samo prilepis sa izolirkom i jace stnisni izolir i nema beda,vazi kad uradis toping i sve javi se obavezno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.784
163
42
od 21h do 9h ujutru,
Kako sad to da izvedem? Da povecavem po malo noc ,np4 na 13,pa sutra smanjim dan,pa tako dan za danom dok ne dodjem do 21-9 il8 mogu odmah ? Ja bi joj dao noc od 05:00 do 21:00, ali to je 4 sata vise?
Iskreno ovaj tajming mi odgovara,jer radim od 7-8 do 16 kad je nornalno. A zena se boji da ostane upaljeno svetlo kad nisam tu.
Resicu to do ujutru.
Upravo su obe dobile po 2L vode, zuta je u tacni imala 1-2dcl,ali je popila to brzo i imam utisak da moze jos. Crvena se teze zaliva jer nemoze da povuce iz tacne,moracu da smislim nesto,ovako vracam iz tacne posle 10-15 min. I crvena je popila 2L vode. Pokusao sam da joj nastelam ph na 6,2.
Inace voda u tacnama iznosi
C4vena PH 5,5 -6. , Zuta 5,5-5. Medjutim,voda je vec bila tamna ,pogotovo iz zute,pa nisam bas mogao da ubodem nijansu.
Nisam uradio lolly crvenoj,sacekao bi malo,nema jos pistile,jedva da s3 naziru. Za dan dva? Mada ako ti kazes da je sisam ,OK.
Nisi mi rekao, kako sam olindrao zutu? Iskreno,jel sam mogao manje? Kako cu onda crvenu,ona ima puno vrhova zbog topiranja. Dal samo njih i da ostavim? Dodacu slike za par m8nuta u edit,sa drugog telefona.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ma ne bi te previše gnjavila ali nikako da povežem
uopste me negnjavis,svasta od tebe,pa zasta sluzi mentor onda pobogu,jer sam ti sam rekao da sve bukvalno pitas sta ti nije jasno i sve sto te zanima oko uzgoja ,nemoj da se ustrucavas zamolicu te u buduce:),moj posao nije samo da ti sastavim opremu i dam upute osnovne,nego:da pojasnim i olaksam shvatanje oko uzgoja i ujedno da shvatis koncepciju growanja i poznavanje biljke i odredjeni tajmig dozirana,prepoznavanja potrebe bioza.
da li lampe moraju biti određeno udaljene od biljke ili je to nebitno ako je temperatura unutar boxa
naravno da mora da bude lampa udaljena od vrhova bioze ne zavisno od temperature i da ima odredjenu udaljenost,sto blize lampa vrhovima postoji mogucnost da ispeces listove to se zove Lajt Burn,250hyd lampa se drzi na pocetku dok su bioze male na 35cm a kasnije kad udju u kasnu vegetaciju i cvat moze i nize,sto znaci sledece:sto nize lampa ka vrhovima to je temperatura visa,onda treba da pojacas ventilaciju na ispuhu u boksu i da pojacas ventove koje simuliraju vetar,inace tako vazi i za kontra -ako je lampa jako udaljena od vrhova tu lampa gubi lumene takozvani to je merna jedinica za ukupnu snagu svetlosnog zračenja izvora svetlosti [ svetlosni fluks] - jacinu svetla i lumeni su bitni za razvijanje biljke,sto vise lumena veca biljka, a sto ti je lampa vise udaljena do vrhova biljke lumeni su sve manji i tada biljka zna da se izduzi jer ona raste juri svetlo sto bi rekli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Razlika ce biti samo u vremenu jer moram skidat klon kad narastu.Nadam se da ces mi pomoci u svemu.
hocu nije problem,a to mislis da skidas klonove sa autosa,oni ce bukvalno da nastave gde je mama stala da znas samo,znaju mali da budu po neki put,ja nisam neki ljubitelj skidanje klonova sa autosa nikad nisam na cisto bio sa klonovima sa autosa,neki put porastu normalno a neki put cim se prime posle deset dana vegetacije pocnu da cvetaju,ali moze u principu sve sta treba pitaj jbg tu sam samo rokaj,nema stajanja.
mogu odmah ? Ja bi joj dao noc od 05:00 do 21:00, ali to je 4 sata vise?
moze i tako da das 4h vise a moze i slobodno da ih preseces bez problema one nece ni da trepnu samo da ti kazem,ne sekiraj se,znas li koliko treba biljkama stresa da se istripuju da po herme,nebi verovao,dosta je mitova samo da ti kazem i svasta se pise,jer to je neko najbolje vreme kad se ohladi kucu preko noci a mozes da stignes da ih pogledas i malo im se divis pre spavanja:) lepsi ti san bude:thumb:
jedva da s3 naziru. Za dan dva? Mada ako ti kazes da je sisam ,OK.
a nemoj onda,nek izadju pistili jos na koji cvet ali nemoj da je pustas preko 14 dana od 12-12 to je gornja granica da znas,posle im bas i ne odgovara rezanje,malo sporije ta crveno sazreva ali to ce da se promeni uskoro videces.
Nisi mi rekao, kako sam olindrao zutu? Iskreno,jel sam mogao manje
super si bra uradio,za 10 dana ce biti ko da nisi ni radio videces,ali je fora sto ce za 10 dana i cvetovi biti veci;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče
13.04.2020
3
0
1
23
Vec sam puno puta probao da mi prokliju sjemenke i nikad nisam uspio, sad sam ih stavio u vodu i planiram ostavit na 24h pa u mokri papir na tjedan dana, dali ima neki nacin na koji to treba? jel treba bit toplo? mracno? jel mozda problem sto su stare semenke? trebam pomoc
 

Prilozi

  • seme.jpg
    seme.jpg
    17,2 KB · Pregleda: 11

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.784
163
42
Bigi,da se nadovezem na @Dzankiii -jevo pitanje o senenu. Procitao sam ovde da ako uzmem polen od hermica i stavim ga na zenku,drugu bice sve zensko seme? Ako nisam lepo to shvatio,jel mozes da me uputis na link koji to objasnjava. Tesko mi je preko telefona bilo sta da nadhem.
Izvinjavam se sto m8 neka slova fale,ali jbg.... Ne umem bas da se snadjem na telefonu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vec sam puno puta probao da mi prokliju sjemenke
Prvo dobro vece,drugo imas temu za to pitanje i tvoj problem, ispisano je104 strana druze kako se klija seme i potencijalni problemi,probaj tamo da ti pitas ili ugrej stolicu i baci se na citanje.:thumb::kafa:

 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.784
163
42
nemoj da je pustas preko 14 dana od 12-12
Danas im je 9 dan, videcu da za najkasnije 5 dana odradim Lolly. Ono bi vec trebala da sve brze i vise izbacuje pistile. Jer vise necemo da koristimo calcijum? Ili on ide i kasnijw,pitam onako? Dal bi trebao da nabavim neke dr7ge preparate. Trenutno trazim neki PK. Jel on ne postoji u polj,apotekama? Znam da ga ima na netu,q dal ima preparata za voce,povrce,cvece.... Koje mozemo da koristimo? PK
Jel ovaj PH «pije vodu ? IMG_20200413_180621.jpg IMG_20200413_180736.jpg . Iscrtao sam u boxu zone? IMG_20200413_185427.jpg IMG_20200413_185420.jpg IMG_20200413_185355.jpg IMG_20200413_184309.jpg a imam jos 60mm za spustanje,tj ppdizanje panela. Da ne diram jos uveknista?
Imam u planu nov panel gde namontirao jos 2 grlae27 ili 4 gu10. Ali bi stavio manje od 10w u boji sto crvenijoj 2500-2800k ?
 

Prilozi

  • IMG_20200413_190607.jpg
    IMG_20200413_190607.jpg
    233,3 KB · Pregleda: 6
  • IMG_20200413_182336.jpg
    IMG_20200413_182336.jpg
    399,1 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20200413_180831.jpg
    IMG_20200413_180831.jpg
    209,8 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ne umem bas da se snadjem na telefonu...
ni ja isto,ali nikako mi nejde,nikad ne ulazim sa fona na forum samo zbog tog pisanja,uzas.
Procitao sam ovde da ako uzmem polen od hermica i stavim ga na zenku,drugu bice sve zensko seme?
vidi sad ovako,ja sam vise puta to objasnjavao ovde i pisao o tome,ukratko cu ti reci:ako uzmes polen sa zenskog hermica i ukrstis je sa zenskom iz fem serije pod uslovom da su oba roditelja bili fem tu polen ima mogucnost da baci hemofrodit semenke i zenska semena,zato sam ja naglasio ako hoces stabilnu genetiku najbolje je uzeteti polen sa regular muzjaka i tu su semenke 100% pola zenskih pola muskih bez hermica.
,jel mozes da me uputis na link koji to objasnjava.
nemam zaista u svom registru nisam arhivisao tu temu ali znam da nesto ima pisano negde,ja sam odavno to prestao da citam i izucavam, sve radim prakticno i eksperimentisem sam kroz growove i vodim beleske skoro vec 5 god u nazad,tako da znam po malo sta i kako i drzim se uglavnom onog proverenog jer sam u takvoj situaciji da ne mogu sebi bas da priustim zezanciju gde cu da guram 90 dana grova i da imam hermice na kraju to mi nije u interesu,sobzirom da moram semena da uvek radim 12-12 da odredim pol to sve zna da se oduzi bas,tako da ono sto cu da uradim ovo leto to je da oprasim autose sa muskim polenom,to mi je sad zadatak u outu i da onda vidim u sledecu zimu sta ce biti od tih semena pa sve to selektirati pa mozda eventulano opet oprasim sa istim polenom,polen uzimam inace sa durban pozjona a oprasujem uglavnom kusheve autose,to mi je zamisao,naravno ako vas bude interesovalo obavesti cu vas ovde a mozda i opalim neki dnevnik videcu nisam siguran.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
q dal ima preparata za voce,povrce,cvece...
ja mislim da ga nema u toj kombinaciji za povrtarstvo i povrcarstvo,ali pk bi ti legao ko budali samar da znas samo,treba da izguglas bas da vidis i mene interesuje ali mislim da nema jer bi odavno bio kod mene na menio da ga ima u toj kompleksnoj formuli u poljop.apotekama.
 
  • Haha
Reactions: Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.784
163
42
dnevnik videcu nisam siguran
Evo svi te molimo da otvoris dnevnik i pokazes kako se to radi.
PK , znam da mi treba, ako nista ,porucicu onda od nekog growshopa,ali njihove cene su totalno nerazumne,ali kad moram.
Ako imam regular seme automatika i bude muska,taj polen kojioprasi zensku neku dobru,dobicu atomata? Pretpostavljam random ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Evo teme na forumu u vezi menki...
Edit: @Dzankiii potrazi u zavrsenim dnevnicima unutrasnjeg uzgajanja od kolege @WEEDetix dnevnik u kome je odgajao muske biljke i skinuo polen, da ne trazim sad jer ja sve preko moba pretrazujem.
 
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
ako hoces stabilnu genetiku najbolje je uzeteti polen sa regular muzjaka i tu su semenke 100% pola zenskih pola muskih bez hermica.
Da sam znao ostavio bih jednog muzijaka albanske vu realno njihova genetika bi trebalo biti stabilna po nekoj logici? Kakve sam srece sad kad bih jurio muzijaka dobio bih sve zenske. Ako vec budes to radio otvori dnevnik i pokazi nam svima kako se to radi u detalje ako te ne mrzi dosta bi pomoglo generalno svima koji ne zele da narucuju menke a ima ih.
edit: @Sjaj očiju
hvala, evo ako jos nekom treba
 
Poslednja izmena:

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.784
163
42
Nije da ne zelimo, ja imam ogromnu zelju,ali supruga moja je u strahu da ne dodje sutra neko na vrata,zato sto sam kupio menke. A i nikako da nadjem banku semena gdw mogu da platim karticom,nekako bih je i nagovorio na tu foru,pa makar dao adresu posla da mi stigne,ali mi ne da da ubacim 35€ u kovertu za 9 menki.
Sto se tice klona,to je ono sto nase zene zovu pelcer? Dal bi on preziveo na prozoru,ili mora da ima veliku vlagu i toplotu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ali njihove cene su totalno nerazumne,ali kad moram.
pa nije da bas moras,moze sa osnovnom prehranom da se istera lepo sve do kraja.
Ako imam regular seme automatika i bude muska
nisi dobro shvatio,nemas regular menke autose,to bi onda bilo da imas muske automatike a to ne postoji,stim da autosi mogu da poherme e to da,
Dal bi on preziveo na prozoru,ili mora da ima veliku vlagu i toplotu?
stavis ga na prozor i pokrijes plasticnom flasom, i dva puta dnevnom ga prskas vodom da bi povecaoo vlagu.
potrazi u zavrsenim dnevnicima unutrasnjeg uzgajanja od kolege @WEEDetix dnevnik u kome je odgajao muske biljke i skinuo polen,
jeste prikazao je Weed sve to lepo u jednom dnevniku,a ima isto u zavrsenim dnevnicima i dnevnik kolege L0ad koji je stresirao svetlom i tako dobijao menke,i on je isto lepo objasnio sve sta i kako,uglavnom ima sve na forumu kako sta,to osnovno oko pravljene semena,ostalo se mora sve sam probati i eksperimentirati,ja sam samo naveo kako ja radim i sta meni uspeva,jednostavno lako,u indor podignem stabilnog muzjaka sa kog skupim polen u zip kesicu i oprasujem zenke u outu,prosto,i tako dobijam menke koje su random i njima uvek mora da se odredjuje pol prvo ali takvim nacinom se izbegavaju hermici u genu.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
nisi dobro shvatio,nemas regular menke autose,to bi onda bilo da imas muske automatike a to ne postoji,
Bigi, molim te pojasni ovaj deo jer iz napisanog sam stekao utisak da ne postoje regular automati (ili sam nesto pogresno izvukao iz konteksta).
Jedino je valjda sigurno da ako auto muzjak oprasi auto zenku dobice se auto regular menke. Sta bi se dobilo ako auto muzjak oprasi foto zenku to vec ne bih znao, jedino da se proba ili ce se javiti grow supporti da razjasne ovu enigmu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.